Skocz do zawartości

Prypeć. Czas Rozliczeń - Czas Sojuszu (Prolog: I część serii)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem z pamięcią. Mam się spotkać z Nikołajewem( ten co zlecił znalezienie miśka) i nie wiem gdzie on jest. "Tam gdzie spotkałeś drugi raz Kniaziewa" .Chodzi o tego ocalonego z SBU. Pierwszy raz był na stadionie a drugi ni cholery nie pamiętam.

 

ss_tybet_11-19-18_18-30-39_(pripyat_full).jpg

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Początek gry, od razu po intrze, rozmowa z Nikołajewem, kończy się dialog i od razu wylatuje, ocb? oczywiście wszystko zrobione tak jak trzeba, mod postawiony na D, nawet zmieniłem nazwy tych folderów o czym jest mowa w 1 poście, taki log:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\scripts\utils.script:588: attempt to index local 't' (a number value)

Już jest ok, to była chyba taka jednorazowa akcja wylotowa

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Pamiętam, że takie wyloty bez przyczyny się zdarzały, ale wgranie zapisu pomagało.

W tym modzie jest ukryty drugi mod. Taki mały hardkorek. Możesz w niego zagrać, jak wykonasz zadanie na komputer w sklepie. Masz wtedy możliwość uruchomienia go z tym ukrytym modem. Po pierwszej akcji z tego moda musisz pójść wykonywać zadania z właściwego moda i wrócić dopiero po iluś tam godzinach. Wtedy dostaniesz kolejną zabawę. Ale granie w tego dodatkowego lub nie granie, nie ma najmniejszego wpływu na fabułę.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 A na pewno rysunki są dla Chraszcza, a nie dla tego NPCa napotkanego na samym początku? A obrazki oddajemy dość późno.

Jeśli myślimy z Chraszem o tej samej "księgowości", to jest w sklepie, tym bliższym księgarni. Tam będzie ten komp z "wewnętrznym modem". Czy korzystałeś już z usług nocnego handlarza? Warto jest naprawiać tę broń, którą on skupuje, bo za naprawioną ładnie płaci.

Pamiętaj, że dużo naprowadzeń w modzie jest na domysł. Pamiętam takie " żelazny koń, bodzie betonowe drzewo".  Koń to auto, a drzewo to betonowy słup. I z takim czymś musisz radzić sobie sam.

Trudno Ci bedzie podpowiadać, bo to mod sprzed lat, ale chyba @Mnieciu  zrobił do niego filmiki po polsku. Ja nie on, to @MaklerR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Z tego co ja pamiętam z początku to dla Nikołajewa miał być 1 rysunek i on był przy diabelskim młynie i ten miś dla dziecka, mam obie te rzeczy, Nikołajewa nie ma i nie wiem czy mam mu to oddać czy co? dla Chroszcza miało być kilka rysunków i potem spotkanie z jakimś gościem, pojawił się też mechanik Disel i dla niego 5 schematów i 5 kompletów narzędzi ale to to chyba można robić całego moda bo jest tego dużo i nie wpływa na fabułę, 2 schematy już mu dałem, Cinemam pokazuje akurat w tym przypadku gdzie jest kilka pozostałych.

Z wewnętrznego moda korzystałem tam gdzie był kontroler na początku.

10 godzin temu, kondotier napisał:

Czy korzystałeś już z usług nocnego handlarza? Warto jest naprawiać tę broń, którą on skupuje, bo za naprawioną ładnie płaci.

Tak, korzystałem z handlu obwoźnego, sprzedałem mu arta, a co do napraw to na razie z nich nie korzystam bo ceny są tak wysokie że mnie z laczków wyrwało jak je zobaczyłem,  jest najdrożej ze wszystkich modów jakie do tej pory zrobiłem, btw nie wiem kto to wymyślił takie ceny ale srogo popłynął, za byle co trzeba płacić po kilka tysięcy rubli a naprawa karabinów jak są mocno zniszczone to w niektórych przypadkach nawet ponad 100000r gdzie ja mam ledwo kilkadziesiąt i to jak się dobrze uwijam ze złomem a jak wiadomo w tym modzie nie kupują uszkodzonych rzeczy także z kasą lipa.

Poszukam tych polskich filmów skoro piszesz że są bo Cineman to Cineman, ja ruskiego ni w ząb a on też nie zawsze pokazuje co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Tych pierwszych obrazków masz za mało. Każdy znaleziony obrazek pokazuje Ci, gdzie szukać następnego. Powinno ich chyba być 4 czy nawet 5.

Podobnie jest też z takimi znajdźkami w różnych miejscach. Zawsze jest podpowiedź, gdzie szukać następnej. Tak jak ta o koniu i słupie. W nich są rzeczy potrzebne do zadań. Tak że trzeba uważać aby nie zjeść, wypić, zużyć konserwy, energetyka czy apteczki z takiego schowka.

