Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odpoczynku od horrorów i scifi coś normalnego.

Jako, że lubię wszelkie filmy o seryjnych i psychopatycznych mordercach (a wcześniej pisałem, że coś normalnego :) ) to skusiłem się na.

Mindhanter.

mindhunter_tv_series-481545394-large.jpg

Serial luźno oparty na faktach, książce byłego pracownika FBI, który jeździł po więzieniach i toczył sobie rozmowy z różnymi seryjnymi mordercami. Dzięki tym badaniom powstały podwaliny profilowania seryjnych morderców, co wykorzystywane jest do dzisiaj.

W serialu śledzimy losy dwóch agentów, którzy właśnie zajmują się takimi rozmowami z różnymi mordercami, od czasu do czasu pomagają też na bieżąco rozwiązywać rożne sprawy.

Niektóre rozmowy z mordercami są nieźle popierdzielone jak tam opowiadają, co komu ucinali i co z tym robili dalej.

Sezon drugi zobaczymy pod koniec tego roku.

 

Drugi serial to Manhunt: Unabomber.

MV5BOTcxMjEyMzc4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTQ4

To historia polowania na Kaczyńskiego (nie cieszcie się tak :P bo chodzi o Teda) czyli słynnego Unabombera, który przez kilkanaście lat wysyłał w stanach bomby.

 

Trzeci serial to 4 sezon Peaky Blinders.

Peaky-Blinders-Web-Banner.jpg

Dalsze losy cygańskiej rodziny gangsterów. Akcja dzieje się rok po wydarzeniach z ostatniego sezonu w 1925r. Do rodziny Shelbych wraca przeszłość, kiedyś rozwalili członków włoskiej mafii, teraz zaczyna się vendetta. Z Nowego Jorku przypłynęła grupa 15 mafijnych cyngli mająca wykończyć całą rodzinkę Shelbych ale to nie takie hop siup. :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w weekend po paru piwkach stwierdziłem, że jestem odpowiednio wprowadzony żeby obejrzeć 2 sezon Holistycznej Agencji Detektywistycznej Dirka Gentlego.

maxresdefault.jpg

Pojechane tak samo jak pierwszy sezon :D tym razem głównym motywem żeby za dużo nie spoilerować jest "świat bajek" ;)

Niestety ten sezon jest ostatni bo serial skasowano, plusem jest to, że oba sezony to praktycznie oddzielne historie, wszystkie główne wątki są pozamykane.

Serial nie dla każdego, jak zaczniesz oglądać pierwszy odcinek i uznasz, że gunwno to nie radzę się męczyć z następnymi bo szkoda czasu. Tu wszystko jest tak absurdalne szczególnie jak się zaczyna oglądać pierwszy sezon, że na początku ma się w głowie ciągle WTF, chociaż prędzej czy później okazuje się, że wszystko ma "sens".

Jeśli komuś podobał się brytyjski serial Utopia, który był też fest zakręcony to może spróbować.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zN6D7aL.jpg

Obejrzałem ostatnio "Spisek prochowy", choć nie lubię krótkich miniseriali (ten ma trzy odcinki) w których dopiero co poznajesz bohaterów i już musisz się z nimi żegnać. Scenografia na duży plus, gra aktorów średnia (tego akurat można było się spodziewać po produkcji opartej stricte na wydarzeniach historycznych). Znośny, ale bez polotu. 

Zdecydowanie polecam inną filmową "wersję" Guya Fawkes'a: 

ZOapjmc.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z kronikarskiego obowiązku ;)

Po dwóch latach wyszedł 2 sezon The Frankenstein Chronicles. Niby to miał być mini serial ale jednak zrobili drugą 6-o odcinkową serię. Także jak ktoś oglądał i ciekawi go jak to się mogło dalej potoczyć to ma szansę zobaczyć.

Mi pierwszy sezon bardziej się podobał, ten mi się na początku dziwnie oglądało, 2 lata to trochę dużo żeby pamiętać dokładnie o co tam chodziło, ale zajarzyłem jakoś.

Serial wykupił Netflix więc możliwe, że powstaną następne sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy mają dostęp do Netflixa i lubią dobre S-F polecam serial The Expansion. Dostępne są dwa sezony i przyzna się, że z niecierpliwością czekam na sezon trzeci.

https://www.nflix.pl/drugi-sezon-serialu-expanse-ekspansja-2015-zadebiutuje-w-ofercie-netflix-polska-juz-wrzesniu-2017r/

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do kolacji zarzuciłem sobie nowy serial Netflixa The end of the f***ing world.

