Skocz do zawartości

Seriale warte polecenia


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

image.png

Rok 1971, terytorium rezerwatu indian Nawaho. W hotelu zostało popełnione podwójne morderstwo, a 3 tygodnie wcześniej w pobliskim miasteczku zorganizowano napad na transport pieniędzy z banku. Obie sprawy próbują rozwikłać stróże prawa z policji plemiennej.

Serial ma 6 odcinków, powstał na podstawie jednej z serii książek Tonego Hillermana. Wiadomo, że zamówiono już kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak ktoś lubi cyberpunka albo "chińskie bajki" to

Całkiem spoko anime, jestem po pierwszych odcinkach, całość serialu to 10 dwudziestoparominutowych odcinków. Jest nawet z polskim dubbingiem.

 

Jeszcze zacząłem serial The Imperfects, jak to piszą taki generyczny serial, jest trochę humoru, krwistych akcji, taki lekki klimat komediowych horrorków?

Szału nie ma ale lekki odmóźdżacz, przynajmniej na razie bo jestem na początku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WIELKA WODA.

Bardzo fajny mini serial (6 odcinków) o "powodzi tysiąclecia" u nas z 1997 roku.

Ogląda się bardzo dobrze, można łyknąć całość na raz.

Ps. Aż mi się przypomniało jak wtedy pontonem po podwórku pływałem, "parkowałem" koło bramy i potem już drogą na zakupy mogłem iść.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Dopiero zacząłem oglądać, zapowiada się fajnie tak trochę jakby połączyć Lost i Władcę Much. Dwie linie czasowe, rok 1996 i katastrofa drużyny piłkarskiej w górach i ponad 20 lat później, próba odkrycia co tam się naprawdę działo.

Serial dostał drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Teraz zacząłem nowy serial horror.

image.png

Zapowiada się dobrze, miasteczko, z którego nie można uciec i potwory, które przychodzą po zmroku :) Serial dostał drugi sezon, którego premiera w 2023r.

 

Jak ktoś ma mało Gry o tron, to spokojnie może brać się za Ród Smoka.

Knucie tych wszystkich rodów tak samo dalej bawi jak w oryginale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1899.

image.png

Nowy serial twórców Dark, może nie robi takiego wrażenia jak tamten ale ma swój klimat. Można się też domyślić o co będzie ostatecznie chodziło ;)

Na plus to, że pierwszy sezon ma fajne zakończenie i nawet jeśli nie mieliby kręcić kolejnych sezonów bo

Spoiler

w sumie główny motyw ze statkami byłby już nie bardzo potrzebny ;) przynajmniej dla głównej bohaterki i pewnie serial zmieniłby koncepcje na to co się dzieje na końcu 

to w tym momencie serial fajnie się kończy.

Także jak dla mnie mogliby go nie przedłużać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

image.png

Całkiem fajna mieszanka serialu młodzieżowego, detektywistycznego, fantastycznego. Do tego jeszcze "rodzinka Addamsów" jeśli ktoś kojarzy, w sumie to ich córeczka, bo reszta pojawia się epizodycznie.  Serial niby od Tima Burtona ale ja tam za bardzo nie widzę jego stylu z wcześniejszych filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

image.jpeg.08059a8db0228b58204a11fdf65cfd2a.jpeg

Rogue Heroes (Oddział dla zuchwałych), 2022/2023, Wielka Brytania.

S.A.S. - geneza, Afryka 1941.

Niesamowity podkład muzyczny kapel AC piorun DC :) 

 https://www.filmweb.pl/serial/Oddział+dla+zuchwałych-2022-10003718

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Oddział+dla+zuchwałych+Zwiastun+nr+2+polski-63590

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rodzina Soprano": czy wiesz wszystko o rodzinie? [QUIZ] - Film

 

Nie wiem czy ktoś polecał, ale rodzina soprano to chyba najlepszy gangsterski film jaki powstał. Zazwyczaj nie oglądam tego typu seriali ze względu na ciężkość oglądania, ale tutaj wchodzi jak złoto. Oprócz zwykłych przestępczych działań macie pokazane prywatne życie i inne sprawy. 

https://www.filmweb.pl/serial/Rodzina+Soprano-1999-35405

WIkingowie to chyba klasyk.

https://vodsfera.pl/tvshows/wikingowie-walhalla/

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie opisywałem tego czegoś więc skoro Tom3kb się pokusił to ... .

