Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zacząłem oglądać Fortitude.

exlCN.jpg

A właściwie zostały mi 2 ostatnie odcinki pierwszego sezonu. ;)

Akcja tego brytyjskiego serialu kryminalnego toczy się w fikcyjnym miasteczku Fortitude położonym gdzieś na kole podbiegunowym. Oho mówię sobie klimaty "Coś-a" może będą ;) mrozy śniegi będzie fajnie. Niby spokojna mieścina, kilkuset mieszkańców, groźne są tylko niedźwiedzie polarne.

W pewnym momencie dwójka dzieciaków gdzieś w śniegach znajduje, szczątki mamuta, później te same szczątki znajduje dwóch pracowników kopalni i wpadają na pomysł żeby opchnąć je miejscowym naukowcom. Naukowiec oczywiście mówi, hola hola jesteście prawnie zobowiązani oddać je za darmo. No i wywiązuje się mała sprzeczka. Kilka dni później naukowiec zostaje bestialsko zamordowany, wypatroszony. Początkowo pada teoria może niedźwiedź ale później coraz więcej przemawia za tym, że jednak człowiek tego dokonał. No i rusza śledztwo miejscowej policji, pojawia się też inspektor z Anglii bo zmarły był obywatelem tego kraju.

No i jak się zaczyna grzebanie to zaczynają wychodzić różne tajemnice z przeszłości niektórych mieszkańców ;)

Dodatkowo gdzieś w tle czuć, że coś tu jeszcze dziwnego się dzieje bo jeden z naukowców pojawił się na wyspie żeby zbadać dziwne zachowanie miśków, które coraz częściej dopuszczają się aktów kanibalizmu.

 

Ogólnie lubię takie klimaty w filmach, gdzie mamy małe społeczności, jakieś zbrodnie i tajemnice. Dodatkowo przez tą zimę skojarzył mi się z "The Thing"  i czułem, że coś sci-fi też się może w nim pojawić. Oceny ma też całkiem przyzwoite.

Ps. Niedawno dowiedziałem się, że na Ale kino+ zaczął się drugi sezon tego serialu.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaliczyłem nowy serial z Tomem Hardym Taboo (Tabu).

Taboo-HBO-Espan%CC%83a.png?fit=640,360&w

Serial to 8 odcinków trwających po prawie godzinie wiec całkiem długi.

Główny bohater James Keziah Delaney wraca w 1814r do Anglii po 10 latach spędzonych w Afryce. Okazuje się, że jego ojciec nie żyje, a on przejmuje przedsiębiorstwo. Dziedziczy ziemię w Ameryce, przesmyk Nutka, który jest w strategicznym miejscu bo stanowi dogodną drogę do Chin. Ostrzą sobie na niego Anglicy, nowo tworzące się stany Ameryki czy też główny "zły" czyli Kompania Wschodnio-indyjska (chyba najpotężniejsza firma jaka istniała na Ziemi).

Serial dla tych co lubią takie klimaty brudnej Anglii z XVIII i XIX w. W pierwszym sezonie wszystkie główne wątki ładnie się zamykają ale mamy otwarte zakończenie (plus parę nierozwiązanych/nierozstrzygniętych spraw), które można pociągnąć w drugim sezonie, który został już zapowiedziany..

 

Ps. Przy okazji nasi twórcy mogliby się na uczyć, że jak robią seriale z dawnych epok (Belle Epoque) to jak już wydadzą kasiorę na stroje to niech wezmą pod uwagę, że nie wszyscy powinni chodzić w ubrankach w kancik i czyściutkich jakby świeżo założonych od krawca ;)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quNktkqTURBXy9kNTE1MWNiZGJmNWYyNjJmMzQxZjc3YTkzNTE5ZmM2OC5qcGVnkpUDPgDNBNrNAruTBc0DIM0Bwg.jpg.d500c7191ce8070116b2117c62eba659.jpg

  Pakt opowiada historię osadzoną w realiach współczesnej Polski. Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy dziennika „Kurier”, wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar – jest w nią zamieszany jego brat Daniel. Mimo sprzeciwu redakcji Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji o aferze, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z pomocą Weroniki, agentki CBŚ, Piotr odkrywa drugie dno tej afery. Kiedy wydaje się mu, że już wyjaśnił zagadkę, na jego oczach Daniel popełnia samobójstwo, a potem dziennikarz dostaje tajemniczą wiadomość. Sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. W tajemniczych okolicznościach ginie kilku z nich. Okazuje się, że historia ma swój początek w czasach transformacji ustrojowej Polski na przełomie lat 80. i 90. Pokolenie, które wtedy wkraczało w dorosłość, to ludzie, którzy często zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Teraz przychodzi im zapłacić za wybory i decyzje z przeszłości.

