Skocz do zawartości

LINUX


Anatolij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem na drugiej partycji UBUNTU  z emulatorem Wine i mam takie pytanie.Czy Stalker razem z modami będzie działał dobrze i czy nie będzie z nim żadnych problemów.

To nowy temat dla użytkowników Linuxa  chętni mogą się tutaj wypowiadać i zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalker z modami to ma czasem problemy i na Windowsie więc możesz się ich spodziewać także na Linuxie. Ale tak, mody da się ruszyć na ubuntu i wszystko zapewne będzie działać OK. Jednak mogą występować problemy z większymi modami jak Oblivion Lost. Ponoć występują także problemy z dynamicznym oświetleniem choć ja tego zweryfikować nie mogę. Ale jak masz Nvidię to powinno pójść z górki.    PS. Zawsze możesz zapytać chociażby TUTAJ

Edytowane przez ярмарка борьба
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Ja mam zainstalowanych pod playonlinux - który zarządza wersjami wine, kilka wirtualnych windowsów na i każdym posadziłem instalację stalkera soc z modem. W ten sposób mam zainstalowanych kilka modów do stalkera cień czarnobyla - między innymi tak gram na modzie fotograf, ale np. moda podwójne zagrożeniu już nie uruchomiłem - chociaż sama ta ruska podstawka do której jest dołączona gamedata moda chodzi bez problemu - może to wynikać z niedostatków wine. Te mody umnie chodzą na oświetleniu statycznym. Mam obliwion lost spróbuję w wolnej chwili zainstalować go pod kontrolą playonlinux - sam jestem ciekaw czy pójdzie.

 

Jeżeli kolega Anatol chce się cieszyć windowsowymi grami na linuksie musi zacząć od instalacji wlasnościowych sterowników karty grafiki pod linuksem - pisałem o tym w temacie podwójne zagrożenie nowy odnośnik.

Niech Kolega znajdzie stronę playonlinux, tam znajdzie odpowiednią paczkę dla swojego systemu sciągnie ją i zainstaluje ręcznie klikając na nią.

Oczywiście wcześniej trzeba zainstalować wine i niech Kolega zainstalaluje je z repozytoriów ubuntu poleceniem sudo apt-get install wine - wersję stabilną - natomiast pod playonlinux będzie można zainstalować z grami najróżnierjsze wersje wine i te niestabilne jesli taka będzie konieczność - lepiej niech one chodzą pod kontrolą playonlinux.

Wszystko jak kolega Brix32  mi radził z konfiguracją  i instalacją zrobiłem dzięki.

Jeśli chodzi o stabilność gry to najlepiej gra się na kartach Nvidia chociaż ostatnie wersji sterowników AMD też nie są już tak tragiczne jak kiedyś.

Steriwniki włsnościowe AMD też zainstalowałem.

Na dysku c mam zainstalowane Kubuntu , Win7 ,WniXP .Jak usunąć Win7 aby w  bootloaderze pozostał  mi  WinXP  i Kubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na dysku c mam zainstalowane Kubuntu , Win7 ,WniXP .Jak usunąć Win7 aby w  bootloaderze pozostał  mi  WinXP  i Kubuntu.

 

Spróbuj odpalić XP, wejść w Panel Sterwania/System/Uruchamianie i Odzyskiwanie - Ustawienia/uruchamianie systemu - edytuj, a następnie usuń linijkę z Win7.

 

Albo ustaw Kubuntu jako pierwszy system do uruchamiania i zmniejsz czas wyświetlania listy systemów operacyjnych do 3s.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy  nie instalowałem trzech systemów na jednym komputrze Mam zainstalowaną najnowszą wersję libreoffice z ppa (personalne archiwum pakietów) autorów pakietu biurowego i wygląda na to, że jest ona niestabilna. Po odpaleniu libreoffice - ubuntu czasami sygnalizuje błąd aplikacji) i zastanawiam się co robić czy zostać przy niej w sumie pracować na tym można, oprócz tego komunikatu działa chyba w porządku, czy przejść na wersję z repozytoriów ubuntu ? sam nie wiem co z tym fantem zrobić. Czy wie ktoś z Kolegów co robi usługa nepomuk - zastanawiam się nad jej wyłączeniem. Myślę, że jeśli by ją wyłączyć system pracowwałby płynniej. Tylko trzeba wiedzieć z czym ona jest jeszcze związana.  

Nie bardzo rozumiem stwierdzenia kolegi Anatola "Na dysku c mam zainstalowane Kubuntu , Win7 ,WniXP .Jak usunąć Win7 aby w  bootloaderze pozostał  mi  WinXP  i Kubuntu." co to znaczy ?  Najpierw tworzy się partycje na których systemy operacyjne mają działać, a póżniej się je instaluje. Na swoim laptopie mam partycję startową win7, partycję z której niby win7 ma się odzyskiwać, partycję ntfs na której win 7 i programy z nim związane sa zainstalowane no i partycje związane linuxem  / - główny system plików, /home - foldery użytkowników i swap - plik wymiany ( nawiasem mówiąc nie pamiętam już czy ich nie posadziłem na partycji rozszerzonej jako partycje logiczne - chyba tak to się nazywa). Więc przy wiekszej ilości systemów robi się niezłe zamieszanie). c: - to jest litera napędu, której windows przypisuje partycji na której jest zainstalowany - czy to nie tak leci?

Jeżeli powiedzmy Kolega ma zainstaowana dwie wersje windows na osobnych partycjach to na końcu - na pozystałym wolnym miescu dysku twardego, na jego partycjach najlepiej zainstalować linuksa, a wtedy z menu startowego gruba bez problemu będzie można je wybierać i odpalać.

Czy kolega  Anatol czasami nie zainstalował na partycji windowsa wirtualnych partycji z linuksem i tak można zrobić , ale to chyba nie ma sensu, lepiej to zrobić tak jak podałem wyżej wygospodarować wolne miejsce na dysku np. usuwając zbędne programy windowskie i ścieśniając partycję windowsowa, a na tak wygospodarowanym miejscu utworzyć partycjie linuksowe i na nich instalować linuksa. Z  płytki ubuntu można uruchomić system bez instalacji i tam znaleźć w narzędziach program który pozwoli to zrobić.

Oczywiście przedtem trzeba zrobić kopie na pendrive plyty cd wszystkich ważnych plików.

Gdy wyszło, że pomyliliśmy się lub coś poszło nie tak i mamy czysty dysk.

Dawno nie instalowałem Linuxa zapomniałem o zasadach podziału dysku i zrobiłem sobie bałagan .Odinstalowałem wszystko sformatowałem dysk podzieliłem na partycje według zasad i zainstalowałem na nowo Kubuntu i WinXP.

Edytowane przez anatol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.