Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj trochę klasyki:

PARAGRAF 22 - CHATCH 22
296214971_z24784428Q-Paragraf-22-.jpg.97ada3f94401d8f3e8310c25b881e7e3.jpg

Cytat ze strony www.spidersweb.pl niech posłuży za wstęp do serialu bo sam bym tego lepiej nie napisał 
ale tak samo książkę amerykańskiego pisarza Josepha Hellera (czytałem kilka razy) oceniam:

Cyt: ....Powiedzmy sobie to jasno, żeby nie było niedomówień: jestem fanem książki, na bazie której powstał serial. Jest to jedna z najzabawniejszych powieści, jakie czytałem w życiu, chociaż może nie jest to najmocniejszy z argumentów. Ważne jest jednak, że – jak mówił w wywiadzie Christopher Abbott – wyobrażenie, które wyrabiamy sobie w trakcie lektury, zwykle różni się od tego, co potem oglądamy w adaptacji.

„Paragraf 22” to historia, której znaczna cześć akcji rozgrywa się we Włoszech. To opowieść o amerykańskiej armii, która stacjonuje tam w czasie II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Yossarian, jeden z bombardierów, którego nadrzędnym celem jest utrzymanie się przy życiu. Brzmi banalnie? Tak, pozornie w tej historii nie ma nic nadzwyczajnego, ale diabeł – jak to zwykle bywa – tkwi w szczegółach.

Polecam ten miniserial ! :) 

Na razie na HBO GO dostępne są dwa pierwsze odcinki i co ważne na tej platformie dodano ostatnio pełnometrażowy
film o tym samym tytule z 1970 roku.

WARTO :)     

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Co oni mogą mi zrobić – spytał konfidencjonalnie – gdybym odmówił dalszych lotów? 
– Prawdopodobnie będziemy cię musieli rozstrzelać – odpowiedział były starszy szeregowy Wintergreen. 
– Jak to "będziemy"? – krzyknął zaskoczony Yossarian. – Co to znaczy "będziemy"? Odkąd to jesteś po ich stronie? 
– Mam być po twojej stronie, kiedy cię będą rozstrzeliwać? – odparł Wintergreen. 
Yossarian skapitulował. Pułkownik Cathcart znowu go wykiwał. 

:047:

Uwielbiam książkę, serial zapewne też jest świetny, biorąc pod uwagę niezłą obsadę. Poczekam na więcej odcinków i oglądam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem kilka kolejnych sezonów polecanych tutaj seriali i jakoś mniej mi się podobały niż poprzednicy.

Star Trek Discovery sezon 2.

star-trek-discovery-sezon-2.jpg?resize=6

Tutaj jakoś brakowało mi jakiegoś konkretnego wroga i walki z nim. Głównym motywem jest tym razem (nie będzie to spoiler bo w sumie od początku to mówią) "podróż w czasie" i  dziwne pojawiające się sygnały w kosmosie.

Fabularnie jakoś bardzo mi nie podszedł bo takich zagrywek i rozwiązań naoglądałem się już nie raz i w sumie tutaj nie bardzo mnie miało co zaskoczyć. ;)

Dodatkowo motyw "czerwonego anioła" "praktycznie" rozgryzłem od początku, chociaż troszkę mnie zmylili.

Serial dostał 3 sezon, powstanie też spin off o Phillipie Georgiu. Tutaj może być fajnie. :)

Gommora sezon 4

1f2bca55037692ead.jpg

Tutaj się jakoś wynudziłem, starej gwardii już praktycznie nie ma, losy nowych bohaterów gangsterów za bardzo mnie zainteresowały. Gennaro praktycznie w tym sezonie nie było. Ale finał daję nadzieję na dobry kolejny sezon. No i bonusowo dostaliśmy info o spin offie serialu, powstanie film Immortale, o Ciro.

16354_1.7.jpg

No i wisienka na torcie, ósmy, ostatni sezon Gry o Tron.