A jak mechanikowi znajdziesz obrazki - warto się pośpieszyć - to ceny napraw będziesz miał groszowe. Ta zaporowa cena na początek jest po to, abyś się z tym zadaniem pośpieszył. Więc nie odkładaj szukania. Jak oddasz wszystko, to sam będziesz mógł naprawiać, o ile pamiętam, za darmo. I za księgarnią jest skrzynia, tam warto gromadzić naprawioną broń ( ale tylko tę co nocny skupuje ), bo wtedy w czasie jednego cyklu nocnego zdążysz obrócić kilka razy z towarem w granicach udźwigu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

22 minuty temu, kondotier napisał:

Tak jak ta o koniu i słupie.

Ty ciągle o tym koniu i słupie, oświeć mnie bo zupełnie nie wiem o co Ci z tym chodzi

23 minuty temu, kondotier napisał:

Tych pierwszych obrazków masz za mało.

ale Cineman ma ich tyle samo i chraszcz z nim gada dlatego dziwie się że ze mną nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Koń i słup. Znajdujesz schowek w nim karteluch z taką enigmatycznie zapisanym naprowadzeniem " Żelazny koń bodzie betonowe drzewo". A ty to masz odczytać "samochód który uderzył w betonowy słup" i taką sytuację znaleźć w Prypeci. Chodzisz i szukasz. To jest jedno z ostatnich naprowadzeń, wcześniej masz inne. np. coś o trąbie słonia. Musisz więc w Prypeci znaleźć właściwego słonia, choć ZOO tam nie ma.

Widocznie nie masz zrobionych zadań Chraszcza, a nie sprawy obrazków. Piszesz, że masz znaleźć kogoś tam, to go znajdź. A nie jest to przez przypadek sprawa jakiegoś magazynu Chraszcza, który mu ktoś zajął? Jak to on, to masz go na tej drodze gdzie się pojawiłeś, kawałek do przodu po lewej stronie za blokami. Takie chyba garaże.

Obrazki mają być 4 + miś. Przeczytaj sobie jeszcze raz co mówił Ci zleceniodawca na koniec waszej rozmowy, albo 3 i 4 wpis w temacie moda. Mod był tak wałkowany, że wszystkie problematyczne sprawy zostały w temacie omówione i opisane, często gęsto z obrazkami gdzie są ukryte znajdźki. Np. w podziemiach czy na Jubileuszowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

7 godzin temu, kondotier napisał:

Widocznie nie masz zrobionych zadań Chraszcza

Bo on nie chce gadać, to jak mam je zrobić?

7 godzin temu, kondotier napisał:

Piszesz, że masz znaleźć kogoś tam, to go znajdź

Tak, i to jest po ostatnim obrazku, on coś mówił że z ostatniego obrazka zorientuje się kto to jest czy gdzie go szukać, coś takiego, nie mogę już odczytać w historii wiadomości bo mi sie to kasuje w PDA

7 godzin temu, kondotier napisał:

Obrazki mają być 4 + miś.

No to przecież mam 4 i miśka tez mam + 5 obrazek ten co mi dał na początku ten wojskowy, masz na zrzucie wyżej

A ten klucz do księgowości to nic nie daje, po prostu otwieram nim drzwi które na początku było zamknięte w tym wielobranżowym gdzie było 5 kontrolerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A porobiłeś zadania pozostałych siedzących w Pralni?

Coś musisz mieć nie zrobione, skoro nie masz dialogów. Wybacz, ale trudno po latach przypomnieć sobie jakieś szczegóły. Pod koniec moda wróci ten od obrazków i miśka, tak że tym się nie przejmuj.

Chyba masz zachowane zapisy, to wgraj ten gdzie jest mowa o tym do szukania i się dowiedz co popchnąć. Niektóre zadania muszą być robione równolegle, aby dalej się powiązać. A że w modzie wiele zależy od tego co już nalazłeś, czyje zadania porobiłeś, to mnie jest trudno dociec co może być przyczyną braku dialogu.

Choć coś mi świta, że tam gdzie jest komputer, był jeszcze jeden klucz do znalezienia. I to po niego posłał Cię Chraszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

2 godziny temu, kondotier napisał:

A porobiłeś zadania pozostałych siedzących w Pralni?

Czyli których? oprócz Chraszcza i potem Disla nikt tam zadań nie daje, przynajmniej mi nikt nie dał

2 godziny temu, kondotier napisał:

tam gdzie jest komputer, był jeszcze jeden klucz do znalezienia. I to po niego posłał Cię Chraszcz.

