Skocz do zawartości

Fabryczna Zona-seria powieści z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.-a


Gandalf71

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

"Sztywny" Michała GOŁKOWSKIEGO. Przeczytałem i jakie wrażenia:

jeżeli szukamy dokładnych opisów Zony to możemy się zawieźć. Główny bohater to młody człowiek który nie stałego zatrudnienia, jego rozrywki to udział w imprezach alkoholowych w pobliskim klubie, wizyty u dziewczyn tzw lubiących seks, narkotyki. Ogólnie podczas wizyt w klubie Sztywny dostaje informację na temat "zapotrzebowania" na arty składanego przez szefa. Wizyty w zonie, zarobek za arty i tak życie się toczy. Do czasu ostatniej wizyty
w Zonie, spotkania z pijawką, emisji i.... potem to jest już tylko gorzej. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Ze "stajni" Fabrycznej Zony nastepna książka - tym razem popełniona pzrez Autorkę.

1207805395_625403-352x500(1).jpg.ca24dd2d60870f28b7fd2c7309f56b11.jpg

BTW- przegladajac temty literackie zauważyłem że mamy ciut ,ciut dużo tych informacji o ksiazkach - warto byłoby je złożyć do pzrysłowiowej "kupy". Z jakims rozsądnym podziałe np na Wydawnictwa , lub Serie.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam do Was takie pytanko, czy są audiobooki (wiecie skąd je wziąć) książek z serii Fabrycznazona z wyjątkiem serii Michała Gołkowskiego tj. :

(Droga do nikąd, Ołowiany świt, Drugi brzeg, Sztywny, Powrót) ?

Za chiny nie mogę znaleźć mimo że znalazłem fragmenty po kilka minut, kilku książek np. Noczkina czy Haladyna.

PS w Fabryka słów i w Audioteka brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen bardzo Ci dziękuję za te wszystkie linki, chociaż w poście powyżej popełniłem pewien błąd. Niesprecyzowałem że chodzi o audiobooki w języku polskim. Czy ktoś ma jeszcze wiedzę na temat takowych audiobook'ów ? A żeby jeszcze bardziej sprecyzować to np. którejś z tych książek. 

Screenshot_20190501-073701_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb @czernobyl10 dziękuje za odpowiedź, też właśnie patrzyłem już chyba wszędzie i wychodzi na to że poprostu nie zostały nagrane. Zastanawia mnie tylko czemu spotkałem fragmenty czytane audiobooków a całych nie ma ??? np. tu pierwszy lepszy 

Spoiler

 

 

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ino teraz czekać na pozostałe części z serii Fabrycznej Zony od Kulikowa, bo z tego co Nam wiadomo, jest tego trochę. Zostały jeszcze: Kajdany losu, Projekt Minotaur oraz Więzy Zony 2.Jak niegdyś wspominałem, książki Kulikowa z tej serii dobrze się czyta. Poza tym, ma się wrażenie, że wciąż jest tego mało i dojdzie do tego, że będą wydawane książki on-line z fanowskim tłumaczeniem. Tak było z książkami z serii Uniwersum Metro 2033. Na Wschodzie wciąż jest seria wydawana, a u Nas zamiera. Ludzie wspominali, że fanów pokroju post-apo jest mało i samo zainteresowanie tą tematyką jest za przeproszeniem, mizerne.😕 

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam szczerze nadzieję że nie skończy się jak z Survarium - że były zapowiedzi "Broń Lasu" Lewickiego, w niektórych wydaniach pojawił się nawet projekt okładki... ale na tym się skończyło.

Osobiście mam przed sobą jeszcze ostatni tom Przygranicza od Kornewa. Potem zabieram się za zaległości od Gołkowskiego i z Survarium, po czym zostaje mi właśnie Kulikow. No a potem... no właśnie, co potem? Niby jest Metro, ale z niego wszystko co mam to dawno przeczytane (dużo tego nie ma, tylko trylogie Głuchowskiego, Diakowa i Wroczka). A z Fabrycznej Zony to pozostaje oczekiwanie na pozostałe tomy od Kulikowa i nadzieja że tak STALKER jak i pozostałe "działy" doczekają się nowych wydań.

