Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Wania Kindżał  Już Ci pisałem, że Necromicon to tylko ozdobnik, przy pozyskaniu którego w akcji na Polanie ( idziesz z Sortowni ), pozyskujesz przedmioty uruchamiające scenariusz. I do tego potrzebny jest Kuczma.

A to takie niewidoczne w podziemiach Agropromu,

ss_fred_04-07-20_18-31-30_(bunker).thumb.jpg.6ff4854edbdbb28c0351a3d5982379d1.jpg

bez problemu zabijasz nożami do rzucania. Strzelać możesz dłuuugooo i nieskutecznie, a przy celnym rzucie góra drugi nóż jest skuteczny. Dobrze jest potrenować, bo trochę później będziesz tego miał trochę więcej. Zrzut jest właśnie z tej późniejszej sytuacji. A po dobrym przeszukaniu Bagien i po postalkerzeniu z Krzemieniem, powinieneś mieć już conajmniej ze dwadzieścia noży różnego rodzaju.

Noże spowrotem zabierasz z trupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - Jest mały problem. Na moje zapytania odpowiedział @zaurus



    zaurus    kondotier 

@kondotier
1. Если продал, или потерял стикер-маячок, то задание, вероятно еще можно выполнить. Но если продал Синоптику - то всё. Как говорят у нас: "Шеф, всё пропало!!!"
2. Объявления со стандартными заданиями (типа: зачистить лагерь) не срываются. Потому, что они периодически обновляются.
3. Если есть перфокарта, это значит, что ты убил Оусипи в Темной Долине. Посмотри, возле ворот Периметра должно быть объявление, для выполнения задания по которому и нужна эта перфокарта.


И, это, ребята, не могу понять, как отвечать прямо в ленте, не соображу.

Tyle tylko, że ta odpowiedź pojawiła się nie w temacie, lecz u mnie w profilu. Sam zaurus to zauważył i poinformował w ostatnim zdaniu swojego wpisu.

Czy Administracja może sprawdzić, co jest przyczyną jego blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Czy Administracja może sprawdzić, co jest przyczyną jego blokady?

Żadnej blokady nie ma. Ani pojedynczo na koncie @zaurusa, ani na grupie "Elitarni" - zresztą w tym drugim przypadku wtedy Ty tez miałbyś jakieś problemy.

Ale możemy poczekać, aż @portals to posprawdza, ja mogłem coś przegapić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Nooo, problem rozwiązany. :D Zasejwowałem tuż na przeciwko Kuczmy. Tuż po wczytaniu save'u masz ułamek sekundy na wciśnięcie F i otwarcie okna dialogowego. Można iść na Polanę. Co do tych glutków, je akurat załatwiłem bez problemu, wystarczyły dwa noże. Gorszy był kontroler, snorki i pijawki.

@vidkunsen Dzięki za spawner. Nie był niezbędny, ale może skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaurus

Не могу окончит мода, в итоге вылета, когда пытаюсь пройти на Болота.  Лога Fatal Error нет. Пытался понизить все настройки, но не повезло. А осталось мне только отдать спецарты. С ними повезло и собрал все 30.
Пытался проходить через оба телепорта. Можешь проверит мои сохранки? Или подсказать, что сделать. Остальные полные ловушки находятся в тайнике вертолёта у базы на Болотах.

863 wylot.sav           864 drugi tele.sav

Можешь поточнее написать в чем дело с проблемой ответов?

 ДОБАВЛЕНО:  В логе нашол такое что:

Загрузка текстур
* t-report - base: 1402, 432626 K
* t-report - lmap: 28, 28675 K
***FATAL***: Too many lmap-textures (limit: 8 textures or 32M).
        Reduce pixel density (worse) or use more vertex lighting (better).
* phase time: 2001 ms
* phase cmem: 400668 K

Tłumaczenie.

Nie mogę dokończyć moda, na skutek wylotu, kiedy próbuję przejść na Bagna. Brak Fatal Error loga. Próbowałem zniżyć ustawienia, ale bez skutku. A pozostało mi tylko oddać specarty. Z nimi się udało i zebrałem wszystkie 30.

Próbowałem przechodzić przez oba teleporty. Mógłbyś sprawdzić moje zapisy? Albo podpowiedzieć, co zrobić. Pozostałe pełne podbieraki znajdują się w schowku śmigłowca przy bazie na Bagnach.

@vidkunsen  Ty też mógłbyś spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wania Kindżał  Tyle tylko, że chyba nikt nie sprawdzał, czy jest ono bez rozmowy z Kuczmą. Chociaż patrząc na różne rozwiązania z moda, raczej powinno być i bez rozmowy. Tylko że po rozmowie o manelach, on zmienia miejsce przebywania.

