Skocz do zawartości

STALKERSOUP


Rekomendowane odpowiedzi

tecnot12.png
Platforma: Cień Czarnobyla ( Wersja Samodzielna )
Data Premiery: 05.04.2012r
Autor: TecnoBacon


OPIS:

Spoiler

StalkerSoup to produkcja ciesząca się sporym zainteresowaniem na zachodzie, której podstawą jest znana nam wszystkim Narodnaja Soljanka

Sama modyfikacja została wzbogacona przez autora o nową broń oraz wiele tekstur, a według niektórych poziom trudności w znacznym stopniu uproszczono. Warto również dodać, że mod jest dostępny także w wersji angielskiej. 

Cechy Moda:

  • Przygotujcie się na długą i pełną przygód rozgrywkę 
  • Nowe ugrupowania
  • Wbudowane dodatki: DMX, Kolekcjoner
  • Nowe mutanty, artefakty, anomalie, kombinezony itd..
  • 56 lokacji 
  • Ulepszone AI oraz modele NPC
  • Duża ilość wątków fabularnych, oraz zadań pobocznych 
  • .. I wiele więcej

SCREENY:

Spoiler

ss_dippff_01-23-16_17-25-41_zaton.jpgchurch.jpgss_eric_06-16-11_08-44-58_l08_yantar.jpgnew_map.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Podstawowa wersja gry nie jest wymagana. Mod posiada własny instalator i wystarczy postępować zgodnie z jego wskazówkami. Na końcu dodajemy 2 Patche. 

LINKI DO POBRANIA:

Źródło: ModDB

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No tak, wszystko fajnie, ale dla nas tłumaczy z j. rosyjskiego na "peelkę" to ni hu-hu. Może ktoś to pokusi się szarpnąć na nasze z angielskiego? Pomożemy w składaniu i testach. Szukałem i nie dopatrzyłem się, ale może istnieje rosyjska wersja, to proszę o cynk. Brakuje w poście info o twórcy moda, wielkości moda i co konkretnie zawiera. Chodzi mi, czy dokłada fabułę i ewentualnie jaką. @Wędrowiec, rozbuduj ten post o te info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje ogarnąć i wam powiem co tam pisują.

Stalkerzy

Prosimy przeczytać ten tekst przed pobieraniem

 

Wersja 1.0.9.9.4.0 to wymagany krok w ekspansji do Zony. Obecnie istnieje 53 grywalnych poziomów z ponad 2 GB dodatkowej zawartości.

 

Wymagany jest Start nowej gry, Gra nie będzie działała z wcześniejszymi zapisami nawet tej samej wresji.

 

Od teraz różni się kilka rzeczy:

 

-Poziom kolekcjonera (poziom 1) dzieje się pod koniec Martwego Miasta, Kolekcjoner Treasure Hunt Quest Dzieje się oddzielnie od fabuły zwykłego kolekcjonera.

 

-Cały NS jest oddzielony od poziomu kolekcjonera będzie można w niego zagrać w trybie Freeplay.

 

(trzeciego punktu nie jestem w stanie przetłumaczyć ale jest wzmianka o innym ułożeniu plików moda)

 

-Plik końcowy w komplecie (.dbn) zawiera wszystkie pliki, które będą pracować. tak tylko będzie należało pobrać ponownie, gdy aktualizacje będą umieszczane.

 

Na koniec

 

Proszę być miłym, istnieje ponad 4000 znaków, a ogromna ilość plików do zarządzania. Oprócz tego jest fakt, że wiele nowych poziomów nie zostało zakończone, a niektóre mają złą geometrię. Mam do czynienia z naprawdę Crashowaniem gry i złych rendringów, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim tak naprawdę uznamy za zakończone. Otrzymałem pomoc z narzędzi i grafiki, ale nie ma dużo, także z projektu Dialog Improvement które ją obejmują; podziękowania kierujemy do was.

 

Instalacja jest taka sama, z wyjątkiem teraz zestaw danych będzie:

 

Gamedata.db0 thru .db7 ---- poziomów, .db7 zawiera: AI, anims shadery, .Xr pliki i game.graph

Gamedata.db8 thru .db9 --- meshes

Gamedata.dba thru .dbc ---- Dźwięki

Gamedata.dbd thru .dbf ----- Tekstury: Postacie, czcionki, misc.

Gamedata.dbg thru .dbh ---- Tekstury: Arsenal

Gamedata.dbi thru .dbj ------ Tekstury: Nieba

Gamedata.dbk thru .dbm --- Tekstury: Środowiska

Gamedata.dbn ----------------- plik Aktualizacja: Skrypty, config, spawns

Gamedata.dbn1 --------------- patch: Ostatnie pliki mini-płatkowe

 

Istnieje kilka znanych problemów o których muszę ostrzec:

 

Istnieje wiele stworzeń i zombie, które są dopuszczone do podróży między poziomami; to jest przyczyną błędów ścieżki na niektóre z nich, gdy spawnowały. (skrócone ale mowa o problemach mutków i postaci w czasie gdy się przemieszczały miedzy lokacjami jeden zostawał na wcześniejszej lokacji i nie znikał crashując)

 

Mam uruchomiony tylko na istniejących i nowych dialogach postaci w kolekcjonerze więc nie będzie wiele przypadków, gdzie bohaterowie wciąż mają okna z NS. Ty też możesz mieć przedmioty w ekwipunku na szczeblu spawna jako nagrody dla zrealizowanych zadań NS. (To będzie projekt długoterminowy i zbiegnie się z projektem Dialog Improvement).

