Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

The Expanse jest na podstawie bardzo dobrej powieści SF: "Przebudzenie Lewiatana" cz. 1 i 2. Pozostałe jeszcze nie zostały przetłumaczone na Polski. Mam obie w formie elektronicznej - nie mogę tu udostępnić bo będzie to piractwo - na PW mogę napisać gdzie kupić po niskiej cenie bądź pożyczyć do przeczytania - film siada przy książkach.

1.jpg 2.jpg

LINK DO STRONY WYDAWNICTWA: http://lubimyczytac.pl/cykl/5040/ekspansja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o w/w książkach nie raz nie dwa ale kto dzisiaj Cichy czyta książki? O tempora o mores.:D

Treść serialu zgadza się z treścią książek co jest bardzo ważne dla fabuły serialu.

Apel! Do przyszłego czytelnika serii Lewiatan: w internacie wpisujesz MBP, potem twoja wioska i patrzysz w której bibliotece są w/w pozycje literackie z serii Lewiatan, pożyczasz, czytasz, wiesz, jesteś bogatszy duchowo.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze lubiłem Punishera bo to był taki "superbohater" bez żadnych mocy. Właśnie obejrzałem najnowszy serial Punisher od Netflixa.

the-punisher-netflix-jon-bernthal.jpg

Ogólnie mi się podobał ale muszę się zgodzić, z niektórymi zarzutami z recenzji, że "za mało Punishera w tym Punisherze". Jeśli ktoś się nastawia na krwawą jatkę to się może zawieść. ;) Nawet ten kostium z czachą pojawia się bodajże w 3 odcinkach więc widzicie.

Serial ma 13 odcinków ale takich z większa akcją jest tylko kilka ostatnich. Ogólnie to prawie takie Origin Story, początek jego kariery, więc rozumiem, że dopiero się rozkręca w swojej robocie. Poznaje Micro, zdobywa sprzęt, zamyka sprawy z przeszłości, chce wykończyć, tych którzy zabili jego rodzinę. Czasami jest trochę nudno i przegadanie, może nawet 10 odcinków by wystarczyło na tą historię i wtedy serial wypadł by lepiej :D

Ps: Wskazane jest obejrzenie najpierw Daredevila (w sumie to jego drugiego sezonu no ale bez sensu jest nie zaliczyć pierwszego bo to najlepszy z superbohaterskich seriali od Netflixa),  tam zaczyna się wątek Punishera i jego vendetty.

 

A jak ktoś lubi horrorki typu slasher to może spróbować serialu pod jakże wyszukaną nazwą Slasher. Guilty Party.

Slasher-Guilty-Party-620.jpg

To drugi sezon tej serii ale zupełnie nie powiązany z pierwszym sezonem, oddzielna historia.

W serialu mamy niezłe sceny gore. O fabule się nie będę rozpisywał. Wiadomo jest grupka ludzi, która kiedyś kogoś zabiła, a po kilku latach ktoś na nich poluje i tnie na kawałki. Historyika jest nawet ok jak na tego typu film/serial.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio western to gatunek praktycznie wymarły. Więc jak się pokazał miniserial (7 odcinków) Godless to się za niego wziąłem.

a925995538145da158227466b3203889e123cccc

To taki trochę dramat ale jest i trochę akcji. Mamy miasteczko, w którym mieszkają praktycznie same kobiety bo dwa lata wcześniej w wypadku w kopalni zginęli praktycznie wszyscy mężczyźni. Do miasta dociera jeden bandyta, którego tropem podąża 30 osobowa banda, którą okradł. Szef bandy traktował, uciekiniera jak syna i nie może darować mu zdrady. W mieście pojawiają się też pracownicy jednej z firm, którzy zwietrzyli łatwy interes i planują przejąć kopalnię za grosze. Jest jeszcze kilka wątków, które się między sobą przeplatają.

