Skocz do zawartości
pacjent1972

Seriale warte polecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Escape at Dannemora.

escape-at-dannemora.jpg

Mini serial, 7 odcinków, oparty na faktach. Historia ucieczki dwóch skazńców (morderców) z jednego z amerykańskich więzień.

Historia całkiem świeża bo z 2015r pamiętam nawet z jakichś wiadomości.

Ostre przedmioty.

51142c094923aa99cf266bfaa2f0

Kolejny kilku odcinkowy mini serial.

Dziennikarka zostaje wysłana do swojej rodzinnej miejscowości żeby napisać artykuł o dwóch zamordowanych (w przeciągu 10 miesięcy) nastolatkach.

Mała amerykańska mieścina, mieszkańcy szybko jako winnych wskazują niektórych z bliskich dziewczyn.

Dziennikarka ma spore problemy z piciem i samookaleczaniem siebie.

Chociaż nie mam pojęcia jak mogła

Spoiler

na całych plecach powycinać sobie różne wyrazy

Jakby ktoś tak nie za bardzo zaskoczył zakończenie to w ostatnim odcinku koniecznie trzeba obejrzeć scenę w trakcie napisów końcowych bo "wszystko" wyjaśnia ale też rodzi trochę pytań co, jak, w stosunku do tego co widzieliśmy i do zachowania niektórych osób.

Takie lekkie WTF.

A później można sobie googlnąć jak zakończyła się historia w książce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czysto informacyjnie ;)

Jak ktoś oglądał to po prawie dwóch latach wyszedł 3 finalny sezon Fortitude, tylko 4 odcinki, które mają zamknąć historię.

Fortitude-240295-Detail.jpg

Jak dla mnie serial powinni zakończyć po pierwszym, kolejne nie były już takie fajne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

image.jpeg.523248a0a76068441ed061390a02fb83.jpeg

Disentchantmen (Rozczarowani) (2018) - seria 10 odcinków - polecam :biggrin: 

https://www.filmweb.pl/serial/Rozczarowani-2018-801719

Widzowie "Rozczarowanych" zostaną porwani do upadającego średniowiecznego królestwa, w którym absurdalne przygody przeżywa młoda, niewylewająca za kołnierz księżniczka, jej zadziorny elfi towarzysz i osobisty demon. To niezwykłe trio napotka na swojej drodze ogry, duszki, harpie, chochliki, trolle, wodne stworzenia i mnóstwo ludzkich półgłówków.

Edytowane przez vidkunsen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@vidkunsen

O zapomniałem o nim miałem obejrzeć :)

W 2018 z takich kreskówek dla dorosłych tak na próbę to obejrzałem po parę odcinków Big MouthRick i Morty, słyszałem, że niezły jest też Bojack Horseman ale nie widziałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Titans

hero-r.jpg?w=1440&h=700&fit=crop&crop=to

Mój pierwszy serial z uniwersum DC, na razie jestem po 3 odcinkach z 11 pierwszego sezonu (2 już zamówiony) i bardzo mi się spodobał. Aż dziwne bo jak zobaczyłem trailer parę miesięcy temu to pomyślałem meeeh ni ma sensu, tak słabo wyglądał.

Filmy marvela robią się coraz bardziej familijne, seriale marvela od netflixa wypadają różnie, od b.dobrych do słabiutkich.

Titans wydaje się taki bardziej "dorosły", jest mroczniejszy, walki są brutalne, efekty przyzwoite jest też trochę humoru jak to w tego typu produkcjach. Nie znam tych superbohaterów z komiksów (no poza Robinem) nie roztrząsam jak fanatyk co jest nie tak, nie oglądałem też kreskówki to się nie spuszczam, a "bo nie jest tak jak w bajce" ;) no kurde porównywać swoje wrażenia z bajki (z przed 15 lat) jak się było małym :D w odniesieniu do serialu.

Może trochę za szybko bo po trzech odcinkach ale jestem na tak, dziś ciąg dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi