Skocz do zawartości

STALKERSOUP


Rekomendowane odpowiedzi

@Dr_Sztychowka znaczy wiesz mod jest już robiony ileś lat, wersja chyba angielska i niemiecka? Na zachodzie znany. Więc możesz pograć szczególnie jak język dla ciebie to nie problem.

U nas raczej o tej wariacji było cicho to i w razie problemów możesz mieć ciężko z uzyskaniem pomocy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dr_Sztychowka napisał:

@tom3kb lecz tylko tu chyba jakąkolwiek pomoc znajdę bo na przykład na moddb to tam nikt nic nie pisze od iluś tam lat.

No właśnie albo mod jest takim cudem, że wszystko hula bez problemu ;) ale to chyba trzeba wierzyć w garbate aniołki.

Albo coś poszło jednak nie tak.

Kij wie co tam pozmieniano niby baza to Solanka, Kolekcjoner i DMX czyli fest stara kompilacja i jakąś inwencja własna autorów. U nas też są na forum to możesz sobie poczytać co tam było.

Ale na bank te co wymieniłem wcześniej będą bardziej doszlifowane.

No ale nikt ci nie broni spróbować :) może zachęcisz innych.

Tak czy siak u nas ten mod nie miał wzięcia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki No to tak było:

Zainstalowałem moda na oddzielny folder na dysku d(np: D:\gry\STALKERSOUP) bo tam mi tłukli do głowy abym nie pakował tego moda do pliki programów i innych takich. I jeszcze jedna notka, folder z grą nie może się nazywać tak jak gra to znaczy nie może być tak: D\STALKERSOUP\STALKERSOUP  i radziłbym jeszcze instalować grę nie na dysk C bo nie wiem od czego to zależy ale po prostu gra nie będzie chciała współpracować.

Uruchomiłem "weryfikator" plików jako administrator

weryfikator sprawdził tam sobie spójność setup-ów i włączył instalator automatycznie

Przy instalacji wyłączyłem antywirusa żeby nie interesował się plikami.

Tam później przy wyborze instalacji to nic nie zmieniałem bo nie czułem że coś trzeba zmieniać, tam będzie okienko do opcjonalnego wypełnienia: Website links, to są linki do stron z grą, gdzie tam można znaleźć np. dlaczego ci gra się wysypuje itd, nie odznaczaj tego to nie wirus, uspokój się :)

Na następnym etapie będzie coś takiego że pytają się czy chcesz żeby ci gra sama sprawdzała aktualizację, jak nie chcesz to odznaczasz i do końca życia jak chcesz to będziesz z prawdopodobnie starą wersją, chyba że manualnie zainstalujesz. A jeśli nie odznaczysz to pytają się ciebie, o której godzinie ma to sprawdzać tą aktualizacje. To nie jest żaden budzik, nie odpali ci się sam komputer ale najlepiej jest chyba zaznaczyć godzinę gdzie u ciebie komputer chodzi.

I później to gra ci się już instaluje.

Jeśli będziesz miał coś takiego jak ja to jeśli masz kartę AMD/ATI to zainstaluj program z tej strony: https://www.amd.com/pl/support I wybierz tam w dolnym okienku jaką kartę masz. Nie wiem jak to jest w sytuacji kiedy masz kartę graficzną NVIDIA bo nie mam ale jak ktoś dobrze poszuka na internecie to być może znajdzie.

Ja nie wiem dokładnie co zrobiło, że gra mi się uruchomiła ale piszę to co pobrałem przed uruchomieniem.

Jak to nie podziała to zainstaluj paczkę vcredist z tej strony i je wgraj: https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/

I po tej instalacji wszystko powinno hulać, grać i dużo więcej :D.

 

 

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Nie ma problemu ;) . Gra sama w sobie jest ciekawa i o wiele łatwiejsza od OP2.1 oraz realistyczniejsza bo na przykład amunicja, najbardziej wnerwiający temat w OP2.1 bo nie raz miałem tak że zabiłem bandyte który do mnie naparzał z STG-44 i jak już go zabiłem, to nie miał ani znaku po amunicji a tu to po 50 sztuk od bandyty. Gra dosyć często się wysypuje ale to można przeżyć bo to nie są takie momenty jak np. kupowanie u barmana czy jakąkolwiek ważną misją bo zawsze wraca to do normy. Jeśli już ktoś miał by grać to niech się wyposaży w respirator aby uniknąć zawałów serca bo gra lubi tak straszyć :). Również gra jest bardziej zbalansowana bo tak jak było w OP2.1 w laboratorium X18 (UWAGA SPOILER!) Jak zszedłeś na 2 poziom to wyskakiwał na ciebie bibliotekarz w którego trzeba wklepać tak około 30 naboi ze śrutówki kiedy one są tak rzadkie jak artefakt bateria w cieniu Czarnobyla. (KONIEC SPOILERU!) To w stalkerze "zupa" było inaczej, nie było ani bibliotekarza, były mutanty tak jak w vanilli. Fizyka broni również została dopracowana, na przykład weźmy PM-a . Celność jest realistyczna, nie ma tak jak w cieniu Czarnobyla że strzelasz w np. cegłę a trafiasz w kolegę. Tam to jest inaczej, celujesz trafisz, tak jak powinno być. Nic nie jest przesadzone, trudność jest ok. Jednak w "zupie" jest trochę mniej miejsc niż w OP2.1 bo jak się nie mylę jest chyba 52 miejsca a w OP2.1 było 64. To raczej nie będzie dużym minusem bo i tak po co komu 64 miejsc, dla mnie to jest nieskończoność, tak jak w cieniu Czarnobyla jak zaczynałem to tak się jarałem, że tyle miejsc jest że głowa mała. Misje też są dopracowane bo tak jak w OP2.1 było że na przykład bierzesz misję na zabicie gniazda psów to jest taki mystery box jaką amunicję dostaniesz a tam to też jest trochę taki mystery box ale już nie na amunicję ale na przykład na bronie, artefakty i różne bambetle. Do tej pory jestem przed misją z X16 i ciekawie się zapowiada bo pan Sacharov miał dość duży arsenał to kupiłem jakąś pompkę i biegiem przetestować na zombie. Ja już trochę zdążyłem sobie zaspojlerować bo już wczoraj przed snem oglądałem sobie jakiegoś let's playa i tyle wiem jak zrobić misję dla tego ochroniarza do pułkownika Petrenko. Jeszcze jedno dla ludzi którzy mają komputer z nasa, polecam dla was włączyć sobie DX11 bo ja gram na DX9 i trochę cukierkowa grafika jest a w przeciwieństwie do DX11 to jest kompletnie inaczej.    

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.