MV5BMzhhMTczMDQtNWE0Yy00OTJiLTlmYjgtNWU1

Krótka historia dwóch nastolatków James-a, który myśli, że jest psychopatą. Zabił kilka zwierzątek, a teraz planuje przejść na wyższy poziom. W szkole poznaje Alysse, więc w sumie dlaczego by nie ona ;) Alyssa to zbuntowana nastolatka, która wpada na pomysł żeby uciec z domu, do czego przekonuje też Jamesa. No i tak się zaczyna ich wyprawa.

W serialu jest sporo czarnego humoru, i wulgarnych, ciętych dialogów :D Bardzo dobry jest też soundtrack. Fabularnie nic odkrywczego, można by powiedzieć taki trochę "Bonnie i Clyde" z szajbniętymi nastolatkami, ale całość całkiem fajnie się ogląda. No przynajmniej mi się podobało.

Pierwszy sezon to 8 odcinków po 20 minut wiec spokojnie da się łyknąć na raz. Jeszcze nie wiadomo czy będzie drugi sezon.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem kilka zaległych seriali, które już całkiem długo były u mnie na tapecie. Niektóre były tu trochę wspomniane.

Opowieść Podręcznej.

showmax-opowiesc-podrecznej-bg.jpg

Bardzo dobry dystopijny serial. Na razie mamy pierwszy sezon i 10 odcinków ale premiera 2 sezonu w tym roku.

Trochę o fabule, mamy niedaleką przyszłość, świat po różnych konfliktach itp ludzkość praktycznie straciła możliwość rozmnażania. Większość kobiet jest bezpłodna.

W USA władzę przejęła religijna junta. Wiecie to wszystko kara za nasze grzechy itd ;) Rządy sprawowane są w dyktatorskim stylu.

Kobiety, które mogą mieć dzieci są tzw Podręcznymi i mają być surogatkami dla ludzi z elit. Dobry mroczny klimat.

 

Takie trochę na czasie :D bo i religijnych oszołomów nie brakuje i niektórzy małe dyktatorskie zapędy też mają.

13 powodów.

7783926.3.jpg

W szkole jedna z dziewczyn popełnia samobójstwo. Jeden z jej kolegów otrzymuje paczkę z 7 kasetami magnetofonowymi, na której na 13 stronach są wymienione powody, dla których to zrobiła, w tym wymienione osoby, a skoro dostał taśmy jak to jest wytłumaczone na pierwszej jest jednym z powodów.

Nasz bohater powoli je odsłuchuje i poznaje prawdę. (Trochę dziwne jest to, że tak za bardzo nie śpieszy się, z tym odsłuchiwaniem i zajmuje mu to kilka dni ;) ja jakbym dostał taka paczkę to odsłuchałbym w kilka godzin, szczególnie jakby to miało i mnie dotyczyć.).

Serial ma 13 odcinków i kończy się mniej więcej jak książka, no ale, że okazał się hitem to powstanie drugi sezon i premiera w tym roku. Z jednej strony może być słabo, ale z drugiej na razie znamy wersję tylko tej samobójczyni, a wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mamy jeszcze 13 osób, których wersja może być zupełnie inna, a nie wszystko co na kasetach musi być prawdą.

Obejrzałem też oba sezony Watahy.

images?q=tbn:ANd9GcTmo103aFQor-bqRsq9T2T

Dobry serial. Dziwne, że drugi sezon nakręcili po tylu latach :) Opisywać fabuły nie będę ale co mi się podobało to, że niby dostajemy rozwiązanie  intrygi ale ciągle jest takie wrażenie, że niby coś wiemy ale jesteśmy na poziomie "płotki" w całej grubej sprawie i tych głównych sprawców i ich "interesów" do końca nie znamy.

No i wreszcie skończyłem też Belfer 2.

de395f2a19eff7e2875c93dce8e8e8b9954e33ee

Pierwsze 4 odcinki obejrzałem w jeden wieczór, ale, że mnie lekko dobiły to sobie zrobiłem miesiąc przerwy na drugą część sezonu. No i druga połowa sezonu lepsza. Ale popłynęli w tej części z rozwiązaniem zagadki :D normalnie za dużo amerykańskich filmów. Pierwszy sezon był o wiele fajniejszy przez tą swoją taką w sumie "zwykłą" historię.

