Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem drugi sezon Wiedźmina i mam trochę mieszane uczucia.

bat-1635877965005.png

Pierwszy odcinek spoko, zrobiony w klimacie opowiadań, następne 3 odcinki mi nie podeszły. Musieli wyjaśnić kim jest Ciri, pokazać jej szkolenie, trochę polityki i różnych zagrywek wśród królestw ale wyszło to tak sobie, na pewno gorzej niż w Grze o tron. Dla mnie było nudno. Potem mamy drugą połowę sezonu, było trochę akcji i walki chociaż jak dla mnie za mało. Najwięcej działo się w finale sezonu ;) Te wszystkie sceny z potworkami wyglądają dobrze, widać większy budżet. A, i twórcy serialu wymyślili coś od siebie w fabule i nawet to fajnie wyszło do samego końca.

Ale są też różne zmiany w fabule w stosunku do książek, na które niejeden będzie narzekał.

Także druga połowa sezonu ciągnie serial na plus bo się trochę więcej dzieje, a tak to było jakoś nudnawo.

Jakbym miał ocenić całość to 6-7/10 nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak pierwszy sezon ale na trzeci czekam, tylko niech to nie będą znowu dwa lata:D

Ps. Jakby komuś się nie chciało w finale oglądać napisów to jest tam teaser miniserialu, spin offa z uniwersum wiedźmina.

Spoiler

Serial ma mieć 6 odcinków, dziać się 1000+ lat wcześniej niż wydarzenia z Sagi, pokazać Koniunkcję Sfer i "powstanie" pierwszego wiedźmina.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po pierwszym odcinku drugiej serii . Przyjemnie sie oglądało to "Ziarno Prawdy" . Zobaczymy jak bedzie dalej .

Resztę serialu  pozostawiam na okres Gnusności I Obżarstwa przetykany momentami tzw Spotkan Rodzinnych  :-))).

Ten tydzien w kwestii wieczornych spotkań z niebieskim ekranem poświęcam serii BBC "Edwardian Farm". Jak ktoś lubi historię i zna jako tako angielski - polecam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś wspomniałem tutaj o serialu Chyłka na podstawie prozy R. Mroza, dostępnym na Playerze i "innych źródłach". 

Kilka dni temu zakończył się piąty i ostatni sezon. Całość to pięć sezonów:

Zaginięcie, Kasacja, Rewizja, Inwigilacja oraz ostatni sezon to Oskarżenie. 

Kolejnym serialem Playera na podstawie prozy Mroza jest:

2882-series.jpg.a2df39e1253e032f58780a0d1e1664eb.jpg

Pierwszy odcinek serialu dostępny już na Player i "innych źródłach". 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest znudzony ciągłymi scifi o superbohaterach i chciałby znowu coś w kosmosie to może spróbować The Silent Sea.

Nie jest zły, taki solidny średniaczek. Na razie jeden sezon z ośmioma odcinkami.

Ps. Początkowo strasznie drażnił mnie głos kobiecego lektora, później jakoś przywykłem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All of Us Are Dead - południowokoreański serial telewizyjny o apokalipsie zombie, która wybucha szkole średniej. Tyłka nie urywa, ale zobaczyć można.

Obejrzałem już 6 odcinków z 12 pierwszego sezonu i jestem zaskoczony - ani jednego homoseksualisty czy lesbijki co w Netflixie jest już zasadą. Druga sprawa to występujący w filmie łucznicy, którzy poprawnie trzymają i strzelają z łuków. W większości filmów, które oglądałem to jakaś parodia.

Łuk.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wspomniany przez @smox wyżej All of us are dead.

I jak dla mnie elegancki :) a z zombiaczkami oglądam praktycznie wszystko.

Co na plus to wreszcie taki sam początek zarazy, na małą skalę, początek w szkole, potem się rozszerza. Akcja rozgrywa się w kilkadziesiąt, godzin, jest krwawo. Dużo bohaterów ale szybko padają jak muchy 😈. To nie ameryka więc nie ma broni palnej na każdym rogu ;)

Serial to zamknięta całość, wyczerpał materiał źródłowy, jest całkiem długi bo 12 odcinków, a niektóre nawet po 70min, prawie jak filmy.

Jest też trochę minusów czy rzeczy, które mogą wkurzać. Serial azjatycki no to "taki ten ich styl", czasami za dużo tej ich K-Dramy.

Nie do końca lubię wątki gdzie nagle mamy kilka zombiaków, które są...

Spoiler

Inteligentne i walczą ze swoją przemianą lub nie i są super złym charakterem. Kurde ten, który jest dobry mógłby chodzić z młotkiem i spokojnie wybijać te wszystkie zwykłe/tępe :D bo przecież jemu nic nie zrobią.

Różne mniejsze i większe głupotki.

Ale jak ktoś już nie może patrzyć na Walking Dead po tych kilkunastu latach to fajna odmiana.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tom3kb napisał:

Nie do końca lubię wątki gdzie nagle mamy kilka zombiaków, które są...

@tom3kb, ja inaczej to zrozumiałem. Moim zdaniem chodzi tu nie o kilka rodzajów zombiaków, ale o...

Spoiler

kolejny etap rozwoju człowieka, taki krok ewolucyjny. Połączenie cech człowieka i zombi.

Myślę, że będzie to jeden z głównych wątków kolejnych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z seriali to to jest jedyny jaki polecam na dzis i czekam na 4 sezon:

Spoiler

Plany na sezon Brickleberry 4

Sezon 4 Brickleberry był poszukiwany przez Waco O'Guina i Rogera Blacka. Na nieszczęście dla dwóch twórców i średniej wielkości fanów Brickleberry, Comedy Central odmówiło rozpoczęcia sezonu 4 Brickleberry i zamiast tego odwołało program w 2015 roku.

Główna obsada, z wyjątkiem Steve'a, została zabita przez złe obce krowy w finale sezonu 3 „ Globalne ostrzeżenie ”, ale Steve również nie miał szczęśliwego zakończenia, ostatnio widziano go, jak był ciągnięty za ramiona przez 2 wojskowe krowy, które wspominały, że „ ponownie zniewolą go, a krowy zawładnęły ziemią i zniszczyły ludzi, zabierając ich społeczeństwo i kulturę. Waco i Roger planowali wykorzystać sezon 4, aby Steve mógł przywrócić Brickleberry do normalności, zanim krowy przejęły kontrolę.

Zamiast tego Waco O'Guin i Roger Black zdecydowali się na komiks, aby zadowolić publiczność serialu, zatytułowany „Armoogeddon”. Wyjaśnili, że komiksy przedstawiają, czym miał być sezon 4.

Następstwa
Po wydaniu pierwszego sezonu Paradise PD na Netflix, Waco O'Guin i Roger Black twierdzili, że nadal prowadzą sezon 4 dla Brickleberry. Twierdzili, że cieszą się, że tak wielu fanów Brickleberry wróciło na Paradise PD

image.jpeg.d978376fd593ad34b7ba29ca31748546.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Furioza (mini serial, 4 odcinki).

7972235.3.jpg

Nasi zrobili całkiem fajnego sensacyjniaka w klimatach kibolskich. Najpierw film teraz pewnie troszkę dłuższy serial.

Ps. Nie poznaję Damięckiego szczególnie przez charakteryzację :D od zawsze taki typowy słodziak maks do polskich komedii romantycznych, a tu totalna zmiana.

