Skocz do zawartości

Prędkość pobierania z neta.


metek58

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli po sprawdzeniu w internecie prędkości swojego neta, wynik jest w granicach 14 Mb/s (wysyłka 0,80/90 Mb/s), to to z jaką prędkością powinno się pobierać dany plik? Chodzi mi o to, od czego to zależy, bo coś mi nie pasuje ta mała prędkość pobierania, w stosunku do wyniku testu. Jak bylem w sanatorium, to sąsiad z drugiego pokoju miał LTE, co test wykazywał 24, a w porywach około 26 Mb/s, ale prędkość pobierania jakby tylko 10 procent z tego. Jak to się ma prędkość internetu do prędkości pobierania? Może mam coś źle parametry poustawiane, albo co - nie wiem. Proszę o naświetlenie tego, przez kumatych w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Neostradę 10 mb/s i w porywach ściągam nawet 1,2 m/s, czyli jeśli Ty masz 14 to powinieneś ściągać jakieś 1,6-1,8 m/s

Zależy to od tego, że jak masz te 10 to "przenosisz" przecinek w lewo, czyli jak masz 10 to ściągasz 1 m/s, ale jest to zawsze tam zawyżane o 1-2, więc ściągasz 1,1-1,2 m/s.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że mam 20-tkę Neostradę z Orange i wydaje mi się, że pobieranie mam jakby za wolne. Wiem, że ta moja prędkość neta uzależniona jest od odległości od "szafy" i jest to 1,2 km, ale jeśli test Orange pokazuje mi około 14 Mb/s, to jakie powinno być ściąganie. Jeśli mam coś źle poustawiane, to proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ranne ptaszki:)

 

Mieciu jeśli masz Neostradę 14 Mb/s to prędkość ściągania będzie wynosiła 1.75 MB/s LUB 1792 kB/s.

 

Prędkość pobierania plików uzależniona jest m.in. od:

- dużego obciążenia sieci w danym momencie,

- ograniczeniami prędkości pobierania serwera,

 

...a w porywach około 26 Mb/s, ale prędkość pobierania jakby tylko 10 procent z tego. 

 

- problemów z systemem operacyjnym,

- problemami z poszczególnymi podzespołami (najczęściej dysk).

 

Miłego dnia :biggrin:

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak rozumiem, prędkość neta z testu, nie daje tej równoznacznej wartości przy pobieraniu. Sądziłem, że jak ma się w teście np. 15 Mb/s, to jest to wskaźnik do prędkości pobierania. W takim razie, ku czemu służy ta wartość? Do zwiększania wyobraźni klienta? Ja jako niczym nie zobligowany, nie musiałem znać się po co i do czego jest ta jakby "wielka" wartość (w moim przypadku - 20 Mb/s). Byłem przekonany, że taka prędkość neta, pozwoli mi na dość zadowalające, szybkie pobieranie (np. z Yandexa) modów do serii Stalkera. Jak widzę, to tylko chwyt marketingowy. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam internet radiowy z Orange 10 Mb/s. Pobiera mi się różnie. W nocy potrafi zapierdzielać ponad 11Mb/s. Średnio jednak prędkość pobierania waha się pomiędzy 7-8 Mb/s. Choć zdarza mi się pobierać i 2-3Mb/s. 

Ja mam jednak "radiówkę" i czynników wpływających na szybkość jest więcej niż połączenie stałym łączem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem przekonany, że taka prędkość neta, pozwoli mi na dość zadowalające, szybkie pobieranie (np. z Yandexa) modów do serii Stalkera.

 

Jaką prędkość byś nie miał to i tak wszystko zależy od tego jakie łącze ma serwer z którego pobierasz. A z tym bywa różnie i nie masz na to żadnego wpływu. Ale żeby ułatwić sobie nieco życie (tzn. pobieranie) proponuje zainstalować jakiegoś menadżera ściągania (ja np. używam JDownloader'a) i wszystko zasysać w nocy jak śpisz. Rankiem budzisz się i masz wszystko ściągnięte (a nawet sprawdzone i wypakowane).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pobieranki są uzależnione od wielu czynników, np. jak oni daja mało i powoli to jest powoli ale jak maja duża, że tak powiem prędkośc to 1 gb mam w ciągu ok. minuty, dokładniej sie nie znam, jak dam na swojego janka i z niego do siebie to jest to na blitzu jak bez mojego janka to dłużej, nie wiem jak to jest zle za każdym razem jak w przyrodzie, może byc podobn ie ale zawsze innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego forum, może Ci pomoże:

