Skocz do zawartości

Temperatury w komputerze


smox

Rekomendowane odpowiedzi

@anatol pod obciążeniem by nas bardziej interesowało. Aczkolwiek jest OK.

Natomiast sprawdziłbym napięcia w zasilaczu(pochwal się jaki masz :)). Program może przekłamywać, ale lepiej dmuchać na zimne:

Spoiler

    Voltage 4        5.76 Volts [0x89] (+5V)
    Voltage 5        8.18 Volts [0x5D] (+12V)

Przy nowych procesorach bądź tych na gwarancji zlałbym deliding. Aczkolwiek jak masz już leciwą sztukę to warto się zainteresować jak zacznie się przegrzewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się doczepię do tematu. Pół roku temu, po 2 latach od zakupu komputera, wymieniłem procesor (a razem z nim płytę i RAM) z AMD Athlon X4 860K na Intel i5 7400. Poprzedni bardzo zwolnił, było to odczuwalne w grach, w teorii mało wymagających, gdzie nie mogłem już grać na maksymalnych ustawieniach, ponadto od samego zakupu był dosyć głośny, a w stanie spoczynku miał ok. 50-60 stopni. Obecny procesor jest znacznie lepszy niż poprzednik, ale czy taka temperatura jest dla niego w normie? Dodam,że pasta termoprzewodząca jest fabryczna, a chłodzenie zamontowane prawidłowo.

Temperatura podczas spoczynku.png

Temperatura podczas spoczynku.

Temperatura podczas renderowania filmu.png

Temperatura podczas renderowania filmu w 720p

Edytowane przez czynnywulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowanie końcowe. Dosyć, już nic więcej (oprócz czyszczenia) nie będę kombinował. Co zrobiłem -

1. Szlifowanie procesora i chłodzenia

2. Zmieniłem wentylatory ze 120 mm na 140 mm (5 w obudowie, 2 - przód, 2 - góra, 1 - 120 mm tył)

Procesor podkręcony z  2,9 na 3,8 GHz.

 

Obciążenie po przeróbkach.jpg

Takie temperatury pod pełnym obciążeniem mnie zadowalają. W Stalkerze temperatura procesora rzadko dochodzi do 55 stopni. Natomiast bardzo mnie cieszy temperatura karty graficznej:) 53 stopnie, to dobry wynik jak na tak grzejącą się kartę.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @pacjent1972. Powód jest prosty - jestem biednym człowiekiem, który woli dmuchać na zimne:)Nie stać by mnie było na kupno nowej karty lub procesora, gdyby na skutek mojego niedbalstwa uległy uszkodzeniu. Wolę wydać drobne kwoty na lepszą pastę, wentylatory czy papier ścierny, niż później pluć sobie w brodę.

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smox napisał:

jestem biednym człowiekiem, który woli dmuchać na zimne

Myślę, że jesteś bogatym duchowo człowiekiem - wystarczy spojrzeć ile robisz dla innych. I umiesz sam zadbać o swój sprzęt, co też nie jest bez znaczenia. Cieszę się, że cała "operacja" się udała:)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.