Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

"Black Sails" - polski tytuł "Piraci". 4 sezony, 38 odcinków.

Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek 4 sezonu i nie żałuję żadnej minuty spędzonej na oglądaniu. Przyznam się, że długo nie mogłem się zebrać żeby włączyć pierwszy odcinek, myśląc że to pewnie jakiej widowisko w stylu "Piratów z Karaibów'. Rozczarowałem się pozytywnie już po pierwszych minutach pierwszego odcinka.

Serial opowiada o zmierzchu złotej ery piractwa na Karaibach, Anglia próbuje odzyskać kontrolę nad portem Nassau, stanowiącym główną bazę piracką na Karaibach. Lecz to nie wielka polityka jest osią napędową tej historii, a zwykli ludzie z ich ambicjami, małościami, wadami i zaletami.  W rozgrywce o to, kto przetrwa a kto zginie, wczorajsi wrogowie stają się przyjaciółmi, dzisiejsi przyjaciele jutro staną po dwóch stronach barykady.

Każda decyzja, która podejmują bohaterowie, ma swoją przyczynę w przeszłości i może zrodzić zaskakujące dla wszystkich skutki w przyszłości. Nie ma tu sytuacji wziętych z sufitu i decyzji, które nie dają się logicznie wytłumaczyć. Żaden z głównych bohaterów serialu nie jest papierową postacią, tu ludzie z krwi i kości. Według mnie "Piraci" są o wiele lepszym serialem od rozreklamowanych "Wikingów". a widok fregaty czy galeonu pod pełnymi żaglami po prostu zapiera dech w piersiach.

Jako bonus dla czytających kiedyś "wyspę skarbów" R. L. Stevensona dodam, że z filmu dowiemy się jak się zaczęła i jak się skończyła piracka kariera kapitana Flinta i jaka była historia Długiego Johna Silvera.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Sails super, brakuje filmów i seriali w tej tematyce. Nie wspominam też ;) "O piratach z Karaibów" bo ta seria to się zrobiła parodią samej siebie i zjada własny ogon.

Obejrzałem Brytannie i w skrócie serial mi nie podszedł. Najpierw wpisałem w googla ten tytuł to mi wyskoczyły recenzje w stylu "ten serial zastąpi Grę o tron itp". Nie czytałem ale mówię aha czyli poprzeczka wysoko. :020:

No i po obejrzeniu stwierdzam, że te zdania były tak samo prawdziwe jak Kurski mówił o Koronie Królów, że to polska Gra o tron będzie :) Już sama muzyka w intro mnie dobiła i zniecheciła, zamiast dać coś z klimatów celtyckich to walnęli jakiś rockowy kawałek jakby napisany po zażyciu prochów. Za ten początek to gladiusem pod żebra powinni dostać.

Niby mamy sporo bohaterów i takiego knucia jak w serialu wspomnianym wyżej ale to nie ta liga. Walk mało, nie spodobały mi się kostiumy i dekoracje. Tak mi trochę skojarzyło się z jakąś Xeną albo Herkulesem starym :D Druidzi wyglądają jak jacyś ghule z fallouta prawie. Serial tak trochę stoi w rozkroku miedzy serialem scifi i historycznym ale jak lubię takie mieszanki to coś mi tu nie grało.

Chyba właśnie liczyłem bardziej na takie połączenie Wikingów i Gry (trailer mnie trochę oszukał), i przez to się zawiodłem. Dało się obejrzeć ale tak mnie nie wkręcił. Dostał 2 sezon więc zobaczy jak będzie później. Jakbym miał oceniać to maks 5,5-6/10.

Obejrzałem też nowy Lost in Space.

LIS_BLOG3.jpg?resize=672,372

Tutaj to już byłem nastawiony od początku, że to serial familijny w kosmosie więc za dużych wymagań nie miałem. No i na luźno nawet łyknąłem. Taka opowiastka o Robinsonie Cruzoe w kosmosie, raczej walka z planetą niż z przeciwnikami. Całkiem ok efekty, trochę humoru. No i irytująca rodzinka Robinsonów pod tym względem, że wszyscy to takie niby megamózgi, coś się dzieje, a oni walą nagle teorie albo definicje jak z podręcznika. I już wiedzą co robić. Jak ktoś liczy na akcję, strzelanie z laserów i dorosłe scifi to się rozczaruje ale serial i tak lepszy niż film z 1998 ;)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać 8 sezon Walking Deada. Siódmy mi się podobał.

