Skocz do zawartości

Irmin

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że spróbować trzeba, jak każdą lepszą czy gorszą grę lub jakąkolwiek kontynuację serii. 

Pozostają też stare wersje Fallouta i dziesiątki modów do niego, gorszych lub lepszych. Niesmak pozostanie po nowej odsłonie ale zawsze na osłodę mamy naszego Stalkera i niesmak znika. :wink:

Edytowane przez pacjent1972
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisek działu PR w celu podbicia oceny jest dla mnie mało prawdopodobny. Ja raczej stawiam na zbieg okoliczności, że nagle grupa "fanboyów" nowego Fallouta dotarła do metacritica. A obecnie przeciętni fanboyowie są graczami, którzy twórcom wybaczą chyba największą zbrodnię na serii, byle by tylko dostali kolejną produkcję do rąk (vide nieżywa seria CoD czy Battlefield albo AC). 

Raczej zastanawia rozstrzał między opiniami specjalistycznych portali, a ocenami "casualowych" użytkowników. Czyżby kolejna firma wolała bardziej inwestować w marketing niż produkcję gry. I jak na tak długi czas produkcji gry trochę biedne zmiany (nie biorę pod uwagę, czy zmiany są dobre czy złe).

I cena - 160 zł to za dużo. Zdecydowanie za dużo.

A  do tych co grali skromne pytanie - Jak F4 wypada w porównaniu do F3 i NV i - o zgrozo - z F1 i F2? I jakie są "faktyczne rekomendowane wymagania" do gry?

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieaktywny

Szczerze nie mam F4 ale mam F3 ( a F:NV kupie nie długo ) oglądałem kilka pierwszych odcinków z F4 i mam mieszane uczucia.Chodzi mi głównie o pierwsze przebiegi gry , te momenty ( Wybuchu bomby się nie boje ) , ale to jest takie dziwne wrażenie , tym bardziej jak widzimy miasto w 2077 roku , a potem w 2287 roku , nw jak dla was , ale ja mam dziwne wrażenia z tej gry.A wracając do twojego pytania Irmin , za wcześnie jest żeby oceniać grę , najpierw trzeba ją spokojnie przejść , potem można dyskutować.A tak wgl , to jest możliwe żeby przeżyć ten moment , jak oni zjeżdżali do tej krypty , to ci co grali to widzieli jak ten ( jak to nazwać.. ) siła wybuchu przeszła prawie nad ich głowami?

A wymagania są takie :

Rekomendowane: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz , 8 GB RAM , karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza , 30 GB HDD , Windows 7/8/10 64-bit

Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz , 8 GB RAM , karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon 7870 lub lepsza , 30 GB HDD , Windows 7/8/10 64-bit

Edytowane przez Nieaktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"faktyczne rekomendowane wymagania" 

Wymagania W PRAKTYCE, czyli komu na jakich ustawieniach i jakim komputerze wyciąga np. 60 klatek na sekundę nie w teorii. Samą teorię można wsadzić między bajki, bo nie uwierzę, że tak wyglądająca gra ma takie minimalne. A o ile samej gry oceniać nie można w pełni, to podejście Bethesdy do uniwersum a i owszem. Widziałem gdzieś post, że niektóre założenia F3 czy F4 stoją w jawnej sprzeczności z F1 i F2 (głównie chodziło o mutanty).

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Ani Fallouta 4, ani New Vegas. Patrząc na budżety producentów te gry zakrawają na bardzo ponury i wybitnie nieśmieszny dowcip. F4 średnio zoptymalizowany (nie dziw, skoro silnik jest stary), dodatkowo jałowy pod względem fabuły, a zadania poboczne nudne. New Vegas jest natomiast pusty i nudny, a dodatkowo ma bzdurne (nienaprawione) błędy i głupie rozwiązania jak niewidzialne ściany. Może, że planujesz wgrywać modyfikacje, jednak wtedy trzeba się popytać bardziej ogarniętych w tych sprawach.

Jeśli już, to F2 albo F1, który - jeśli wierzyć niektórym fanom serii - jest bardzo rozbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieaktywny

Bethesdy nie wyszedł Fallout 4 i mówi się trudno , zdarza się , być może z 5 bardziej się postarają.Junx , choć sam nie grałem w F4 to po gameplay'ach na you tube mnie odrzuca , lepiej zacznij od F3 , a potem F:NV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bethesda nic nie zrobi bo wysłali do sklepów 12 milionów egzemplarzy gry. Gra jest hitem sprzedaży. Znaczy, stwierdzą że idą w dobrym kierunku, bo wszak gry się robi by je sprzedawać a nie zadowalać garstkę malkontentów. Jedyne co mogą zmienić to jeszcze bardziej wszystko uproszczą i pokolorują. Tak by zadowolić niedzielnych konsolowych graczy. Takich na których się zarabia. Takich, których nie interesuje złożona fabuła, podteksty, znajdźki, eastereggi. Za dużo musieli by zapamiętać a wszak nie mają na to czasu. Chcą sobie tylko bezstresowo popykać przez kilka godzin.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Bethesda nabiła z 4.5 na 5.3 :geek:

 

Oraz bonus. Jedyna słuszna, ekspresowa i nieskalana złem demokracja.

fallout4-snap3.jpg

Natomiast z filmiku intro można się dowiedzieć cyt. "Amerykanie zakończyłi drugą wojnę światową...". Co tam polaczki, ruscy, ukraińcy ginący milionami za dzisiejszy porządek świata...