To jest szajs jakich mało, akcja klei się jak na tureckich telenowelach, Pedro, Pedro, Pedro! jak ty się dałeś w to wcisnąć, w ten szajs.

Celowo ominąłem opis "fabuły" i odcinków, może po obejrzeniu (zazwyczaj na podglądzie) ktoś pokusi się na bardziej dosadne określenie tego "malinowego okara (okar - starodrawidyjski zaimek ;) )".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przedstawiam wam dwie nowości ze świata seriali które warto oglądnąć. 
Pierwszy chociaż jeszcze nie pełny bo dostępnych jest 6 odcinków sezonu pierwszego to serial SILO:

8068957.3.thumb.jpg.d70e7e621e918ccae81b561f96268995.jpg

 

"Silos" zabiera nas w niedookreśloną przyszłość, w której ostatnich kilkanaście tysięcy ludzi mieszka w zamkniętym silosie pod ziemią. Jedyne, co wiedzą, to to, że 140 lat wcześniej wybuchła rebelia, która chciała silos otworzyć, ale na szczęście została stłumiona – jednak rebelianci mieli zniszczyć wszystkie książki i wszelkie informacje o tym, czym silos jest i jak powstał. Społeczeństwo żyje w ściśle kontrolowanych warunkach i musi przestrzegać miliona zasad, by w silosie panował określony ład.
Nie ma bowiem wątpliwości, że poza silosem jest niebezpiecznie i każdy, kto wychodzi na zewnątrz, błyskawicznie umiera...

za stroną : https://www.serialowa.pl/407132/silos-recenzja-opinie-serial-apple-tv-plus/

 Moim zdaniem warto czekać na następne odcinki bo z każdym nowym jest ciekawiej..

DRUGI SERIAL to FUBAR:

AAAABab-9CwnzsZXkPhjrTh7CR60ygJ7IpWokuBnCL7r1skiW-bFO-DvOilb2Q6u7z9T8Lr3Yv2KHB_m1Lj--rvF_25ecuj8cAmBe_g-kFFHgVaAEMArvbXvPdgLZtHkEtz-Kg6sDQ.jpg.700c5d31ef3100954a821526df9c6a23.jpg

 

Luke Brunner zamierza przejść na emeryturę po przepracowaniu większej części swojego życia jako agent CIA. Zanim to nastąpi, musi udać się na jedną, ostatnią misję aby wydostać z gniazda węży zdekonspirowaną agentkę. Nie spodziewa się jednak, że ta agentka, to ktoś bardzo dobrze mu znany, kto nakłamał mu w żywe oczy, że zajmuje się na co dzień czymś zupełnie innym.

Za stroną: https://www.ppe.pl/recenzje/320022/fubar-2023-recenzja-serialu-netflix-pierwszy-serial-ze-schwarzeneggerem.html

Stary Dobry Arni powraca :) 
Niby schemat z super agentami tym razem CIA ale czy do końca schemat??

Wartka akcja szczypta humoru czyli nie ma jak to w rodzince...
Polecam cały sezon 1 jest już dostępny. 
 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubar - Tom3kb - trafna opinia :) 

Silos - Oldman - tematyka znana i oklepana, taka seksmisja 40 lat później + "napięcie i groza" rodem ze slamsów w USA i topos z wielu filmów i książek SF.

Nic odkrywczego. :)  

troche lepsze od "marii luizy", "głabuelii" czy innej tego typu telenoweli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

image.png

Ekranizacja komiksu... wróć mangi i późniejszego anime. Oryginałów nie znam ale natrzepali tego od 1997 roku z ponad 100 zeszytów, a animacji ponad 1000 odcinków.

Uniwersum strasznie dziwaczne 😁 ale serial całkiem fajnie się ogląda. Zaliczyłem kilka pierwszych odcinków z ośmiu, z których składa się pierwszy sezon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.