To nie był klucz i nie tam gdzie komputer, on mnie posłał żebym znalazł pilnik i surówkę do klucza żeby można było zrobić zapasowy klucz do księgowości i to wszystko ode mnie dostał, rzeczy było w starym CU tam gdzie jest wolność i Wujek Jar, potem były tylko te obrazki, i od obrazków stoję z fabułą, w międzyczasie jeszcze byli ci turyści/naukowcy żeby ich przeprowadzić z domu kultury do wojaków do szpitala, tez to zrobiłem.

Wcześniej pisałeś o jakimś schowku za księgarnią, gdzie on jest dokładnie? bo byłem tam i nic nie znalazłem, specjalnie poszedłem za dnia żeby widzieć i nic, czy ja mam na niego dostać zadanie czy on tam po prostu jest bo jest?

Poczytałem trochę temat ale głównie jest mowa właśnie o tych schowkach (przynajmniej pierwsze 5 stron) nic tam dla siebie nie znalazłem.

Dobra ogarnąłem to, okazało się że jak w większości przypadków problem był banalny, brakowało mi jednej notatki nr 1, ale moja gra w tego moda i tak się już chyba zakończyła, dostałem zadanie właśnie od Chraszcza na odzyskanie magazynu tam gdzie są ludzie ze świadomości Z, przy próbie wysadzenia BTRa wylatuje, gdy zakładam ładunek i już BTR ma wybuchnąć natychmiastowy wylot, zadanie jest na czas, a już się rozkręcało a tu taki ch*j:037: ja to mam zawsze szczęście

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....r. - zew prypeci\gamedata\scripts\xr_effects.script:1288: attempt to index global 'npc' (a nil value)

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cez137 napisał:

Z, przy próbie wysadzenia BTRa wylatuje,

Nie wiem, czy Tobie pomoże, ale pomogło gościowi na ap-pro, który miał problem w tym samym momencie gry i wylot z identycznym logiem.

Po wzięciu zadania od Chraszcza musisz wybiec z Pralni i nie oglądając się na mutanty śmigać prosto na miejsce. Ja dobiegam tam w ciągu minuty. Mam w zapasie 3 minuty, żeby spokojnie wszystkich załatwić. Przeważnie zajmowało mi to 2 minuty. Spokojnie zabieram materiały wybuchowe i ustawiam je na BTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron hmm? Dobra dzięki spróbuję tak zrobić a szczerze mówiąc też miałem zamiar powtarzać to zadanie od nowa bo jest na czas i miałem go na styk, wszystko szybko, dużo akcji w krótkim czasie a to nie jest wskazane przy modach na moim sprzęcie.

Pomogło, ale wylotowy to on jest, przynajmniej u mnie, na godzinę grania to minimum raz wylecę. Nic strasznego bo uruchamiam go powtórnie i już hula ale jednak. W zadaniu z Masłowem akurat trafia się emisja, idę do schronienia, czekam, emisja się kończy, wylatuje, akcja powtarzana kilka razy, ehh chyba nic nie będzie z tego moda :unsure: ten sam log co wcześniej

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\scripts\utils.script:588: attempt to index local 't' (a number value)

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Za księgarnią powinieneś znaleźć skrzynię. Leży w jakimś narożniku przy samej ścianie.

Z tym Masłowem to wczytaj jakiś wcześniejszy zapis, nie rozmawiaj, idź do ukrycia i przeczekaj aż się skończy emisja. Możesz nawet wybrać inne ukrycie dla pewności. Dopiero po niej idź na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier skrzyni nie znalazłem ale za to znalazłem schowek, oczywiście zaminowany, kto daje kody do tych schowków? bo już kilka znalazłem

Poza tym mam problem z zadaniem od lekarza z hotelu, gdzie jest ta cholerna lilia? ma rosnąć gdzieś przy wodzie, czy w Prypeci oprócz przystani jest gdzieś jeszcze woda? no i ten kompas dla Inkwizytora, dał wskazówkę że stalkerzy zwykle znajdowali go przy pomnikach, trzeba szukać go z detektorem Welesa, posiadam ten sprzęt ale nie wiem który to pomnik, już chyba wszystkie obleciałem i nic, który to pomnik? ostatnie zadanie to zniknięcie Fiedki, podobno zapadł się po ziemię na tylnym dziedzińcu internatu, byłem tam chyba z 10 razy i zajrzałem w każdy kąt, to ma się coś zadziać czy coś? bo nic tam nie ma, ani trupa, ani żadnej notatki hmm?

ss_windows7_10-11-19_20-18-46_(pripyat_full).jpg

ss_windows7_10-11-19_20-22-59_(pripyat_full).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Po całej Prypeci są rozrzucone fleszki, a w nich kody i podpowiedzi gdzie skrzynia. Tu masz podpowiedź: https://stalkermod.ru/forum/90-pripyat-tochka-otschjota-vremya-alyansa-3/148158-mini-gid-prohozhdeniya-moda-pripyat-tochka-otschjota-vremya-alyansa-3.html#148158     

W drugim spojlerze. Wiem, że zrobiłem przetłumaczenie tych obrazków, ale gdzie są nie wiem. Może jak porządkowali tę trylogię, to tę poradę gdzieś wcięło.