Wersja w którą grasz, jest dostatecznie obciążona nieścisłościami powodującymi problemy, więc dodawanie nowych to dodatkowe obciążenie dla moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

No i pewna sprawa się wyjaśniła. Wersja OS wstawiona tu u nas bezpośrednio przez autora moda, jest dla nas wyróżnieniem. I nie jest to ta x64 która też w tym temacie została przedstawiona. My mamy najbardziej poprawioną. W prywatnych rozmowach z autorem, przekazaliśmy sobie pewne informacje, które mnie wyjaśniły przyczyny problemów, a jemu pomogą je rozwiązać. Bo to nie były błędy mojej gry.

Dobrze by było, aby tacy jak @yellow @smox @gawron @Gatzek i ci co potrafią zagrać w języku oryginału, zagrali w tego moda. W porównaniu z poprzednikiem, jest już prawie bezproblemowy. A jak by im się coś przytrafiło, dostaną podpowiedź bezpośrednio u autora.

A jak ktoś zacznie grać, to podpowiem o istotnych zmianach, aby nie popełnić błędów, pamiętając co się robiło poprzednio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU

No i z pomocą autora moda w końcu zakończyłem moda łącznie z zadaniem zebrania i dostarczenia handlarzowi wszystkich spec artów. Poniżej historia końcówki moda w obrazkach. Jak w komiksie.

Przez teleport na Kordonie dotarłem na Bagna.                               Ze schowka wyciągnąłem wcześniej schowane tu arty. Mod zaliczył zadanie

ss_fred_04-10-20_19-39-32_(escape).thumb.jpg.85edb0222f95709d8d0292800c74df76.jpgss_fred_04-20-20_11-13-22_(marsh).thumb.jpg.44841423625134b713d8a9c28c38fb6b.jpg

Z artami poszedłem do handlarza. Są dwie wersje rozliczenia.          Pierwsza wersja to sprzedanie mu.ss_fred_04-20-20_11-26-22_(marsh).thumb.jpg.54097be2ac3c753ccc3aaf68d6fbc3f6.jpgss_fred_04-20-20_11-18-20_(marsh).thumb.jpg.e31f501ce45706512197408970e8821c.jpg

             Druga wersja to wypakowanie i sprzedaż.                                  Z wypakowanymi poszedłem na Kordon do Sidora.       

Wypakowałem aby zobaczyć jak wyglądają bez zabijania.                     Oprócz artów spieniężyłem prawie wszystko.  

ss_fred_04-20-20_11-20-56_(marsh).thumb.jpg.1ac339fb6e6c8480ece07a84fd66bc7b.jpgss_fred_04-20-20_11-52-41_(escape).thumb.jpg.83f5623ecdde372b45aef86483a4175d.jpg

Po raz ostatni złamałem zakaz nie przekraczania.                                                       Ostanie spojrzenie na Strefę                           

ss_fred_04-20-20_11-59-14_(escape).thumb.jpg.3caf21aa1b7e8a00ea00bfa1709cf64d.jpgss_fred_04-20-20_11-59-54_(escape).thumb.jpg.2756ba8b5490d5a3fe52533c46e935a3.jpg

Zdecydowana rozmowa z odprawiającym dr.Pechem                              Skorzystałem z paszportów i to był KONIEC.

ss_fred_04-20-20_12-01-00_(escape).thumb.jpg.f41dde10d960ab20df4fef669dc7ecdc.jpgss_fred_04-20-20_12-01-11_(escape).thumb.jpg.d41614a92940033277d9224a5555bce6.jpg       

 

Jestem ciekaw, czy autor poprzedniego spolszczenia się pojawi i dokona jego aktualizacji do tej wersji. A może któryś z naszych solistów, zrobi nowe?

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo  Bo on już jest zbędny. Pobierając moda masz go od razu w wersji 1.1 . I do niego jest dostosowane spolszczenie.

Jeśli jesteś w stanie grać z językiem rosyjskim, to pobierz sobie tego moda z linków, jakie niedawno wstawił tu sam zaurus. Jest już tak dopracowany, że grasz spokojnie, bez nerwów. Nie ma problemu ze znalezieniem spec artów, bo wszystkie tym razem są tylko na Wysypisku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mam error jak zabieram gauss z ziemi :

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 342
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'wpn_gaus_m1'

Gauss przez jedno "s" , do tego m1. 

Zrobiłem kopie z gaussa, zatytułowałem jak trzeba i nic nie pomaga.