Tutaj irytowało mnie parę rzeczy.

Spoiler

Ta polska prywatna szkoła z nastolatkami w stylu hamerykańskim i ich sztywna gra i dialogi.

Nasze wersja masakry w Columbine ;) i irracjonalne postępowanie ludzi w tym odcinku.

 

Polscy prepersi

Spoiler

i ich terrorystyczne zapędy, tacy szepce od przetrwania, walki i w ogóle, a jak kupowali pistolety to zamówili Desert Eagle :D jedyny pistolet na świecie nie nadający się do niczego. Kupują go tylko bida gangsterzy z małym fiutkiem chyba. Ten co to wymyślił to w CSa lubi grać i się podjarał.

Jestem hakierem. Czyli wizja hakerów jak w filmach z początku lat 90-tych. Nasz szkolny haker potrzebuje pomocy super hakera. Oczywiście uzywa Tora, kontaktuje się z gościem, a tamten na monitorku chodzi jako duża świnia. No to nasz pojawia się za nim jako jakiś "Apollo" zapina go od tyłu ;) i jest pokonał speca teraz mu tamten musi pomóc.

No i oczywiście jak go odwiedza w domu to tamten okazuje się 50 letnim grubaskiem, który w w piwnicy ma 10 komputerów i 7 monitorów na biurku.

No i finał czyli

Spoiler

nie zaglądaj jak jak nie oglądałeś

Spoiler

ostrzegałem

Spoiler

wszystkiemu winne są spec służby i ich tajny program. Nosz ku.....:banghead:

 

 

Ogólnie da się obejrzeć ale ta dwójka w tytule oznacza 2 razy gorzej niż w pierwszym sezonie.

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem " mini " serial The end of the f***ing world który to polecał @tom3kb.
Właściwie to parę dni temu. Jak ktoś lubi takie klimaty jak przedstawia ten serial to z pewnością mu się spodoba. 
Na pewno nie powiedziałbym, że ta dwójka nastolatków jest chora - po prostu mają poważne problemy ( zwłaszcza James, który na pewno Nie jest psychopatą ) i nie potrafili się odnaleźć, w świecie których ich otacza. Do Bonnie'go i Clyde trochę im jednak daleko :D  
Ten serial o dwójce nastolatków polecam, ale nie nastolatkom ;)

I taka ciekawostka na koniec, dwójka tych nastolatków jest już dawno dorosła :D
Allysa ma 25 lat A James 22

Spoiler

120180112100143.jpg



 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukałem ale nic na ten temat nie znalazłem na ST, poprawcie jeśli się mylę.

Dla znających dobrze język rosyjski, serial "Czarnobyl. Strefa wykluczenia" (oryg.Чернобыль. Зона отчуждения)

%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB_%D0

Tutaj link do strony z I i II sezonem: https://rutube.ru/video/043f2a0625f6269812574cd35c354a8d/?pl_id=3481&pl_type=source

Szukałem z chociażby z angielskimi napisami ale niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Чернобыль. Зона отчуждения - strefa wykluczenia:

1/ wszystkie serie - 9: https://rutube.ru/metainfo/tv/2319/

2/ aktorzy: http://www.kino-teatr.ru/kino/movie/ros/101233/titr/

http://www.kinomania.ru/film/797390/people

Opis skrótowy serialu od Ania271990 z 03.02.2018 roku:

Niezwykły i bardzo ekscytujący film. Na pierwszy rzut oka zwykła historia o nastolatkach, ale o bardzo głębokim znaczeniu. Z zainteresowaniem obserwowałam, jak bohaterowie zachowują się w ekstremalnej sytuacji. To było interesujące

Ode mnie - stare dobre SF, wręcz topos: (personis dramtae: Pasza. Liocha, Natalia, Anka i Gosza - Pasza jest (he he he ) administratorem, juma kasę z sejfu, zrywa sie a w pogoń za nim udają się w/w 4 osoby.

Jeżdżą po Prypeci (miasto), perypetie z przygodami w pogoni za Paszą i... dostają się w alternatywny czas/miejsce czyli Prypeć 1986.

Strefa do jakiej się dostali rządzi się własnymi prawami, Pasza dostaje się z powrotem do 2013 roku ale! ale jest to świat równoległy w którym ZSRR się nie rozpadło.