 

Globalna mapa jest jedną używanych do rozwoju; to mini-mapy będą przerobione w następnej fazie edycji więc proszę zbędnych komentarzy.

 

Patch 2 jest wynikiem was wszystkich , że uczestniczyliście w początkowej fazie BETA i ekstremalne podziękowania kierujemy do Was! Jesteśmy teraz bardzo zgrani prawie wszystkie problemy rozwiązane. Teraz skupię się na optymalizacji w celu zwiększenia wydajności, a także dodać stałą zawartość do gry Collector Free play w "level-up" (?).

 

Pomogłem sobie tłumaczem google do pojedyńczych słówek tłumaczyłem wolno z pamięci pomagając sobie słownikiem nie linczujcie mnie za mocno.

Jak popełniłem jakiś błąd w tłumaczeniu - poprawiajcie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @SmokeHead, wychodzi więc na to, że chociaż sporo poprawiono, to jeszcze dużo zostało do roboty i należy spodziewać się kolejnych patchy. 2 GB dodatkowej zawartości, to sporo. Dodano nowe postacie dialogowe, a więc są też pewnie nowe zadania lub rozbudowane stare. No cóż, trzeba poczekać, a jak mod będzie dobry, to pewnie zostanie przetłumaczony na rosyjski, a wtedy my go spolszczymy. Chyba, że ktoś podejmie się tłumaczenia z angielskiego. Nie powinno być tego dużo, bo większość będzie pasować ze spolszczenia Trurla3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam STALKERSOUP całkowicie zaktualizowanego do najnowszej wersji ze wszystkimi mini-patchami, 1.0.9.9.7.3

 

Obecnie mogę powiedzieć, że to cholerstwo zrobiło się bardzo, ale to bardzo stabilne. Kiedyś były kraksy do pulpitu co godzina bądź minuta, a tak to udało mi się całą normalną fabułę przejść bez żadnych zwisów itp., według mnie można grać.

 

Mógłbym zamieścić tutaj taki mały all-in-one stalkerzupy w stanie obecnym, ale upload 18 GB na rękę idzie mi niespecjalnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to się z tym kiedyś cackałem godzinami, żebym teraz nie znał.

 

 

1. Idziesz tu - https://onedrive.live.com/?cid=8DC51A0073FAF85F&id=8DC51A0073FAF85F%2147543&authkey=%21AJWaGwb4jMHq_IY

 

2. Ściągasz wszystko poza STALKERSOUP_BARE_GAMEDATA_109970.7z oraz STALKERSOUP_MiniPatch_109973.7z

 

3. Wypakuj to wszystko do jakiegoś folderu, albo również tego z grą.

 

4. Idź w OneDrive do folderu "Patches for 109940"

 

5. Ściągnij wszystko.

 

6. Wypakuj wszystkie cztery archiwa i przenieś to, co wypakowane tam, gdzie pierwotnie wypakowałeś poprzednie rzeczy.

 

7. Pod koniec idziesz do poprzedniego folderu w OneDrive i ściągasz STALKERSOUP_BARE_GAMEDATA_109970.7z oraz STALKERSOUP_MiniPatch_109973.7z

 

8. Wypakuj MiniPatcha

 

9. Przenieś tam gdzie trzeba

 

10. Wypakuj BARE_GAMEDATA

 

11. Wybierz to co jest do przeniesienia, ewentualnie kopiujesz sobie jakiś wybrany przez ciebie Gamemode (God, Normal, Hardcore) tam gdzie trzeba.

 

12. Przenosisz wszystko, co wypakowane, powklejane itp., do folderu z grą, jeżeli nie zrobiłeś tego wcześniej.

 

13. Grasz.

 

14. Giniesz od kuli bandyty strzelającego ze śrutówki z odległości 500m na samym początku.

 

 

TADA.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Koma. Jest tu jakaś mała nieścisłość, a mianowicie tu:

 

"4. Idź w OneDrive do folderu "Patches for 109940"

 
5. Ściągnij wszystko.
 
