Jump to content
pacjent1972

Seriale warte polecenia

Recommended Posts

Mroczne Materie.

7903237.3.jpg

Fajny serial fantasy oparty na serii trzech powieści. Na razie mamy 1 sezon ale drugi już zamówiono.

Stylistyką trochę skojarzył mi się z Opowieściami z Narnii.

W 2007 był też film oparty na pierwszej powieści ale niezbyt udany, nie oglądałem.

Castle Rock. (Sezon 2)

Castle-Rock-Sezon-2-Plakat-1.jpg

Serial dla lubiących twórczość S.Kinga. Wykorzystuje elementy z jego uniwersum, miejsca, postaci itd ale nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej z jego nowel czy książek. 

W tym sezonie fabuła opiera się na dwóch rzeczach Annie Wilkes (bohaterka Misery) i miasteczku Jeruzalem/Salem. Co już trochę podpowiada. ;)

Druga seria to miała być oddzielna opowieść ale jednak łączy się z poprzednim sezonem więc wskazane jest tamten jednak obejrzeć.

Jest klimacik Kinga, fajnie się ogląda.

Mesjasz.

7910172.3.jpg

Syria, oblężony przez Isis Damaszek. W mieście pojawia się nowy przywódca religijny. Z grupą 2000 ludzi idzie pod granicę Izraela. Przez ludzi nazywany jest nowym Mesjaszem. No i mamy problem, zaczyna się interesować nim też CIA no bo wiadomo, możliwy kolejny lider terrorystów. Izrael też ma problem, muzułmanie też bo część za nim idzie, inni uważają, że głosi herezję. W necie pojawiają się różne filmiki, w tym z potencjalnymi cudami i robi się coraz głośniej o sprawie na świecie.

Jestem po kilku pierwszych odcinkach i bardzo fajnie się ogląda, wciąga. Na razie mamy jeden sezon z 10 odcinkami.

Nie oglądam seriali ale Mesjasza obejrzałem. Wart jest obejrzenia. Fabuła niby prosta ale jest wielotorowa. Wymiar religijny zarysowany. Każdy kto obejrzy ten serial będzie miał o nim własne zdanie. Najprościej podsumować to jednym pytaniem: Jak zachowa się współczesny człowiek gdy pojawi się Bóg?

de6753cb93346c418892470fc391c1b9.jpg

Czyli...

Wataha. Sezon3.

wataha3.jpg

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat wciąż trzyma poziom. Z minusów nie wyjaśniają wszystkiego czyli teoretycznie jest szansa na kolejny sezon (chociaż nie wiadomo czy w ogóle jest planowany) ale tutaj mamy drugi minus ;) tempo prac nad serialem, 6 lat, 3 sezony po 6 odcinków. Strasznie długo trzeba czekać.

Ragnarok sezon 1.

latest?cb=20200106082541

Co to jest Ragnarok to raczej każdy kojarzy. Żeby dużo nie spoilerować z fabułą to, a co gdyby giganci i bogowie żyli teraz.

Od razu mówię jak ktoś liczy na "Thora" jak w ekranizacjach Marvela i z taką nawalanką i efektami to się rozczaruje.

Tutaj efektów jest mało, tempo raczej spokojne, serial młodzieżowy to i wiadomo jakich problemów musi trochę być. Co na plus to na pewno krajobrazy, klimacik i muzyka.

Na minus trochę głupotek, kilka na siłę rozbudowanych, napompowanych i szybko dziejących się wątków ale to w sumie może też wina, że serial ma tylko sześć 40-o minutowych odcinków więc sporo rzeczy jest mocno "przerysowane".

Ale ogląda mi się fajnie, dla mnie takie wyższe stany srednie jeśli chodzi o serial :) jestem przed finałowym odcinkiem to nie wiem czy całość jest zamknięta ale podejrzewam, że ten sezon to takie wprowadzenie do historii, coś jak origin story to jakiś cliffhanger na końcu będzie ;)

Tak czy siak chętnie obejrzałbym kolejne sezony.

Człowiek z Wysokiego Zamku. (Sezon 3 i 4, koniec serialu).

BjmA19f07gkHRpgnwDM_RPfR_upntH0SXDziB01t

No i skończyłem serial i mam dylemat. Punkt wyjściowy bardzo fajny alternatywna rzeczywistość gdzie Niemcy i Japonia wygrały wojnę okupują Usa. Tajemnicze filmy, że gdzie indziej (w innym świecie) było zupełnie inaczej.

Jest klimat fajnie pokazane różnice życia w obu strefach okupacyjnych, dużo bohaterów z każdej strony barykady. Jest też trochę zwrotów akcji. Ale jest też sporo minusów, dużo dłużyzn, rozwleczonych odcinków, w pierwszych 2 sezonach tak jakby nie mieli pomysłu jak rozwiązać wątek "innego" świata. W 3 i 4 sezonie wreszcie jakoś sensownie to chcieli poprowadzić ale nagle kilka nowych nowych szybko wprowadzonych wątków, zmienianie bohaterów, starzy "wypadają" pokazują się nowi.

Albo zagrywki w stylu od początku jest ruch oporu, w 3 sezonie nagle tak jakby przestał istnieć, a główną rolę przejmuje nagle "nowy" murzyński ruch oporu i staje się głównym graczem??? Co skąd jak dlaczego :)

Na plus w 3 i 4 sezonie więcej akcji to nie wlokły się tak niektóre odcinki.

Wątek światów, portali ok ale finalna scena to śmiech na sali, taka od czapy i dziwaczna, że szok, nijak nie wynikająca z fabuły i z tego co wiedzieliśmy. Chyba, że to taki "symbol" ale to też słabe zagranie.

Ja już liczyłem nawet na solidne jakieś złe zakończenie żeby było z przytupem :)

Także serial stoi w rozkroku ma sporo fajnych rzeczy ale też sporo wad.

Ps. Ale i tak chyba wypada lepiej niż książka bo jak popatrzyłem o co tam chodzi to tu mieli fajniejsze pomysły.