Może ktoś ma taki wpn ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, wróciłem do moda "po latach", ten kto wie to wie że miałem z nim techniczny problem z racji słabego sprzętu, a grzechem by było go nie zrobić kiedy zrobiłem już wszystkie mody zaurusa oprócz właśnie tego i w związku z tym mam szybkie pytanko bo już po prostu zapomniałem jak to było a nie chce mi się wertować całego tematu bo pewnie gdzieś jest odpowiedź, a mianowicie, czy te specarty to zbiera się na końcu gry czy można je zbierać na bieżąco robiąc zadania podczas całego moda no i skąd wiem kiedy i gdzie jest ten art? to się coś dzieje? coś pika? jakaś muzyka leci? no bo tak gram i gram, nazbierałem tego majdanu "całą copke" a specartów nie mam, mam 6 pułapek i ze 3 złapane (ale nie przeze mnie) w sumie 9. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  W tej wersji w którą grasz, z tymi spec artami to jest na dwoje babka wróżyła. Poznajesz je po wyglądzie różnym od tych "oklepanych" i również nowych nieznanych nazwach. Kilka musisz zebrać na początku, aby będąc na Bagnach móc pokazać handlarzowi i dostać od niego wyjaśnienie i wziąć zamówienie. I wtedy zaczynasz szukanie na poważne. A hurtową ilość podbieraków to znajdziesz dopiero po pewnym czasie gry. Nakierowanie na schowek da Ci najemnik plączący się między ( chyba ) wolnościowcami, na budowie w DM.

Napisałem, na dwoje baka wróżyła, bo mimo kilku krotnej gry, w żadnej nie dałem rady zebrać wszystkich, choć miałem na sztuki więcej niż potrzeba. Były zdublowane, potrójne, a brakowało do sekwensu.

Jest rada od autora moda, aby zbierać wszystkie zwykłe artefakty, bo po jakimś czasie w ich miejsce pojawiają się spec arty.

Dopiero w v. OS 2020 ta sprawa artów została naprawiona i są tylko na Wysypisku. Jest inny dialog z handlarzem, już nic mu nie pokazujemy.

Tyle tylko, że nie zanosi się na jego spolszczenie, a istniejące nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier aha czyli lipa te specarty tak z grubsza widzę, nazbierałem zwykłych cały worek ale z polowę to już posprzedawałem albo rozdałem, a tam olać, jak będą to będę je zbierał jak nie to nie

13 godzin temu, kondotier napisał:

Nakierowanie na schowek da Ci najemnik plączący się między ( chyba ) wolnościowcami, na budowie w DM.

Nie wiem czy mówisz o bazie w DM tej dawnej gdzie zawsze bandyci urzędowali ale tak się składa że właśnie tu jestem, wszystkich wybiłem i nikt nie chciał ze mną gadać, raczej każdy walił ołowiem ile wlezie do mnie, no ale może nie o to chodzi, z resztą tu nie ma żadnych wolnościowców, wolność to jest na bagnach panie kolego, chyba mody pomyliłeś, no chyba że się przeniosą w dalszym etapie gry ale teraz są na bagnach

Taki głupi jeszcze problem mam w DM, muszę dezaktywować działka na placu, a komp jest zablokowany, na filmach nie było tego problemu, nasz Filmister też to robił i też miał normalnie a u mnie jak zwykle lipa, coś zrobiłem nie tak? o czymś zapomniałem? hmm? dziwne, wszystkie kody mam, generator czy włączony czy wyłączony nie ma znaczenia, komp i tak nie działa

ss_cez137_05-08-20_22-26-36_(darkvalley).jpg

ss_cez137_05-09-20_10-42-45_(darkvalley).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Tak, to ta baza. Bandytów, czy kto tam siedział trzeba wybić i wtedy jak kolejnym razem wejdziesz na lokację, będą nowi "osadnicy", a pomiędzy nimi ten najemnik. Ale to się dzieje dopiero po wykonaniu zadań na innej lokacji. Po grze w OS2020 gdzie to jest zrobione inaczej, nie podpowiem Ci kiedy. Ale możesz pójść na bagienko i z prawej strony mostu ( jak idziesz z budowy ) będzie kamień z wyraźnym piktogramem. Zrzut ekranu z kamieniem jest w temacie.

To schowek z podbierakami. Sprawdź czy już jest aktywny, bo i bez tej podpowiedzi najemnika, w odpowiednim czasie można je zabrać. A że trochę ważą, bo jest ich dużo więcej niż potrzeba, to bierz ile możesz i zanieś sobie np. do schowka na wysypisku, bo tu będzie ich najwięcej.

A takie nietypowe miejsca gdzie można je znaleźć ( nie wszystkie ) to:

Kordon - za ruinami jak idziesz na Wysypisko i w tej radioaktywnej dolince koło wioski.

Bagna - tam gdzie koło wieży obserwacyjnej szukałeś zwiadowców, koło mostków i przy tym wielkim śmigłowcu. Na posterunku, jak od cerkwi idziesz do Maszynowego.

MW - przy płocie jak idziesz na Radar

Limansk - koło tego wywietrznika teleportu.

Te zapamiętałem. Jest jeszcze kilka miejsc, ale w nich mi się pojawiały losowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.