Moja ocena:
Obejrzałem dwa sezony za jednym posiedzeniem i CZEKAM na więcej.
Jeśli komuś podobał się serial Belfer to Pakt będzie podobał się tak samo lub jak mi bardziej.
Super zdjęcia niesamowita muzyka dobra gra aktorska i zaskakujące zwroty akcji..... 

MOIM ZDANIEM WARTO !

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zaliczyłem krótki mini serial SS GB.

nintchdbpict0002949885471-e1484662350503

Serial na podstawie książki z obrazka powyżej. Akcja dzieje się w alternatywnej wersji historii, gdzie Niemcy wygrały bitwę o Anglię i okupują kraj od kilkunastu miesięcy.

Główny bohater jest inspektorem ze Scotland Yardu, który ma zająć się śledztwem dotyczącym jednego morderstwa. Sprawa okaże się nie taka prosta i zwykła. Serial ma całkiem fajny klimat, szczególnie dla tych co lubią takie alternatywne wersje wojny jak np w "Człowieku z wysokiego zamku".

Mamy tu i rozgrywki miedzy SS i niemieckim wojskiem, Ruch oporu, który wciąż walczy, a dodatkowo traktuje Scotland Yard jako kolaborantów, bo są oni zarządzani przez okupacyjne wojsko.

Akcji za dużo nie ma, to taki bardziej serial detektywistyczny w stylu noir.

Pierwszy sezon ma 5 odcinków i w sumie nie wiadomo jeszcze czy powstanie dalsza część, a niestety finał kończy kilka historii w taki sposób, że możemy domyślić się co się stała ale równie dobrze można go pociągnąć dalej. Zakończenie jest inne niż w książce, a tej nigdy nie powstałą dalsza część.

Ogólnie serial całkiem fajny jak ktoś lubi takie klimaty, tylko ten koniec sezonu za bardzo otwarty :(

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie kolejny serial z  uniwersum Marvela, a dokładniej z X-mena.

LEGION.

maxresdefault.jpg

Główny bohater to David, który od kilkunastu lat leczy się psychiatrycznie. Zdiagnozowano u niego schizofrenie, ma zwidy, słyszy głosy itd. Tylko, że tak naprawdę David to potężny mutant, w którym uwięzione jest pewnie z kilkadziesiąt różnych osobowości (stąd ksywka ;) ), każda z innymi mocami.

 

Serial jest fest poschizowany, często nie wiadomo czy to co się dzieje, dzieje się naprawdę, czy to jakieś zwidy i urojenia Davida czy też może projekcje, które sam stworzył.

Jak ktoś liczy na coś w stylu Avengersów to się może zawieść, walk i rozpierduchy nie ma w nim za wiele ale jak już są to całkiem fajne i pomysłowo pokazane.

Pierwszy sezon to tylko 8 odcinków ale już zamówiono drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colony_s2_castandinfo_cover_2880x900.thumb.jpg.d6505bfbf805b37819e270de1d35500d.jpg
   
   Niedaleka przyszłość - Los Angeles - Ziemię opanowują obcy. Niby schematyczny scenariusz ale...
Bardzo przypomina mi to książkę "Wyjście z Cienia" J.A. Zajdla.
Obcy są na pewno ale tak na prawdę widziała ich garstka ludzi którzy z nimi kolaborują. Dla obcych
jesteśmy tanią siłą roboczą i rękoma wybranych ludzi zakładają na ziemi kolonie.
Na razie są dwa sezony. Akcja toczy się szybko i nie ma zbyt wiele efektów które przesłoniłyby 
to o co w tym serialu chodzi. Postawy ludzi wobec krytycznych sytuacji... Ludzi wobec innych Ludzi...
Dla ludzkości są tylko dwie drogi - KOLABORACJA albo OPÓR...

