Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@FilmisterPL coś takiego mam, to jest zaraz przy wyjściu z bagien do Kordonu, tylko że ja nie robię zapisów tak jak Ty tylko lecę na ESC, wejście w menu i F6, rzadko kiedy robię twarde zapisy, teraz jestem w X10 a raczej próbuje z niego wyjść ale mam tam takie lagi że nie da się prawie grać więc idzie mi to strasznie powoli. Po drugie z tego co wiem to mod nie toleruje "obcych" sejwów i może Ci się coś później psuć przez to ale jak chcesz. Ja już to przerabiałem 

 

pqs_marsh_04_13_02.dds

pqs_marsh_04_13_02.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Nie narzekam na trudność moda, bo wg mnie nie jest trudny (przynajmniej na początku) poza idiotyczną sekwencją ucieczki przed ostrzałem wieżyczek i helki. W mojej ocenie Zona Zaurusa jest nudna i sterylna (gdzieś wyżej już to w ten sposób określiłem). Nie przeczę, że później historia może się rozkręcać na korzyść moda, ale póki co na każdej odwiedzonej lokacji z bagnami włącznie wieje nudą, nic ciekawego się nie dzieje, a sama fabuła też do wielce nowatorskich nie należy.

Lepiej bawię sie w Złotej Kuli, a w międzyczasie Road to the North.

Jakkolwiek nie zaprzeczam, że spróbuję kiedyś dać Zaurusowi kolejną szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL  Tak z ręką na sercu. Jakiego moda bez sknocenia, dograłeś ostatnio do końca? Zawalasz swoim sposobem grania jeden po drugim. Tyle razy Ci podpowiadałem, abyś nie traktował chodzenia po lokacjach, jak zbierania grzybów w lesie. Żebyś trzymał się zadań, wykonywał polecenia ważnych NPCów. Ale Ty wolisz łazić i zbierać złom. No i są tego skutki.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zadania kierowały więc tak robiłem, trochę modów już ograłem ale tutaj przyznam się mod kompletnie mnie zniechęcił swoimi zabezpieczeniami, fabuła jest ok ale dziwię się że nie można grać odebrać zapłaty za robotę w bazie Wolności,zapisy z moda od jednego z naszych nie działają bo mod jest tak zrobiony by inne zapisy z niego nie działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FilmisterPL napisał:

zrobiony by inne zapisy z niego nie działały

Ja bym raczej obstawiał, że zapisy były z innej wersji moda ale to tylko moje przypuszczenie, dużo osób gra na wersji 1.01 ze spolszczeniem (bo nie chce im się zaczynać od nowa dla zmiany w kilku dialogach itp), część teraz na 1.1 ze spolszczeniem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W patchu 1.1 przede wszystkim poprawiono grywalność moda, usunięto wykryte bugi, braki i niespójności. Natomiast zmiany w dialogach i opisach zadań, to tylko kosmetyka, wymuszona skargami graczy. Bo faktycznie, niektóre wprowadzały w błąd, a szczególnie ten dialog o dostarczeniu spec artów do Grubera. Muszą one być w podbierakach, a spotkanie z naukowcem w Limansku sugerowało że trzeba je wypakować. No i niewskazanym jest znalezione spec arty przenosić do Rudego Lasu, Limanska, czy Prypeci. Najlepiej jest jak najszybciej po znalezieniu, zabezpieczyć je na Bagnach, lub ostatecznie na Kordonie. Chyba że te spec arty znajdziemy w Limansku ( a są też tam ), to targamy je na bezpieczne lokacje.