Game-of-Thrones-Season-1-1.jpg

Wreszcie koniec :) Nie jest tak strasznie źle jak niektórzy płaczą w internetach ale i mi się wydaje, że jest gorzej niż było. Poprzednie sezony mi się strasznie podobały i uważam ten serial za najlepszy jaki powstał od wielu lat ale finałowy sezon był powiedzmy tylko ok :)

Trochę za szybko się wszystko dzieje, część rozwiązań wydaję się dziwne, a niektóre nawet bezsensowne. Sporo różnych błędów.

Zostało sporo znaków zapytania i fajnych teorii spiskowych jak się zastanowić co się w finale wydarzyło ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7835215.6.jpg

Barry.

Serial komediowy, a dokładniej czarna komedia o płatnym zabójcy.

"Były żołnierz, obecnie tani zabójca do wynajęcia, dostaje zlecenie w Los Angeles. Ku swemu zaskoczeniu odnajduje tam lek na samotność pod postacią grupy teatralnej. "

Serial ma 2 sezony po 8 odcinków, ogląda się bardzo szybko bo odcinki mają po dwadzieścia kilka minut. Ja sezon pyknąłem na raz :)

Zamówiono 3 sezon ale pewnie  pojawi się w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7875320.6.jpg

Doom Patrol.

Kolejny fajny serial superbohaterski (po Titans) od DC. Bardzo komiksowy, fest zakręcony i czasami poschizowany. Trochę kojarzy się z The Umbrella Academy co jest plusem. Też mamy grupę dziwnych nieznanych szerzej komiksowych bohaterów z ich odbiciami.

Jest sporo humoru, także czarnego, efekty specjalne ok chociaż czasami zdażają się paździerze.

Fajne jest łamanie czwartej ściany przez głównego złola, coś jak w Deadpoolu.

Serial jest długi, 15 odcinków prawie po godzinie. Jeszcze przed premierą było powiedziane, że będzie drugi sezon.

Ja jestem dopiero po 5 odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

catch-22.jpg

Paragraf 22, wspomniany tu wyżej.

Właśnie dzisiaj zacząłem i planuję skończyć. Miniserial, 6 odcinków po 40 min.

W skrócie bezsens wojny, próby przeżycia zwykłych żołnierzy, wymigania się od służby pokazane na wesoło, do tego oficerowie debile. Można się pośmiać :D

Na serial trafiłem przypadkiem (no i na info o powieści i filmie z 1970) jak sprawdzałem co za nowy nick wymyślił sobie @Yossarian;)

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

images?q=tbn:ANd9GcRhi66Kb9CJ0N3ldtvOM8R

Into the badlands, sezon 3, ostatni.

Koniec tej dziwnej ale fajnej mieszaniny, trochę połączenie fantasy z post apo, akcja dzieje się kilkaset lat po upadku naszej cywilizacji.

Zakończenie historii o walkach w krainie podzielonej na kilka feudalnych "królestw".

Ten sezon aż trochę za bardzo napakowany akcją.

Walki w stylu "przyczajonych tygrysów" itp czego w wykonaniu japońskim nie lubię ale tu te wszystkie skoki i salta ;) zrobione na mniejszą skalę i wyglądają fajniej. No i na plus to, że są bardzo krwawe. :D Broni palnej tu nie ma, tylko broń biała i kusze/łuki więc krew leje się gęsto. Serial pod tym względem przypomina trochę Spartakusa.

Co prawda delikatnie zasygnalizowali nowe "zło" ale już go nie poznamy bo serial anulowano po 3 sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stranger Things, sezon 3.

6142bf16001a7d76a66a1b79b6eb.jpeg

Mimo, że 3 sezonowi można zarzucić, że powtarza schemat nadal ogląda się to świetnie. O ile komuś podobały się poprzednie sezony. :)

8 odcinków łyknąłem prawie na raz.

