Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem obejrzeć tą Chyłkę ale trochę się wystraszyłem, że to kolejny serial tvn-u, no i jak spojrzałem na opinie w necie.

Ale może trzeba sobie go zostawić na kiedyś tam :) 

Co do Walking Dead to ja jak zwykle czekam z oglądaniem na pełny sezon, a tak z nowości to Michone odchodzi w 10 sezonie.

Serial coraz bardziej obsadowo zmienia się od komiksowego oryginału to i fabułę mogli by podkręcić mocniej. A i mają chyba powstać ze trzy filmy Walking Dead, z Rickiem i Michone itp takie oddzielne historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To książka:

680932-352x500.jpg

Wydanie 2018, ponad 1000 stron doskonałej prozy Kinga.

A to serial o którym pewno niewielu z was wie z racji wieku, bez urazy :)

7869286.6.jpg

To ponad 6 godzin oglądania podzielone na cztery części, dostępne na CDA. Rok produkcji 1994. To horror, dramat i przygoda. Postkapitalistyczny świat po ataku nieznanego wirusa.

Zgodność z książką idealna. Dla wielu będzie to kino retro, dla prawdziwych melomanów klasyka sama w sobie. Oglądałem to w 1996 roku. Polecam.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom3kb napisał:

@pacjent1972

 ...chociaż oglądałem go może ze 20 lat temu ostatni raz.

Myślałem że w wieku 17 lat robi się coś innego a nie ogląda horrory. :005::biggrin:

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

600full-kingdom-hospital-poster.jpg\

"Szpital - Królestwo" Larsa Von Triera.

13 odcinkowy Horror, Dramat, momentami czarna komedia.

Fabuła rozwinięta przez samego mistrza Kinga.

Światowa premiera serialu odbyła się 3 lipca 2004 roku.

Serial opisuje przerażające historie Królestwa - szpitala, w którym zarówno pacjenci jak i personel stanowią mieszaninę dziwaków i szaleńców.

Polecam, doskonała propozycja. Dostępne na CDA.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7876493.6.jpg

The Umbrella Academy.

 

Wszystko zaczęło się1989r. Jednego dnia na całej Ziemi 43 kobiety urodziły dzieci, problem był taki, że jeszcze rano żadna z nich nie była w ciąży.

Pewien miliarder postanowił adoptować ile się da i wykorzystać ich zdolności dla dobra ludzkości. Udało mu się zebrać 7. Każde z nich ma jakąś moc, a to może wpływać na ludzi, przenosić się w czasie i przestrzeni, rozmawiać ze zmarłymi, ma dużą siłę itp.

Po kilkunastu latach ekipa się rozeszła, po następnych 17 latach wszyscy spotykają się na pogrzebie swojego "ojca", dodatkowo dowiadują się, że za 8 dni świat ulegnie zniszczeniu.

Jestem dopiero po 3 odcinkach z 10 ale już mi się podoba, serial lekko dziwny i trochę poschizowany, takie trochę połączenie serialu Legion z filmem Watchman.

Rodzeństwo ze swoimi odbiciami ;) fajne efekty, dobre sceny walk, fajny soundtrack.

Serial na podstawie komiksu i raczej powstaną kolejne sezony. :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

counterpart-starz-season-2-ratings-590x332.jpg

Counterpart/Odpowiednik sezon 2.

Ciąg dalszy szpiegowskiego sci-fi, rozgrywającego się w dwóch równoległych światach. Fajne jest to, że serial został zamówiony przez stacje na dwa sezony i nie będzie dalej kontynuowany. Historia zamyka się w 20 odcinkach, wątki są pozamykane, tajemnice wyjaśnione. 