Jak ktoś lubi filmy z konikiem, kapeluszem i pistolecikiem może obejrzeć, jest całkiem fajny chociaż strzelanin i pojedynków za wiele tu nie ma.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen

Ja poczekam na cały sezon. Na razie oceny średnie ale nie ma co na to patrzeć bo były tylko 2 pierwsze odcinki. ;) Ludzie marudzą, że słabe efekty, stroje jak w polskich filmach czyli prosto od krawca, za czysto, za sterylnie itp. Pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej.

Fajna tematyka (Templariusze) na pewno się skuszę nawet jak wyjdzie średniak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagajmy za dużo od serialu z USA, dowcipy jakby takie współczesne, ciuszki też czystsze niż w średniowieczu ale jest scena która mnie orozmieszyła

Metoda ataku i walki rombem na Lewant została przyniesiona w czasie (nieoficjalnej bo za kasę) II krucjaty pod wodzą Haralda Dzierzymordy (Hadrada) który jako jedyny dotarł z Bizancjum do Kairu rżnąc wszystko jak popadnie, byli z nim - Gwardia Wareska też nasze, Słowiańskie chłopaki, Templariusze walczyli murem nie rombem.:D

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikingowie powrócili. 
Oczywiście ci, co oglądają, wiedzą, że słynny Ragnar nie żyje, ale jego synowie dali mocno się we znaki chrześcijanom. 
Chociażby Ivar - postać, która jest szalona, bezlitosna i zarazem przepełniona nienawiścią.. za to ją kocham. Jednym słowem.. Coś pięknego. 
 


@cichy Za chojraka masz u mnie wielki plus. Z perspektywy czasu bajka nieco psychodeliczna.. i No właśnie :)
Coś niesamowitego :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael

Ivar mnie wkurza przez ten jego rydwan ;) Może już tu kiedyś o tym pisaliśmy ale już by mi się bardziej podobało i było chyba sensowniejsze jakby jego przydomek "Bez Kości" wytłumaczyli np: że kilka razy w młodości się połamał, może tu złamał nogę tam rękę i to już moim zdaniem by wystarczyło żeby dostać taką ksywkę. Albo tak jak niektórzy tłumaczyli, że może miał jakąś chorobę w stylu wrodzonej łamliwości kości albo, że miał miękką fajkę ;)

Bo na logikę trudno mi uwierzyć, że w tamtych czasach, ktoś kto nie mógł chodzić byłby dowódcą, za którym szło by wojsko. Żyć by mógł "całkiem dobrze" ze względu na pozycję rodziny ale dowodzić jakąś armią czy też samemu walczyć? Nie sądzę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 
Ivar jest na szczęście albo nieszczęście sparaliżowany od pasa w dół, jego '' sprzęt " także nie nadaje się do niczego. Jego ojciec chciał go zabić, gdy ten był jeszcze niemowlakiem, ale nie potrafił. No i tak nasz Ivar musiał żyć z kalectwem, które go w pewnym sensie zniszczyło, a przynajmniej jego psychikę. Jego matka też ciągle mu wmawiała, że jest Kimś i Kimś wielkim zostanie.
Podczas walki z anglikami pokazał wszystkim, że jest nie najgorszym strategiem i wyrolował przeciwników, dodatkowo jego atutem jest to, że jest nieco pieprznięty na łeb i czerpie satysfakcje z mordowania, a niektórym wikingom wystarczy sam fakt, że mają bezwzględnego dowódcę. To, że się porusza na rydwanie.. no jest podkoloryzowane, ale takie są seriale i ich rola by podkoloryzować.

Podsumowując.
Serial to serial, ale w rzeczywistości Ivar jako kaleka mógłby jedynie sobie marzyć o przywództwie, a tym bardziej walce.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CEiVAwF.jpg

10 odcinków, które zawładnęły moim umysłem na każdej płaszczyźnie. MUZYKA... abstrahując od nietuzinkowej fabuły, to ona wywołuje silne emocje, na przemian bawiąc się z nami i wskazując drogę obrazowi. Dawno nie widziałem tak dobrego serialu s-f i to w dodatku prosto z Niemiec. Proszę obejrzeć i... do zobaczenia za 33 lata:D 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki

Właśnie skończyłem przed chwilą ostatni odcinek i miałem napisać o tym serialu ;) ale widzę, że mnie wyprzedziłeś.

