Skocz do zawartości
pacjent1972

Seriale warte polecenia

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach odpoczynku od horrorów i scifi coś normalnego.

Jako, że lubię wszelkie filmy o seryjnych i psychopatycznych mordercach (a wcześniej pisałem, że coś normalnego :) ) to skusiłem się na.

Mindhanter.

mindhunter_tv_series-481545394-large.jpg

Serial luźno oparty na faktach, książce byłego pracownika FBI, który jeździł po więzieniach i toczył sobie rozmowy z różnymi seryjnymi mordercami. Dzięki tym badaniom powstały podwaliny profilowania seryjnych morderców, co wykorzystywane jest do dzisiaj.

W serialu śledzimy losy dwóch agentów, którzy właśnie zajmują się takimi rozmowami z różnymi mordercami, od czasu do czasu pomagają też na bieżąco rozwiązywać rożne sprawy.

Niektóre rozmowy z mordercami są nieźle popierdzielone jak tam opowiadają, co komu ucinali i co z tym robili dalej.

Sezon drugi zobaczymy pod koniec tego roku.

Drugi serial to Manhunt: Unabomber.

MV5BOTcxMjEyMzc4NV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTQ4

To historia polowania na Kaczyńskiego (nie cieszcie się tak :P bo chodzi o Teda) czyli słynnego Unabombera, który przez kilkanaście lat wysyłał w stanach bomby.

Trzeci serial to 4 sezon Peaky Blinders.

Peaky-Blinders-Web-Banner.jpg

Dalsze losy cygańskiej rodziny gangsterów. Akcja dzieje się rok po wydarzeniach z ostatniego sezonu w 1925r. Do rodziny Shelbych wraca przeszłość, kiedyś rozwalili członków włoskiej mafii, teraz zaczyna się vendetta. Z Nowego Jorku przypłynęła grupa 15 mafijnych cyngli mająca wykończyć całą rodzinkę Shelbych ale to nie takie hop siup. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio w weekend po paru piwkach stwierdziłem, że jestem odpowiednio wprowadzony żeby obejrzeć 2 sezon Holistycznej Agencji Detektywistycznej Dirka Gentlego.

maxresdefault.jpg

Pojechane tak samo jak pierwszy sezon :D tym razem głównym motywem żeby za dużo nie spoilerować jest "świat bajek" ;)

Niestety ten sezon jest ostatni bo serial skasowano, plusem jest to, że oba sezony to praktycznie oddzielne historie, wszystkie główne wątki są pozamykane.

Serial nie dla każdego, jak zaczniesz oglądać pierwszy odcinek i uznasz, że gunwno to nie radzę się męczyć z następnymi bo szkoda czasu. Tu wszystko jest tak absurdalne szczególnie jak się zaczyna oglądać pierwszy sezon, że na początku ma się w głowie ciągle WTF, chociaż prędzej czy później okazuje się, że wszystko ma "sens".

Jeśli komuś podobał się brytyjski serial Utopia, który był też fest zakręcony to może spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zN6D7aL.jpg

Obejrzałem ostatnio "Spisek prochowy", choć nie lubię krótkich miniseriali (ten ma trzy odcinki) w których dopiero co poznajesz bohaterów i już musisz się z nimi żegnać. Scenografia na duży plus, gra aktorów średnia (tego akurat można było się spodziewać po produkcji opartej stricte na wydarzeniach historycznych). Znośny, ale bez polotu. 

Zdecydowanie polecam inną filmową "wersję" Guya Fawkes'a: 

ZOapjmc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi