Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

EtJXFJyVEAER0n3.jpeg

Sezon 1 (9 odcinków po 25-40min).

Ostatnie lata miałem już trochę przesyt filmami Marvela, za dużo ich jest. I oglądałem raczej z przymusu ;) bo praktycznie innych niezłych scifi nie kręcą.

Ten serial zacząłem bo odcinki po 25min jak w jakimś komediowym sitcomie to nawet jakby okazał się 💩 to dużo się nie straci.

Ale serial bardzo fajny, pierwsze odcinki to WTF faktycznie to ma być sitcom z lat 50ych? Coś tu chyba jest nie tak? Ale z kolejnymi sytuacja się rozjaśnia.

Serial ma fajną fabułę, akcja rozwija się powoli, nie ma takiej ostrej ciągłej nawalanki jak w ostatnich filmach. Ładne efekty, szczególnie przez to co dzieje się fabularnie.

Wg mnie jedna z lepszych rzeczy z tego uniwersum jaka powstała w ostatnich latach co daje dobre prognozy na kolejne seriale. A jest ich sporo zaplanowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Snabba cash 

W okolicach 2010 w Szwecji nakręcili trylogię Snabba Cash, o tym jak porządny student/biznesmen jest równocześnie gangsterem.

Teraz mamy serial (6 odcinków, w sam raz na jedno posiedzenie).

Śledzimy losy trójki bohaterów obracających się w szwedzkim półświatku lub mających z nim powiązania. Całkiem fajna historyjka.

Z minusów: nie wiem jak główna bohaterka pracowała równocześnie w jakiejś firmie zajmującą się start-upami (no chyba, że to taka cudowna firma wydmuszka jak to nie raz było z tymi super pomysłami) obracała milionami  i jednocześnie smażyła kotlety w jakiejś knajpie :D wyglądało to debilnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.c298613c6463ee0701aaa3eb3f05db2c.jpeg

"Czikatiło" (2020) Rosja

Tej "postaci" (żeby nie nazwać dosadnie i po imieniu) nie trzeba przedstawiać, ... co może zrobić dewiant gdy jest ochraniany przez partię czy inną tego typu organizację, instytucję, grupę trzymającą władzę.

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://www.kinopoisk.ru/series/1437860/&prev=search&pto=aue

Zainteresowanym mogę podkopsać link do filmu, serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Martwa góra. Tragedia na przełęczy Diatłowa.

image.png

W 1959r. zginęło 9 turystów podczas wyprawy w góry. Sprawy na 100% nigdy nie wyjaśniono więc wokół niej narosło wiele teorii. Od najprostszych czyli wypadek, zamarznięcie, zejście lawiny. Po różne teorie fantastyczne/paranormalne. Od zatargu z miejscowymi plemionami Mansów, tajne eksperymenty wojskowe, przeklętą górę, Yeti czy UFO. Serial dodaje też coś od siebie. W serialu fajnie delikatnie wplecione są wszystkie możliwości :)

Na co zdecydowali się twórcy dowiecie się jak obejrzycie ośmioodcinkowy serial ;)

Ps. Najnowsza naukowa teoria co tam się stało pochodzi z początku roku ale to chętni niech sobie też sprawdzą W internetach :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrane.jpg

Jestem pewien, że ktoś już polecał, ale może warto jeszcze raz przypomnieć o tym serialu. Na początku byłem sceptycznie nastawiony i bardziej spodziewałem się widowiskowych strzelanin. w których główny bohater z łatwością rozwala hordę przeciwników. I... Tak, trochę tak jest, ale to w końcu Punisher. 

Fabuły nie będę zdradzał, ale chyba każdy z nas mniej więcej się orientuje, kim jest Frank Castle i z jakiego powodu szuka zemsty. Po prostu dobry serial, ale nic poza tym. Aktor odgrywający główną rolę ( Jon Bernthal ) wpasował się według mnie idealnie.

