Skocz do zawartości

Gra forumowa (zasady niedokończone)


Walik Czosnek

  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy takie coś ujdzie?

    • Tak
      4
    • Nie
      0
    • Jestem leniem i tak w to nie zagram!
      2
    • Nie interesuje mnie to :p
      2


Rekomendowane odpowiedzi

 1.Narrator - "Bajarz" - konto stworzone na potrzeby gry, do którego dostęp będą mieli wybrańcy tylko niektórzy. To on opisuje świat gry, co jednak je uniemożliwia robienia tego również przez graczy. Organizuje on wydarzenia (Emisje, napady etc). Narrator nie może uczestniczyć w grze czyli nie może stworzyć własnej postaci, ale może kontrolować postacie ważne dla fabuły np.: Sidorowicza :)

 

Narrator może zostać zmieniony, ale to zostanie dokładniej opisane, jeżeli projekt przejdzie. 

 

 

2.Gracz - tworzy własnego stalkera, opisuje co i jak na podstawie szablonu (tu kiedyś pojawi się spojler) 

 

Użytkownik odpowiada za czyny, myśli etc swojej postaci. To on ma wpływ na to co zrobi i jak to zrobi.

 

To również zostanie rozbudowane

 

 

3.Opowiadania - to na nich opiera się cała rozgrywka. Użytkownik i narrator może zlecać zadania, które mogą zostać wykonane przez uczestników zabawy. Jednak by napisać o przygodzie swojego stalkera nie trzeba wykonywać misji, można np.; wyruszyć na rajd samotnie, lub z innym użytkownikiem. W tym wypadku jednak zalecane jest, by najpierw ustalano przez PW co kto robi etc, a potem dopiero zapisaniu. 

Opowiadania są obojętne, czy to jeden długi post, czy seria krótkich, w których bohaterowie rozmawiają między sobą. Narrator również może wpływać na opowiadania, ale w niewielkim stopniu, np - "wywołać" Emisję. Wtedy jednak we wszystkich opowiadaniach wybucha Emisja.

 

4. Ekwipunek naszego bohatera.  - każdy dostanie np. 5,10,15k rubli i będzie musiał za to kupić sobie coś w sklepiku.

Każdy z graczy powinien w opisie swojego konta w spojlerze czy w jakis inny sposób opisać listę przedmiotów :) 

 

5.Sklepy etc. - sklepem zarządza narrator. Co 1/2/3 dni powinien aktualizować listę przedmiotów, i jak na zonę przystało - nie powinno być ich zawrotnie dużo ani nie powinno być wszystkiego.

 

GRA SIĘ JESZCZE NIE ZACZĘŁA JEST TO TEMAT DYSKUSYJNY

 

Jeżeli gra przejdzie, rozwinę te zasady, bo mam ich sporo.

 

Tak więc proszę pisać co o tym sądzicie :)

 

 

Edytowane przez Walik Czosnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ jak to ma się do realu? czyli, że kupuję akces/figurki/postacie i gram na planszy - papier lub komp - cos jak heksy np w panzer generalu czy inny model planszy rozgrywki?

2/punkty 2,3 i 4 mój Stalker sie zwie Iliia Muromiec i jest nieśmiertelny i niezniszczalny, jest najmusem i tyra(pracuje/wykonuje zadania) razem lechem i Czechem ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walik - dodaj 4 pozycję w sądzie. " Nie interesuje mnie to".

Dodanie do pkt. 3 wyrazu "leniem", delikatnie mówiąc, jest niewłaściwe.

Zrobione :)

 

A no miałem pomysł, więc i go opisałem, bo raczej coś w stylu tego, że narrator napisze - Wielki kaban wyskoczył zza krzaków wprost na stalkerów - po czym wszyscy gracze będą pisać - Wtedy przyłożył swój karabin do oka i pociągnął po wielkim cielsku długą serią z karbinu - wgl by nie pasowało do S.T.A.L.K.E.R.A., więc wymyśliłem, że każdy będzie pisał historię tego jak to się stanęło, że założyli własny obóz etc. 

Takie współtworzenie świata :)

 

1/ jak to ma się do realu? czyli, że kupuję akces/figurki/postacie i gram na planszy - papier lub komp - cos jak heksy np w panzer generalu czy inny model planszy rozgrywki?

2/punkty 2,3 i 4 mój Stalker sie zwie Iliia Muromiec i jest nieśmiertelny i niezniszczalny, jest najmusem i tyra(pracuje/wykonuje zadania) razem lechem i Czechem ... ;)

 Aj tam nie przesadzaj :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki kaban wyskoczył zza krzaków wprost na stalkerów - po czym wszyscy gracze będą pisać - Wtedy przyłożył swój karabin do oka i pociągnął po wielkim cielsku długą serią z karbinu

 

I wtedy kaban kwiknął, walnął pośmiertnego klocka i ekipa zbierała sobie grzybki i jagody na zagrychę już bez obaw,że coś lub ktoś wpadnie na ich libację na krzywy nomen omen ryj.

 

:woot: :D ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie :D

Czyli zaczynam robić rozszerzenie zasad :)

Tylko trzeba jeszcze @portals'owi powiedzieć, że opracowałem te zasady :)

 

EDIT

A i te zasady mogą być uboższe od pierwowzoru, bo pierwszy post zaginął :/

Edytowane przez Walik Czosnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem!!! widze to tak: gra "prozaiczna" (opowieść - rzeka) fabułę tworzymy sami dopisując ją na bierząco np. jak w/w lub :

... I wtedy Marisia mnie mocno i niepodziewanie przycisneł, pocałowała i powiedziała czule do ucha

-Robie to tylko dlatego żeby alieksiej(Woronin) był zazdrosny o mnie bardziej !!!

1/ jeden z wariantów tego co dalej - Ożesz ku... , noi to teraz cała Powinnośc i ich kumple trepy sobie strzelnicę z mojej dupy zrobią, a w szystko przez jeden kaprys nomen omen baaaaaaaaardzo powabnej kobiety.

Ech ta sztuka wyboru - spokój ducha czy też ulotna chwila narawany przed zgonem.

2/ marusia! pochlałaś czy jak a możę bys tak dilera zmieniła bo ostatnia działka coś ci nie służy, nie interesują mnie cudze(Woronina) kobiety a ciebie nie powinni interesować inni jak już z kims jestem...

 

:D :D :D

 

Kiedyś dowiedziałem się o co chodzi kobietom mojej też...po minucie zmieniła zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.