Najprawdopodobniej będzie 4 sezon, sugeruje to scena po napisach i rekordowa oglądalność po kilku dniach od premiery, nie zarzyna się tak szybko kury znoszącej złote jajka. A i sami twórcy mówili, że serial planują na 5 sezonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry @vidkunsen ale jak już coś to w drugą stronę bo Star Trek powstał wiele lat wcześniej niż Kosmos i to on może być "pierwowzorem" :P

A tak w ogóle to moglibyśmy się w sumie cofnąć do 1902r i powiedzieć, że pierwowzorem takich filmów była Podróż na Księżyc, a może było coś jeszcze wcześniejszego o czym nie wiem, a o książkach to już się w ogóle nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym roku wg. twórców serialu - Amazon prime:

https://www.denofgeek.com/us/tv/the-expanse/273399/the-expanse-season-4-release-date-and-other-news

Tamże - The Expanse Season 4 będzie miał premierę w Amazon Prime w piątek, 13 grudnia. Wszystkie odcinki będą dostępne od razu.

the-expanse-season-4-poster-news-hub-amazon-prime-video.jpg?itok=y1pV5DLP

a69902b13bede27e7f23e98f4b0c57b8,w898,h516,c.jpg?s=ed095575119a47ec83111280ff9185b5

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

The Boys.

MV5BMjdjOTliZTQtM2FhNS00Mjk3LWJiOTgtMWJl

Żeby za dużo nie zdradzać to w skrócie jest to serial o zabójcach superbohaterów.

Serial trochę kojarzy się z filmem Watchmen i też jest na podstawie komiksu (swoją drogą HBO niedługo wypuści serial będący kontynuacją filmu Watchmen) jest brutalnie, chamsko, momentami krwawo i z humorem.

Mamy świat, w którym jest kilkuset superbohaterów, duża część z nich to prawdziwe ch&$#i nie przejmujące się niczym, wszystko uchodzi im na sucho, mają wsparcie korporacji itd więc robią co chcą bo zawsze są kryci, a kasa może uciszyć wszystkie sprawy.

Takimi najważniejszymi herosami jest grupa "Siódemka". Po tym jak jeden z nich zabija przypadkową dziewczynę do jej chłopaka zgłasza się jeden facet, który proponuje odpłacenie mordercy. 

Pierwszy sezon to 8 godzinnych odcinków ale już zamówiono 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym roku kończy się kilka seriali, które oglądałem.

Na pierwszy ogień idzie ostatni, piaty sezon I Zombie.

MV5BZWNhODE4NzAtN2JjOC00ODJjLThhNzAtMWM1

Czwarty sezon mi nie podszedł, piąty wraca do korzeni, czyli znowu mamy serial detektywistyczny, a na dalszym planie rozwiązanie całego problemu zombie.

Nadal sporo humoru, wątki ładnie zakończone. Ogólnie jestem zadowolony.

Jak ktoś ma ochotę obejrzeć niestandardową wariację na temat zombie to polecam.

Teraz w kolejce ostatni 3 sezon Legionu, a Potem też finalny 4 sezon Preachera ale to za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEGION, sezon 3 ostatni.

MV5BNmYxMjM5MzMtNTczZC00MGM3LTk2MTQtZmNm

No i koniec historii mutanta Legiona, pierwszy sezon super, drugi przerost formy nad treścią, trzeci taki pomiędzy.

Serial raczej dla tych co lubią zakręcone i nietypowe seriale, dobra muzyka, dziwnie prowadzona fabuła. Wizualnie też dziwaczny w pozytywnym słowa znaczeniu.

Najbardziej podobał mi się pierwszy sezon i bez dwóch kolejnych wypadłby chyba lepiej.

Odemnie 7/10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

The 100, sezon 6, przedostatni.

the-100-s_qshwarr.jpg

No myślałem, że będzie już tego za dużo. 6 raz taka sama rzeźnia, grupa na grupę, plemię na plemię i w ogóle, a tu nie.

Po tym jak ostatnich ~400 ziemian dociera

Spoiler

na nową planetę, zostaje wybudzonych tylko kilku głównych bohaterów, i oni spotykają się z osadnikami, którzy zostali wysłani tu 200 lat wcześniej

Całkiem fajnie wymyślili sobie tu głównych kilku złoli, wszystko dzieje się na mniejszą skalę.

Kolejny sezon ma być ostatnim i dobrze bo to w sumie cały czas ten sam schemat ale ogólnie wciąż ogląda się to z przyjemnością, jak ktoś lubi taki lekkie połączenie scifi, madmaxa i klimatów post apo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.