Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ktoś wyprzedzi. No chyba, że Zaurus da mi bezpośrednio znać. Nie mam czasu na śledzenie netu. Nie sądzę by były jakieś drastyczne zmiany. Jeżeli czegoś nie zrobili przez trzy lata to nie zrobią tego przez miesiąc. Pewnie trochę fiksów + uporządkowanie gamedaty, bo burdel w niej straszny i już jest wersja finalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi @zaurus a wynika, że nie jest to ani łatka, ani patch, ale nowa wersja. Zanim my się wzięliśmy za grę, mod był testowany przez kilku testerów, a także przez gameplayowców. Miał więc sporo czasu i materiałów do zrobienia tej nowej wersji.

A patrząc co było w gamedatach poprzednich modów, ile zbędnych plików i treści w plikach, nie sądzę aby tym razem było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  - Jeśli screen z oddawaniem artów pochodzi z Twojej gry, to wrzuć mi zapis tego momentu, lub tuż przed na PW. I ewentualną informację czy masz porobione jakieś schowki i gdzie. Mod u mnie postawiony na rus podstawce, to ten save powinien pójść bez problemu. Mnie mod ukradł 7 spec artów, a że ponowny ich spawn nie istnieje, brakuje mi ich do szczęścia. Pisałem o tym wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję/iłem plecaki, mam po 1-2 na każdej lokacji więc nie muszę korzystać z "darowanych schowków".

Sporo czasu zajmuje zbieranie bambetli zwanych artefaktami, ale za to można dokonać alternatywy na bagnach.

Gram po swojemu, jak zawsze i jest mi z tym fajnie, nie trzymam się sztywno fabuły.

Nie rozumiem twojego zainteresowania moją rozgrywką, zawsze pisałeś jak chciałem użyczyć, że moje stany zachowania gry - "sejfy" są nikomu niepotrzebne i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Jestem raczej zainteresowany tym jednym savem. Pisałem, że gram na rus podstawce, więc tym razem Twój save będzie przydatny.

Wcześniej proponowałeś swoje savy dla grających na polskich podstawkach, więc wiadomo czym by się to skończyło. I tego dotyczyły moje uwagi.

Ale skoro się obraziłeś, to trudno. Na kolanach błagał nie będę.

Zagram w tę nową wersję od początku i nauczony doświadczeniem, zbieranie tych artów zostawię sobie na czas po powrocie z Generatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam bo wyrzuciłem z kompa skoro przelazłem, może gdzieś są, obraza Kondotier to nie moja bajka.

Jeszcze do końca nie wiem gdzie co mam na kompie a obrazek mi koleś znalazł. 

Jestem czasem na forum na którym Zaurus się często pokazuje i stąd wiem, że trzeba być cierpliwym by skończyć pewne mody.

Arty mają pewien "klucz" - ja tak miałem, jak się pokazały na lokacji (w nocy zazwyczaj bo lepiej widać) zwykłe - 2 lub trzy to w promieniu 100 metrów od nich były też te do pułapek, cierpliwość popłaca.

p.s. co do artów to miałem metodę - plecaki, w nie wkładałem wszystkie znalezione i niepotrzebne, potem metodą weź ile możesz i przenieś w pobliże Grubera dokonałem sztuki/kwestu.

p.s. 2 koleś znalazł jak piliśmy na weekend i muszę go złapać żeby się dowiedzieć jak on to zrobił, lub żeby mi to pokazał jak to zrobić.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal  - Trzymałem je na Wysypisku. Koło Pchlego są takie połamane płyty z szafką elektryczną w środku. W niej je zostawiłem. Ale były już wyjęte z tych podbieraków. Zmusiła mnie do zostawienia konieczność, bo jeden z nich którego miałem potrójnie, po rozpakowaniu zwiększył wagę z 18 do 28 kg. To oczywisty błąd moda, ale tak jest. Tak długo jak Wysypisko było pod wpływem tych anomalnych warunków, arty były. Zniknęły dopiero jak po powrocie z Generatorów na Wysypisku wystąpiła normalna pogoda. Możliwe że to ta zmiana Wysypiska je zjadła. Na innych lokacjach może tego nie być.

