Skocz do zawartości

Irmin

Rekomendowane odpowiedzi

fallout-4-key-art-poster-i29153.jpg
Nadchodzi nowy Fallout 4 - premiera jeszcze w tym roku (założyłem nowy temat, żeby oddzielić dyskusję - jak o 3 częściach rozmawia się w jednym temacie, powstaje lekki śmietnik :) 

Jakie są wasze oczekiwania wobec tej serii? Ja osobiście boję się, pamiętając przygodę ze Skyrimem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zawsze był świetny więc jaka by grafika nie była (pewnie i tak będzie dobra) to będzie działał na najgorszych komputerach i chwała im za to. Nie wiem natomiast jak wygląda strona fabularna bo a bym wolał żeby fabułę robił obsydian a silnik bethesda tak jak w FNV ale to pewnie tylko moje życzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście bym był za tym żeby skupiać się głównie na samej grze a nie na grafice. Jeśli grafika nie kłuje w oczy to wystarczająco dla mnie a najważniejsza jest fabuła no ale miliony gimbusów patrzą głównie na grafikę stąd na przykład taki The Order znany też jako interaktywny film-gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam duże obawy co do gry - niestety obserwuje w przypadku kilku serii tendencję, że o ile gra może będzie wyglądać ładnie (wiem, stary silnik, ale z drugiej strony porównajmy Atmosfear 3 i Zew Prypeci bez modów), to będzie wyprana z emocji i stworzona, by "zarobić na durniach". Liczę na solidną produkcję, ale obawiam się badziewa w postaci nowego Black Ops 3 (czyt. Fallout 3 z nudną fabułą w innych realiach).

ps. I jeszcze ta cena? Poważnie, około 170 zł za pre-order? Trochę za dużo, jak dla mnie.

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irmin znaczy wiesz co - jeżeli chodzi o to, że bathesda robi gry praktycznie na podstawie TES to nie będę nawet napalał się na Fallout'a. 

Kupiłem New Vegas i powiem - nie żałuję - czuć w Fallout'cie Fallouta :D Tylko o największy ból d-.-y przyprawia mnie sztywność wszystkiego.... np moja postać  porusza się najrealniej dopiero, gdy ktoś/coś u****y jej stopę - kuleje nawet fajnie - ale wszystkie dialogi etc... kompletne dno, wszyscy czytają z kartki, bez emocji, a postaci stoją jak kije wbite w ziemię... Nwm, musiałbym się zastanowić...

@litosns patrz myślałem, że jestem idiotą, bo nie umiem w NV sprintować xD spk

Edytowane przez Walik Czosnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Skyrima :)  Te słynne bugi (latający bohater po uderzenie giganta) i dziwne odczucia przy zwiedzaniu kolejnych lokacji "Kurczę, czy ja tego gdzieś nie widziałem?". Oblivion JAKOŚ dawał radę, ale też nie porywał tak jak Misery czy Enemy Territory. NV w porównaniu do innych amerykańskich produkcji w które grałem, nie wypada źle - F3 wspominam dużo gorzej.

Niemniej powtórzę, to co mówiłem - jeśli zrobią jakiś remake F3 (czyt. to co robi dzisiaj Treyarch z Black Ops), to za tą grę więcej niż 20-30 zł nie dam.

I jeszcze pewnie płatne DLC, które dają niewiele, a kosztują tyle, co połowa gry.

Edytowane przez Irmin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie da, ale przez pierwszą godzinę miałem wielki ból dpy, o to, że nie umiem sprintować :'D

@Irmin no tak to jest, w dzisiejszej branży gier ;'D

Tak a propos, kupiłem Wiedźmina 1 i 2 Zabójcy królów, edycje rozszerzone na wyprzedaży steam za 1 i 2 coś euro - Wiesiek 1 wdg mnie wypada lepiej od Skyrima! Pomijając grafikę to samo dopracowanie etc, jest wdg mnie na tym samym jeśli nie na wyższym poziomie *.*

Wieśka Zabójcy jeszcze nie pobrałem :)

Edytowane przez Walik Czosnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek 1 pomijając silnik z Mass Effecta ma bardzo kiepski system walki, który dużo tej grze zabiera jej uroku.