Moim zdaniem bardzo dobry serial i WARTO obejrzeć. 

Collaborate-or-Resist-1.jpg.0d53a6358c6e0f5171001732b37def4e.jpg

************************************************************************************************************

Nie podobała mi się tylko jedna scena. W jednym odcinku pod koniec drugiego sezonu Rebelianci wchodzą do typowego
amerykańskiego domu na przedmieściu L.A. W salonie jest ojciec z kilkuletnią córką. Rebelianci zwracają się 
do mężczyzny "Gdzie jest twój mąż?..."  Po paru zdaniach schodzi z piętra do salonu drugi mężczyzna.
Obaj panowie są po 50-dziesiątce i tu rodzi się pytanie skąd mają około 5 letnią córkę?  Nie będę się znęcał
nad scenarzystami bo to tylko kilka scen ale zastanawiam się po co?  Może dlatego, że Hollywood ma nam wpajać, że to normalne.
Tak jak postać muzułmanki programistki (oczywiście w chuście) w serialu "I`Robot", która w dwóch sezonach mówi może z cztery zdania na wszystkie odcinki...  

Nie chcę nikogo urazić a jeśli się tacy znajdą to trudno.. Wyraziłem tylko swoje subiektywne zdanie.   

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colony na razie obejrzałem tylko 1 sezon, no ale ida święta to może 2 zobaczę.

Szału nie ma z jednej strony fajnie, że kosmitów praktycznie nie widać z drugiej strony to wada bo nie ma konkretnego wroga do walki, w sumie walki za dużo w tym serialu nie ma. Na razie to takie sozgryzanie przeciwnika. I tak jak napisałeś albo godzisz się na współprace albo dolączasz do partyzantki.

Co do 2 tatusiów to od dobrych paru lat nie ma dużego serialu w którym nie było by wątku pary geji/lesbijek

. Czasem nawet z dużą ilością "scen" ale ja już przywykłem, nawet u siebie na osiedlu mam od kilku lat parkę takich chłopaków. Są in real life coraz bardziej widoczni to i w filmach też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w klimatach sf.:serial_2140.thumb.jpg.a260e23d1c159a72094eb6b3a80e87a1.jpg

Historia księdza, Petera Leigha, który zostaje wysłany na odległą planetę, gdzie tajemnicza, międzynarodowa firma buduje pierwszą, stałą, pozaziemską kolonię. Planeta Oasis jest ostatnią szansą ludzkości na ucieczkę przed zbliżającą się zagładą Ziemi. Szybko jednak staje się jasne, że planeta może nie być tak gościna dla ludzkości, jak początkowo się wydawało.

Obejrzałem pilota: porzadne aktorstwo, scenografia tez OK. Trudno cokolwiek więcej powiedzeć -czy rozwinie sie bardziej w inner space, czy tez w bardziej hard sf ( w co raczej watpię) - trudno wnioskować. Moim zdaniem warty rzucenia okiem .

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego przynajmniej jak dla mnie:
bettercallsaul.thumb.jpg.62f120e3a1c1a964b51e022246cf603f.jpg  

Może i nie odkrywcze ale jeśli podobał się wam BRAEKING BAD     WARTO !!!
Saul Goodman na razie nazywa się Jimmy McGill i się stara BARDZO być uczciwym prawnikiem...
Stara się tylko jakoś mu nie wychodzi...
Pamiętacie takie postacie jak Tuco Salamanca i jego wujek Hektor (tutaj nie jeździ jeszcze na wózku z dzwoneczkiem)..
Albo Mike Ehrmantaut.. teraz dowiemy skąd się wziął w Albuqueque.....

Jestem po dwóch sezonach i czekam na trzeci..

Dwa dowcipy z serialu:

Jak to mówią w Dolinie Krzemowej to nie usterka to tylko dodatek...

Czym się różni prawnik od plemnika?
Niczym.. tylko jeden na trzy miliony ma szanse stać się człowiekiem ...