 

Rzygać się po prostu chce jak grając w F1/F2/FNV ogląda się co zrobili z tą grą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to albo się pomyliłem albo na gameplay'ach widziałem postać która poruszała się jakby miała miotłę w ... ale to już chyba typowe dla Fallout'ów BT. Skyrim wdg mnie wyszedł im fajny ale jeśli właśnie będą robić coraz mniej tych wszystkich essteregów, mniej rozbudowanego świata itp, to naprawdę gry zaczną być kolejnymi gniotami podobnymi fabularnie i gameplay'owo do BF4 :)  

f5868646157fc0a85ee42a0dc3b6c4b7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem we wszystkie. W  F1, F2 (ideał ;) ), F Tactics, F3 słabo, FNV (lepiej niż F3) ale F4 nie zamierzam kupować po tym co tu i na innych stronach widziałem.

Nie chcę nikogo obrażać za bardzo ale F4 kojarzy mi się z czymś na poziomie paradokumentów, które zajmują teraz 75% programu różnych tvnów i polsatów.

Ps: co innego jak to dla kogoś pierwsza gra z serii @up ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie F4 po kilkunastu godzinach grania wcale nie jest taka zła a grałem we wcześniejsze wersje, w zasadzie to jest to czego się spodziewałem. Fajny dodatek z rozbudową i modernizacją sanktuarium czyli naszej bazy. Ogólnie polecam ale nie ma co tego porównywać do serii Stalker bo to kultowa gierka, klasa sama w sobie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ogóle możecie w to grać jeżeli graliście w poprzednie części. Dla mnie to jest ordynarne naplucie w twarz każdemu graczowi F1/F2/ New Vegas.

Przestali podbijać PC na metacritic. Zostało 5.3. Na PS4 podbili do 6.4. Na XO na którym są spadki do 0 FPS (!) jest 5.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako FPS podobno nie jest źle. Chociaż w tej kategorii konkurencji w postaci produkcji dużych firm w tym roku nie ma (nie mówcie o tworze od Treyarch i NoVision, bo to nawet na nazwę "gra" nie zasługuje), a jako RPG po opiniach widać, że średnio (nie mówcie tu o sponsorowanych artykułach, bo ogarnia mnie pusty śmiech). Jak na ten okres produkcji gra wypada miernie, ale niestety promocja wygrała. :( Dużo lepszy W3 ma gorsze wyniki sprzedaży.

Co do posta sprzed kilku miesięcy -  Tak, ciężko mi dogodzić, ponieważ oczekuję, że twórca poważnie podejdzie do tworzenie gry i nie stworzy badziewia, a solidną produkcję i będzie poważnie traktował graczy. Ponieważ wolę, żeby twórca przykładał się do produkcji, a nie tylko do marketingu. Ciężko mi dogodzić, ponieważ oczekuję ciekawej kampanii z interesującym protagonistą. :suchyżart:

O ile jałową fabułę i protagonistę (i tak lepiej niż "Gracz" w produkcji z 6.11.2015) można wytłumaczyć podejściem do tworzenia gier (produkt jako czysty relaks bez myślenia, chociaż ja wolę stwierdzenie "lenistwo"), to błędy i optymalizację już nie.  Podsumowanie - Niech sobie ta gra będzie, ale nie jako Fallout, bo dla niektórych to dobicie serii.  Ciekawe, co o F4 myśli twórca F1 i F2. :P 

Co do artykułu o którym mówiłem (z portalu metacritic):

I don't think Bethesda understands what the franchise is about.

Fallout 1 was set 84 years after the nuclear apocalypse. There were thriving communities, governments emerging, they had major trading hubs, caravans, barons and everything else. Raiders were a really small minority and had things to raid, they had the communities, the villages, the caravans that they ambushed, they stole cattle and everything else. Ghouls and Super Mutants? Rare. Super Mutants were really rare after the ending of Fallout 1 after the Master was destroyed. The technology in Fallout was large and clunky, you had vacuum tubes, reel-to-reel computers, pipes, valves, tons of wires. The robots were large, clunky, just like the technology in Fallout. The architecture was inspired by Art Deco, Googie and Raygun Gothic mostly. It was dark, grimy and gothic. The world of Fallout is like that because of the Resource Wars due to the oil shortage, that made them use nuclear energy for everything.

Now let's compare to Fallout 4.

Fallout 4 is set 210 years after the nuclear apocalypse. The world is dead for some reason. There is one community barely surviving, nothing else, ONE COMMUNITY. And it is barely surviving. 90% of the population is made of raiders. What they raid? Who knows! And tons of Super Mutants. Tons and tons. How do they exist? Who knows! Ghouls are extremely numerous now again because how would Bethesda make a game without their Draug-I mean, Feral Ghouls. And we have completely futuristic androids in Fallout 4, we have integrated circuits that never existed in Fallout. We have PLASTIC and PETROL CANS everywhere in Fallout 4 despite the Fallout setting being the wait it is due to OIL SHORTAGE. Fallout 4 doesn't have the architecture of the Fallout setting. It now looks like a The Jetsons game.

If you like the Fallout franchise, you probably won't like Fallout 4 because it **** on everything the franchise is about.

 

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.