Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kobal  Dla tej nowej wersji trzeba i tak będzie zrobić w #1 generalne porządki, ze zmianami linków i szczegółową informacją o wersji i instalacji ( Że jest instalator i nie trzeba rozpakowywać, ale bez spoilera.), albo najlepiej zrobić nowy temat. Tak że wstawienie tego spolszczenia do #1 nie przeszkodzi.

A conajmniej trzeba dać do #1 przynajmniej informację, że spolszczenie jest i dać adres do niego. Ale to już tylko i wyłącznie Twoja wola i decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron  - Liczyłem przynajmniej na informację bez spojlera. A jak czytają to co w spoilerze, to widać że mimo wyjaśnienia że jest instalator, chcą moda wypakowywać. Jeśli ja nie zwróciłem uwagi na plik ze spolszczeniem w opisie instalacji, to tym bardziej nie znajdą grający. Będą szukać informacji bezpośredniej, tak jak to jest w innych modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja na razie działa super. Nie wiem czy to z powodu polonizacji ale po przejściu z Bagien na Kordon (przed szturmem na niego) stracił mi się panel ze skrótami ( te 4-ry funkcyjne). Z początku nie zwróciłem uwagi na to i przy szturmie od razu na przejściu rozwalali mi drezynę. Jak się kapłem to wróciłem na Bagna i już poszło OK. Teraz jestem w Szpitalu, otworzyłem drzwi i koniec. Nie ma klucza bezpieczeństwa do kompa. W poradniku pisze żeby zapisać i wgrać grę. Zrobiłem to kilka razy i nic. Obrzuciłem granatami i też nic.

Jeszcze jedno. W poradniku pisze żeby pójść do fabryki na Sortowni po jakieś dwa moduły ( ale już po szturmie). Radzę zrobić to przed szturmem bo trzeba rozwalić bramę a po szturmie nie będzie od kogo "wydzierżawić" BTRa. Tak samo trzeba popytać Sidora a on pójdzie na Kordon i zadanie się nie zaliczy. Oczywiście jak się wyjdzie na Kordon. Można też pogadać z innymi, najlepiej z Barmanem.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szpitalu też miałem mały problem z kluczem ale obyło się bez wczytywania sejwów. Wyszedłem z pomieszczenia, pokręciłem sie po korytarzu, wszedłem z powrotem i fleszka pojawiła się w rogu przy drzwiach. W sprawie modułów w fabryce Sidor jest niepotrzebny. I tak skieruje cię do Barmana. Jak dostać się do fabryki po szturmie, nie wiem bo też robiłem te zadanie wcześniej. Mozliwe, że później brama jest już otwarta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłem powtórną grę ze spolszczeniem. Niestety, ale znów mnie dopadł pech z tymi spec artami. Ale gra mi się zmieniła w stosunku do poprzedniej. Inna rozmowa o likwidacji Mogilszczyka i po zrobieniu tego zadania nie dostałem od Sidora paszportu i dowodu osobistego. Czyli Strefy nie opuszczę. Ale jest inny problem. Już doszedłem do Jantaru po skrzynki, ale ani razu nigdzie, nie pojawiły mi się te spec arty. Są zwyczajne, ale pojedynczo i bez tych specjalnych. celowo kilka nocy szukania. A miałem dwa dialogi informujące jak je podnosić.

A na dodatek, mimo posiadania zadania oddania fleszki i kasy, Leo nie ma opcji dialogowej. Zadanie wisi. A na Jantarze, nie mogę zdjąć tych naklejek z numerami skrzynek. A mam takie zadanie. Może bym próbował iść dalej, ale przez brak tych spec artów i paszportu, nie będę się pchał dalej.

Ale muszę powiadomić, że znalazłem filmiki informujące o tym, że przez te wybory przy dialogach, idzie całkiem różna gra. Np. na Sortowni w barze u Ernesta, zamiast gangsterów może się pojawić Pancer. Tak że mogą wystąpić problemy z podpowiadaniem. Możliwe wiec, że i u mnie coś takiego wystąpiło. Nie chce mi się tego sprawdzać, poczekam na tę nową wersję.

Ten scenariusz z fabryką na sortowni, chociaż jest zawsze dostępny, należy do jakiegoś konkretnego wątku. Stąd ci co zrobili go w innym wątku, mają takie nijakie zakończenie na Generatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paszport odebrałem od kapitana na bazie wojskowej a namiar na niego dał mi chyba Barman. Rozmowa z Leo odbyła się dopiero w Limańsku. Tak daleko już zaszedłeś? Nalepki na Jantarze dało się zerwać dopiero po drugiej rozmowie z żołnierzem ratującym szczurka. Było pytanie czy to on je naklejał na ścianę. Spec arty na pewno pojawiają się losowo. Te które znalazłem na pewno były w innych miejscach niż opisywane tu na forum, czy też jak widziałem na filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę na Paszport i dowód zawarłem z Sidorowiczem i poprzednio kiedy wróciłem z Bagien, dał mi je od razu. Tak że kiedy z glejtem od GRC wszedłem na Kordon, Pech miał rozmowę o opuszczeni Strefy.