Całkiem spoko film/serial kto co woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobnie z oceną całości jak @vidkunsen taki maks średniaczek. Właśnie kończę ostatni odcinek i... nic ciekawego. W sumie nawet bohaterów nie pamiętam i o co komu chodziło. :D

Myślałem, że będzie chociaż lepszy niż ostatnie dwa sezony tych "prawdziwych" wikingów ale nie bardzo. Mają być jeszcze 2 sezony, pewnie akcja też przeniesie się do Ameryki, popatrzeć jednym okiem na serial można ale nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrono i genealogia jest na bakier.

Wenedowie nie byli juz wrogami Danelandczyków gdyż Swen Widłobrody był mężem Świętosławy zwanej Sigurdą która była córką Mieszka I a jego szwagier, nie, nie Bolek od Chrobrych ani też mnich (najmłodszy z nich) z niemieckiego klasztoru - sufragan z Bambergu - ksywka Lambert :), mowa tu o Jarlu/Hövdingu z twierdzy Wineta/Jömmsborg - Boromir ksywka "Sven" - był starej, prawdziwej wiary.

Więc Knut Wielki nie obawiał się Słowian Zachodnich bo był w połowie jednym z nich.

Ciemnolicy wszelkiej maści pojawiali sie w tych stronach tylko jako niewolnicy kupców z dzisiejszej Hiszpanii lub Afryki, arabów.

Na pewno żaden z nich nie mógł zosdtać jarlem a już tym bardziej w stolicy i pod rządami Swena Widłobrodego czy też Kanuta/Knuta Wielkiego. 

Tego filmu/serialu nioe zrobił nikt jako filmu historycznego tylko nędzna namiastkę jakiegoś kretyńskiego komiksu dla niezbyt kumatych z zachodu czy z USA.

  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vidkunsen napisał:

Tego filmu/serialu nioe zrobił nikt jako filmu historycznego tylko nędzna namiastkę jakiegoś kretyńskiego komiksu dla niezbyt kumatych z zachodu czy z USA.

Przecież to nie jest serial historyczny :) czy jakiś program dokumentalny to nie ma się co tak rozwodzić.

Co do ciemnoskórej jarl próbowali to sensownie wytłumaczyć, że jej dziadek jarl miał żonę z Afryki i ona już była tam trzecim pokoleniem. Miała męża, który był jarlem, a po jego śmierci ona zaczęła rządzić. Skoro była Gunhilda Matka Królów, która rządziła Norwegią kilka lat to i twórcy mogli sobie wymyślić tutaj kobietę jarla bo dlaczego nie. ;)

Fakt, że czarnoskórzy jeśli byli tam wtedy to stanowili mały procent społeczeństwa, a żeby już załapać się na takie stanowisko to by musiałobyć jak wygrana w totka ale niby każdy ma szansę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Halo.

dbfb2e7dddfd8e39a7cd246dc696.1000.jpg

Fajny serial scifi w uniwersum (jak nietrudno się domyślić) z gier Halo. Ziemianie walczą z Przymierzem (sojuszem kilku ras kosmitów). Główny bohater to jeden ze Spartan takich naszych superżołnierzy. Przyda się jakiś serial gdzie nawalamy się z 👽 bo ostatnio to tylko superbohaterzy i nic innego.

Serial dostał drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@vidkunsen bo ty oglądałaś pierwszy sezon (bodajże w wersji filmowej jak ja), a nie wiem czy wiesz, że drugi już jest to w ramach przypomnienia.

ghost_62442b086028f.jpeg

Jak ktoś lubi klimaty cyberpunkowe albo kojarzy nazwę Ghost in the Shell to powstała nowa animacja CGI z tej serii: Ghost in the Shell SAC_2045. O co biega można zobaczyć na trailerach, 2 sezony bodajże po 12 dwudziesto minutowych odcinków. Pierwszy sezon został też przerobiony w dwugodzinny film jak ktoś wolałby taką opcję. Początkowo "kreska" mi się wydawała taka jakaś dziwna ale się przyzwyczaiłem ;) W drugim sezonie więcej akcji, tylko ten ostatni odcinek kończący historię taki meehhh delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.