Serial można dalej pociągnąć bo ma potencjał i twórcy szukają jakiejś stacji, która skusiła by się na zrobienie 3 sezonu. Powstanie będzie fajnie, nie zrobią też jest dobrze :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nazwać to serialem , w  popularnym znaczeniu tego słowa , ale technicznie spełnia warunki brzegowe onegoż:

https://www.youtube.com/channel/UC4UGuAyL1mjpiWDcvdnCPlA

Kanał  Rafała Zazuniuka utrzymany w klimatach truckerki. USA i Kanada od strony "kuchni". Prowadzony normalnym ,zwykłym, zrozumiałym językiem plus  okoliczności przyrody spotykane na trasach > A jest co oglądać.

https://www.youtube.com/channel/UCzuvRWjh7k1SZm1RvqvIx4w

Kanał ( jeden z kilku) Krzysztofa Gonciarza. Inny klimat , inny kraj , inne spojrzenie. Warty polecenia.

No i z całkiem innej beczki https://www.youtube.com/channel/UCvB3solmhqtgDeLpD-yTtfg

Stalkerom - jak najbardziej przydatny:033:. Kopalnia wiedzy o broni palnej i jej historii. Niestety wymaga angielskiego .

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już poruszyłem temat "seriali youtubowych" to polecam także  cykl M Patera o podróżach po Rosji.  53 odcinki warte rzucenia okiem.

Widok Rosji takiej jakiej raczej nie pokazuje się w TV czy filmach. Taka "zwykła" kraina , ze świetnymi ludżmi i wspaniałą przyrodą. Oglądając ten długi serial zastanawiałem się momentami czy my jako europejczycy in spe czegoś nie utraciliśmy bezpowrotnie w relacjach ze swoimi bliżnimi.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MV5BOTJiNmQ5N2ItNWQyMS00M2RmLTlhOTktZjQzZDVjZTJiNzE2XkEyXkFqcGdeQXVyMzY0MTE3NzU@._V1_UY268_CR9,0,182,268_AL_.jpg

Ivalo - Pahuus Tarttuu (2018 - ) Suomi Tasavalta

Policjantka na patrolu za kołem polarnym w fińskiej części Laponii  znajduje w chacie zabitą kobietę, prostytutkę w której krwi wykryto śmiertelny wirus, na pomoc wezwano fachowca z Niemiec.

Dobre fińskie kino.

https://www.filmweb.pl/serial/Arctic+Circle-2018-792929

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciago Fire,PD oraz MED ogladam od 1 odcinka. Był jeszcze Chciago Justice ale po pierwszej połowie 1 sezonu przestali kręcić.

Polecam również:  Stacja Berlin Bardzo fajny szpiegowski serial

images?q=tbn:ANd9GcR0bd0joWWJEN2x1o2zbce

Oraz zapewne doskonale znany Strike Back/Kontra. Ostatnio zakończono 7my sezon który był bardzo dobry. Z pozostałych tylko 6ty jest słabszy,a całą reszta to jest to co Faceci lubią najbardziej :)

strike-back.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hqdefault.jpg

Black Summer (sezon 1, 8 odc po jakieś 30min). Do obejrzenia za jednym podejściem.

Jak ktoś łyka wszystko w klimatach zombie apo jak ja :) to może obejrzeć. Z Nation skasowano ale jego twórcy zrobili serial dla Netflixa. Tym razem bardziej na poważnie, nie dla beki.

To żaden spin off bo łączy go z tamtym tylko tytuł Czarne lato, które określało czas gdy ludzie praktycznie wyginęli, a zombiaków był wielki przyrost.  Ludzi jest tu  mało.

Serial ma parę fajnych pomysłów, jest trochę głupotek. Zombiaki szybkie jak w 28 dni później, początek apokalipsy, 5 tydzień. Zwykli ludzie walczą jak piz#& ;)

Czasem nie czytajcie opinii na filmwebie jak się ludzie spuszczają, że headshotów nie robią :) itp rozkminy i wytykanie nielogiczności. W Fear of Walking dead mieli pokazać początki zombie apo ale dali ciała, tu mi się bardziej podobał chaos i to, że nikt nie wie co robić. Np 5 ludzi nie mogło  ubić 2 zombiaków w przydrożnym barze :D

 

Tylko w Walking Dead każdy jest Rambo co potrafi przebijać scyzorykiem czaszkę  jakby była z tektury. Żeby chociaż używali pałek albo siekier to by to lepiej wygladało.