O losowości rozmieszczenia spec artów się przekonałem też w poprzedniej grze. Ale teraz ich nie ma wcale. A wiem jak szukać. Przynajmniej część miejsc jest powtarzalna. Może pojawią się dopiero, jak znajdę ten schowek w DM. No cóż, aby się nie zniesmaczyć, poczekam na kolejną wersję. Zobaczymy jakie są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64  A przez przypadek nie plącze Ci się za plecami jeszcze jakiś NPC?  Zobacz w środkowej części, na dole, w końcu  po stronie tej dziury co się wchodzi. Dopóki nie zostaniesz sam w szpitalu, nie zespawnuje się.

Pchnąłem trochę swoją grę. Problem na Jantarze ze sztikerami był spowodowany brakiem komunikatu radiowego z Sortowni. Dzisiaj po włączeniu moda komunikat przyszedł, sztikery zdjąłem, zadanie zaliczyłem, ale je od razu wyrzuciłem, aby nie zajmowały miejsca w inwentarzu. Jest o tym w komunikacie i jeśli komunikaty nie będą przetłumaczone  lub wyświetlana ich treść, nie znający rosyjskiego będą mieli problemy ze zrozumieniem co należy dalej zrobić.

To nie moja robota, ale ponoć przyjaznego NPCa.

ss_administrator_10-23-18_16-36-48_(agroprom).thumb.jpg.9c75729c918890dab77f7207c9e75c4b.jpgss_administrator_10-23-18_16-36-52_(agroprom).thumb.jpg.e88e375ceb69f06db130d3b5d1018b95.jpg

I tu też jest kłopot z komunikatem radiowym. Kiedy jesteśmy przy wraku tego śmigłowca w bagienku, z komunikatu wynika że mamy czekać, a wysyłający do nas przyjdzie. Niestety trzeba wrócić do miejsca ze screena.

Pisałem też o problemie ze spec artami. Nareszcie się pojawiły. Ale bez otoczki innych artów. W takim tempie moda braknie na zebranie 30stu.

ss_administrator_10-23-18_18-12-59_(escape).thumb.jpg.666529aca3f44c4b80f9e52b09b31772.jpgss_administrator_10-23-18_18-13-16_(escape).thumb.jpg.382969129fd75702d9b4f510c1c9f960.jpgss_administrator_10-23-18_18-13-42_(escape).thumb.jpg.71acbb7fb8d474ffcfab77ef702b84df.jpgss_administrator_10-23-18_18-13-48_(escape).thumb.jpg.941891f877f47f6400d2aa211dd5761f.jpg

DODANO:

@tybet64 - Przy jednym z NPCów w szpitalu, znajdujesz drugi reflektor infra-promieni. Musisz go użyć, aby w kącie z lewej strony drzwi zobaczyć ten drobiazg, zlewający się z teksturami.

I skoro jesteś już tak daleko na spolszczeniu, to powiedz mi, czy u Ciebie z tymi spec artami też jest tak krucho jak u mnie.

Licząc na to że jednak popchniesz grę, już teraz chcę sobie "zaklepać" sava kiedy jesteś w bazie na bagnach przed oddaniem ich handlarzowi.

No i jeśli chcesz, to podrzuć mi na PW sava w szpitalu. Zobaczę jak to wyjdzie u mnie. Grasz w tym specjalnym pancerzu, czy w płaszczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  W wiosce z wieżą ciśnień. W tej piwniczce, w kącie z lewej na ziemi piktogram. Zabierasz. I w zależności od poprzednio wybranych opcji dialogowych, jak się pojawi rozmawiasz, albo od razu strzelanina. Przejdź się po dachu nowo budowanego domu i jak jeszcze tego nie zrobiłeś, zabierz noże z pentagramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z niespodzianek tego moda. Idąc od pieczary do spalonej wsi po schowek, powinniśmy przechodzić przez tę wioskę i w piwniczce napotkać tego dezertera, którego trupa później znajdujemy w tej ognistej rozpadlinie. Z jego PDA wynika, że chciał Grabarzowi odsprzedać schowek. I na zasadzie skojarzeń, po nitce do kłębka. Jak był w piwniczce, to chyba tam zrobił schowek. Tyle tylko że ten piktogram jest słabo widoczny i na początku moda jeszcze nie jesteśmy obeznani z ich znaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.