 

Jesli chodzi o windows 8:
System wprowadza nowa opcje w ustawieniach, ktore sa zupelnie niewidoczne i nieswiadomy uzytkownik nawet nie wie, ze usluga inteligentnego transferu w tle ostro zamula neta bo system nic waznego tak naprawde nie robi a poprostu muli lacze.
- zeby to opanowac nalezy wyszukac msconfig - zakladka uslugi - na dole wybrac "otworz uslugi" i wyszukac na liscie kilka waznych a zarazem zbednych rzeczy jak np usluga inteligentnego transferu w tle po czym kliknac na nia prawym - zatrzymaj - prawym wlasciwosci - tryb uruchamiania i zaznaczyc wylaczony. Tak samo dla procesu - Windows search/Windows update jak i inne ktore uznacie za zbedne aktualizacje aktywowane przez inne programy, ktore posiadacie.

Dodatkowo usluga inteligentnego transferu w tle jest juz w windows 7 o czym nawet ja nie wiedzialem i takze w ten sam sposob mozna ja wylaczyc co poprawia pingi. W windows 10 preview to samo.

Po wszystkim ponowny rozruch PC. Akurat w windows 10 musialem te usugi blokowac dwa razy bo nie zapisaly sie, ale jest juz ok i jest duza roznica.

 U mnie po tej operacji strony się ładują troche szybciej i ping spadł.

http://www.speedtest.net/my-result/4245469586

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś TP, starą TP, "szafa" stała 500m odemnie a umowa była na 2Mb/s. wtedy wyciągałem 2,5Mb/s na speed teście, tyle samo na torrencie przy dobrym seedowaniu. Reszta zależna była od serwerów gdzie znajdował się "plik" do zassania. Wysyłanie miałem na poziomie 1Mb/s.

Potem miałem Orange po sprzedaniu majątku Narodowego Francuzom :(, i tu juz były jaja, co innego umowa a co innego fakty... zakończyłem więc szybko przygodę i teraz podpisuje tylko z osiedlowymi operatorami.

Teraz jest wzystko jasne, mam 20Mb/s zasysania i 2Mb/s wysyłania, torrenty 22Mb/s, dobre serwery 20Mb/s, a kaszany to różnie.

Teraz operator dba o kaZdy mój opłacony Mb/s i wiem za co płacę nie mając do nikogo pretensji... i wiadomym jest że twój speed test jest uzależniony od odległości serwera, dlatego Ookla jest uważam najlepsza bo oferuje wybór serwera. Ja zawsze sam wybieram Warszawkę jako relatywnie sensowna odległość na sprawdzenie mocy łącza :), nie jest źle a jak jest dzwonie do operatora:). Warto raz na jakiś czas zresetować ruterek bądz Liveboxa ( Orange) i ustawić go optymalnie. Poradników nie brakuje, i tych dla Liveboxów i tych dla TPlink-a.

http://www.speedtest.net/my-result/4246104658

 

 

I jeszcze jedna Bardzo Ważna rzecz jesli chodzi o umowy z Orange... w umowie zawsze macie predkośc netu "do..." i nie ważne na jaka predkośc ja macie... 10, 20, 60 ... Mb/s

"do..." znaczy tyle że gdy obudzicie sie rano i bedziecie mieli 1Mb/s to warunki umowy nadal sa spełnione!!! Dobra rada, omijajcie net od Orange.

A to jeden z linków do teamtów których jest dziesiątki ale czesto sa usuwane przez Adminów Orange z powodu "wulagaryzmów" :)http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3238300009,title,neostrada-do-10mb-s,forumthread.html

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dobra rada, omijajcie net od Orange.

 

Chętnie bym się do tej porady zastosował, gdyby to było możliwe. Chętnie podpisał bym umowę na jakiś szybki internet bez limitu.

To jednak nie jest możliwe. Tu gdzie mieszkam mam wybór pomiędzy Orange, a... Orange. Jeden to tzw. "radiówka", drugi, to neostrada. 