Fizyka bierze w łeb bo spotykają bohaterowie samych siebie w alternatywnym świecie, w świecie w którym jest ZSRR i nowe USA w zmienionej po wojnie domowej.

Ekipa skacze po czasie - 1956 - 2013 i światach mając na celu powrót do stanu pierwotnego z 2013 roku, do świata jaki znają od urodzenia.

Cały serial - 2 sezony jest określany na wschodzie Europy jako mistyczny horror, serial z elementami SF.   

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno nic nikt nie zaproponował. To lecimy ;)

Znowu zabrałem się za scifi.

Na pierwszy ogień poszedł Altered Carbon.

AlteredCarbon.jpg?resize=300,444

Serial na podstawie podobno kultowej serii książek. Te są trzy to i możemy liczyć na co najmniej tyle sezonów serialu. No chyba, że go skasują :D

Serial mi się podobał, fajny dystopijny klimat. Żeby nie zdradzać fabuły to cały serial bym określił jako taki film detektywistyczny w starym stylu przeniesiony w cyberpunk.

Jak cyberpunk to wiadomo, bogaci są praktycznie bogami, korporacje rządzą, a szary człowiek ma przerąbane. Efekty na całkiem dobrym poziomie, jest trochę fajnych scen walk i strzelanin. Gołych lasek też się można naoglądać ;) (jak to we wszystkich ostatnio tych najgłośniejszych serialach).

Star Trek Discovery.

startrek-p.jpg

Też bardzo dobry chociaż mniej star trekowy niż myślałem. Ja to jestem bardziej przyzwyczajony do konwencji tego serialu wg "Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek". Czyli tak jak nagrywane były stare seriale, każdy odcinek to jakaś oddzielna historia/wyprawa. Tutaj cały sezon to historia jednej wojny/konfliktu z Klingonami.

Ale ogólnie jako serial scifi wypada bardzo dobrze. Czekam na następny sezon.

The Orville.

7800326.6.jpg

Złośliwi mówią, że ten serial jest bardziej w klimatach star treka, niż Discovery :)

Takie lekkie scifi, z sporą dozą humoru niezbyt wysokich lotów. Ten serial to miała być taka trochę beka z całej konwencji ale w sumie ogląda się to nawet ok.

Wikingowie sezon 5A.

220px-Vikings_Season_5_Volume_1.png

Pierwszy sezon całkowicie bez Ragnara i...nadal da się to spokojnie oglądać chociaż teraz serial ciągnie Ivar :005: bo reszta braci to ciepłe kluchy.

No i scenarzyści wreszcie jakoś wykombinowali, że skoro ma być przywódcą to trzeba jednak zrobić jakoś żeby zaczął chodzić, niedługo to coś czuję i walczył będzie ;)

W sumie bardziej pasował mi Bjorn (prawie jak Ragnar już wygląda) ale te jego wyprawy po słonecznych piaskowych krainach to na razie nic ciekawego.

Co mi nie pasowało brak Rollo (pojawił się dopiero na końcu i w sumie nie łapię dlaczego podjął taka decyzję jaką podjął), no i słabo wykorzystano wątek tego wojującego biskupa, myślałem, że to będzie taki kozak po stronie anglików, który będzie psuł szyki wikingów w Anglii, a tu z niego zrobili prawie, że drugiego

Spoiler

Athelstana, prawie od razu wpada w ręce wikingów, teraz zwiedza sobie ich krainy, walczy trochę u ich boku itd

Zacząłem też oglądać serial Fargo.

huluplus-60622.jpg

Serial nawiązujący do kultowego filmu braci Coen.

Moim zdaniem równie dobry i co ważne nagrany w podobny sposób, jak ktoś lubi film to pierwszy sezon na pewno mu podpasuje. Pierwszy sezon zaliczyłem, zostały mi 2 kolejne.

Co jest fajne, że każdy sezon to zupełnie inna historia.

Ps: w 2019 ma pojawić się 4 sezon.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmodyfikowany węgiel" porusza wiele tematów, z którymi będzie kiedyś (o ile dotrwamy w ogóle do tego kiedyś) musiała się zmierzyć ludzkość. Książek też nie czytałem, ale w filmie postawiono wiele "niewypowiedzianych" pytań. Bohaterów serialu na pewno łatwo polubić, choć są dość skomplikowani, nie tylko pod względem swoich charakterów:P Muzyka klimatyczna, choć bez polotu. Ogólnie warto obejrzeć, bo jest to swego rodzaju powiew świeżości w serialach.