6. Wypakuj wszystkie cztery archiwa i przenieś to, co wypakowane tam, gdzie pierwotnie wypakowałeś poprzednie rzeczy."
 
Jest tam pięć folderów, a wspominasz o ściągnięciu i wypakowaniu "wszystkich czterech". Czyli ten pierwszy pomijamy... czy też pobieramy i wypakowujemy?
Dla mało zorientowanych, choć w dalszej części jest mowa o tym niby "piątym elemencie", może być to trochę mylące. Sprecyzuj opis, a będzie Ci to wybaczone...  :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz o tym w swoim poście, że z folderu "Patches for 109940", w którym jednak jest 5 (pięć) sztuk rzeczy, wypakowujemy wstępnie tylko te 4 (cztery) z końcówką od 001 do 004, i kiedy konkretnie, i gdzie konkretnie z tym pozostałym plikiem z folderu "Patches for 109940",  bo to rozjaśni sprawę dla "świeżaków". Patrząc oczami "świeżaka", to niezbyt jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, wyszło trochę chaotycznie, bo pisałem to na siłę w pośpiechu i żądzy szybkiego uwinięcia się z problemem, ale tak się już pewnie nie da. Ewentualnie mogę to napisać od nowa w bardziej wyjaśniający sposób i dołożyć jakieś screeny, czy coś.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska ! Jak się podoba mod ?

Lepsze od ns (moim zdaniem) .

Łapcie link do starszej moim zdaniem lepszej wersjii : http://www.moddb.com/mods/stalkersoup/downloads/stalkersoup

Aha i tu suprise screeny :

Mapa nowa wersja i stara wersja + screeny z gry 

post-4918-0-14431600-1414423409.jpg

post-4918-0-47208800-1414423448_thumb.jp

post-4918-0-99197500-1414423458.jpg

post-4918-0-44356400-1414423467.jpg

post-4918-0-62347000-1414423476.jpg

Edytowane przez Wędrowiec
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od ns (moim zdaniem)

STALKERSOUP to JEST Narodnaja Soljanka, tylko że mocno przerobiona i sklejona z kilkoma innymi wielkimi modami, ale entuzjazm podzielam.  

Łapcie link do starszej moim zdaniem lepszej wersjii

Nie, nie trzeba. Starsza wersja to kompletny bugfest. Obecna wersja 109973, która sama w sobie nie jest perfekcyjna, jest w porównaniu z tym co było wcześniej prawdziwą oazą stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można twierdzić, że dany mod jest zły i niedopracowany pod względem technicznym. Różnie to bywa na różnych komputerach. U jednego chodzi, a u drugiego nie. Przyczyn może być wiele i nie zawsze lepszy, droższy komputer lepiej radzi sobie z grami. Równie ważne są umiejętności użytkownika. Czasem nawet ważniejsze od wypasionego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na przykład, jeżdżenie w Ferrari nie czyni cię automatycznie lepszym kierowcą od kolesia siedzącego w stareńkim Sejczento.

 

Niektórzy ludzie to spece od wszystkiego, nawet w sumie sami modderzy - ale czasami z racji na niekorzystne warunki do rozwijania swoich pasji, są choćby zmuszeni do grania w Stalkera na najniższych detalach, i to przy sporych zacięciach i abstrakcyjnie długich czasach ładowania.

 

Ale im się to jakoś udaje, co widzimy np. teraz w postaci ich modów na tej stronie, bądź na innych - gdzie są wychwalani pod niebiosa za zapał, cierpliwość i konsekwencję w wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ludzi tylko o nie dopracowanie moda i skomplikowaną dla niektórych instalację.

Sam mod wydaję sie z... widziałem screeny i mi się podoba tylko czekam na ostateczne wykonanie. Co będzie lepszym wyjściem ściągnąłbym już teraz ale mam "limitowany" internet i nie chce go roztwonić na zbugowane mody . Mogą być zbugowane ale jeśli już to żeby było ich jak najmniej (jak się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chcę zdementować to, co napisałem na innym forum, co trochę dopowiedzieć. :)

 

W Stalkersoup Technobacona grałem dwa razy: pierwszy raz jakieś 1,5 roku temu, a drugi rok temu. Były to zupełnie różne wersje gry, ale mimo to udało mi się trafić na tego samego buga, który - jak napisałem - uniemożliwiał popchnięcie fabuły (z tego, co pamiętam Duch się nie pojawiał/nie wysyłał informacji). Przeszukawszy forum moda na steamie, dowidziałem się, że inni ludzie tego problemu raczej nie mieli (choć nie da się ukryć, że parokrotnie był wspomniany); znaczna większość graczy mogła cieszyć się stabilną i bezproblemową grą. 

 

Mogę, co więcej, domniemywać, że cokolwiek powodowało tego buga, zostało już naprawione. Zespół systematycznie wypuszcza poprawki, dodaje nowe rzeczy, więc to Stalkersoup, w które ja grałem, może być zupełnie inną grą niż obecna wersja. Nie ma więc powodu, żeby powstrzymywać się od gry tylko dlatego, że w starej wersji były problemy.

 

Inna sprawa, że "ostateczna" wersja którejkolwiek Solyanki (Arhary, Wlada czy Technobacona) raczej nigdy nie wyjdzie, więc nie ma sensu czekać na dopracowaną inkarnację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.