A teraz pierwsze 2 odcinki ciągłe ratatata z karabinów. Niby ok bo akcji brakowało ale efekty poszły znacząco w dół, a wygląd walk żenujący. Rząd samochodów, a za nim 20 ludzi napierdzielającymi full auto. Potem 2m ziemi niczyjej druga linia barykad, a za nią też 20 chłopa i też walą seriami. Raz wstaje jedna strona i ratata, druga się chowa. Potem zmiana. Jakby ustawili jakieś dwie grupy komandosów z gimnazjum jarających się Asg.

Już mnie zdołowali a tu jeszcze 14 odcinków. Pewnie teraz dla odmiany się zacznie filozofowanie ;) Sceny po 15 minut gdzie ktoś patrzy za horyzont i wygłasza głębokie przemyślenia.

Obym się mylił. Chociaż pewnie nie :)

Ale wciąż człowiek ogląda. Ehh.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj zakończenie 8 sezonu, oni chyba już przestali się starać przy kręceniu, nieścisłości gonią kolejne nieścisłości a to dziwne bo fear the walking dead zaczyna prześcigać twd swoim poziomem

Podobało mi się tylko to co stało się z neganem na końcu ale nie będę więcej niczego zdradzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w tej chwili nie oglądam nowych seriali bo nie ma dla mnie nic ciekawego. Wracam za to do pozycji które każdy powinien chociaz raz w życiu obejrzeć czyli:

THE WIRE - Najlepszy i legendarny wręcz serial kryminalny,realność nie do uzyskania w innych serialach, jest to praktycznie dokument. Klimat gęsty ze cieżko go pokroić siekierą a jak się juz w niego wejdzie to się oglada odcinek za odcinkiem i po zakończeniu już zaden serial nie jest wstanie mu dorównać.

The Shield - klimatycznie porównywalny serial do The Wire co prawda wiecej tu typowej serialowej fantastyki dramaturgii ale ostatni sezon i konkluzja rozwala na łopatki a Forest Whitaker odegrał  tu chyab rolę życia.

Strike Back - Tlen dla każdego faceta czyli szybka akcja, ładne kobiety,masa strzelanin i fajna wciagajaca fabuła. Dodatkowo duet Scott i Stonebridge oraz ich dialogi są wisienka na torcie kazdego odcinka. Warte wspomnienia jest to że pierwszy sezon to w zasadzie prequel/spin-off z innym aktorem i osobną historia ale ogląda się go równie dobrze jak kolejne 4 sezony.

Line of duty - Kolejny świetny serial policyjny z Wielkiej Brytanii

Impersonalni - bardzo dobry serial gdzie były agent CIA zostaje zatrudniony przez tajemniczego milionera w celu zminimalizowania przemocy na terenie Nowego Jorku. Fabuła serialu skupia się na tym, by powstrzymać przestępstwo, zanim zostanie ono popełnione.

Trylogia Chicago FIRE, PD , MED - Świetne seriale o codziennym życiu jednostek ratunkowych pracujacych w Chicago. Od czasu do czasu pojawiaja się polskie akcenty. Szczególnie Chicago PD się wybija za sprawa głównego bohatera granego przez  Jasona Beghe  (sierżant Hank Voight) który jako glina z ponad 20 letnim stażem nie jest do końca pozytywną postacia i czesto musi łamać prawo by dorwać bandytów.

Supernatural - Bardzo dobry serial o 2ch braciach którzy przemierzając USA walczą z siłami nadprzyrodzonymi ratując ludzi.

House of Cards - rewelacyjny serial z Kevinem Spacey pokazujacym bezwzględną walke polityków o stołki.

Breaking Bad- tego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać :)

Spartacus - Serial Starz o komiksowej konstrukcji wizualnie przypominający "300".Świetna fabuła i dążenie od celu po trupach. OZdobą jest brutalna walka gladiatorów chcoiaż niektórym moze isęnie spodobać strona wizualna.

Znalazło by się jeszcze sporo dobrych seriali,ale powyższe to moje ulubione pozycje do których wracam regularnie.

 

 

Edytowane przez FeRu
  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 8 sezon The Walking Dead.

the_walking_dead_lead.jpg?itok=7F1ucKNK

Siódmy z wprowadzeniem Negana mi się podobał, ten średnio. Ostatnio ludzie narzekali, że coraz mniej akcji wiec tu od początku sezonu (pierwsza ćwiartka) mamy ostre walki. Ale wykonanie mnie lekko rozczarowało (wspominałem wyżej), efekty jak z tanich scifi Assylum, dołożone ognie wystrzałów i ciągłe prucie seriami. Dodatkowo co chwile każdy mówi jak to maja mało amunicji i w ogóle, a jak tylko na ekranie pojawi się byle zombiak to nagle cała grupa full auto, fuck logic. Środkowa część serialu i końcówka taka sobie.