POLECAM :)   

a1fd9871d4ec83e349852232fa015df71b71d380.thumb.jpg.ae2e24017b4142654c7ef521226809ac.jpg

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie kończę 4 ostatni sezon Black Sails (Piraci)

black-sails-season-4-release-date.jpg?it

Bardzo mi się podoba, że scenarzyści postanowili nie ciągnąć serialu w nieskończoność. ;)

Serial bardzo dobry, po pierwsze piraci, a w sumie od wielu lat nie powstało nic dobrego z tego gatunku. Piratów z Karaibów nie liczę bo to fantasy, no i seria już zjada własny ogon. :P

W Black Sails jest to co w serialach o piratach być powinno, dużo walki, spiski, intrygi, bitwy na morzu i poszukiwanie skarbów. Mamy dużo głównych postaci, zawsze ktoś kogoś chce zdradzić, oszukać ;) dawni przyjaciele stają się wrogami i na odwrót. Polecam. 4 sezony, bodajże 38 odcinków.

 

Obejrzałem też 2 sezon Foritude. Jak pierwszy sezon mi się podobał, taki kryminał z elementami fantastyki. Klimat taki trochę "coś-owy" ze względu na miejsce akcji tak drugi sezon mnie strasznie wymęczył, do połowy sezonu nudy, wprowadzono paru nowych bohaterów ale w sumie mało się działo. Nie podobało mi się też to w jaką stronę poszli z tym elementem fantastycznym/hoorrorowy. Wynudziłem się i nie wiem czy czekać na 3 sezon, który został zamówiony.

 

Skończyłem też 7 sezon The Walking Dead.

Byłem sceptycznie nastawiony bo ostatnie sezony były coraz słabsze. Ale ten mnie nieźle wciągnął i nawet nie wiem kiedy skończyłem 16 odcinków.

Główna zasługa to chyba rola Negana.

the-walking-dead-season-7-negan-morgan-g

O wiele lepiej go dobrali niż Gubernatora, i w swoim zachowaniu jest całkiem bliski pierwowzorowi z komiksu. Mam nadzieję, że 8 sezon utrzyma formę.

Jedynie co mnie trochę rozwaliła finałowa scena czyli

Spoiler

 bitwa. Spoko, wszystko dzieje się wokół bramy do Aleksandrii, z jednej strony Negan ze swoimi ludźmi, z drugiej Rick ze Złomiarzami, mała zdrada...ok do przewidzenia ;) Sytuacja robi się niewesoła i nagle ni stąd ni zowąd z miasteczka wypada kawaleria z Królestwa i Maggie z ludźmi z Hilltop, jakim cudem tam się wzięli :) teleportowali się, czy te konie potrafiły przeskoczyć nad pięcio czy więcej metrowymi murami (no chyba, że było jeszcze jakieś drugie wejście ale ja sobie czegoś takiego nie przypominam). Mogli już zrobić, że z flanki zaatakowali ludzi Negana przy bramie, jakoś normalnie by to wyglądało.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 2 sezon serialu The Expanse.

the-expanse.jpg

Jest bardzo dobrze, fabuła wciąż ciekawa, konflikt pomiędzy trzema frakcjami ludzi (ziemianami, marsjanami i pasiarzami) przybiera na sile ale pewnie prędzej czy później pojawią się jeszcze inni gracze. Fajne jest to, że w sumie każda frakcja ma swoje racje i swoje za uszami, i nie można tak do końca stwierdzić kto jest tym naprawdę złym :) Część przywódców dąży do konfliktu inni próbują go wygasić. Do tego dochodzą korporacje tworzące potężne nowe bronie i dostarczające je stronom konfliktu. Także jest sporo knucia, zdrad itp. Jest też miejsce na trochę walk.

Efekty specjalne w serialu są na dobrym poziomie, całość wygląda bardzo fajnie. Jeden z ciekawszych seriali sci-fi ostatnich lat.

Na 2018 zaplanowany jest 3 sezon, który będzie liczył 13 odcinków, tak samo jak drugi. Podejrzewam, że na tym się nie skończy bo książek jest pewnie ze 6. ;)

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb również niedawno obejrzałem całe dwa sezony tego serialu i muszę przyznać ze jestem pod wrażeniem. Według mnie jeden z najlepszych i jest zrobiony świetnie, większość zalet opisałeś w swoim poście. Zzdecydowanie polecam fanom gatunku i nie tylko :).