Podpisuję się pod twoim postem wszystkimi nogami i rękoma. świetny serial, już wiadomo, że w prawdopodobnie w tym roku dostaniemy drugi sezon bo jednak sporo wątków zostało nierozwiązanych.

Często w sieci serial nazywany jest "niemieckim Stranger Things"  z jednej strony to dobre, bo od razu do niego pozytywnie nastawia i wiesz, że prezentuje wysoką jakość. Z drugiej złe bo odbiera mu trochę "własną tożsamość".

W sumie ze Stranger Things ma wspólnego tyle, że też jest serialem scifi, punktem wyjścia są zaginione dzieci/nastolatkowie no i, że niektóre odgrywają dużą rolę w fabule.

Obejrzeć koniecznie.

Ps. Przez święta obejrzałem też 4 sezon Z Nation.

tumblr_owwtrxBCKI1w5c0cco1_1280.jpg

Ci co lubią nie będą zawiedzeni, nadal można się pośmiać i zobaczyć fest poschizowane pomysły. Chociaż ten sezon wydał mi się taki trochę normalniejszy od poprzednich. :)

Obejrzałem też drugi sezon Egzorcysty.

the-exorcist-fox-season-2-ratings-cancel

Nie jest zły ale pierwszy sezon był lepszy bo ładnie łączył się z kultowym horrorem. Tutaj mamy oddzielną historię, choć kilka wątków ciągnie się od 1-ego sezonu.

Spoiler

"Spisek w Kościele"

W sumie bardziej podobała mi się pierwsza połowa tego sezonu, niż jego końcówka.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że w powyższych zestawieniach brakuje bardzo polskich produkcji (nad czym szczerze ubolewam!) dorzucę jeszcze od siebie (z autopsji oczywiście:D) drugie sezony Belfra i Watahy. Cudze chwalimy, ale swoje też! Obie produkcje godne uwagi oraz spędzenia z nimi kilku długich, zimowych wieczorów.

68Z7lxo.jpg 7MAKosR.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wataha przede mną, wszyscy raczej chwalili, w Belfrze 2 jestem w połowie sezonu. Na razie wydaje mi się gorszy i to sporo. Szczególnie 2 odcinek to porażka.

Spoiler

To polskie Columbine ;) to żenada, a zachowanie ludzi w tym odcinku takie głupie, no i gra tych uczniów to prawie jak z trudnych spraw, jak nie "jestem hakierem i hackuje Pentagony, to jem pączki w Paryżu" :)

Ja wiem, że to niby prywatne liceum dla bogaczy ale sztucznie mi to mocno wygląda. Jeszcze go nie skreślam ale chyba wypadnie gorzej niż poprzednik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się chciało śmiać z pewnych zachowań w drugim sezonie Belfra (m.in. w czasie akcji Policji w szkole i zamknięciu na głucho całej szkoły, albo zastanawianiu się czy iść na mordercę z gołymi rękoma czy skakać z 1-2 piętra:037:), ale są to raczej "niuanse", jeśli mogę tak powiedzieć. Jako całość serial ten jest godny uwagi.

P.S - druga część sezonu jest znacznie lepsza od pierwszej.

Polskie seriale to ty szanuj, bo za karę będziesz przez miesiąc oglądał "M jak Miłość":D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pojawił się 4 sezon Black Mirror.

IufvXXa.jpg

6 odcinków, każdy opowiada inną historię. Jak ktoś lubi takie scifi gdzie jesteśmy ostrzegani przed złym korzystaniem z technologii to polecam. Motywy typu permanentna inwigilacja, przenoszenie świadomości do komputera, integrowanie się z siecią, wariacja na temat randkowania za pomocą aplikacji. Nie ma tu laserów i strzelanin, no od biedy jeden z epizodów o bocie strażniczym "Metalhead" to trochę akcji. To raczej takie scifi do przemyśleń, polecam wszystkie sezony.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.