Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

        A co tu pisać.To trzeba obejrzeć i kropka.

Temat  AI i samoświadomości maszyn  jest nośny,  aczkolwiek co nieco zgrany .Moje odczucie - to taki Blade Runner w konwencji Korpo , okraszony wrzutami z "Cierpień Młodego Wertera". Moim skromnym zdaniem dwoje aktorów trzyma ten serial. Pan Hopkins i pani Wood - przy czym ta druga - dlatego ,że mi się podoba:033:.A na poważnie , to całkiem dobrze opowiedziana historia , z suspensami i zwrotami akcji. Ze spokojnym sumieniem można polecić do obejrzenia. 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Westworld.

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi, mamy park rozrywki w klimatach dzikiego zachodu zasiedlony androidami (a jak są androidy to wiadomo co może się stać ;) ), ludzie przyjeżdżają i mogą bawić się w kowboi, odgrywać historie zaprogramowane przez twórców albo zaszaleć i robić co tylko dusza zapragnie

Spoiler

czyli wiadomo mordujemy kogo mamy w polu widzenia, bzykamy wszystko co się da :005:

 

Serial zbiera świetne oceny i mi też się bardzo podobał ale ma parę wad, sporo dłużyzn, bardzo dużo gadek filozoficznych, pierwsza połowa sezonu rozkręca się bardzo powoli, nie mogłem doczekać się przełomu (szczególnie że dawno temu oglądałem pierwowzór Świat dzikiego Zachodu to wiedziałem co się święci). Druga połowa sezonu super, z przytupem no i mocny finał.

Serial ma bardzo fajny soundtrack, scena napadu na salon i Paint in black w tle mnie rozwaliło ;)

Spoiler

 

A teraz trochę przemyśleń własnych odnośnie braku logiki w funkcjonowaniu parku.

[Maruda mode on]

Androidy mogą siebie zabijać, nie mogą zabić człowieka. Ludzie mogą bez problemu zabijać androidy. Wiele razy widzimy jak androidy do siebie strzelają/ludzie do nich strzelają, kule często przechodzą na wylot, jak strzelają do ludzi to działa to na zasadzie jak byśmy oberwali gumową kulą. Co nagle amunicja zmienia swoje właściwości. Androidy nie są też zrobione z papieru żeby była taka różnica ;)

Co to za frajda z odgrywania roli, gdy wiemy, że kule nic nam nie zrobią, nie ma sensu się ukrywać, można iść w stylu Rambo nie patrząc, że np dostajemy 20 pocisków na klatę, a my spokojnie wybijamy np naszych przeciwników idąc środkiem ulicy, po co się chować, skradać itd. Może przez pierwsze kilka oberwanych kulek człowiek by zwracał na to jakąś uwagę ale później.

(Teorii w necie trochę odnosnie tych magicznych pocisków jest ;) ale ogólnie ludziom też to od razu wydało się niedorobione)

 

Roboty i ludzie wyglądają identycznie, jak by się ustrzeżono sytuacji, że człowiek zabije człowieka, np w jakiejś przypadkowej strzelaninie w barze? Też amunicja magicznie zmieni swoje właściwości gdy strzeli do siebie 2 ludzi.

 

Niby roboty nie mogą nas zabić, a często wdają się w ostre bójki z ludźmi, a wtedy też łatwo o zgon, np jakiś upadek i uderzenie w głowę.

 

Park funkcjonuje 30 lat, wiadomo część ludzi by grzecznie odgrywała role i wczuwała się w klimat miejsca ale wyobraźcie sobie jakichś znudzonych gości, którzy byli by tu już kilkanaście razy i wpadają na pomysł. Dziś idziemy przez miasto i zabijamy wszystkich w polu widzenia. (A sami twórcy parku zachęcają do robienia co chcesz).

No i niech tak się znajdzie z 10 albo 100 takich i robią masową rzeź :D i co wątki historii się sypią bo wybito np całe miasteczko, psuje się zabawę innym gościom, tych gości też nie ma prawa nikt wyrzucić no bo przecież mogą to robić.

 [Maruda mod off]

Ps. Dla porównania można też obejrzeć pierwowzór Świat dzikiego zachodu z 1973r ;) Jak byłem mały to mi się podobał, a Yul Brynner jako "zły" kowboj wtedy to było dla mnie takie brrrr jak go widziałem.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 

Gdzie obejrzeć to nie wiem ale gdzie szukać to poszło PW.

Dnia 9.12.2016 o 13:44, boberm napisał:

 i pani Wood - przy czym ta druga - dlatego ,że mi się podoba:033:

A mi się rola pani Wood tak średnio podobała taka zagubiona słodka blondynka ;)

Za to Dziewczyna z tatuażem węża przez całe ciało była ostra chociaż żadna z niej modelka :) pamiętam ją z fajnego rycerskiego filmu Flukt - Ucieczka

348384_1.2.jpg i z niezłej trylogii horrorów Hotel Zła (Fritt vilt)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, boberm napisał:

nie  o kunszcie aktorskim pisałem w kontekście Miss Wood:020:

A ja znowu nie o urodzie ;)jej rola jako takiego damskiego bad ass-a wydawała mi się o wiele fajniejsza w porównaniu do tej Wood.