Wiedźmin 2 ma znowu znacznie lepszy system walki ale koszmarny silnik. Trójka ma tak samo s****ony silnik ale i tak warto zagrać bo reszta to majstersztyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność u znajomego widzieć na konsoli najnowszego Wieśka i powiem jedno - gra wygląda bajecznie i ma charakter (klimat aż wylewał się z monitora, chociaż oceny całościowej grze nie wystawię, jako że jej długo nie widziałem - to tylko były moje pierwsze odczucia po obserwacji, jak ów znajomy przechodził kilka misji), a DLC tam TO JEST DLC, a nie pipidówa made by Treyarch i spółka, gdzie za 5 mapek żądają na steamie około 14 euro.

I to chyba nie tylko ja miałem takie odczucia, bo już na preorderach producentowi zwróciły się koszta (3 letnie).

Co do Fallouta 4 - na ten moment po prawdzie możemy tylko gdybać na bazie jakiś tam filmików. Na prawdziwe ocenianie przyjdzie czas po wyjściu gry.

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Godlike biorąc pod uwagę, iż gra jest podobna do gier MMORPG... bierze je pod każdym względem... Wiem, że w porównaniu z innymi systemami walk, jest do niczego, ale skoro pierwsza odsłona przypomina MMO to jak dla mnie CD RED jest wzorem do naśladowania dla Blizzarda etc. Nudne klikanie na klawisze 1-9 etc po prostu jest nudne, a tu przynajmniej jeżeli źle klikniesz LPM, to s****ysz sobie atak :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - w języku angielskim - artykuł o F4 na targach (w tym kilka filmików);

http://www.pcgamer.com/fallout-4-is-releasing-in-november/ - Premiera 10 listopada

Ja tam wciąż mam obawy, ale może nareszcie wyjdzie gra, która będzie można bez obaw i żenady kupić (poczujemy się prawie jak ludzie kupujący Populusa czy NOLF 2) :) 

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety ostatnio przeczytałem artykuł o tym iż amerykanie (czyt. debile) narzekają na zbyt "smutną" kolorystykę w Falloucie i w nowej części będzie bardziej "kolorowo". Już się boję jak bardzo będzie s****olone i czy da się to odwrócić za pomocą modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tm nie narzekam, gameplay jest niebo lepszy niż te z fallouta 3 i NV. Będzie budowanie osiedli, modułowy kraft broni i pancerzy, zbieranie wszystkiego i rozkładanie na części. Toż to raj dla wszystkich fanów cRPG. Nowy pip-boy, ragdoll, i nie wiem czy wszyscy zauważyli w trailerze nie było ekranów ładowania między pomieszczeniami wewnątrz a światem zewnętrznym! Jeśli udało im się ta trudna sztuka a nie było to tylko na pokaz, to słabsza grafika jest kompromisem do przyjęcia. Ważne by był klimat, a fabuła? po co komu fabuła(żart) i tak każdy weźmie się za eksplorację i krafting. Animacje nie są może takie jak w Wiedzminie, ale i tak pewnie będzie się lepiej grało z kamery FPP ja tak przeszedłem oba fallouty. Bardziej obawiam się powtórki z rozrywki fallouta 3, czyli masy bugów uniemożliwiających grę. Oby nie trzeba było czekać pół roku na grywalną wersję. Nie ma co się martwić na zapas, gra będzie na pewno bardziej kompleksowa i rozbudowana od poprzednich. Poza tym oprócz PC są też konsole i niestety ale musimy zdać sobie z tego sprawę, że nie robi się już gier tylko na PC i muszą być kompromisy jak np w sprawie grafiki i sterowania. Skyrim mi się bardzo podobał i wiem że F4 będzie GOTY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz jaki jest gameplay skoro gra jeszcze nie wyszła? Radziłbym być ostrożnym z recenzowaniem przed premierą i kupowaniem pre-orderów bo ostatnie kaszanki nauczyły mnie żeby najpierw ściągać później kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak wyglądają elementy gamplay'u bo oglądałem całą konferencję bethesdy na E3 na której była masa materiałów bezpośrednio z gry. Polecam poszperać w internecie. F4 kupię na pewno jednakże prawdopodobnie kilka dni po premierze po pierwszych recenzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ELEMENTY. A nie cały gameplay. A to jest duża różnica. 

