Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Escape at Dannemora.

escape-at-dannemora.jpg

Mini serial, 7 odcinków, oparty na faktach. Historia ucieczki dwóch skazńców (morderców) z jednego z amerykańskich więzień.

Historia całkiem świeża bo z 2015r pamiętam nawet z jakichś wiadomości.

Ostre przedmioty.

51142c094923aa99cf266bfaa2f0

Kolejny kilku odcinkowy mini serial.

Dziennikarka zostaje wysłana do swojej rodzinnej miejscowości żeby napisać artykuł o dwóch zamordowanych (w przeciągu 10 miesięcy) nastolatkach.

Mała amerykańska mieścina, mieszkańcy szybko jako winnych wskazują niektórych z bliskich dziewczyn.

Dziennikarka ma spore problemy z piciem i samookaleczaniem siebie.

Chociaż nie mam pojęcia jak mogła

Spoiler

na całych plecach powycinać sobie różne wyrazy

Jakby ktoś tak nie za bardzo zaskoczył zakończenie to w ostatnim odcinku koniecznie trzeba obejrzeć scenę w trakcie napisów końcowych bo "wszystko" wyjaśnia ale też rodzi trochę pytań co, jak, w stosunku do tego co widzieliśmy i do zachowania niektórych osób.

Takie lekkie WTF.

A później można sobie googlnąć jak zakończyła się historia w książce.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.523248a0a76068441ed061390a02fb83.jpeg

Disentchantmen (Rozczarowani) (2018) - seria 10 odcinków - polecam :biggrin: 

https://www.filmweb.pl/serial/Rozczarowani-2018-801719

Widzowie "Rozczarowanych" zostaną porwani do upadającego średniowiecznego królestwa, w którym absurdalne przygody przeżywa młoda, niewylewająca za kołnierz księżniczka, jej zadziorny elfi towarzysz i osobisty demon. To niezwykłe trio napotka na swojej drodze ogry, duszki, harpie, chochliki, trolle, wodne stworzenia i mnóstwo ludzkich półgłówków.

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titans

hero-r.jpg?w=1440&h=700&fit=crop&crop=to

Mój pierwszy serial z uniwersum DC, na razie jestem po 3 odcinkach z 11 pierwszego sezonu (2 już zamówiony) i bardzo mi się spodobał. Aż dziwne bo jak zobaczyłem trailer parę miesięcy temu to pomyślałem meeeh ni ma sensu, tak słabo wyglądał.

Filmy marvela robią się coraz bardziej familijne, seriale marvela od netflixa wypadają różnie, od b.dobrych do słabiutkich.

Titans wydaje się taki bardziej "dorosły", jest mroczniejszy, walki są brutalne, efekty przyzwoite jest też trochę humoru jak to w tego typu produkcjach. Nie znam tych superbohaterów z komiksów (no poza Robinem) nie roztrząsam jak fanatyk co jest nie tak, nie oglądałem też kreskówki to się nie spuszczam, a "bo nie jest tak jak w bajce" ;) no kurde porównywać swoje wrażenia z bajki (z przed 15 lat) jak się było małym :D w odniesieniu do serialu.

Może trochę za szybko bo po trzech odcinkach ale jestem na tak, dziś ciąg dalszy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy było, czy nie, ale BARDZO polecam:

canal-the-young-pope-paolo-sorrentino-ju

"Młody Papież" w reżyserii Paolo Sorrentino. Nastawiałem się na śmieszki z Watykanu, z papiestwa i ogólnie lekki klimat. Dostałem... coś innego.  Nie umiem tak do końca opisać co, bo po pierwszym odcinku bardziej ten serial przeżywałem, niż oglądałem. Zdjęcia, muzyka i gra aktorska i każdy najmniejszy element produkcji współgrają tak dobrze, że dawno nie byłem tak usatysfakcjonowany po obejrzeniu czegoś. W przygotowaniu kontynuacja, pt. "Nowy Papież", gdzie do obsady dołączy między innymi John Malkovich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża

Leży już u mnie od premiery i nie mam kiedy się za niego zabrać pewnie doczekam do 2 sezonu. ;)

A ja dla odmiany coś głupkowatego ;) Chłopaki z baraków.

trailer_park_boys_l.jpg

Serial zacząłem oglądać 18 lat temu :D na comedy central i jakoś przestałem. Serial komediowy nagrany w takim stylu, że za bohaterami chodzi ekipa telewizyjna (tzw: mokument). Tytułowe Chłopaki to trójka głupkowatych kumpli "gangsterów" mieszkający na osiedlu przyczep, takie buraki, rednecko-dresiki. non stop próbują się "odkuć". Jak bym miał to do czegoś porównać to do Blok Ekipy od Walaszka.

W sumie jest 12 sezonów, odcinki trwają po 20 minut, sezony maja rożnie od 6-10 odcinków.

Po siedmiu sezonach serial miał 7 letnią przerwę i potem Netflix nakręcił kolejne. Nie wiem jak one wyglądają bo jestem na razie na szóstym.