Jest jeszcze co prawda Outpost 1 i 2 (które mam nadzieję dostanę jako prezent świąteczny :D ), ale poza tym jest bida i nyndza.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Skryty napisał:

Ino teraz czekać na pozostałe części z serii Fabrycznej Zony od Kulikowa, bo z tego co Nam wiadomo, jest tego trochę. Zostały jeszcze: Kajdany losu, Projekt Minotaur oraz Więzy Zony 2.Jak niegdyś wspominałem, książki Kulikowa z tej serii dobrze się czyta. Poza tym, ma się wrażenie, że wciąż jest tego mało i dojdzie do tego, że będą wydawane książki on-line z fanowskim tłumaczeniem. Tak było z książkami z serii Uniwersum Metro 2033. Na Wschodzie wciąż jest seria wydawana, a u Nas zamiera. Ludzie wspominali, że fanów pokroju post-apo jest mało i samo zainteresowanie tą tematyką jest za przeproszeniem, mizerne.😕 

Fabryczna Zona potrzebuje restartu serii. Gdyby nie hype na Uniwersum Metro podejrzewam, że Nieściura, Kanickiej i innych by nie było w Fabryce. Potrzebne jest coś co wgniecie ludzi w fotel lub jakoś zapełni tę lukę. Co do tego, że jest mało fanów post-apo.... a dziwicie im się? Dużo prościej jest napisać książkę, gdzie bohater uzbrojony w miecz i pakiet zaklęć, dokonuje rzezi na elfach i orkach. Post-apo to w mojej opinii gatunek, który niestety w dużej mierze kojarzy się z atomówkami oraz radiacją, a jakby nie patrzeć I i II Wojna Światowa to była swoista apokalipsa, więc te pierwsze lata po nich, to swoiste post-apo. ;) I to byłoby dopiero dzieło do napisania..... 

Z drugiej strony post-apo to SF. Ostatnio wpadła mi antologia inspirowana twórczością Stanisława Lema, gdzie po lekturze 2-4 pierwszych opowiadań, mam wrażenie, że każdy z tych autorów napisał opowiadanie Post-apo. :D

5 minut temu, ArNie napisał:

Też mam szczerze nadzieję że nie skończy się jak z Survarium - że były zapowiedzi "Broń Lasu" Lewickiego, w niektórych wydaniach pojawił się nawet projekt okładki... ale na tym się skończyło.

Osobiście mam przed sobą jeszcze ostatni tom Przygranicza od Kornewa. Potem zabieram się za zaległości od Gołkowskiego i z Survarium, po czym zostaje mi właśnie Kulikow. No a potem... no właśnie, co potem? Niby jest Metro, ale z niego wszystko co mam to dawno przeczytane (dużo tego nie ma, tylko trylogie Głuchowskiego, Diakowa i Wroczka). A z Fabrycznej Zony to pozostaje oczekiwanie na pozostałe tomy od Kulikowa i nadzieja że tak STALKER jak i pozostałe "działy" doczekają się nowych wydań.

Jest jeszcze co prawda Outpost 1 i 2 (które mam nadzieję dostanę jako prezent świąteczny :D ), ale poza tym jest bida i nyndza.

A czytałeś trylogię Szmidta? Otchłań, Wieża i Riese? Też wchodzi w projekt Uniwersum Metro 2033-2035... 

O Survarium Fabryka milczy, zresztą jak widać na początku nie było hype na gry lub mieli kiepskich do tego tłumaczy, bo marki takie jak Warcraft, Diablo, czy Dragon Age na początku były wydawane przez Fabrykę, a dopiero potem licencja przeszła do Insignis, gdzie bije to fortunę.... Obecnie kolejne próby wskrzeszenia serii S.T.A.L.K.E.R jest dla mnie niepotrzebne. Musi być coś nowego, co poruszy ludzi... nie wiem, czy ja to jakoś zapełnię, czy nie, ale spróbuje. ;) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MOS napisał:

Są w tej serii/uniwersum książki gdzie główną bohaterką jest kobieta? 

Bo przeleciałem temat Yossarian-a i tam same chłopy w opisach powieści.

Na Polski rynek nie. Myślałem, że Kanicka jako pierwsza wytoczy pierwiastek żeński, to mogłoby być nawet ciekawe, jak babka dostaje łomot od facetów, niestety zamiast tego wyszły chłopaki w rurkach. 😜 Z drugiej strony aż się przypomina piosenka z Ostatniego Zeżrą Psy na temat kobiet, ale muszę ją sobie przypomnieć. :D

@ArNie Składaj, może nawet w Świecie Książki lub na stronie Insignisu znajdziesz w lepszej cenie. :D

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.