Podobało mi się to co zrobili z Carlem ;) zmiana co do oryginału. Z Neganem rozwiązania nie zmieniali, w sumie chyba logiczniejsze było podejście Meggie.

Spoiler

Trochę brak tu też logiki w postępowaniu Ricka, jeszcze niedawno wyrzynał szeregowych Zbawców najpierw ich ściemniając, że mogą do niego dołączyć, a najwiekszego badassa zostawił. Ach ten list od Carla tak szybko go odmienił. :)

Finałowa bitwa miała być z przytupem ale z dużej chmury mały deszcz, wyszło lekkie pierdniecie.

Spoiler co do 9 sezonu, wygląda, że będzie jak w komiksie.

Spoiler

Przeciwnikami będą chyba The Whisperers (Szepczący/Szeptacze), ta wielka horda w tle i paliki odgradzające jej terytorium.

horda.jpg

Crossover Walking Dead z Fear of Walking Dead.

Spoiler

Nie pasuje mi to połączenie seriali za pomocą Morgana. Nie zgadza się linia czasowa. The Walking Dead to już ładnych kilka lat po zombie apokalipsie, Fear to nadal dopiero jej początek. Połączenie obu to bardzo duży (kilkuletni) przeskok czasowy w tym drugim serialu, i pewnie nic się nie wyjaśni co wtedy się działo.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem fanem The Walking Dead ale porzuciłem serial w 5tym sezonie, zwyczajnie mnie nudził....Za to seria gier od Telltale Games jest nieporównywalnie ciekawsza i tą serie ukończyłem w całości.

Fear The Walking Dead jeszcze nie widziałem ani jednego epizodu i jakoś nie mam motywacji by sięgnąć po tą pozycję. Jednak jak nie będzie nic ciekawego na horyzoncie to odkurzę sobie oba seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roczną obsuwą obejrzałem drugi sezon COLONY, 

images?q=tbn:ANd9GcSOYtuywG4S4-X0qb4u-Gf

w sumie może dobrze bo niedługo zacznie się trzeci. Jak na serial o kosmitach, którzy podbili ziemię i zrobili kolonie, w których trzymają reszte ludzi to jest średnio ale da się oglądać. 2 sezon lepszy niż pierwszy. Praktycznie nic nie wiemy o kosmitach, sceny z nimi w 2 sezonach można policzyć na palcach jednej ręki, a i tak w sumie nie wiadomo czy to nie jakieś maszyny jak te drony strażnicze latające nad miastem. Praktycznie nic nie wiadomo jak nas podbili, jaką bronią dysponowali, czy walczyliśmy, czy są ludzie poza koloniami, jak tam się żyje itd. W drugim sezonie powoli wprowadzano małe odpowiedzi na te pytania. Scenarzyści traktują nas trochę jak swoich bohaterów bo niby skąd jakiś "Józek" z serialu miałby znać odpowiedzi jak jest na świecie jak jego miasto zostało odcięte. W tym sezonie jest też trochę więcej akcji i strzelanin. W sumie to nadal serial o ludziach, którzy albo kolaborują z wrogiem i rządzą resztkami ludzkości, ewntualnie wybierają to mniejsze zło żeby było im troche łatwiej, druga grupa to zwykli obywatele, którzy chcą sobie żyć. No i 3 grupa, rebelianci, którzy praktycznie walczą tylko z pierwszą grupą bo tak jak mówiłem kosmitów w tym serialu jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz jednocześnie kończę 2 seriale. ;)

Marco Polo.

d6f34fc7a8387c04e2852e9c7b466a3f7abeca17

Serial o przygodach Marco Polo podczas jego pobytu na dworze Kubilaj-chana, władcy mongołów (wnuka Dżyngis chana). Co mi się podoba w tym serialu to dużo takiego knucia w stylu Gry o tron, szczególnie w pierwszym sezonie. Walk jest stosunkowo mało. W drugim sezonie akcji jest zdecydowanie więcej. Szkoda, że serial skasowali po 2 sezonach, więc o ile główny wątek w drugim sezonie się pewnie skończy (przynajmniej mam taką nadzieję ;) ) to pewnie zostanę z kilkoma uciętymi, szczególnie, że mamy takie ze 4 główne linie fabularne. Scenografie, kostiumy i muzyka bardzo fajne.

Mimo, że serial anulowany i tak wydaje mi się, że warto.

