Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Castle Rock. (Sezon 2)

Castle-Rock-Sezon-2-Plakat-1.jpg

Serial dla lubiących twórczość S.Kinga. Wykorzystuje elementy z jego uniwersum, miejsca, postaci itd ale nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej z jego nowel czy książek. 

W tym sezonie fabuła opiera się na dwóch rzeczach Annie Wilkes (bohaterka Misery) i miasteczku Jeruzalem/Salem. Co już trochę podpowiada. ;)

Druga seria to miała być oddzielna opowieść ale jednak łączy się z poprzednim sezonem więc wskazane jest tamten jednak obejrzeć.

Jest klimacik Kinga, fajnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesjasz.

7910172.3.jpg

 

Syria, oblężony przez Isis Damaszek. W mieście pojawia się nowy przywódca religijny. Z grupą 2000 ludzi idzie pod granicę Izraela. Przez ludzi nazywany jest nowym Mesjaszem. No i mamy problem, zaczyna się interesować nim też CIA no bo wiadomo, możliwy kolejny lider terrorystów. Izrael też ma problem, muzułmanie też bo część za nim idzie, inni uważają, że głosi herezję. W necie pojawiają się różne filmiki, w tym z potencjalnymi cudami i robi się coraz głośniej o sprawie na świecie.

 

Jestem po kilku pierwszych odcinkach i bardzo fajnie się ogląda, wciąga. Na razie mamy jeden sezon z 10 odcinkami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

de6753cb93346c418892470fc391c1b9.jpg

Czyli...

Wataha. Sezon3.

wataha3.jpg

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat wciąż trzyma poziom. Z minusów nie wyjaśniają wszystkiego czyli teoretycznie jest szansa na kolejny sezon (chociaż nie wiadomo czy w ogóle jest planowany) ale tutaj mamy drugi minus ;) tempo prac nad serialem, 6 lat, 3 sezony po 6 odcinków. Strasznie długo trzeba czekać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ragnarok sezon 1.

latest?cb=20200106082541

Co to jest Ragnarok to raczej każdy kojarzy. Żeby dużo nie spoilerować z fabułą to, a co gdyby giganci i bogowie żyli teraz.

Od razu mówię jak ktoś liczy na "Thora" jak w ekranizacjach Marvela i z taką nawalanką i efektami to się rozczaruje.

Tutaj efektów jest mało, tempo raczej spokojne, serial młodzieżowy to i wiadomo jakich problemów musi trochę być. Co na plus to na pewno krajobrazy, klimacik i muzyka.

Na minus trochę głupotek, kilka na siłę rozbudowanych, napompowanych i szybko dziejących się wątków ale to w sumie może też wina, że serial ma tylko sześć 40-o minutowych odcinków więc sporo rzeczy jest mocno "przerysowane".

Ale ogląda mi się fajnie, dla mnie takie wyższe stany srednie jeśli chodzi o serial :) jestem przed finałowym odcinkiem to nie wiem czy całość jest zamknięta ale podejrzewam, że ten sezon to takie wprowadzenie do historii, coś jak origin story to jakiś cliffhanger na końcu będzie ;)

Tak czy siak chętnie obejrzałbym kolejne sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Człowiek z Wysokiego Zamku. (Sezon 3 i 4, koniec serialu).

BjmA19f07gkHRpgnwDM_RPfR_upntH0SXDziB01t

No i skończyłem serial i mam dylemat. Punkt wyjściowy bardzo fajny alternatywna rzeczywistość gdzie Niemcy i Japonia wygrały wojnę okupują Usa. Tajemnicze filmy, że gdzie indziej (w innym świecie) było zupełnie inaczej.

Jest klimat fajnie pokazane różnice życia w obu strefach okupacyjnych, dużo bohaterów z każdej strony barykady. Jest też trochę zwrotów akcji. Ale jest też sporo minusów, dużo dłużyzn, rozwleczonych odcinków, w pierwszych 2 sezonach tak jakby nie mieli pomysłu jak rozwiązać wątek "innego" świata. W 3 i 4 sezonie wreszcie jakoś sensownie to chcieli poprowadzić ale nagle kilka nowych nowych szybko wprowadzonych wątków, zmienianie bohaterów, starzy "wypadają" pokazują się nowi.

Albo zagrywki w stylu od początku jest ruch oporu, w 3 sezonie nagle tak jakby przestał istnieć, a główną rolę przejmuje nagle "nowy" murzyński ruch oporu i staje się głównym graczem??? Co skąd jak dlaczego :)

Na plus w 3 i 4 sezonie więcej akcji to nie wlokły się tak niektóre odcinki.

Wątek światów, portali ok ale finalna scena to śmiech na sali, taka od czapy i dziwaczna, że szok, nijak nie wynikająca z fabuły i z tego co wiedzieliśmy. Chyba, że to taki "symbol" ale to też słabe zagranie.

Ja już liczyłem nawet na solidne jakieś złe zakończenie żeby było z przytupem :)

Także serial stoi w rozkroku ma sporo fajnych rzeczy ale też sporo wad.

