Jump to content
pacjent1972

Seriale warte polecenia

Recommended Posts

Mroczne Materie.

7903237.3.jpg

Fajny serial fantasy oparty na serii trzech powieści. Na razie mamy 1 sezon ale drugi już zamówiono.

Stylistyką trochę skojarzył mi się z Opowieściami z Narnii.

W 2007 był też film oparty na pierwszej powieści ale niezbyt udany, nie oglądałem.

Castle Rock. (Sezon 2)

Castle-Rock-Sezon-2-Plakat-1.jpg

Serial dla lubiących twórczość S.Kinga. Wykorzystuje elementy z jego uniwersum, miejsca, postaci itd ale nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej z jego nowel czy książek. 

W tym sezonie fabuła opiera się na dwóch rzeczach Annie Wilkes (bohaterka Misery) i miasteczku Jeruzalem/Salem. Co już trochę podpowiada. ;)

Druga seria to miała być oddzielna opowieść ale jednak łączy się z poprzednim sezonem więc wskazane jest tamten jednak obejrzeć.

Jest klimacik Kinga, fajnie się ogląda.

Mesjasz.

7910172.3.jpg

Syria, oblężony przez Isis Damaszek. W mieście pojawia się nowy przywódca religijny. Z grupą 2000 ludzi idzie pod granicę Izraela. Przez ludzi nazywany jest nowym Mesjaszem. No i mamy problem, zaczyna się interesować nim też CIA no bo wiadomo, możliwy kolejny lider terrorystów. Izrael też ma problem, muzułmanie też bo część za nim idzie, inni uważają, że głosi herezję. W necie pojawiają się różne filmiki, w tym z potencjalnymi cudami i robi się coraz głośniej o sprawie na świecie.

Jestem po kilku pierwszych odcinkach i bardzo fajnie się ogląda, wciąga. Na razie mamy jeden sezon z 10 odcinkami.

Nie oglądam seriali ale Mesjasza obejrzałem. Wart jest obejrzenia. Fabuła niby prosta ale jest wielotorowa. Wymiar religijny zarysowany. Każdy kto obejrzy ten serial będzie miał o nim własne zdanie. Najprościej podsumować to jednym pytaniem: Jak zachowa się współczesny człowiek gdy pojawi się Bóg?