Skocz do zawartości

Prypeć. Czas Rozliczeń - Czas Sojuszu (Prolog: I część serii)


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba patch poprawił to spawnowanie się anomalii w miejscach z questowymi npc ale głowy nie dam.

Odradzam szukanie fleszek, narzędzi i schowków z poradnikiem w ręku, może to skutecznie popsuć radość z gry.

Jak to napisał jeden z graczy na rus forum: Miejsca schowków chyba wymyślał jakiś sadysta. Ale zawartość w nich ukryta warta jest szukania. To prawdziwy bonus dla wytrwałych i cierpliwych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyszło by Ci do głowy, aby jednej z fleszek szukać na dachu CU Jubileuszowe i to jeszcze na dodatek nie na nim samym, ale jednej z liter neonu?

Nawet ta na stadionie, leżąca na ziemi, jest tak słabo widoczna, że można koło niej przebiec i nie znaleźć.

Poradnik przetłumaczyłem, ale nie ma obowiązku stosowania się do niego. Pozbierałem wszystko, a korzystałem z nikłego procentu znalezisk.

Ale po prostu miałem to wszystko i też dało mi satysfakcję. A po pierwszym ograbieniu, było jak - nomen omen - znalazł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier, broń Boże nie krytykuje Twojej pracy. Po prostu napisałem o swoim wrażeniu. Przeleciałem się z poradnikiem po Prypeci, znalazłem wszystkie fleszki, otworzyłem przypisane im schowki. To samo zrobiłem z narzędziami i książkami dla Diesela. W efekcie miałem tyle kasy oraz sprzętu, że już nawet nie chciało mi się zbierać czegokolwiek z zabitych, a mod przestał być jakimkolwiek wyzwaniem.

Stąd moja rada, żeby nie robić tego. Ale każdy gra tak jak lubi, kto będzie chciał to skorzysta, kto nie będzie chciał to nie skorzysta. Fleszki warto zebrać, nawet nie dla otwarcia schowków ale dla niesamowitych i przejmujących relacji z usuwania awarii w Czernobylu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fleszkami jest scenariuszowe rozwiązanie. Możemy je zgodnie z zadaniem oddać Diselowi, bez zaglądania do schowków.

Ale znalezienie schowków, to też wyzwanie, nawet z poradnikowym naprowadzeniem. Nie tak łatwo do nich dotrzeć. Choćby ten w Technikum, o którym powyżej ktoś pisał.

Po skończeniu moda, też mam pewne odczucia niedosytu jednego, lub przesytu innego rozwiązania gry.

Nie odebrałem Twojego pierwszego wpisu jako krytyki. Podjąłem tylko polemikę, która grającym pozwoli na samodzielne podjęcie parafrazy szekspirowskiej decyzji "Brać albo nie brać, oto jest pytanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jestem nierozgarnięty :(, zebrałem dopiero 3 fleszki i jeżeli dobrze zrozumiałem to w treści podglądu są kody ale ja mam numery 7130,7037,9510 których nie ma w poradniku mam również dopiero 3 przedmioty i jeśli także w podglądzie są kody to mam np. 5194, 8613  (a w poradniku jest 3168) 4801 - ten się zgadza to konserwa. Przy okazji jaki schowek "otwiera" konserwa - pogubiłem się. Chyba podpowiedź opisu schowka jest w oryginalnej wersji, w spolszczeniu mam np. dok. anubyzl noidats dla kodu 5194. Wróciłem następnego dnia po rozwaleniu BTR - doczytałem się dopiero, że powinna być tam apteczka - ale jej nie ma :(, czy stalkerzy mogli ją zabrać? Nie mogę także znaleźć fleszki na Jubilejnym - nie ma jej na literze na górze (szukałem na właściwym napisie) - czy fleszki mogą spaść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poradniku dołączonym do spolszczenia, masz jego fragment, w którym opisane jest połączenie przedmiotu z miejscem schowka. Również kolejność cyfr kodu, jest już prawidłowa. A w opisie znalezionego przedmiotu masz nie tylko kod, ale i miejsce gdzie szukać do pary. A że niektóre opisy są dość przewrotne, np. żelazny koń bodący betonowe drzewo, trzeba dobrze pogłówkować. A podany przykład dotyczy samochodu rozbitego o betonowy słup :).

najdrok - piszesz że kodów nie ma w poradniku. Pod screenami miejsca fleszek ( lub lokalizacji schowków ) masz tekstowy opis nr flaszki, miejsca i kod. Kod już odwrócony. Popatrz dobrze, a wszystko znajdziesz. Autor tego poradnika, zadał sobie sporo trudu, aby nic nie opuścić.