Ps. Ale i tak chyba wypada lepiej niż książka bo jak popatrzyłem o co tam chodzi to tu mieli fajniejsze pomysły.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz równocześnie oglądam sobie dwa takie bardziej familijne ;) seriale fantastyczne/fantasy.

Lost in space. (sezon 2)

maxresdefault.jpg

Zapomniałem o tym serialu. :D Takie lekkie scifi dla całej rodzinki. W tym sezonie więcej akcji niż w poprzednim ale i tak wiesz, że wszystko musi się dobrze skończyć.

Całkiem fajne efekty, rozrywka łatwa lekka i przyjemna ale nie pozbawiona głupotek.

Locke & Key. (sezon 1)

Mfpk9kuTURBXy9iMTE0YmRkOC1jZWJhLTRmMGItY

Serial ma fajny pomysł, jest nieźle wykonany i całkiem fajnie się go ogląda. Trochę wkurza czasami głupota postępowania bohaterów, prostota całości, no ale serial dla młodzieży :) nie będę narzekał.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I am not okay with this.

rs_634x939-200210062358-634-2-i-am-not-c

Żeby dużo nie pisać połączenie Stranger Things z The end of the f***ing world.

Mamy nastolatkę z problemami, która odkrywa, że ma moce.

Wtórne, podobne schematy i bohaterowie, nic odkrywczego ale ogląda się fajnie. Do łyknięcia za jednym posiedzeniem bo pierwszy sezon to siedem dwudziestominutowych  odcinków.

Zakończenie takie, że powinni zrobić 2 sezon i raczej powstanie bo opinie o serialu są dobre. 

Aha minus za kobiecego lektora, jakoś dziwnie mi się słuchało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

The Outsider.

7907298.3.jpg

Fajny kryminał/horror na podstawie powieści S.Kinga.

W małym miasteczku zostaje brutalnie zamordowany młody chłopak, szybko zostaje złapany podejrzany. I wszystko byłoby załatwione tylko okazuje się, że są świadkowie i nagrania, pokazujące, że podejrzany był w zupełnie innym miejscu gdy inni widzieli go w czasie gdy dokonano zbrodni.

Jest taki kingowski klimat i fajna muzyka dopelniająca atmosferę.

Trzeba się za to nastawić na powolną akcję i dłużyzny jak to już jest u tego autora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zero Zero Zero.

Najnowszy serial oparty na kolejnej książce Saviano, tego od Gomorry ;) itd.

Tym razem opowieść bardziej globalna bo oprócz włoskiej mafii mamy też sporo innych bohaterów, meksykańskie kartele, skorumpowanych komandosów, amerykańskich biznesmenów.

W sumie 3 główne historie.

Jak komuś podobały się wcześniejsze ekranizacje książek tego pisarza to i ten serial powinien się spodobać.

Sezon ma 8 odcinków.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tom3kb przypiął/eła ten temat

Star Trek Picard.

7892337.3.jpg

Jakoś najlepiej oglądało mi się star treki z Picardem jako dowódcą Enterprise także fajnie, że postanowili nakręcić coś jeszcze z tym dziadkiem :) bo aktor ma już 80 lat.

Jestem w połowie sezonu, który ma 10 odcinków. Fajna fabuła powiązana z syntetykami, Borg i nie tylko.

 

Jeszcze przed premierą zapowiedziano, że powstanie 2 sezon.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Westworld (3 sezon)

latest?cb=20200316030946

Trzeci sezon oglądało mi się najlepiej ze wszystkich. Po tym jak oberwało im się za drugi sezon i zbyt duże kombinacje z liniami czasowymi itd ten jest już nagrany w tradycyjny sposób. Przynajmniej tak mi się wydaje :)

Fabuła, dalsze losy "buntu robotów", dochodzą też klimaty lekko matrixowe.

Akcji sporo. Może nie ma większych zaskoczeń fabularnych i niektóre wątki jakby w ogóle niepotrzebne ale mi oglądało się bardzo dobrze.

4 sezon zamówiony ale kij wie kiedy będzie, jak normalnie na ostatni czekało się 1,5 roku a teraz przez te wirusy to kto wie może w 2022 albo później :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzeci sezon "Westworld" oglądało mi się najgorzej ze wszystkich. Zabrakło mi suspensu, zaskoczenia, domysłów wysnutych na kanwie oglądanych wydarzeń.

Podobało mi się za to nieco "głębsze" podejście do tematu własnego "ja" bohaterów, motywy deus ex machina (przez chwilę czułem się jakbym oglądał mangę "Ghost in the Shell").   

 

Chciałbym wam polecić najbardziej znany ostatnio "polski" serial na Netflixie czyli "Kierunek: Noc"

7920376.3.jpg

Serial rozpoczyna się "porwaniem" samolotu z kilkoma pasażerami, mającego odbyć nocny lot do Brukseli. Pozorne porwanie przeradza się szybko w ucieczkę... Dalej nie zdradzam fabuły:)

Jest tutaj trochę dziur w fabule, uproszczeń i niedomówień, ale przykuł mnie do ekranu i oglądało mi się go świetnie.