Drugi serial to Ash vs Evil Dead.

ash-vs-1024x768.jpg

To już 3 sezon, i ostatni. Serial skasowano, może to i dobrze bo w sumie to już 3 raz przerabianie praktycznie tego samego ;) Ale wciąż mamy hektolitry krwi i fajnych scen gore w stylu horrorów klasy B. No i drętwe i najniższych lotów poczucie humoru. Czyli nadal wszystko co ma być w tym serialu. Każdy odcinek to jakieś 25minut więc sezon można praktycznie pyknąć na jedno posiedzenie wieczorem zamiast dwóch filmów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vidkunsen napisał:

Syfy skasowało The Expanse:

To luje :037: Dobrze, że jest szansa, że opchną go innej stacji. Netflix by dał radę ;) Książek jest dużo, już z 8 to historii do opowiedzenia sporo zostało. Jak SYFY wyszedł jeden z najlepszych seriali Sci-fi ostatnich lat to chyba nie pasuję do ich ogólnej SYFYjastej oferty i poleciał.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mkk7 napisał:

Chociaż krążą pogłoski że był zbyt ambitny i przez to mało zrozumiany dla przeciętnego widza w USA

O ile pierwszy sezon był tajemniczy i niezrozumiały (co było bardzo fajne), to drugi był już znacznie bardziej przystępny, ale niestety pozbawiony tej aury nieznanego. 

Moim zdaniem twórcy założyli sobie większe przychody z tego serialu, a przecież kasa musi się zgadzać, prawda? Po scenografii i efektach specjalnych widać, że trochę sałaty w ten zacny serial zainwestowano. Szkoda. Poprzednie serie oglądałem wraz z "Zoną" z zapartym tchem (mówię poważnie). Jest to jeden z nielicznych komercyjnych tworów, który mnie tak wciągnął.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anton Gorodecki napisał:

Poprzednie serie oglądałem.........................z zapartym tchem (mówię poważnie). Jest to jeden z nielicznych komercyjnych tworów, który mnie tak wciągnął.

 

14 godzin temu, tom3kb napisał:

To luje 

 

W 100 % trafne wypowiedzi. Jedyne co mi pozostało do oglądania w chwili obecnej to popisy J.L.Millera w 6 cześci Elementary i Westworld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio obejrzałem kolejne sezony tych tutaj polecanych i lekko jestem zawiedziony.

Westworld sezon drugi, przekombinowali, znowu pomieszane linie czasowe, że ciężko połapać się co się kiedy dzieje. Dodatkowo host Bernard miał wspomnienia "bez dat" żeby namieszać co było wytłumaczone fabularnie ale oglądało się ciężko. Ludzie napalali się na Shogunworld, a tu taka pierdułka w dodatku momentami kopiuj/wklej co żartobliwie :) wytlumaczył Sizemore. Intencje hostów, ich "ziemia obiecana", intencje ludzi zarządzających parkiem w sumie też nic odkrywczego i widzieliśmy to już gdzie indziej. Oglądałem oryginalny Westworld z 1973r szkoda, że nie oglądałem chyba FutureWorld z 76 to bym też szybciej ogarnął co się działo, firma Delosa itd. Ogólnie dużo nudy, naukowego gadania, strzelania jest sporo ale wygląda żenująco, komandosi wybijani do nogi przez hosty z coltami. Gdzie tamci śmigają z P90. No i scena po napisach w finale już w ogóle z czasem pojechała. Następny sezon (choć odległy bo jeśli powstanie to premiera za 2 lata) to już może być takie skakanie czasowe, że szok. Ogólnie sezon drugi gorszy. Najbardziej chyba spodobał mi się indianiec i jego historyjka, ci co oglądali 2 sezon Fargo będą wiedzieli o kogo chodzi ;) tam też wypadł b.dobrze.

Obejrzałem też 2 sezon Legion. Wciąż fest poschizowany, zdięciowo też super ale brakowało mi jakiegoś ciągu fabularnego. Poszczególne odcinki były takie jakby o niczym. Pierwszy o wiele bardziej mi pasował. Serial dostał kolejny sezon.

Co tam jeszcze, a 4 sezon IZombie, spoko nadal fajny klimat, sporo humoru. Poszczególne sprawy w odcinkach ok, mniej spodobał mi się główny wątek. Twórcy wiedzą kiedy zejść ze sceny, 5 sezon będzie ostatnim.

Nie za bardzo chce mi się wsppminać o The Terror bo wiązałem z nim spore nadzieje, a fest się wynudziłem. Liczyłem na coś w stylu "Coś" :) ale błysnąłem, a tu straszna nuda, przegadanie mało akcji no i potworek też nic specjalnego.

 

Teraz na palecie u mnie najnowsze sezony The Expanse, Luke Cage i 13 powodów. Pewnie jeszcze nowa seria Opowieści Podręcznej wskoczy no i może jeszcze coś nowego o czym nie wiem.

Ło matko palec mnie. Boli bo się nastukałem na telefonie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.