Już się nie mogę doczekać następnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj tak bardziej informacyjnie niż polecająco ;)

Za 2 miesiące premiera Defenders (5-ego, zbiorczego serialu o superbohaterach od Netflixa)

fnaqdiw1_onwaxu.jpg

Więc wreszcie zmusiłem się i obejrzałem 4-y w kolejności Iron Fist.

maxresdefault.jpg

Serial zbierał cięgi od recenzentów i trochę mieli rację ale nie jest tak tragicznie. Jak dla mnie lepszy niż nudny Luke Cage, chociaż i główny bohater i cały serial wydawał mi się taki jakiś naiwny. Nie jestem też wielkim fanem klimatów kung-fu, a Iron Fist jest mistrzem sztuk walki i ma świecącą rękę ;)

Brakowało mi też jakiegoś konkretnego czarnego charakteru, z którym miał walczyć. Ogólnie taki średniak można obejrzeć ale niekoniecznie.

Podsumowując mieliśmy świetnego Dardevila i Jessice Jones, nudnego Luka Cage-a i słabego Iron Fista. Także na dwoje babka wróżyła jeśli chodzi o finał w Defenders. Liczę, że dzięki 2 pierwszych bohaterów będzie nieźle. Serial ma premierę w połowie sierpnia, będzie liczył 8 odcinków.

A na deser jeszcze w tym roku od Netflixa dostaniemy.

punisher-2017-poster.jpg

Tego nie mogą spitolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

'House of Cards' season 5

house-of-cards.jpg.37e9cc1851c2d81697958d35a274af85.jpg

Nie ma co się rozpisywać bo to już piąty sezon (sezon ma 13 odcinków i na pewno będzie szósty).
Sezon tak dobry jak poprzednie ale pętla wokół Franka Underwooda (Kevin Spacey) zaciska się co raz bardziej.
Pani Underwood okazuje się taka sama jak mąż a może nawet bardziej....
Jednak nie chcę psuć Wam zabawy i nowy sezon POLECAM !   

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem 4 sezon The 100.

the-100-season-4-spoilers.jpg?itok=FwSf0

Nadal trzyma poziom. Brakowało mi może większej ilości walki miedzy wszystkimi klanami ale w sumie gdy zbliżał się

Spoiler

drugi koniec świata

musieli trochę więcej wszyscy ze sobą działać ;)

Serial dostał kolejny sezon także za rok ciąg dalszy.

Teraz na tapetę biorę American Gods i 2 sezon Lucifera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę serial American Gods.

american_gods_banner.jpg

Poniżej kilku ze starych bogów. ;)

American_Gods_CharacterArt_MrWednesday_AAmerican_Gods_CharacterArt_Czernobog_Amaamerican_gods_characterart_madsweeney_am

W skrócie serial o wojnie starych bogów z nowymi. Serial mocno poschizowany zarówno pod względem fabuły, tego co widać na ekranie czy też muzyki. Ale bardzo fajny jak ktoś lubi takie klimaty, akcja rozwija się niezbyt szybko, na początku nie wiadomo za bardzo o co chodzi ale z biegiem czasu wszystko się powoli wyjaśnia. Co trochę wprowadzani są nowi bohaterowie. Na razie serial ma jeden sezon, 8 odcinków ale praktycznie od razu po premierze dano info, że drugi sezon już został zamówiony. Mnie wciągnął.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio obejrzałem sobie 3 sezon IZombie.

iZO4.4_S3_Prem_Ecard_F-WCCB.jpg

Po finale 2 sezonu myślałem, że fabuła trzeciego pójdzie w trochę innym kierunku. Także główna nitka scenariusza, która idzie przez wszystkie odcinki tak nie za bardzo mi podeszła na początku, dopiero pod koniec sezonu zaczęła mi się podobać no i może coś z tego dalej będzie ;) bo zamówiono 4 sezon (chociaż ten miał gorsze wyniki oglądalności od poprzednich). Za to pojedyncze odcinki nadal wypadają spoko, w każdym inna sprawa, wciąż dużo humoru. Także jak komuś odpowiada takie podejście do tematu zombie może spokojnie dalej oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.