"Radiówka" (taką mam) ma szybkość 10MB/s i po zamontowaniu we własnym zakresie anteny zewnętrznej, nawet dobrze działa. Wadą jest limit.

Neostrada natomiast nie ma limitu, ale ze względu na sporą odległość od "szafy" max. prędkość to 1MB/s. Można oczywiście wziąć szybszy, ale zrywa połączenie.

Wolę już mieć szybszy internet z limitem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim mi się skończy umowa z "orang(e)utanem", to zapewne pojawi się na moim terenie alternatywny i lepszy operator. Moje marzenie o światłowodach może się spełni. Czemu tak bagiennie jest  w naszym kraju i to prawie na każdym kroku, to chyba tylko święci wiedzą, a i to nie jest pewne. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tak narzekacie na ten Orange? Być może wcześniej było kiepsko, ale teraz nie jest źle. Wszystko zależy od poziomu sygnału. Jeżeli jest słaby, to można zapomnieć o bezstresowym korzystaniu z internetu. Wystarczy jednak go wzmocnić i jest ok.

Na początku też miałem problemy. Sam ruter pewnie sprawdza się blisko nadajnika np. w mieście.

Znalazłem jednak starą antenę kierunkową, ustawiłem ją na najbliższy nadajnik i od tej pory internet śmiga aż miło. Bez problemu dociągnę na nim do  czasu, aż pojawi się coś lepszego.                              

No, i to jedyna firma mająca zasięg tam, gdzie inne nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Korzystam z modemu ZTE MF823 oraz oferty PLAY Internet na kartę 4G LTE. Po comiesięcznym doładowaniu za 50 zł, wykupując usługę "Internet bez limitu przez 30 dni" korzystam z nielimitowanego transferu (zarówno ilościowo jak i pod względem prędkości pobierania) przez okres całego miesiąca.

Tutaj jest jeden haczyk - w tej usłudze słowo "nielimitowany" oznacza próg 100 GB po przekroczeniu którego szybkość transferu spada do 2 MB/s. W rzeczywistości zależy to jednak od operatora (w umowie napisane jest ładnie "obciążenie sieci"). I tak kiedy dla przykładu po tygodniu wykorzystałem już 100 GB szybkość transferu spadała do wspomnianych wyżej dwóch MB/s, by dopiero w poniedziałek czwartego tygodnia została "przywrócona" nielimitowana prędkość ściągania i wysyłania plików. Inny przypadek - dopiero po ściągnięciu ok. 500 GB danych przy końcu trzeciego tygodnia transfer został "zablokowany".

Pomimo że jest to standard przesyłu danych LTE największą prędkość ściągania jaką udało mi się uzyskać to ok. 58 MB/s. W dzień nie zauważyłem spadku poniżej 12 -15 MB/s, w nocy oczywiście hulaj dusza :) Jakość transmisji uważam za dobrą (mój modem ma ograniczenie prędkości pobierania do 100 GB/s ale do tej granicy u obecnego operatora nawet się nie zbliżyłem) - przez kilkanaście miesięcy używania miałem może z 4 przypadki kiedy to połączenie zostało utracone na ok. 20 min. z winy operatora.    

Poniżej wynik testu prędkości w dnia wczorajszego:

wSgXJLS.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem neta z Playa, a teraz mam z Plusa. I tak nadajnik Plusa mam pod nosem i zauważyłem, że na prędkość wpływa właśnie bliskość nadajnika. Bo teraz idzie jak szalona. Do tego słyszałem, że prędkość sporo zależy od twojego modemu, ja mam stary ale podobny dobry i ładnie idzie. Do tego mam też na sprzedaż dobry całkiem nowy modem Huawei E3372. I łącząc te wszystkie zalety mam świetną prędkość pobierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "modemy z Plusa" - każdy z tych modemów można kupić osobno, bez simlocka. Wystarczy dostosować modem do standardu przesyłania danych z którego będziemy korzystać (3G, 4G, LTE) - to m.in. oprogramowanie decyduje jak będą ze sobą współpracować (tutaj jednak jest też wiele innych czynników np. obciążenie sieci, serwera, problemy z dyskiem, komputerem etc.)

50 minut temu, anatol napisał:

... i mam zasięg na 3 kreski ale modem mam z Plusa i może w tym problem.

Nie jest to regułą że mając małą ilość "kresek" zasięgu mamy fizycznie gorszy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.