Skocz do zawartości

Chcę nabyć nowy piecyk.


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Z dużym prawdopodobieństwem, na wtorek-środa będę miał piecyk w domu. Tak miały by wyglądać parametry sprzętowe:

 

Procek Intel i5-4690 3.5GHz 6MB LGA1150

Grafa GF GTX770 2GB

Płyta główna Gigabyte GA-Z97P-D3

Dysk SSD Corsair Force LS 120GB

Pamięć Kingston 2x4GB 1866MHz DDR3 CL 10 DIMM Hyper

Zasilacz Corsair CX750

Nagrywarka DVD Liteon SATA

Wentylator SilentiumPC Fortis XE 1226

Obudowa Corsair Carbide BZ

 

Czy tu jest może jeszcze coś lichego, o czym nie wiem? Jak tak, to proszę o podanie argumentów, bym je mógł użyć w ostatecznej, jutrzejszej rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz który podałeś spokojnie mógłby obsłużyć dwie takie karty w SLI :tongue:

więc zmieniamy go na 550 watową jednostkę, dla przykładu ten:

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs550m-modular-80-plus-gold-cp-9020076-eu-619730/

 

Nie podałeś modelu obudowy Corsair Carbide :teehee:  (a jest ich kilka).

 

Co prawda nie będziesz podkręcał procesora, ale w tej samej cenie dostaniesz nie 3 sekcje zasilania a sześć

co przełoży się na stabilniejszą (i zapewne dłuższą żywotność) samej płyty głównej i procesora.

Chodzi mi o tą płytkę MSI

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/

 

Warto byłoby dołożyć do RAMU proponowanego przez smoxa, kilka postów wyżej,

a jeżeli nie to przynajmniej wybierz taki z opóżnieniem CL9.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis "obudowa BZ", to obudowa Bez Zasilacza. Dokładniejszych opisów nie mam na zamówieniu, z którego są te dane.

A co do pamięci RAM, przecież jest 2x4GB, tyle proponowane jest w poście nr 17. Czy ma być więcej? O tę płytę zapytam gościa jutro, zobaczymy, co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis "obudowa BZ", to obudowa Bez Zasilacza. Dokładniejszych opisów nie mam na zamówieniu, z którego są te dane.

 

Sorry metek58 - poddaje się.... :wallbash:

 

Gdybym ja kupował obojętnie jaką obudowę, nawet za kilkanaście złotych to chciałbym wiedzieć jak wygląda...

RAM ma być z opóźnieniem (CAS latency) CL9 - wystarczy spojrzeć do specyfikacji - 

a tak nawiasem mówiąc różnica cenowa między RAM-em 1600 Mhz CL9 a 2133 Mhz CL9 to ok. 50zł...

a różnica to 5-15% zwiększenia klateksekundę i kilkakilkanaście sekund do przodu  w szybkości działania programów.

 

Podziękował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze, przekażę te uwagi dla składającego ten komp. Poproszę też o szczegółowy spis części kompa. To dopiero jutro.

Oto parametry mojego nowego piecyka:

 

Procesor              - Intel i5-4690 3.5GHz 6MB LGA1150

Płyta główna        - Gigabyte GA-Z97P-D3  (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Karta graficzna    - GTX 770 2GB

Pamięć                - DDr3 G.SKILL 8GB (2x4GB) 2400MHz

Dysk                    - Corsair Force LS SSD ATA Device  (SATA-III)

Drugi dysk           - WDC WD15EARS-00S8B1 ATA Device  (1500 GB, SATA-II)

Zasilacz               - Corsair 750W

Wentylator           - SilentiumPC Fortis

Nagrywarka         - DVD Asus SATA

Obudowa             - Corsair Carbide

System                - Windows Professional PL OEM 1p 64 Bit

 

Tak to wygląda i teraz z tym będę już musiał żyć...

Wszystko nawet ładnie hula, ale nipokoi mnie sprawa temperatury dysku SSD. Użyłem Everest Ultimate Edition i w opcji Czujnik pokazało mi takie parametry (bez obciążenia, tylko uruchomiony komp):

 

Płyta główna 27 °C  (81 °F)

Procesor 29 °C  (84 °F)

Procesor graficzny 28 °C  (82 °F)

Corsair Force LS SSD 99 °C  (210 °F)

WDC WD15EARS-00S8B1 30 °C  (86 °F)

 

Te wartości nie zmieniają się. Czy to ten program to fikcja, czy mam coś nie tak w kompie?

Już po strachu. Ten Everest był stary, a użycie AIDA64 pokazuje takie parametry (stan bez obciążenia, tylko uruchomiony komp):

 

Płyta główna 27 °C  (81 °F)

Procesor 22 °C  (72 °F)

CPU Package 31 °C  (90 °F)

CPU IA Cores 27 °C  (81 °F)

CPU GT Cores 32 °C  (90 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 26 °C  (79 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 28 °C  (82 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 27 °C  (81 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 25 °C  (77 °F)

PCH -128 °C  (-198 °F)

Dioda GPU 26 °C  (79 °F)

Corsair Force LS SSD 30 °C  (86 °F)

WDC WD15EARS-00S8B1 30 °C  (86 °F)

 

Czy te temperatury są w normie? Na moje oko jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego sklepu - dwa sklepiki jedna firma: http://www.arest.pl/

 

sam dobierasz itd/itp, biorę zestawy tzw. golasy, bo programy i sterowniki to sobie sam ładuję, nie mam zaufania do programów z żadnego sklepu bo są stawiane w klimacie: żeby tylko działało, nie koniecznie optymalnie najlepsze.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na "ujawnienie" temperatur karty graficznej :whistling:

oraz schemat rozmieszczenia wentylatorów w obudowie.

(może w końcu się dowiemy co to za model :teehee:)

 

Zauważyłem że lubisz składować pliki na pulpicie - przenieś katalog z plikami użytkownika (Moje...)

oraz pulpit i katalogi TEMP i TMP poza partycje dysku SSD, pliki te nie wymagają wydajności jaką daje nam SSD,

a ich częste edytowanie niepotrzebnie skraca nam żywotność napędu. Dodatkowo trzymanie tych plików

w innej lokalizacji ułatwia ci robienie kopi oraz uodparnia pliki na skasowanie podczas re-instalacji systemu.

 

Zmiana lokalizacji folderów.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gpu powino mieć góra 40st w spoczynku, max 100st stresie, ale to tak ekstremalnie. Wiem, że masz 770, moja nie grzeje się więcej jak 70st, ale ja mam evga, nie wiem co Ty tam masz u siebie. Patrząc po temperaturze procka raczej stresu grafiki nie widzę. Może błąd czujnika. Odpal sobie jakiś benchmark jak unigine heaven, occt, albo nawet 3d mark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.