Tak że jeśli ktoś chce grać bez zacinek, wylotów i innych nieprzyjemności, powinien grać od początku z patchem 1.1 i dostosowanym do niego spolszczeniem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilmisterPL napisał:

Tak mnie zadania kierowały więc tak robiłem, trochę modów już ograłem ale tutaj przyznam się mod kompletnie mnie zniechęcił swoimi zabezpieczeniami, fabuła jest ok ale dziwię się że nie można grać odebrać zapłaty za robotę w bazie Wolności,zapisy z moda od jednego z naszych nie działają bo mod jest tak zrobiony by inne zapisy z niego nie działały

Mówisz o nagrodzie za znalezienie Kopaczy? Przecież wyraźnie masz napisane, że nagrodę dostaniesz jak Wolność sprawdzi czy informacja o nich jest prawdziwa. "Byłem, widziałem, dawać kasę!" To tak nie działa, na "gębę" Ci nie uwierzą. Poczekaj a dostaniesz info, że nagrodę możesz odebrać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, FilmisterPL napisał:

 i tak moda nie skończę bo blokuje mi granie

No jak przerasta cię wykonywanie zadań i jakiś ciąg przyczynowo skutkowy w fabule i questach to ja proponuję ściągnąć Call of Chernobyl albo jakąś wariacje na jego temat i tam sobie będziesz mógł latać jak kucyk na łące wedle uznania, dodatkowo będziesz siem sczelał do woli.

Ostatni Stalker jest rozbudowany, ma swoje "pomysły" i trzeba trochę na spokojnie w niego grać, czytać rozmowy, łączyć fakty, korzystać z tego co daje (np później ta dziwaczna "latarka") itd.

Cytat

nie mam nerwów do pojebanych modów

Proponuję meliskę albo od razu

18+ (chyba sobie muszę warna dać :) )

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Listy Stalker,dziś za znęcanie na nowo grę,zobaczymy czy tym razem się uda, fabuła jest ok wykonywanie zadań jest ok,modnie nie przerasta zadaniami bo lubię gry w których jest element RPG,a co do mojego ostrzeżenia,magia pisania postów na telefonie,czyli telefon piszę za mnie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilmisterPL napisał:

magia pisania postów na telefonie,czyli telefon piszę za mnie. :-)

Znam ten ból nieraz mi takie kretynizmy wychodzą, że hej.

No to jak zaczynasz na nowo to spokojnie bez pośpiechu, no i itak cie pewnie chapnie podczas nocnego przekradania się za perymetr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL  Rada jedna, na całego moda. Nie goń po lokacjach w poszukiwaniu czegoś, co i tak po jakimś czasie mod sam Ci podaruje w jakimś zadaniu. Wykonuj liniowo zadanie które masz bieżącym. Zbieraj tylko artefakty, im więcej tym lepiej. A są wszędzie tam, gdzie masz coś do zrobienia i w najbliższej okolicy, albo jak w zadaniu się przemieszczasz do kolejnego punktu. Będziesz miał się czym zabezpieczyć, a i kasy przybędzie. Jak już sam się przekonałeś i broń, i pancerze, i amunicję na pierwsze potrzeby dostajesz. A resztę zabierzesz z trupów, których będzie pod dostatkiem, albo dokupisz jak kasy nazbierasz za arty i sprzedaną broń tak NPCom, jaki tę doniesioną do handlarzy.

Nie zapomnij za każdym razem kiedy jesteś przy barach, oglądać tablic ogłoszeniowych. Na nich znajdziesz bardzo ważne dla scenariusza ogłoszenia. Musisz ogłoszenie zerwać z tablicy, aby pojawiło się w inwentarzu.

Ale rób tylko to, co na ogłoszeniu napisano. Np jak masz znaleźć drona na bagnach, to go tylko znajdź, zaznacz sobie na mapie jego pozycję i nic z niego nie zabieraj.  Na zabranie przyjdzie odpowiedni czas.

Jak dostaniesz zadanie odnalezienia Teutona i powiadomienia Baszara, to najpierw tego Teutona znajdź zanim pójdziesz na Bagna powiadamiać. To są właśnie "pułapki moda", ale chyba są logiczne i uzasadnione.

 

I prośba do wszystkich grających o informację, czy Te ogłoszenia na tablicach w spolszczeniu 1.1 są pisane grażdanką, czy mają zrobione zmiany napisów na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.