ST:Discovery - chyba pierwszy z całej serii tak głęboko oddający cześć pięknej płci. Fabuła taka sobie (nawet jak na ST), efekty zacne jak na serial 2k18. Niby do niczego się nie można przyczepić bo i "These are the voyages of the starship...":D są, Klingoni "included" więc i jatka jest, ale jednak... bez szału. Bardzo spodobał mi się "Napęd niesporczakowy" i pomysł całej sieci tej "pleśni".

4 godziny temu, tom3kb napisał:

Zacząłem też oglądać serial Fargo.

HERETYK! Dopiero?:D Każdy z sezonów wart jest obejrzenia. Reżyserom udało się stworzyć wiarygodne i charakterne postacie, akcji może nie ma zbyt dużo, ale jest moc (B.B Thornton jak Lorne Malvo:005:).

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vihYJuB.jpg

Obejrzałem pierwszy sezon "Atlanty" (10 x ~25 minut). Nie jestem fascynatem filmów o wiecznie jarających zioło czarnoskórych mężczyznach (z małymi wyjątkami:D), ale serial ten ujął mnie niepowtarzalnym klimatem i słodko-gorzkim (prześmiewczym) przedstawieniem wydawałoby się trywialnych spraw. W skrócie: poznajemy losy "Earna" Marksa, który z dnia na dzień staje się menedżerem swojego kuzyna (miejscowej gwiazdki hip-hopu). Każdy z odcinków przedstawia ich perypetie. Czasem śmieszne, czasem straszne, jednak na pewno warte obejrzenia:) Serial daje też możliwość spojrzenia niejako "z boku" na pewne sprawy (nie chcę spoilerować jakie), przez co każdy z nas będzie miał okazję obiektywnie ocenić różne przedstawione w nim sytuacje.

P.S - nawet sam Justin Bieber tu (prawie) wystąpił:047:   

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co kazik oglądał ostatnio i poleca :) 
 Britannia

91IauQSLHaL._RI_.thumb.jpg.d17bf2dffd5f177ded358330e53cce77.jpg

 

britannia-temporada-1-serie-acervo-do-leitor.thumb.jpg.a73e3bd764a1f77d15ab1dd1f7948dc0.jpg

43 rok n.e. Armia Imperium Rzymskiego postanawia podbić Wyspy Brytyjskie, które są centrum rozwoju kultury celtyckiej. Aby pokonać nadciągającego wroga, Kerra (Kelly Reilly) – córka króla Cantii – musi zjednoczyć siły ze swoją rywalką królową Antedią (Zoë Wanamaker). Kobiety nie będą miały jednak łatwego zadania. Rzymskie oddziały dowodzone są przez generała Aulusa Plautiusa (David Morrissey), który jest zdeterminowany, żeby dopiąć swego i podporządkować odległe ziemie władzy Imperium.

Philip K. Dick's Electric Dreams

p14537625_b_v8_ac.thumb.jpg.3b8e04074936bd7ffcb5c73fad52f15f.jpg

Philip K. Dick’s Electric Dreams to adaptacja opowiadań znanego pisarza science-fiction, Philipa K. Dicka. Każdy z odcinków opowiada zupełnie inną historię utrzymaną w klimacie thrillera

The Sinner

71HSFu3M7zL._RI_.thumb.jpg.ac7ab7868014907905dafd2a1de29c62.jpg

5acfb902cae7a_pobranyplik.jpg.56179de0deb1ab6343cf822d0b9562e6.jpg

Pewnego dnia podczas spaceru młoda kobieta zadaje śmiertelny cios przypadkowo spotkanemu mężczyźnie. Bohaterka nie ma pojęcia, co skłoniło ją do popełnienia zbrodni. Śledztwo w tej sprawie odsłoni ponure tajemnice z jej przeszłości.

