Skocz do zawartości

Pytanie dotyczące zakończenia gry, otwarcie drzwi za pomocą detekgora


troian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez długi czas nie mogłem grać w stalkera z powodu komputera jaki miałem po prostu nie było możliwości grania, ale to nie o tym... Tak więc postanowiłem nadrobić braki i pograć sobie w stalkera zacząłem od pierwszej części i można powiedzieć że ukończyłem grę [spełniając Życzenie dostałem sufitem w głowę xD] Jednak w internecie znalazłem poradnik jak wykonać alternatywne zakończenie gry dotarłem po drabinie do drzwi i postanowiłem je otworzyć i co się okazało? Drzwi są zamknięte na zamek szyfrowy i nie jestem w stanie ich otworzyć. Podobno trzeba mieć detektor jednak ja takiego nie mam [Albo nie wiem jak go wgl użyć] 

Oto moje pytania:

 

1. Jeżeli nie da się wyrzucić detektora albo sprzedać to w jaki sposób mam go użyć na drzwiach?

2. Jeżeli nie posiadam detektora to czy jest jakiś mod / mod który pozwoli mi go przywołać? Perspektywa gry od nowa nie bardzo mi się widzi szczerze.

3. Jeżeli nie ma nic co pozwoli dodać mi ten detektor to czy jest kod / mod który pozwoli objeść te drzwi?

 

Bardzo proszę o pomoc bo jak wspominałem UP nie bardzo mi się widzi przechodzenie gry od nowa jeżeli wywaliłem ten detektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to cienie i modey podobne do podstawki to masz w/w detektor i kody w hotelu w prypeci... kordon - agroprom - stacja twn-u - mózgozwęglacz - hotel Prypeć i cea1, potem bonanza z molonitem i ...i n ni9e właż do pakamery tylko strzelaj do zielonych diod spoza drzw - projekt O - świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że poczytałeś poradnik do Czystego Nieba. Te drzwi na górnym korytarzu, są do otwarcia w tej grze. Bo nimi dostajesz się na CEA2.

A CCz masz kilka zakończeń, zależnych od Twojego zachowani podczas gry. Nazywanych złymi i jedno dobre, kiedy masz życzenie aby Zona sczezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to cienie i modey podobne do podstawki to masz w/w detektor i kody w hotelu w prypeci... kordon - agroprom - stacja twn-u - mózgozwęglacz - hotel Prypeć i cea1, potem bonanza z molonitem i ...i n ni9e właż do pakamery tylko strzelaj do zielonych diod spoza drzw - projekt O - świadomość.

Po wejściu do sarkofagu już nie da się z niego wyjść i tu jest problem a nie mam Save z przed wejścia mam tylko jak jestem w środku.  

Coś mi się widzi, że poczytałeś poradnik do Czystego Nieba. Te drzwi na górnym korytarzu, są do otwarcia w tej grze. Bo nimi dostajesz się na CEA2. A CCz masz kilka zakończeń, zależnych od Twojego zachowani podczas gry. Nazywanych złymi i jedno dobre, kiedy masz życzenie aby Zona sczezła.

Chodzi mi o zakończenie ' Świadomość Z' w którym należy przejść przez drzwi, pomijamy spełniacz Życzeń i udajemy się boczną drabiną do góry tam znajdują się drzwi zawierające zamek elektroniczny. Dlatego pytam czy jest jakaś możliwość dodania sobie ów detektora cheatem czy czymś? Edytowane przez troian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to o ten klucz szyfrowy, trzeba zadbać dużo wcześniej. Tylko wtedy, gdy w PDA pojawi się info, aby spotkać się z Przewodnikiem. Spotkanie odbywa się w tym budynku, gdzie ratujemy Lisa. Jeśli przeoczy się to zadanie, to o kluczu trzeba zapomnieć. Prawdopodobnie przeoczyłeś (ja też za pierwszym razem dałem ciałka z kluczem) i ponowna gra Cię czeka, jeśli chcesz zagrać w dalszej rozgrywce, a jest bardzo ciekawa - zaręczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to o ten klucz szyfrowy, trzeba zadbać dużo wcześniej. Tylko wtedy, gdy w PDA pojawi się info, aby spotkać się z Przewodnikiem. Spotkanie odbywa się w tym budynku, gdzie ratujemy Lisa. Jeśli przeoczy się to zadanie, to o kluczu trzeba zapomnieć. Prawdopodobnie przeoczyłeś (ja też za pierwszym razem dałem ciałka z kluczem) i ponowna gra Cię czeka, jeśli chcesz zagrać w dalszej rozgrywce, a jest bardzo ciekawa - zaręczam.