Wybuchnąłem śmiechem kiedy w "la grande finale" zobaczyłem

Spoiler

nie kogo innego jak Borysa Szyca w mundurze Wojska Polskiego, przepuszczających ocalałych pasażerów do wnętrza "bunkra" z jeszcze większą ilością polskich żołnierzy. Nie ma lipy, tylko Polacy przeżyją apokalipsę:P

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

7922096.3.jpg

Najnowszy polski kryminał, miniserial (6odcinków) na Netflixie.

Rok 1994, Paweł jest opiekunem na obozie, pewnego dnia 4 nastolatków idzie do lasu i już z niego nie wraca. Dwa trupy znalezione są dosyć szybko, po pozostałej dwójce ani śladu.

Dwadzieścia pięć lat później Paweł już jako prokurator zostaje wezwany przez policję żeby zidentyfikować zwłoki, okazuje się, że zmarły to....

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikingowie (sezon 5B i 6A)

wikingowie-s6.jpg

Kurcze co się z tym serialem porobiło, pierwsze 4 sezony to mój ulubiony serial zaraz po Grze o tron, a te? Już samo to, że przeleżały 2 lata prawie zanim się za nie wziąłem o czymś świadczy, "zmusiłem" się bo niedługo końcowa seria ostatniego sezonu. O ile sezon 5B jeszcze jako tako dawał radę to 6 z tymi Rusinami to totalna lipa, a myślałem, że coś z tego będzie właśnie.

Te dwa ostatnie sezony sporo zaniżają ogólne wrażenie o serialu jako całość.

Mogli je rozbić na dwa oddzielne seriale sezon 1-4 (40odc) i 5-6 (40odc) jako jakiś spin off potraktować.

No ale jedni wikngowie się kończą ale jest jeszcze jeden fajny serial w tej tematyce. ;)

The last kingdom (sezony 1-4, 36odc).

The-Last-Kingdom-poster.jpg

Serial oparty na serii książek B.Cornwella, na razie jest ich 12, więc materiału na kolejne sezony jest sporo.

To taki serial bardziej w stylu awanturniczo-przygodowo-historycznym, pierwsze 2 sezony od strony kostiumów i scenografii wyglądał trochę jak biedniejszy kuzyn Wikingów ale teraz Netflix sypie kaską to już jest znacznie ładniej.

Co mi się podoba to, że wszystko jest na mniejszą skalę nie ma bitew na tysiące ludzi, jak jakiś "pan" ma 50 zbrojnych to już jest szefem na dzielni i ma aspiracje. Dużo sojuszy, zdrad, sporo walk. Fajnie wyglądają też wszelkie grody i zamki bo nie wszystko to wielkie kamienne zamczyska, niektóre to trochę lepsze Biskupiny ;)

Nie wiadomo kiedy następny sezon, przez koronawirusy pewnie 2021-2022.

Ps. Jak ktoś lubi filmy z okresu np wojen napoleońskich to w latach 90ątych sfilmowano praktycznie całą serię książek Cornwella o przygodach Richarda Sharpa, jest z 16 filmów, w roli głównej Sean Bean.

MV5BNTlkMDQ4OWUtOGViMS00OTc4LTk2MTktNGJj

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dark (sezon 3, ostatni)

b7ux95rczt551.jpg

No i koniec chyba jednego z najlepszych i najbardziej klimatycznych seriali sci-fi ostatnich lat.

Ten sezon jest inny, momentami trochę męczący i strasznie poplątany, jest też trochę oklepanego patosu i wielokrotnie powtarzanych przemyśleń, rozwiązanie całej historii może wydać się "za proste" ale ma to sens i swój smaczek.

Ogólnie jako całość serial bardzo dobry. Warto się skusić.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

the-umbrella-academy-1593507902.jpeg?res

Nasze superbohaterskie "rodzeństwo" trafia do lat 60-ych i dalej próbuje powstrzymać apokalipsę, którą ściągnęli za sobą. Fabularnie to trochę powtórka z rozrywki ale sezon drugi równie fajny jak pierwszy.

 

Można liczyć na kolejne sezony bo pod koniec 2019 zaczęto pisać 4 rozdział komiksu, więc mamy jeszcze materiał na dwie serie

Dodatkowo w planach jest zrobienie spin offa, na pierwszy ogień z ekipy poszedłby ulubieniec widzów - Klaus.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doom Patrol. Sezon 2 - 9 odcinków.

MV5BM2I1OWZiNTUtZGNmOS00NGNiLTlhZmItOTU3

Drugi sezon może jeszcze bardziej abstrakcyjny niż pierwszy. Skupia się bardziej na problemach każdego z członków patrolu, mi brakowało przez to jakiegoś konkretnego wroga, który by mięszał od początku (za mało go eksponowali niby w tle delikatnie się pojawiał ;) ).

Jest jakoś inaczej niż w pierwszym sezonie ale wciąż fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.