Jessica Jones SE 2

Pojawił się drugi sezon opisywanego w tym wątku serialu.
Drugi sezon, składający się z 13 odcinków, został wyemitowany równocześnie na platformie Netflix zarówno w Stanach Zjednoczonych i w Polsce 8 marca 2018 roku.

image.thumb.jpg.262cd7c0e83816a0a3b883ea90775616.jpg

To wszystko oglądałem ostatnio i nie to był zmarnowany czas POLECAM :)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik

Do tej Brytanii nie mogę się zabrać :) szczególnie, że to fantasy to się boję żeby tam za dużo czarowania nie było. Trzeba sobie wyłączyć pewnie porównywanie do Wikingów to da się obejrzeć? ;)

The Sinner obejrzałem jakiś czas temu ale wyprzedziłeś mnie z rekomendacją :020: Serial bardzo fajny. Jessice Biel kojarzę głównie z familijnego serialu Siódme Niebo co leciał lata temu na RTL 7.

Swoją drogą "śmiesznie wyszło", że aktor co w tamtym serialu grał takiego porządnego ojca rodziny, pastora przyznał się do molestowania dzieci. W sumie skoro pastor to można było się spodziewać, choroba zawodowa :005:

Drugi sezon Jessicy Jones mnie strasznie wymęczył i wynudził. Nie było jakiegoś fajnego wroga

Spoiler

tylko ciągle rozterki z mamusią, czy jej pomóc czy ją ubić.

Obejrzałem też 2 sezon Fargo,

?format=750w

fajny sensacyjniak rozgrywający się w końcówce lat siedemdziesiątych. Niezłe krwawe strzelaniny, chociaż przez to, że dużą rolę w nim odgrywają gangsterzy jak dla mnie ma mniej "fargowski" klimat. A cywile, którzy też jak to tu bywa kogoś zabijają i próbują się z tego wywinąć strasznie mnie irytowali.

No ale za to indianiec Hanzee Dent  rządził :D może nawet bardziej mi się spodobał niż Malvo w pierwszym sezonie. No i fajnie jego losy połączyli z tamtym sezonem.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że po obejrzeniu zwiastuna wiązałem duże nadzieje z tą Brytanią, jednak po obejrzeniu wraz z 'Zoną' całego serialu miałem mieszane uczucie. Potencjał może i był, ale wyszło słabo. Przyznam, że scenografia i muzyka były na poziomie. Fabuła jednak słaba, ciągnie się jak flaki z olejem. Brak jakichś znaczących, nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Gra aktorów przeciętna/słaba.

P.S - dużo czarowania tu nie ma:).  

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale poleciłem bo uważam, że są warte uwagi.
Akurat dzisiaj jest piątek i był u mnie przyjaciel, który ma tak samo na nazwisko :)
Ściągałem mu patche do Wiedźmin 3 bo ma tylko net z komórki i rozmawialiśmy między innymi o serialu, który ostatnio oglądałem
3%  

maxresdefault-1.thumb.jpg.a5fed549c1c80ce9a96ba6f525a14a4e.jpg

W niedalekiej przyszłości, gdzie elita zamieszkuje rajską wyspę z dala od przeludnionych slumsów, każdy dostaje jedną szansę, aby dołączyć do 3% tych uwolnionych od brudu i ubóstwa.

Kumpel, który jest (niestety) historykiem skasował mnie w paru zdaniach i nie warto tego powtarzać ;)
W każdym razie, to kolejny serial (brazylijski ale Netlflixa) który polecam.

Wiem, że temat i tło serialu nie jest nowy, ale bardziej skupiałem się na postaciach poszczególnych bohaterów...
Nie każdy tam jest po to co wydawałoby się oczywiste...   

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom3kb napisał:

3% też u mnie leży na dysku od premiery, trzeba będzie się kiedyś zabrać za niego, szczególnie, że po dwóch latach dostał 2 sezon, który pojawi się 27 kwietnia na netflixie.

Dobrze wiedzieć :) 
Przypomniałem sobie o jeszcze jednym serialu który właśnie powstaje.:
Krypton (2018)

tvreview-krypton-banner.thumb.jpg.9fc7dc9515e3ca635999b25bf3e74e59.jpg

Krypton-S01E04-WordRao08.thumb.jpeg.8050e965d7f182f870676595bc6320b8.jpeg

Bohaterami serialu Krypton są członkowie rodziny El, do której należy Superman. Akcja rozgrywa się na długo przed pojawieniem się na świecie Kal-Ela. 
Dla fanów klimatów z Super Bohaterami może to być gratka :) 
Obecnie dostępne są 4 odcinki. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krypton (2018) wart obejrzenia:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.