Wiem właśnie tylko perspektywa gry od nowa mi się nie widzi, chociaż :) Możesz dokładniej powiedzieć mi o tym zadaniu z lisem? Jakoś go nie pamiętam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisowi pomagamy prawie na samym początku, jak mamy przekroczyć nasyp kolejowy (ogólnie przejść na drugą stronę torów kolejowych) i jest wezwanie, aby pomóc Lisowi. On znajduje się na Kordonie po prawej stronie drogi za torami, patrząc w w kierunku wysypiska. Jest ranny i po daniu mu apteczki, pomagamy mu jeszcze przy ataku psów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troian, zawsze możesz, nawet na tym forum wejść w tzw. sejfy,  Lis - 2 rozmowy przed i po ukatrupieniu skowyrów/psów, dopiero za jakis czas masz tzw. 3-i dialog, kluczowy dla szyfru w twoim pda a potem agroprom itd/itp.

 

To jest spałner z NS5 TT2, dziala w 70% modów związanych z cieniami, popróbuj!:

 

http://chomikuj.pl/krulikozwierz/gry+filmy+i+inne+takie+g*c3*b3pie+g*c3*b3poty/spawner_TT2_Krus1971,3207082037.zip%28archive%29

 

Sejfy: http://stalkerteam.pl/topic/6809-sejwy/?hl=sej

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry stalker pomaga innym i ma potem łatwiej w grze.  :biggrin: Pierwsza granie jest ciekawsze, ale następne jest rozważniejsze. Zagraj drugi raz, a nie pożałujesz. Lis nagradza za ratunek, a gdy jeszcze z psami mu pomożesz (dzieje się to zaraz po podaniu apteczki), będziesz jego dozgonnym przyjacielem. Powodzenia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry stalker pomaga innym i ma potem łatwiej w grze.  :biggrin: Pierwsza granie jest ciekawsze, ale następne jest rozważniejsze. Zagraj drugi raz, a nie pożałujesz. Lis nagradza za ratunek, a gdy jeszcze z psami mu pomożesz (dzieje się to zaraz po podaniu apteczki), będziesz jego dozgonnym przyjacielem. Powodzenia.

 

No właśnie gram 2 raz sobie, pomogłem mu [Oraz temu pierwszemu przy moście] Pomogłem mu też z psami ale dał mi tylko kasę niestety, szczerze wolał bym ten Detektor, nie wiem mam czekać aż mi go da czy jak?

 

Dobra nie czekałem i dodałem sobie ów Detektor i mam zadanie znajdź Drzwi ;) Jeżeli zlamiłem to trudno ale bardzo mi zależy na takim zakończeniu :) Jeżeli tego questa robi się później to powiedzcie kiedy to sobie go wykonam w tedy będę miał czyste sumienie  :D

Edytowane przez troian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis nie daje detektora. W późniejszej grze obok Lisa pojawia się Przewodnik, który mówi Ci gdzie jest Doktor (kryjówka Striełoka w podziemiach Agropromu). Detektor dostajesz od Doktora.

  Aaa takie buty :) A to bardzo dziękuje za informację ^^ Będę starał się wykonać questy.   A Takie jeszcze jedno pytanko dotyczące Lost Alpha, podobno można tam jeździć pojazdami to prawda? Bo nie wiem czy jest wgl sens pobierania go :-)

Edytowane przez troian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację o Przewodniku dostaje się jak pamiętam w Labie na Jantarze po znalezieniu Ducha. Z tym że musi to być poprzedzone spotkaniem z Kretem i kryjówką Striełoka. Cały ciąg zdarzeń.