@tom3kb
Chyba nigdy się nie dowiemy prawdy o tragedii na Przełęczy Diatłowa. Chociaż.. Może faktycznie to była lawina, ale w jaki sposób wytłumaczyć obrażenia, które odnieśli ? Sam nie wiem, ale temat ciekawy. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

AAAABTLZdzzMC55V_6M3zMZSrUTZmfkwx4x1vD-O

Nowy serial fantasy Netflixa (oparty na trylogii książek więc można liczyć na zamkniętą całość w trzech sezonach).

Całkiem zgrabnie zrealizowany serial, niezłe efekty, fajne kostiumy. Uniwersum wzorowane na carskiej Rosji, oprócz broni białej i palnej mamy też magię. I problem przez nią stworzony jest punktem wyjścia historii.

Kilkaset lat temu jeden z czarodziei stworzył "wyrwę" zamieszkałą przez potwory, która rozdarła kraj na pół, teraz możliwe, że uda się ją zamknąć.

Serial niby skierowany dla (young adult/ młodzieżowy) ale nawet mi :D się fajnie oglądało.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56126c815978e435ad49983c36a63074.jpg

Serial pasujący do tematyki forum ;)

Prypeć, Czarnobyl, Zona i podróże w czasie.

Całkiem fajny serial scifi, dwa sezony, drugi mocno różniący się od pierwszego i początkowo dziwnie się przestawić ale po paru odcinkach nawet to się fajnie łączy.

Może trochę za szybko wszystko tu się dzieje jeśli chodzi o fabułę, efekty też co najwyżej średnie ale ma swój pomysł i klimacik.

Serial miał mieć 3 sezony ale później zdecydowano się nakręcić film zamykający historię (ma trzy wersje zakończenia :) ).

Na razie nie ma go po polsku ale podobno rozmowy trwają, nawet wersji angielskiej filmu nie znalazłem 😞

Także jak ktoś nie zna rosyjskiego to po 2 sezonach PL będzie miał nie wszystko doprowadzone do końca jeśli chodzi o opowieść chociaż nawet wtedy końcówka nie jest najgorsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Black Summer sezon 2 (8 odcinków).

O kurcze nie myślałem, że sezon 2 tak mi się spodoba. 2/3 sezonu obejrzałem za jednym podejściem.

Fajnie wykombinowana i nagrana fabuła, szybkie krótkie sceny, pierwsze cztery odcinki to praktycznie akcja w "jednym" miejscu ale z kilkoma przeskokami czasowymi i pokazaniem wydarzeń z różnych punktów widzenia, z punktu różnych grup biorących w nich udział.

Sporo akcji i strzelania, fajnie wygląda i walczy jedna z ekip ta taka bardziej "taktyczna".

Zostały mi ostatnie odcinki zobaczymy czy nie spitolą końcówki, mam też nadzieję, że 3 sezon dostanie zielone światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mare z Easttown.

Bardzo dobry miniserial kryminalny (7 odcinków) z Kate Winslet. Mare jest detektywem w Easttown. W mieście zostaje zamordowana nastoletnia matka, dodatkowo rok wcześniej zostaje uprowadzona inna nastolatka i do teraz sprawa wciąż nie została rozwiązana. Jak ktoś lubi takie klimaty małych miasteczek gdzie każdy zna każdego, jest trochę tajemnic to serial powinien się spodobać. Oprócz wątków kryminalnych jest trochę "obyczajówki" z życia Mare, jej rodziny.

Kolejny dobry serial od HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

             Jest taki serial . "Fundacja" sie nazywa. Popełniony przez Apple TV+. Apple kojarzy mi sie raczej z kosmicznie drogim smieciem elektronicznym  , ale co tam ... "spiewać każdy może" . 

Ale ad rem .

Obejrzałem pierwszy odcinek , po przełknięciu gluta torsyjnego zmusiłem sie do obejrzenia dwóch nastepnych. Więcej nie mogę.  Podobno - jak piszą w recenzjach- podobno to serial oparty na cyklu  Asimova o tym samym tytule. Smiem twierdzic że oparty to pewnie był manuskrypt scenariusza o książke na półce . Oprócz zbieżności imion niewiele tego zostało.