No ale jak patrzymy pod względem "podoba się" to fakt Wood wypada lepiej ;)

Ps. ja teraz wziąłem na tapetę rozrywkę łatwą prostą i krwawą czyli 2 sezon Ash vs Evil Dead, 10 odcinków po 23 min, pewnie jutro skończę :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tom3kb napisał:

A ja znowu nie o urodzie

 

Noooo - jeżeli nie o urodzie Panien piszemy (ponijając zmęczone fizjonomie panów Hopkinsa i Harrisa:033:) to rola panny Wood była - moim zdaniem - zdecydowanie trudniejsza technicznie i warszatowo do ogarnięcia,  niż rola panny Berdal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon Ash vs Evil Dead za mną, poszło szybko bo każdy z 10 odcinków trwał niecałe 30min.

Wciąż mamy to co tygryski lubią najbardziej czyli hektolitry krwi, chamski kloaczny i czerstwy humor (Scena w kostnicy :005:).

Najważniejsze zamówiono 3 sezon.

Potworki na zachętę.

Spoiler

ash-vs-evil-dead-season-2-deadites.pngmaxresdefault.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://1.fwcdn.pl/po/02/93/770293/7766121.3.jpg

Był serial o rodzinie o żydowskich korzeniach via Hiszpania - tzw. przechrzty - Borghese ale uległ atrofii zapewne z przyczyn m.in. politycznych ale mamy serial produkcji Włoskiej z tego samego okresu.

Florencja, Savonarola, Machiavelli, Sforza, Medici i Czas najemników zwanych Kondotierami.

XVI wiek, wiek walk, intryg, podłości i zmiennej władzy, czas który zostawił piętno do dziś na całym świecie, jeśli myślisz, piszesz, mówisz "Książę" to mówisz o tym okresie jaki jest pokazany w tym serialu, pirat, przechrzta zostają papieżami, kondotionierzy władcami, bankier jest "władcą marionetek"... .

R. Madden (gra o tron) jako Cosma Di Medici.

http://www.filmweb.pl/serial/Medyceusze%3A+Władcy+Florencji-2016-770293/cast/actors

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami niechcący się dowiedziałem, że Netflix zrobił 3 sezon serialu sci-fi Black Mirror (6 odcinków)

Poprzednie 2 sezony (6 odcinków + 1 odcinek specjalny) powstały w jakiejś brytyjskiej telewizji w latach 2011-2012.

No i przyznam się, że ten trzeci sezon również trzyma poziom.

O czym jest ten serial? W skrócie to takie sci-fi, pokazujące różne zachowania ludzi, wpływ technologii coś co może wypaczyć społeczeństwo, doprowadzić do jego upadku itp. Taka fantastyka z przesłaniem. Każdy odcinek to oddzielna historia różniąca się opowieścią, miejscem, czasem akcji.

Nie ma tu za wiele akcji, laserów, strzelanin itp ale pomysły na opowieści bardzo fajne.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cda przeczytałem pewna opinię dot. m.in. tego filmu/serialu:

"wierzcie lub nie ale za jakis czas jak technologia pojdzie do przodu to takie gowno bedzie mialo miejsce, liczyc sie beda nasze oceny na profilu a nie nasza osobowsc. dziekiuje dobranoc"
nonim6 (*.*.128.6) 2016-11-12 19:00:22
Jednym słowem trafili z filmem w sam środek procesu sublimacji naszej cywilizacji.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem drugi sezon Człowieka z wysokiego zamku, klimat wciąż mega. Świetnie wygląda ta wizja Ameryki okupowanej przez Niemcy i Japonię.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTTqlgoUHkTCZu9Au5Z9kLzADthczyNELSqBZrf8KV5JF-kMc-4

Bardzo fajnie wypadają aktorzy i to ci źli, obergruppennfurrer John Smith z jednej strony, i oficerowie Kempeitai z drugiej i ten taki chłód i brak "uczuć" Japończyków w konfrontacji z takim stylem "bycia" amerykanów.

Akcja jest niezbyt szybka ale wątki są ciekawe, te wszystkie spiski i knucie :) . Co mnie niepokoi to praktycznie nie ruszanie historii "'dziwnych filmów pokazujących, że to jednak nie Niemcy i Japonia wygrały 2 wś" ta jest w sumie główna oś tej historii, a nic nie jest robione co by chociaż naprowadzało nas na jakieś rozwiązania. Także wątek

Spoiler

innej rzeczywistości w sumie nic nie ruszony oprócz wizyt w nim jednego Japończyka

Tak jakby twórcy nie mieli pomysłu jak to w ogóle mają rozwiązać. I boję się, że mogą sobie ciągnąć tak kilka sezonów pokazując życie w tej alternatywnej historii 2 wś, a te wątki zostaną olane i nic z nich nie wyniknie.