 

A co do LA. Tak jeździ się pojazdami. Bardzo wywrotnymi. Ale nawet jakby ich w LA nie było, to każdy dobry stalker powinien zagrać w tę wersję stalkera, aby zobaczyć jak mogła wyglądać ta gra, gdyby przyjęto tamte rozwiązania. Masz cały temat o LA i tam możesz o niej poczytać i zasięgać informacji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację o Przewodniku dostaje się jak pamiętam w Labie na Jantarze po znalezieniu Ducha. Z tym że musi to być poprzedzone spotkaniem z Kretem i kryjówką Striełoka. Cały ciąg zdarzeń.

 

A co do LA. Tak jeździ się pojazdami. Bardzo wywrotnymi. Ale nawet jakby ich w LA nie było, to każdy dobry stalker powinien zagrać w tę wersję stalkera, aby zobaczyć jak mogła wyglądać ta gra, gdyby przyjęto tamte rozwiązania. Masz cały temat o LA i tam możesz o niej poczytać i zasięgać informacji.

 

Możesz podesłać mi jakiś poradnik bo troszkę pogubiłem się w tych misjach teraz, Aktualnie zajmuje się zdobyciem dokumentów z X16 [ Wyłączenie pierwszego Emitera czy coś [Ten mózg w słoiku]] Udało mi się tego doktora przenieść całego aby mu nic nie odstrzelili i właśnie będę zabierał się za dostrajanie tych śmiesznych słuchawek od profesorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko tak się zapytam czy dobrze to robię bo nie jestem pewny chodzi tutaj o ciąg questów takich:

 

1. Uratować lista [ Dać mu apteczkę oraz pomóc z psami ]

2. Pomóc chłopakom na wysypisku [ Chyba nie obowiązkowe ale warto pomóc :) ]

3. Pomóc w magazynie Sieryjowi [tam gdzie bandyci ich atakują, on nam wtedy mówi o Krecie]

4. Pomóc stalkerą w bazie oraz uratować Kreta, wtedy on nam wskazuje lokalizację bazy Strieloka tam gdzie znajdujemy Pendriva [ tam też jest ulepszony AK ]

5. Dalej to zanieść to do barmana potem lab. x18 oraz pomoc nabojowi w uratowaniu kolegi oraz tego 2 z bazy bandytów jak i zdobycie klucza.

Potem załatwienie sprawy w x18[ Dokumenty ITP ] oraz powrót do Barmana. 

 

6. x16 [Aktualnie tutaj jestem] udało mi się ocalić doktorka tego który prosi o pomoc na placu budowy, przedostać się do bunkra naukowców, wykonać pomiary [ Pomyslnie ] Dostarczyć tego co robił pomiary w 1 kawałku [ Pomyślnie ] następnie udać się do Helikoptera na bagnach gdzie znajdujemy informację dotyczące wilka, no i teraz Rozpoczyna się wejście do środka lab. [ właśnie wyłączyłem emiter oraz znalazłem ciało Ducha i mówi coś o przewodniku, oraz zdobyłem dokumenty ] Dobrze to wykonuje czy o czymś zapomniałem i lepiej teraz się wrócić ?

 

 Sorki że, tak się dopytuje jednak wole być pewny niż 10 razy wykonywać grę [ Nie kiedy jest to frustrujące jak dostaje łomot ^^ ]

Edytowane przez troian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy zabieraniu rzeczy Ducha masz informację o Przewodniku, to nie jest to "coś', a ważna informacja.

Wg niej musisz znaleźć Przewodnika, ale Ty już z podpowiedzi wiesz, że jest na Kordonie, tam gdzie był Lis.

No to w drogę :). Porozmawiaj z nim i rób to co każe on i następni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje jak będę miał jeszcze pytania to będę pisał :-)

 

no i jednak mam pytanie rozmawiałem z przewodnikiem a on mi powiedział że doktorek jest w Kryjówce Strieloka jednak nie wiem o którą chodzi bo mam błąd gry i nie zaznaczyło mi mapy. tzn chodzi o tą gdzie się znaduje Pendriva i AK czy o tą 2 gdzie wyłącza się zwęglacz?

Edytowane przez troian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.