Serial jest dziwny i albo stwierdzicie co za gówno albo się wkręcicie w te klimaty "kurde faja". :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tom3kb napisał:

Leży już u mnie od premiery i nie mam kiedy się za niego zabrać pewnie doczekam do 2 sezonu. ;)

Na razie wg. imdb "Nowy Papież" ma premierę po prostu kiedyś w 2019. Może zaraz, może w grudniu? Cholera ich wie. W każdym razie ta nowa produkcja nie do końca jest drugim sezonem. Właściwie to nikt jeszcze nie wie czym dokładnie będzie, ale w jakimś stopniu musi chociaż nawiązywać do "Młodego Papieża", chociażby ze względu na te same osoby w obsadzie. Zakończenie teoretycznie nic nie sugeruje, ale po opuszczeniu kurtyny mogło się wydarzyć dosłownie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Punisher sezon 2 (13 odcinków).

Drugi sezon fabularnie bardziej mi się podobał, jest więcej strzelanin, czy brutalniejszych walk. Fabuła też fajna, dwa wątki, pierwszy "dokończenie" spraw z Jigsawem (chyba twórcy uznali, że za ładnego aktora zatrudnili i bali mu się odpowiednio zmasakrować facjatę ;) ). Drugi wątek Castle ochrania nastolatkę, za którą pewna wpływowa rodzina wysłała killera "księdza".

Pierwsze trzy odcinki sporo akcji, później tempo siada na 3 nudne odcinki. Druga połowa sezonu trzyma już równy poziom.

Jak to u Netflixa jakby wycięli trzy odcinki byłoby lepiej.

To już chyba koniec seriali marvelowskich u Netflixa, może jeszcze pojawi się trzeci sezon Jessicki Jones.

Prawa przejmuje Disney i on ma robić takie seriale :D już widzę te hity w kategorii 6+ jak jakiś Alladyn czy Timon i Pumba.

Z drugiej strony może to też dobrze bo już chyba przesyt tymi serialami, pół wypadała bardzo dobrze reszta słabo. To najwyżej zrobi się trochę przerwę od tego typu produkcji.

punisherheader-2.jpg

Punisher_Jigsaw_Ben_Barnes_Netflix_Marvel_Poster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i się zaczęło.

 

twd_sm-640x277.jpg

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Oraz:

9781984844651

Ciekawa nowa pozycja Netflixa, to mieszanka Sci-Fi i horroru w jednym. Ten serial przywodzi na myśl "Ukryty wymiar" czy "Pandorum". Uprzedzam, to pozycja nie dla fanów "Jedi i laserowych mieczy". :005:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972 Właśnie miałem dziś pisać o Nightflyers bo wczoraj skończyłem :) i miałem to samo skojarzenie z Event Horizon/Ukryty wymiar.

Ten serial to taki bardziej horror scifi, niech nikt nie nastawia się na jakieś kosmiczne strzelaniny ;)

Mam nadzieję, że nie będą na siłę robić drugiego sezonu i wszystkiego wyjaśniać. Z tego co zetknąłem w sieci, książka też kończy się w podobnym stylu, że nie wszystko jest wyjaśnione.

Ogólnie serial trochę przynudza momentami ale, że ostatnimi czasy brakuje mi filmów i seriali w kosmosie to się skusiłem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tom3kb napisał:

@pacjent1972 Właśnie miałem dziś pisać o Nightflyers bo wczoraj skończyłem :) i miałem to samo skojarzenie z Event Horizon/Ukryty wymiar.

Ten serial to taki bardziej horror scifi, niech nikt nie nastawia się na jakieś kosmiczne strzelaniny ;)

Mam nadzieję, że nie będą na siłę robić drugiego sezonu i wszystkiego wyjaśniać. Z tego co zetknąłem w sieci, książka też kończy się w podobnym stylu, że nie wszystko jest wyjaśnione.

Ogólnie serial trochę przynudza momentami ale, że ostatnimi czasy brakuje mi filmów i seriali w kosmosie to się skusiłem.

Też nie jestem zwolennikiem kolejnego sezonu. Wszystko można sobie dopowiedzieć... co było dalej. Owszem, są momenty "nudy" ale ogólnie jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Chyba kiedyś wspominał o polskim serialu " Rojst ". Przypomniał mi się teledysk do niego:

Spoiler

 

Serial na mnie nie zrobił wielkiego wrażenia, ale do najgorszych nie należy. Wielki plus za scenografię. 

 

Najnowszy odcinek TWD oglądałem, ale przykro mi było patrzeć na to, co się stało z Neganem. 
Jedynie szeptacze wnoszą coś nowego do serialu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remigiusz Mróz... nic mi to nie mówiło bo nie czytam książek polskich autorów poza Lemem.

Moja Pani bardzo dużo czyta i wpadła jej w rączki książka wyżej wymienionego pana pt. Zaginięcie". Tym sposobem zacząłem wczoraj polski serial na podstawie tejże książki:

7870443.6.jpg

Link do filmweb:

https://www.filmweb.pl/serial/Chyłka+-+Zaginięcie-2018-812539

Polecam szczerze, ale trzeba lubić polskie kino.

Dla zainteresowanych na PW podam link do całego serialu. To 1 sezon i 7 odcinków po ok. godzinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.