Skocz do zawartości

Konkurs Literacki


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

Smokehead, pisz co chcesz, to twój świat, twoja wersja zony, to...to twoje ja uzewnętrznione przez prozę.

Moje jest twarde, wasilija spomkojne twoje mosze byc jeszcze inne.

Odwaga cywilna - być uzbrojonym bez broni.

 

;)

Dziewczyny !!! napiszcie jak wy widzicie zone bo jesteście na forum!!!

 

Nawet może byc jakiś romans.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam między bierzącymi obowiązkami trzymam notatnik , ołówek i pisze myślę że przed 30-stym się wyrobie.

chyba że nie będę miał w ogóle czasu bo rok akademicki wielkimi krokami się zbliża i moge nie mieć czasu. Stancję trzeba znaleźć ,robote w okolicy i oczywiście wszystkie wnioski o stypendium socjalne + naukowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy mało też chętnych do opowiadań nikt nie chce bo to jakby "zadanie" domowe po szkole albo po prostu czasu nie mają albo jeszcze się krępują a drzemią w nich pokłady talentu piśmiennego.

 

Ja się jak wcześniej określił Vidkunsen jestem kałamarzem. Bo pisze wszędzie jak mam wolną chwilę i wszystkie sytuacje życiowe ładuje do opowiadań albo z filmów czy innych źródeł które trafiły w mój wygurowany gust.

 

Szczerze ja pierwszy raz wrzuciłem do obiegu jedno z moich opowiadań ono było typowo nie wspólne ze mną.

Ale mam jeszcze kilka o innej tematyce które poprostu są jakby moją biografią tylko trochę podkolorowaną próbuje wszystkie bolesne pierdoły dosłodzić komedią i groteską i na odwrót albo po prostu śmiać się z nieszczęścia. Taki czarny humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera !!! Smokehead ja mam inny problem z przelewaniem na kartkę "myśli", staram się pamiętać co mogę napisać z autopsji a czego nie mogę.... .

 

Ech te bujne życie "towarzyskie", dlatego mam specyficzne słownictwo i styl bycia ale!!! ale na starość nie będę marudnym pierdołą co to wymyśla "swoje" przygody z młodości tylko zalegnę na ławce w parku i nie będę nikomu bałałajki zawracał.

Mogę, że tak to ujmę z głowy na poczekaniu napisać kolejne przygody w klimacie wojsko - najemnicy- zona- chłód intelektualny... .

 

:) ;)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc drodzy stalkerzy, konkurs dobiegł końca.

Czas rozpocząć głosowanie na najlepszą pracę. Przypominam że w głosowaniu może wziąć udział każdy. Oczywiście nie głosujemy na swoje prace a głos oddajemy raz. Do 20stego października każdy ma czas.

Oddajemy swoje głosy w tym temacie. Każdy także może ocenić każdego prace, co się spodobało a co nie. Ja sam chwilowo wstrzymuje się od głosowania, mam jeszcze do przeczytania dwie prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na opowiadanie SmokeHeada

 

Albowiem:

-Dawno się tak nie uśmiałem.

-Rozwinięte i pomysłowe.

-Pokazał, że można wprowadzić do Zony efekty komiczne. A to rzadko się komukolwiek udaje.

-Opowiadanie nie przygnębia klimatem i rozwesela po ciężkim dniu.

 

Opowiadanie vidkunsena:

Było super, profesjonalne, poważnie, realistyczne jak cholera. Brud, smród i mrok. I bardzo dobrze. Ale pisałeś to mocno specyficznym językiem, po którego lekturze rozbolał mnie mózg i musiałem wziąć tabletki na uspokojenie. 

W dodatku te przekleństwa. Nawet Smoke tyle nie nabluzgał, wiem że twoja subkultura i w ogóle ci na to pozwala, ale ich ilość odepchnęła mnie od opowiadania. Wiem, wiem, cienias ze mnie, nie przejmuj się. W końcu to Zona, wojna, brutalność i krew, przekleństwa są na porządku dziennym. I dlatego jest realistyczne. :kciukwgóre:

 

Opowiadanie Walika "Czosnka":

I super, dobre opowiadanie. Te pięcio-zdaniowe dzieciaki z konkurencji mogłyby się od ciebie sporo nauczyć. Konkretna historia i zrozumiałe zdania. Ale... było chaotyczne i szybkie. Mogło być bardziej rozwinięte. I wkurzała mnie obecność tego podziału na krótkie części, jedna po drugiej od razu nowa akcja. Ale pewnie marudzę, bo jestem zmęczony po dziewięciu lekcjach.

Ale mimo tego: Kawał dobrego opowiadania.  :yes: 

Doświadczenie czyni mistrza  :ninja:

 

A moje opowiadanie:

Pisałem, bo miałem wenę, już wcześniej coś planowałem. I trafiła się okazja na konkurs. I wyszło co wyszło. Inspirowałem się książkami Meesha, co pewnie widać. Imiona postaci z głowy wymyśliłem na szybko. Napiszcie co o nim myślicie, co wam się podobało a co nie :biggrin:

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko mi przypadł do gustu opowiadanie Vidkunsena.

 

- Było prawdziwe sam bym sie tak chamsko i wulgarnie odzywał w takiej sytuacji ( w końcu bym był w czarnej du... )

- Było jak najbardziej poprawne logicznie , wszystkie zwroty akcji pasowały do świata stalkera.

- Pełen profesjonalizm jeśli nie mistrzostwo , ale co ja tam wiem ;)

- Nie pewnie zakończone opowiadanie "plotką" co może świadczyć że można się spodziewać kontynuacji jeśli nie powrotu głównego bohatera -_-

 

Moje opowiadanie:

Jestem człowiekiem raczej pozytywnie nastawionym do życia. Uwielbiam absurdalne komedie. Jak tylko pierwszy komputer w moim domostwie się zadomowił w 2001 r to od razu dwaj starsi bracia zaczeli znosić komedie od kolegów pierwszymi tytułami był "Straszny film" , "Niezły odlot" (innaczej "super zioło" ale tłumacze spartolili sprawę) oraz "Jay i Cichy Bob Kontratakują" ostatni tytuł był moją inspiracją wręcz kilka sytuacji sobie zapożyczyłem z filmu jeśli porównacie sobię akcję z przeszukiwaniem przez wojskowych bohaterów opowiadania to w pewnym momencie zauważycie że jest to sama sytuacja co w filmie (sory Miramax !) Planuję następne opowiadania o takiej tematyce ponieważ jestem jednym z pierwszych a nie chce żeby mi ktoś zajamał zajawkę ;) do komedii w klimacie Stalker :D 

 

Chill out people ! I powodzenia ;)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie!!!

wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu, gdyż każdy widzi to samo inaczej i każdy ma swoje racje i punkt widzenia.

Opisana przeze mnie zona to wg. mnie realny świat, świat trepów, przemocy, pragmatyzmu stąd też słownictwo i terminologia z wojska z okresu lat 80-tych - spytajcie tych co ten okres pamiętają jak się wtedy do siebie i innych zwracali trepy, zlewy itd/itp

Opisałem skrótowo świat najemników, dodałem w niecenzuralnych krótką opowieść ze świata knajaków - złodziei bandytów, wy dodaliście stalkerów, wolność, dodajmy jeszcze powinność, ekologów itd. i każdy kto poczyta te opowiastki będzie się z tym typem który mu odpowiada, typem stalkera który odpowiada jego charakterowi, wyobrażeniom.

 

Napisałbym romans ale to byłby monolog i skrót moich własnych przemyśleń, nie w moim typie, trzeba zachować jakąś sferę prywatności!!!

 

Z poważaniem dla autorów i czytelników :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem każdy ma swoje zdanie odnośnie uniwersum Stalkera i innaczej sobie go wyobraża ja sobie wyobrażałem zonę taką jak w opowiadaniu @Vidkunsena nic dodać nic ująć. Napisałem opowiadanie typowo Komiczne ale to moje pierwsze opowiadanie a planuję więcej mam zamiar właśnie zacząć pisać opowiadanie o najemnikach ( z dedykacją dla @Vidkunsena ) Ponieważ to moja jedna z pierwszych ulubionych frakcji a opowiadanie o Wolnościowcach to był poprostu spacerek po parku można o nich wszystko pisać że byli ćpunami ogólnie wszystko ale przy najemnikach będę miał już trudniejsze zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wolnośc to od 2007 roku, od podstawki zawzsze juz będą panki, "zdegenrowani hipisi".

Można się ustawić, że każdy z nas weźmie inny dział i będzię w koncu nasza forumowea książka-zbiór opowieści.

Np weź panków z wolności, kto inny trepinność, inny stalkerów wolnych ja mogę idąc za ciosem wziąść gęsi(najemników) i knajaków.

Ktoś z klimatu gotyk czy hewi mietal może wziąść opis np. grzechu itd/itp.

 

Piszmy wszyscy - apel do innych - żeby nasi następcy nie mieli rozterek w klimacie co tu fajnego jest w tym modzie???, co bym dodał od siebie, co bym.... .

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.