Jump to content
kondotier

CZŁOWIECZY LOS KROK W NIEZNANE : Deja Vu

Recommended Posts

8l9iq.jpg

Tytuł oryginalny: Путь Человека."Шаг в неизвестность. Дежавю
Tytuł polski: CZŁOWIECZY LOS  KROK W NIEZNANE : Deja Vu

Deweloperzy:
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Premiera: 9.11.2014

 

Fabuła:

Spoiler

"Minął rok od "Wielkiego Wybuchu", który sprowokował stalker zwany Striełokiem. Ględa Sidorowicz myślał, że go nie przetrwa... lecz przetrwał. Zona się zmienia, urosła, powstały nowe mutanty. Pewnego poranka, w piwnicy Wioski Nowicjuszy pewnemu człowiekowi wraca świadomość"

Ważne rzeczy na początek gry:

Spoiler

Rady autora na początek gry:
W Wiosce Nowicjuszy, należy znaleźć schowek, pod arkuszem blachy. Jest kluczowym dla gry.
Są w wiosce inne znajdki, nie tylko w piecu.
Na ATP, schowek jest w samochodzie. Na Jantarze, niedaleko bunkra są dwie paczki amunicji (śrutu). W Prypeci, wskazanym jest likwidacja wszystkich zwierząt.

Instalacja:

Spoiler

Fixy dodane są do spolszczenia. Nie trzeba ich osobno pobierać.

Podstawka - STALKER Cień Czarnobyla z patchem 1.0004

1. Wypakuj moda i skopiuj folder gamedata i bin do folderu ze Stalkerem.
2. Plik user.ltx skopiować tam gdzie gra robi zapisy.
3. Z folderu - Шейдеры на любой вкус- można wybrać jakie chcemy shadery (albo zostawić tak jak jest)
4. Wypakuj spolszczenie i skopiuj patche 2 i 3 do gry.
5. Wypakuj spolszczenie i skopiuj folder gamedata do folderu ze Stalkerem.
6. W pliku fsgame.ltx...zmień linijkę...$game_data$ = false| true| $fs_root$|  na: $game_data$ = true| true| $fs_root$|
7. Dodaj parametr -nointro do właściwości skrótu gry.
 
Dodaliśmy do folderu ze spolszczeniem - Мини правкa Дежавю#2 i 3, by nie było problemu z ich pobieraniem.

Linki do pobrania:

Spoiler
 
Autorzy polonizacji: Yellow, metek58, kondotier & smox.
Autorzy polonizacji NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na uploadowanie polonizacji na inne serwery i udostępnianie linku do pobierania na innym forum niż stalkerteam.pl.

Screeny:

Spoiler

0101116.jpg1039910.jpg9678268.jpg2646440.jpg

Źródło: Temat moda.

Edytowano wg szablonu: tom3kb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest nowa wersja tego moda, o dodatkowym tytule "deja vu", co można w tej sytuacji przetłumaczyć na "Zwidzenia"

Mod na CCz v.1.0004

Może lepsze byłoby słowo "Złudzenia". Miałoby taki dwuznaczny podtekst - niby mrzonka, a zarazem coś o nadziejach bohatera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Złudzenie", czyli " a może to będzie", nie jest adekwatne do "Deja vu", czyli "to już chyba widziałem". Bo to przecież jest retrospekcja doświadczeń tak GG, jak i grającego. "To już w innych modach było". A teraz jest trochę inaczej.

I to "już było", może być odpowiedzią na spadek oceny moda. Bo przeniesienie znajdki z o pięć metrów, z kabiny do rury, czy zrobienie schowka pod blachą, nie robi nowego moda. A niemożność zakupu śpiwora, co w dalszej grze skutkuje "padaniem" GG w czasie akcji, na pewno nie jest hardkorem. Bo zamiast działać, trzeba w krytycznym momencie szukać miejsca, gdzie GG odzyska świadomość cały i zdrowy.

A czy odzyska w ogóle, nie wiem, bo zrobiłem modowi pa pa. I nie tylko z tego powodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deja vu - raz (już)widziane , czyli pułapki podswiadomości.

Utknąłem, jestem na elewatorze gdzie nie ma tego co miało być w wiadomym miejscu!

Ktoś kopsnie linka do solucji, ale bez wideło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałem czego szukasz, to wejdź na dach, podejdź do tej wieżyczki, gdzie jest skrzynka ze schowkiem i wskocz do środka. Spokojnie, można wyjść bez problemu, po oczyszczeniu schowka.

W poprzednim moim postcie, piszę że schowki poprzenoszono o niewielkie odległości. Przynajmniej na Kordonie, bo dalej na razie nie wyszedłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A masz na niego nakierowanie z dialogu?

Jego nawet widać, jak z drugiej strony od tego wejścia, stoisz na dachu i zaglądasz do wieżyczki, przez dziury, po wyrwanych deskach. Tylko musisz świecić latarką.

Jak wskoczysz do balkoniku przodem, to masz go z prawej za plecami w narożniku. Nie pod nogami.

Edited by kondotier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczęliśmy spolszczenie moda - Путь Человека."Шаг в неизвестность. Дежавю." 

 

Proszę o opinię w sprawie tego "Дежавю". Jak widać autorzy się nie przejmowali i napisali Deżawi

 

Ja bym dał nazwę Deja vu, dobrze wyjaśnił to Cichy w poradniku - "Wyjaśniła się kwestia nazwy moda - Deja Vu - Naznaczonemu co jakiś czas w różnych miejscach przypomina się, że w tym miejscu już był i zna je - takie nawroty wspomnień".