Na podstawie filmiku ja nie jestem w stanie zbyt wiele stwierdzić, ale co mogę orzec: jest opcja budowania własnego domu i osiedli oraz pies umie aportować (na jaki czort do takiej gry coś takiego dawać, to nie wiem - od tego są produkcje pokroju Simsów), VATS nareszcie nie zatrzymuje gry tylko ją spowalnia i są jakieś nowe mutanty i bronie. Co do craftingu - jeśli ma mieć taki sam sens co w New Vegas (czyli żaden), to jestem przeciw - co innego, jak zostanie ciekawie wkomponowany. Słabsza grafika byłaby do przyjęcia, jeśli Bethesda byłaby małą firmą produkującą tzw. "indyki", nie wielką kompanią z solidnym budżetem. Od kogoś takiego można spodziewać się większego wkładu niż odświeżenie staroci.

Mając to na względzie wolę się wstrzymać z kupnem i to nie tylko kilka dni, ale miesięcy.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzisz, takim ludziom jak ty to się nigdy nie dogodzi. Odgrzewany kotlet to był NV a nie F4, które wyjdzie po 5 latach głuchej ciszy w świecie fallouta. Wygląda lepiej i ma masę nowych ficzerów. Wiem jaki będzie gameplay - dokładnie taki sam jak w poprzednich dwóch częściach, chodź by dlatego że mechanika gry i silnik jest z grubsza taki sam. Budowanie? jasne że wiem jak to będzie, grał kolega w hearthfire, dodatek do Skyrima? Uwielbiam fallouta i wiem że będzie to udana produkcja (chociaż może nie w dniu premiery - takie czasy). Trzeba się cieszyć, że za kilka miesięcy damy radę w to pograć, a nie być malkontentem i marudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham? Przy NV to F3 było gównem bo było nastawione jedynie na grafikę. NV miało znacznie lepszą fabułę i ogólnie było lepiej bo robiło je Obsidian a nie bethesda.

Żebyś się nie zdziwił jak bardzo to zepsują w dobie JuŁeSej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallout 4 będzie działać w 1080 p i 30 fps na wszystkich platformach.

 

Todd Howard-dyrektor Fallout 4, potwierdził w rozmowie z DigitalSpy na E3 2015, że RPG będzie działać w rozdzielczości 1080 p i z częstotliwością 30 fps na PC, Xbox jeden i PS4. Co dokładnie to znaczy na PC nie jest całkowicie jasne. Może gra będzie blokadę kadru? Mamy nadzieję, że tak nie jest. Przypominamy, że Toolkit dla Modding Fallouta 4 na PC ukaże się już w roku 2016. Sama gra będzie w sprzedaży od 10 listopada 2015.

Info za http://shazoo.ru/...

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę kiepsko bo o ile wiem jest to podrasowany silnik ze Skyrima lub na jego podstawie a tam na każdym słabym komputerze chodzi 60 fps. Ehh te next-dżeny...

Rozumiem 30 fps na Xboxie 360 tak. Tam jest Radeon 2900 XT ale i tak sobie dobrze radzi. W nowych konsolach jest Radeon 7870 więc jest to półka mid-high i w  żadnym razie nie jest to najwyższy model jak w przypadku starych konsol no więc nie dziwota.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem F3 miało lepszy klimat i ta część przypadła mi do gustu. Poza tym to NV było odgrzanym kotletem: ten sam system perków, te same animacje, ten sam silnik, te same modele, wiele można by wymieniać. "F3 było gównem bo było nastawione jedynie na grafikę" takich bzdur to dawno nie słyszałem, nawet nie będę tego komentować. To że tobie się nie podoba to nie znaczy, że jest gównem, szczególnie, że F3 otrzymał całkiem przyzwoite recenzje. Wg mnie fabuła F3 była lepsza, w końcu chodziło o projekt oczyszczenie, coś co nawiązywało do F1 a nie o to kto posłał ci pestkę i kto przejmie władzę nad vegas. Ocena każdej części to subiektywna opinia więc bądź tak miły i trzymaj poziom dyskusji. Bethesda to firma z USA i tam ma największy rynek zbytu, a że gry robi się dla hajsu a nie dla garstki hardkorowych graczy to nie dostaniesz uber skomplikowanej gry nietkniętej przez konsolowych programistów robiących pod niedzielnych graczy. Pomimo to uważam, że gra będzie bardziej kompleksowa od poprzedniczek, zobaczymy jednak jaki będzie finał. Co do tych 30 fps, to szczerze nie sądzę by na PC była blokada, bo 30 fps to jest minimum płynności, poza tym nie widzę sensu implementacji takiego ogranicznika dla wersji PC. czas pokaże, modderzy też w razie czego nie zawiodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.