A kwiatek jest w tej przystani. Szukaj stojąc w wodzie. Chyba z lewej strony tych schodów do rzeki.

Zobacz też ten mój wpis:

Wzmiankowany "piętrowy opis" jest chyba w tej paczce z mega. Tej co zawiera moda spolszczenie i opis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Przecież miejsce każdej fleszki masz zaznaczone kółeczkiem. Czego jeszcze więcej chcesz?

277328891_Beztytuu.thumb.jpg.66cd56724d23518d164db4c1eb08f310.jpg

Pobrałeś tę paczkę, gdzie jest to z tłumaczeniem? Tam jest więcej wyjaśnień.

DODANO: W katalogu spolszczenia jest PORADNIK, w którym masz to wszystko po polsku.

Jest zrobiony w OpenOffice, bezpłatnym edytorze tekstów. Jak nie masz, to pobierz i zainstaluj sobie. Da się też otworzyć MicrosoftOffis.

Masz to wyłożone kawa na ławę.

332131621_Beztytuu.thumb.jpg.d68cde6ce9038f68d4025ff38552a756.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137:

Tutaj zajrzyj (https://stalkermod.ru/forum/90-pripyat-tochka-otschjota-vremya-alyansa-3/148158-mini-gid-prohozhdeniya-moda-pripyat-tochka-otschjota-vremya-alyansa-3.html#148158) pod hasło: 

Spoiler

Инструменты, книги и флешки для взлома сейфов.

Эти тайники не откроются, пока вы не поговорите с Гломаром.
 

:pinch: ВНИМАНИЕ: СПОЙЛЕР!

Tamże jest m.in.:

Spoiler

4_2015-05-19-6.jpg

2_2015-05-19-7.jpg

3_2015-05-19-6.jpg

1_2015-05-19-8.jpg

 

Także tam jest np.:

Spoiler

Предметы с кодами, для разминирования тайников. 10 предметов. Коды написаны так, как надо вводить (Уже перевёрнуты.)

:pinch: ВНИМАНИЕ: СПОЙЛЕР!
Предмет - где тайник - код тайника.
Водка - Горком КПСС - 6417
ss_laki_05-19-15_04-40-03_pripyat_full.j

Jakby coś to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dobra tam już nie o to chodzi że mi nie pasuje poradnik tylko że czasem po tych fotkach nie mogę się zorientować gdzie to dokładnie jest, tak to jest ok, druga sprawa jest taka że obleciałem wszystkie 5 wozów i w żadnym nie znalazłem paliwa do windy, na pace jednego znalazłem fleszkę (na foto) ale w opisie nie jest napisane do którego schowka, kodu też tam nie ma, w poradniku też nic nie znalazłem na ten temat. Wiem co to jest OpenOffice, używam na codzień ale nie będę się bawił z tym, poza tym stronkę automatycznie tłumaczy mi Google więc i tak tego nie potrzebuję

I takie mam jeszcze pytanie, czy w trakcie szukanie pleśni dla Nikołajewa jest możliwość porozmawiania z Fiedką ale tak żeby najemnicy mnie nie zauważyli? no bo próbowałem kilka razy ich podejść tak żeby mnie nie zauważyli no i nie mogę, a może tak ma być? bo oni automatycznie jak mnie zauważą to ich tam zabijają i w trakcie tego anulują się 2 zadnia, z Fiedką i chyba jak dobrze pametam na te części radiowe

@vidkunsen tak wiem, już tam patrzyłem, dobra sprawa ten poradnik

 

ss_windows7_10-12-19_09-43-14_(pripyat_full).jpg

ss_windows7_10-12-19_10-49-07_(jupiter_underground).jpg

ss_windows7_10-12-19_10-55-06_(jupiter_underground).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137:

Spoiler

Машины в которых есть бензин.

:pinch: ВНИМАНИЕ: СПОЙЛЕР!
1_2015-05-19-8.jpg
 
2_2015-05-19-8.jpg
 
3_2015-05-19-7.jpg
 
4_2015-05-19-7.jpg
 
5_2015-05-19-5.jpg

Подойти к бензобаку и водить курсором, пока не появится надпись: Слить бензин.

Tłumaczę (własne): podejdź do baku i wódź kursorem póki nie pojawi się napis:  spuść benzynę, i tak z każdym bakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.