Postaci to totalne randomy, a nie zaraz wielka grupa przyjaciół, która zrobi dla siebie wszystko.

Daje 6/10. Jest inny niż to do czego przez ostatnie lata przyzwyczaił nas TWD i nie jest też parodią jak Z Nation.

Zakończenie "otwarte" ale jak nie dostanie 2 sezonu to nic się nie stanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

241717abb1da7ba8109db8757cfba80e.jpeg

Odwróceni: Ojcowie i córki. 8 odcinków.

W 2007 tvn zrobił całkiem fajny jak na tamte czasy serial gangsterski z Więckiewiczem i "ojcem Mateuszem" rok później był film Świadek Koronny.

Teraz po 12 latach mamy drugi sezon serialu :D

Całkiem fajny, dla tych, którym podobał się pierwszy sezon. Nowa intryga, dokończenie spraw z przeszłości. Lepiej znać poprzedniki ale da się oglądać bez tego tylko nie będziemy znać smaczków z przeszłości ale w sumie wszystko w miarę jasne.

Mój pierwszy serial tefałenu od 12 lat ;)

Oglądałem dla Więckiewicza bo lubię jego gangsterskie role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MV5BMmMzYzE5NzctZGZmZC00MmVkLTllMWUtZDY3YzIzYWEyMTIxXkEyXkFqcGdeQXVyNTI2MzI4NTU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

KINGDOM (sezon 1, 6 odcinków po 55min)

Takiego zombie apo jeszcze nie oglądałem. :)

Feudalna Korea, 16 czy tam 17 wiek. Następca tronu musi uciekać z pałacu bo jest oskarżony o spisek, cesarz jest "chory" i nikt nie ma do niego dostępu. Tymczasem w kraju wybucha dziwna epidemia zamieniająca ludzi w potwory.

Serial został zamówiony na dwa sezony więc po pierwszym mamy dużo Clifhangerów. Drugi sezon pewnie pojawi się pod koniec roku albo na początku 2020. Co jest fajne to, że mamy zombiaki i czasy "rycerskie" coś nowego, fajne kostiumy, scenografie. Na minus jak to w kinie azjatyckim czasami taka przesadzona gra aktorska. Zombiaki są w sumie świeże :D to wyglądają praktycznie jak ludzie, nie ma rozpadających się truposzy.

Ps. Jak komuś spodoba się klimat to w tamtym roku koreańczyki zrobiły też dwugodzinny film w podobnej konwencji, czyli zombie apo w feudalnych czasach. Nazywa się RAMPANT, jeszcze nie widziałem to się nie wypowiem ale, że zombiaki to prędzej czy później obejrzę na pewno :D

p16093309_v_v8_aa.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qgcbypbfvbsikxeqgp67

The Expanse sezon 4

Nawiązując do Treści Boberma: James S.A. Corey "Gry Nemezis" w 2019 roku ma wyjść 4 sezon serialu "The expanse".

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/02/08/the-expanse-gdzie-obejrzec-amazon-prime-video/

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://screenrant.com/expanse-season-4-release-date-story-amazon/&prev=search

Tamże: ... Sezon 4 Expanse ma ukazać się na Amazon Prime do końca 2019 roku . Tak wiele zostało potwierdzone przez szefa Amazon Studios TV Vernona Sandersa podczas TCA Winter Press Tour. Biorąc pod uwagę fakt, że Sanders powiedział „ koniec 2019 r.”, Wierzymy, że sezon The Expanse 4 ukaże się w grudniu, ...

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma fajerwerków , strzelaniny , epickich panoram ..... są Obcy( a własciwie jeden)  i ........ trochę metafizyki.

Trzy półtoragodzinne części nakręcone na podstawie książki Clarke'a o tym samym tytule.

7714516.6.jpg.f1a3ceef92b3bbe07a7d422005a5e092.jpg

W natłoku róznych perdołowatych Avengersów i im podobnych badziewi...... polecam. Bo warto.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.