ALe jak ktoś lubi  klimaty w których główną nicią przewodnią jest pigmentododatniość  żeńska i elementy  cancel culture - to nawet da sie momentami strawić tę potrawę. Ja nie mogłem! 

Asimov w grobie sie przewraca. 

BTW; jedyne co jakoś przełknąłem to Daneel Olivav  jako  Demerzel (kobieta ). Bo lubie ten typ urody :-))))

 

 

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm Na mnie na razie "Fundacja" Asimova czeka na półce (kiedyż ja to wszystko nadrobię), ale sądząc po Twym opisie, serial będę omijać z daleka. W tym dzisiejszym politpoprawnym szaleństwie jest taki plus, że coraz mniej przybywa rzeczy do oglądania i będzie można się skupić na nadrabianiu staroci 😁 Może przyjdzie mi kiedyś polecić tutaj coś niszowego.

Edytowane przez Metastophalius
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metastophalius Jeżeli mogę zasugerować - zacznij od cyklu Imperium Galaktyczne , potem cykl Roboty,  a dopiero na końcu -Fundacja. Bedziesz miała obraz całego Universum Asimowa.

BTW: raptem 15 książek ;-))

Jak nie gardzisz elektroniczną wersją słowa pisanego -  priv.

@Anton Gorodecki - w kwestii  "rewolucji kulturalnej"  - w ciekawych czasach żyjemy . Dwie rewolucje za mna -gospodarcza i cyfrowa - , a triumfu  inżynierii społeczno -płciowej ,  czy jak tam to zwać  planuję nie dożyć . I dobrze:-)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy Netflixa tudzież innych "źródeł" nie koniecznie legalnych ;P, polecam nowy duński serial "Kasztanowy ludzik".

Nieprzewidywalna fabuła i doskonała gra aktorska. Dla fanów nowego kina skandynawskiego i nie tylko idealna propozycja.

Polecam! 

kasztanowy-ludzik-b-iext85672167.thumb.jpg.a2a9e200c5d0d3855002718af89d9563.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 3
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo i dobrze piszą o Squid Game.

Zacząłem oglądać, jestem po 3 z 9 odcinków i fajne :) Takie krwawsze i brutalniejsze "igrzyska śmierci".

 

Co robimy w ukryciu. 🦇

W 2014r pojawił się taki fajny horrorek komediowy, stylizowany na dokument.

Ekipa filmowa śledziła losy trzech wampirów.

W 2019 powstał serial.

Na razie są trzy sezony, w każdym 10 dwudziesto-minutowych odcinków. Czwarty sezon został zamówiony.

Humor raczej debilny, często buracki. 😁

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 23:02, tom3kb napisał:

Ostatnio sporo i dobrze piszą o Squid Game.

Zacząłem oglądać, jestem po 3 z 9 odcinków i fajne :) Takie krwawsze i brutalniejsze "igrzyska śmierci".

 

 

Jeśli ktoś oglądał chociaż zajawkę to zakuma temat :P

Zassane z Reddita.

1436326499_Zrzutekranu(6).thumb.png.267b6b9dfc1ff692ec30c53bb3482985.png

 

  • Super 2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobi się pewnie g..o burza , ale @vidkunsen - "dej se siana" z tym ruskim szajsem dla potłuczonych inaczej.   Obserwując Twoje posty  rzuca sie w oczy.  że składnia jezyka polskiego i wszelkie nuanse językowe sa Ci ciut obce. Niech cie poduczą trochę. 

Mozna mnie minusować -

Spoiler

wali mnie to 

 

  • Super 2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, vidkunsen napisał:

Niech u nas zrobią serial o GROMie to też obejrzę. :) 

Zawsze zamiennie mozna w naszej tv obejrzec jakis serial typu plagiat Fernandela na rowerze czy turecki romans ;) 

U Was raczej nie zrobią serialu o GROMie:-))) 

Wiesz jest takie polskie powiedzenie - każda liszka swój ogonek chwali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.