Teksty które na screenach są grażdanką, dałem w przetłumaczeniu pod screenem.

Jeśli nie dokończyłeś moda, to po apteczkę możesz iść w dowolnym czasie. Będzie leżeć i czekać na Ciebie :).

Z tym, że podniesienie "zwykłej" apteczki, może nastąpić dopiero po wykonaniu zadania od Chraszcza.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apteczkę znalazłem :) - chodziło mi tylko, że po spolszczeniu w opisie przedmiotów (przynajmniej u mnie) są niezrozumiałe wstawki typu dok. anubyzl noidats  i nie wiedziałem, czy to są podpowiedzi - więc raczej mi nie pomogą i muszę się zdać na poradnik :). Czy ta fleszka której nie mogę znaleźć jest na CU Jubileuszowe (tym z podstawki) - bo przewija się także info, że w budynku Komitetu partii Флешка № 9 - Юбилейный (Дом Быта) – 4158 – nowy budynek partii (winda do X-8)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najdrok - wszystko jest w najlepszym porządku :biggrin:. Przeczytaj to niezrozumiałe anubyrt noidats od tyłu ( wspak ) i się dowiesz co i jak. To samo dotyczy kodów.

A po fleszkę na CU Jubileuszowe, to się zabawisz w alpinistę. Zobacz screeena w poradniku. Niedokładnie czytasz opisy. Fleszek jest 10. W poradniku, każda jest dokładnie zescreenowana i opisana.

W Komitecie Partii, jest chyba też, ale to inna.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lipca wyszedł nowy patch do moda. Po zainstalowaniu wymagana jest nowa gra. Link do poprzedniego patcha z pierwszego postu jest nadal aktywny Jeśli ktoś nie chce instalować najnowszej poprawki to prosze postępować zgodnie z instrukcją z pierwszego postu.

[ciach] Jednak zmian jest więcej niż to wyglądało ma pierwszy rzut oka i polonizacja wymaga większego fixa.

Edytowane przez Gatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc nie mogę załapać jak samemu naprawiać broń, wydaje mi się, że znalazłem i oddałem instrumenty oraz książki do upgrejdu dla Diesla, ale nie mogę "wywołać" żadnej komendy do naprawy :(. Chyba, że jakieś klucze przeoczyłem (nie wiem jak sprawdzić czy 10 mu oddałem), albo można naprawiać tylko jakiś konkretny rodzaj broni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam , miał ktoś problem ze schowkami ? posiadam przedmioty z kodami ale przy próbie rozminowania i wpisania kodu do konkretnego schowka i tak detonacja . Handlarz nocny niby miał skupować każda broń jak leci do konkretnej kwoty ale uszkodzonych brać nie chce .

Chyba doczytałem że kody powinno się wpisywać od tyłu do przodu tak jak opis miejsca ale nie jestem pewny sprawdzę przy okazji .

Edytowane przez mkk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wpisujesz kod? Tak jak jest na przedmiocie lub fleszce, czy wspak? Trzeba wpisywać od tyłu, lub takie jak są w poradniku.

Nocny skupuje broń natowską. I mała porada. Jak już Disel naprawia ci broń po niskiej cenie, to zamiast dźwigać tony złomu, lepiej dać kilka sztuk do naprawy i udoskonalić ( ale tyko wtedy, jak już możesz to robić sam), bo wtedy cena zakupu mocno rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zabrać nie mogłeś, bo ona się spawnuje dopiero jak masz na nią zadanie. Leży na środku tej ulicy, jakbyś od altanki wejścia do podziemi szedł prosto do Księgarni. Słabo widoczna. Idź powolutku i się rozgladaj.

Informacja z niej mówi, że masz zejść do podziemi, ale jak jej nie znajdziesz, skrypt chyba nie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to na znalezienie Fiedki było oddzielne zadanie, o znikających stalkerach.  Znajdziesz ją  niedaleko pralni i tego wejścia do podziemi Jupitera. Chyba już tam zabijałeś pijawę.

Stań plecami do tego zejścia do podziemi, na początku ulicy i idź powoli w stronę Internatu, patrząc pod nogi. Po jej znalezieniu, od razu do podziemi.

Nie pamiętam już, ale chyba w poradniku załączonym do spolszczenia, ona jest pokazana na swoim miejscu.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się znalezienie Fiedki to osobne zadanie , następna notatka niewiadomego była na półce w pralni czyli zadanie na wykup naukowców . Przy okazji tego zadania przekopałem podziemia szczegółowo i sporo tam dobra można znaleźć . Apteczkę właśnie widzę na poradniku . Dzięki za zainteresowanie i pomoc kondotier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.