@vidkunsen  - W sumie z tymi co mi zniknęły, też miałem więcej. A zapisy i screeny z moda masz w jego katalogu głównym w kat _appdata_ , w dwóch katalogach. Jeden to użytkowy savegames i drugi bezpieczeństwa arhiv_saves. Tylko aby w tym drugim były, trzeba je było robić oddzielnie chyba przez F5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen  W każdym jest taka możliwość, tylko że twórcy modów ten katalog z zapisami różnie nazywają i różnie lokują. Aby bezproblemowo sprawdzić jego nazwę i ulokowanie, trzeba otworzyć plik fsgame.ltx i w nim popatrzeć na linię ze wskazaniem ścieżki zapisu. W zależności od podstawki, jest to pierwsza lub trzecia linia w nim.

881220174_Beztytuu.thumb.jpg.65f5d07a77631488b7e81589962041b7.jpg

Ten fsgame jest właśnie z OS i nazwę ma w 1.linii. Jeśli nie ma przed tą nazwą ścieżki do Moje dokumenty lub gdzie indziej, to oznacza że znajdziesz go w katalogu głównym moda. A w którym miejscu zależy od pierwszego znaku nazwy.

W Ostatnim Stalkerze zaurus zrobił jeszcze taką innowację, że dał te savy bezpieczeństwa zapisywane w innym katalogu. Są one po to, że jak z jakiej tam przyczyny posypały by się normalne zapisy na ileś tam wstecz, aby nie powtarzać pół moda, wystarczy przekopiować ostatni podczas dobrej gry zapis bezpieczeństwa do katalogu z savami i z niego uruchomić grę. Ich wadą jest tylko to, że mają takie udziwnione nazwy i aby się wstrzelić, trzeba trochę pogłówkować.

archiwalne.thumb.jpg.bd4166333ca6840f336c836583eca084.jpg

Są tylko nazwy lokacji, a reszta cyferkowa. Widocznie zaurus przewidział jakieś problemy z zapisami, skoro dał taką furtkę bezpieczeństwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wygląda katalog główny moda.

2040385551_Beztytuu.thumb.jpg.ffb36530efefd5320851264c8dcf5c2f.jpg

Katalog zapisów zrobiony z automatu przy instalacji, jest jako pierwszy od góry.

A to jego zawartość.

1873981201_Beztytuu2.thumb.jpg.7beb5a054ce33cf4170916e7a7cc42fb.jpg

I każdy kto moda stawia instalatorem, musi mieć dokładnie to samo.

Ten opis jet dla wszystkich przyszłych użytkowników moda, aby mogli grać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU:

@vidkunsen I jak, znalazłeś ten podkatalog z zapisami? Wstawiłeś screena z rozmowy. Ten screen musiałeś pobrać z podkatalogu który jest w tym samym katalogu co i podkatalog savegames z zapisami.

Jeśli usunąłeś zapisy do kosza, to napisz, nie będę czekał i usunę moda z kompa, robiąc miejsce na tę nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zauważyłeś, że nie mam komunistycznych ciągotek i jak się coś stanie to nie szukam winnych tylko jak z tego wyjść a potem pamiętać czego nie robić.

Było minęło, gramy dalej.

Nie cierpię też na dysymulację.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki filmik, pokazujący jak należy prawidłowo korzystać z podbieraków dla spec-artów.

https://www.youtube.com/watch?v=Gy0V0jIMg-A

A przy okazji pokazano miejsce, gdzie są dwa obok siebie. Na filmiku wziął od razu, ale miałem sytuacją, ze jednego najpierw musiałem "odturlać" kawałek dalej, aby spełnić warunek z opisu podbieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.