Wczoraj poszło info, że serial dostanie 3 sezon i zobaczymy go w tym roku. Warto czekać moim zdaniem, choć mógłby to być ostatni sezon ;) Dający jakieś konkretne rozwiązanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu to można coś skrobnąć ;)

@boberm rzucił tematem Holistycznej agencji detektywistycznej Dirka Gentlego

c3b31211a31a8c6b5e61a5e44438e8c0cdba683f.jpg

LOL, tak pojechanego i zakręconego serialu (sci fi) to ja już dawno nie oglądałem :D Oczywiście w pozytywnym sensie. Jak bym miał porównać do czegoś to do Utopii ale tamten jest taki bardziej mroczny.

Fabuły nie ma co nawet trochę zdradzać, żeby nic nie popsuć. Nie wszystkim może się spodobać, jak jest prowadzona akcja (np mój brat stwierdził, co za syf ;) ). Ja przez pierwsze 2 odcinki miałem ciągłe WTF, o co tu chodzi ale od trzeciego odcinka wszystko powoli nabiera sensu i wyjaśniają się później nawet najdziwniejsze sceny, które wydawały się od czapy na samym początku.

Serial to 8 odcinków, główny wątek ładnie się wyjaśnia ale została furtka do kolejnego sezonu, który już został zamówiony na ten rok.

 

Obejrzałem sobie tak bardziej dla ciągłości 2 sezon Scream Queens. Bo pierwszy był nawet ok

Ale szczerze, szkoda czasu :( O ile pierwszy sezon to była fajna beka z konwencji slasherów i tej całej amerykańskiej popularności, bycia w bractwach itp, i dało się przy tym pośmiać oglądając (przy piwku lub trzech) to drugi sezon to już odcinanie kuponów i totalna nuda. Nie polecam.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś horror z 1973r Egzorcysta.

Spoiler

aa.jpg

Zabrałem się za nowy serial The Exorcist.

7745211.6.jpg

(1 sezon, 10 odcinków nie wiadomo czy będą kolejne bo oglądalność była średnia). Jestem po pierwszych paru odcinkach i klimacik jest :)

Serial na pewno ciekawszy niż nie tak dawno puszczany The Outcast (podobna tematyka).

Także jak ktoś lubi takie klimaty to polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw "przemaglowałem" wszystkie sezony "Dowodów Zbrodni" - bardzo lubię ten typ kryminałów:

7a2ed8cf2b26b13a258446aefdc21202.jpg

 

Teraz obejrzałem całą serię "Luther" - naprawdę świetny kawałek dobrego kryminału połączonego z elementami dramatu, zaprawionymi szczyptą cynizmu i czarnego humoru - według mnie - MAJSTERSZTYK.

0004URI07J2QKK8F-C122-F4.jpg

Teraz zabrałem się za "Hannibala" - mam nadzieję, że się nie zawiodę...

70527_1.12.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Luthera od dawna mam na celowniku, lubię brytyjskie kryminały.

A ja w oczekiwaniu na 3 sezon Dark Matter skusiłem się na drugi serial SyFy o podobnych klimatach czyli Killjoys.

MV5BMzk3NzEyMzYwNV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDIz

Tym razem mamy grupkę kosmicznych łowców nagród i ich przygody. Chociaż Dark Matter bardziej mi się podoba bo jest taki bardziej "tajemniczy" to ten też się całkiem dobrze ogląda. Killjoys jest bardziej taki nastawiony na akcję, wiecie więcej pfiu pfiu z pistoletów laserowych ;)

Mamy też sporo humoru, często takiego czerstwego ;) Na razie obejrzałem pierwszy sezon, pierwsze 5 odcinków takie bardziej luźne historie, od połowy sezonu zaczyna nam się rozwijać ta główna historia. Teraz czas się zabrać za sezon 2 (podobno jest lepszy niż pierwszy).

Serial dostał tak samo jak Dark Matter trzeci sezon, który wyjdzie chyba w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

The Expanse 2

Już jest do obejrzenia!!!

The-Expanse-sezon-2-zdj%C4%99cie-nr-3.jp

01.02.2017 - 1 odcinek: Safe

Frontier (2016)

6 odcinków 1 seria: http://www.filmweb.pl/serial/Frontier-2016-765057

7769360.6.jpg

Holendrzy, potem Anglicy - 1670 Kompania Zach. Indyjska, inni tzw. Traperzy i walka o futra z Kompanią w XVIII wieku na terenie dzisiejszej Kanady.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.