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jasne, że Deja Vu, autorzy ładnie sobie to "uprościli". Może nikt tam nie wiedział jak to się pisze ;) A może stalkerzy mają gdzieś jaka jest pisownia grunt, że każdy wie o co chodzi. Do dzisiaj jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś napisał deżawi, fer plej :) czy coś w tym stylu. Ach ci rosjanie :)

Edited by tom3kb

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym modzie, po jakiejś ważniejszej rozmowie, włącza się muzyka. Wyciszenie w opcjach nic nie daje. Czy można to jakoś wyciszyć, a najlepiej całkiem wywalić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff. Prawie po dwu miesiącach grania ( zacząłem 7 grudnia ub. r. ) zobaczyłem napisy końcowe i podziękowanie autorów moda za dojście do końca.  I jeszcze mi jedna trudna lokacja została na dokończenie we freeplayu, do którego wejdę wczytując ostatni zapis w grze. Mogłem ją zrobić od razu, ale wolę ją mieć oddzielnie.

Ten mod jest prawdziwą gratką dla koneserów i nie tylko. Ale trzeba mieć mocny komputer i przede wszystkim mnóstwo i to naprawdę mnóstwo wolnego czasu. No i wytrwałości, roztropności i mocnych nerwów :).  Rozbudowany system zadań, dwa główne wątki, które można rozegrać kolejno, lub co lepsze i prawidłowsze - równolegle i na koniec jeszcze dwa wątki niezależne.

Na znanych lokacjach, nowe zadania, schowki tam gdzie przedtem ich nie było. Ciekawe i humorystyczne rozwiązanie antycziterskie, choć bez problemu możemy grzebać w pliku actor . Nie zdradzę, jakie to rozwiązanie, niech pozostanie niespodzianką. Zwiększanie udźwigu jest w tym modzie niecelowe, bo mod stopniowo robi to za nas, choć nie ma artów na udźwig. Zaopatruje nas też w dostateczną ilość amunicji na wykonywane zadania.

Trzeba jednak wykonywać w s z y s t k i e  zadania dodatkowe. Szczególnie początek na Kordonie i Wysypisku. Zrobimy po zonie niezliczoną ilość kółeczek, na których nigdy nie będziemy się nudzić i rozprężać. Na istotnych lokacjach znajdziemy płatnych ( umiarkowanie ) przewodników.

Są i piękne stalkerki, którym możemy przynieść kwiat. A że kwiat jest jeden, więc trudny wybór dla nas.

 

Spolszczenie moda jest bliskie ukończenia, więc warto przygotować miejsce na dysku. Jest i gotowy poradnik. Ale z góry uprzedzam, że nasza gra nie pokryje się dokładnie z opisanym w nim przebiegiem gry. Mała zmiana w kolejności wziętych, czy wykonanych zadań i już mamy swoją kolejność gry. Ale bądźcie pewni, że nie wpadniemy w ślepy zaułek. I tu głęboki ukłon autorom moda. Na pewno zrobimy wszystkie zadania od których się nie odżegniemy i będziemy mogli grać swobodnie dalej. Aż do napisów końcowych :yes: :D :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż tak mocnego kompa nie potrzeba, by zagrać w tego moda. Jeśli ktoś ma trochę słabszy i wie o tym (lub nie  :smile: ), to zmniejsza ustawienia gry w opcjach na "chudsze" i popyla dalej. Trzeba czytać sms-y ukazujące się na ekranie, bo one nam podpowiadają co mamy w danym czasie pilniej zrobić. Jeśli jednak (np. w czasie szaleńczej walki) przegapimy eska, to zaglądamy w PDA i tam w historii komunikatów, znajdziemy ten esemesek. Tak jak kolega wyżej opisał, podniesienie sobie udźwigu i targanie ze sobą pół wagonu sprzętu, skutkować będzie tym, że od potrzebnego nam rozmówcy, dostaniemy... po mordzie :D . Tak, dosłownie! Nie chcą z nami rozmawiać - od razu walą w ryj. Jest to jako zabezpieczenie przed cziterką, he-he. Ale i na to jest sposób, jeśli ktoś na prawdę lubi "kolekcjonować" dużo sprzętu :wink: .

Gdy oddamy gotową polonizację do pobieralni, to gorąco polecam zagrać w tego moda, gdyż jest w nim coś, co wciąga jak marycha.  :woot:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak metek58 napisał mam starca na dwa rdzenie, lece na xp i daje nisko, grywalnośc może być, daje radę :)

 

Prosty sposób coby w jape nie zebrać od jakichś buraków - polecam skrzynki/plecaki tam kitrac sprzęt przed rozmową - to działa! potem z powrotem sprzęt do swojego oplecaka i w zonę ;)

 

czity itd/itp to wg. mnie wyrównanie szans z komputrem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Spolszczenie Deja vu dobiegło końca. Pora na testy.

Szukamy dwóch testerów spolszczenia. Kogoś kto ma czas, zna zasady ortografii i jest spostrzegawczy. Proszę pisać na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jest jakiś yandeks, z którego można normalnie pobrać tego moda, a nie zapisywać na swoje konto? Bo ja tam tam nie mam konta. Z unitybytes to chce pobierać 36 godzin :D. a torentów nie używam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 https://disk.yandex.ru/client/disk/Загрузки

 

Ten adres jest zły - nie jest to odnośnik bezpośredni do pliku tylko ogólny do konta na dysku związany z lokalnym komputerem (adres zapisany jest pewnie w cookies).

Aby podać linki z yandexa do konkretnego pliku publicznego, trzeba ten link uzyskać - jest to możliwe.

Edited by ksantyp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord