Skocz do zawartości

Irmin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Naszło mnie na chwilowy powrót, ale zanim zacznę grać, to pytanie - ma ktoś namiar na sam dodatek Far Harbor w jakiejś rozsądnej cenie? Steamowe 109zł nią nie jest... Z G2A nie korzystam, jakoś nie przekonuje mnie ich polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

25 stycznia pojawiła się finalna wersja moda do Fallout 4 o nazwie " Whispering Hills ".
Jest to mod dla graczy, którzy lubią klimat horroru i Silent Hill. Eksploracja pustkowi w ciągłej mgle. Dodatkowo nowe rodzaje pogody, dźwięki oraz monstra. 

Wygląda klimatycznie..

Spoiler

 



 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

20240228105451_1.jpg

Ostatnio ogrywam czwartą odsłonę Fallouta i choć gra oklepana przez wielu do bólu, to dwa DLC zasługują na osobną uwagę. Pierwszym, który przeszedłem, jest "Nuka World".

"Nuka World" to nic innego jak powojenny lunapark. Po wojnie osiedlili się w nim zwykli kupcy, ale pech chciał, że zainteresowali się tym miejscem bandyci. Zjednoczeni pod przywództwem Coltera wybijają lub zniewalają handlarzy i pozostałych mieszkańców. I w zasadzie na tym ambicje bandytów się kończą, bo tzw. "nadszef" - Colter - osiadł na laurach. Co prawda ma w garści trzy gangi, jakimi są Wyznawcy, Stado oraz Operatorzy, ale nie kwapi się do zajęcia całego lunaparku.

W takiej sytuacji jego prawa ręka Porter Gage obmyśla chytry plan, dzięki któremu osobiście pozbawiamy życia Coltera i zostajemy "nadszefem". Dopiero teraz zaczyna się zabawa, bo możemy pomóc bandytom zdominować cały "Nuka World".

Moim zdaniem jest to trochę naciągane, bo skoro liderom trzech bandyckich grup nie podobał się Colter, to dlaczego go nie zabili? W teorii zostało to wyjaśnione przez Portera Gage, że potrzebowali "nadszefa", który ich poprowadzi, bo w przeciwnym razie gangi zaczną między sobą walczyć, a trzeba zaznaczyć, że średnio się dogadują.

Pewnie każdy gracz upodobał sobie jeden z gangów - w moim przypadku są to Wyznawcy. Głównie dlatego, że to taka "tradycyjna" bandycka grupa w świecie Fallouta z pewnymi zasadami i określonym sposobem działania. Stanowią zbiorowisko najgorszych psychopatów, którzy chcą przelewać krew. Dlatego moim zdaniem pasują do powojennych realiów, gdzie nie ma jasno określonej władzy. Im zależy wyłącznie na dręczeniu słabszych, kasie, chlaniu i dobrej zabawie. Dwa pozostałe gangi są zbyt "miękkie".

Spoiler

20240228105749_1.jpg

Wyznawcy i ich "królestwo". W tle przywódczyni - Nisha.

Przyznam, że fajnie się eksplorowało "Nuka World" z perspektywy nadszefa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co 

W dniu 28.02.2024 o 12:58, Agrael napisał(a):

Pewnie każdy gracz upodobał sobie jeden z gangów - w moim przypadku są to Wyznawcy.

Też uwielbiam Wyznawców , a najmniej lubię Operatorów , a u was jak to wygląda ? 

W Far Harbor najbardziej lubię Dzieci Atomu

A w wspólnocie najbardziej lubię Instytut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polski Szogun

Far Harbor? Niezwykle dobry dodatek i aż zdumiony jestem, że gamonie z Bethesdy się przyłożyły. Mroczna i pełna tajemnic wyspa, na której zagnieździło się coś, co nie powinno mieć miejsca. Przynajmniej moim zdaniem. Syntki zostały stworzone przez ludzi - nie mają duszy, to są maszyny. Maszyny, które wiedzą jak rozmawiać z człowiekiem, żeby go omotać. Nie mają uczuć, a wyjątku nie stanowi Valentine'a. 

Dzieci Atomu to inna para kaloszy. Wierzą w coś, czego nie ma, ale czy w realu jest inaczej? Hah...

W każdym razie wybiłem syntki, jak i sekciarzy, a Far Harbor stało się wolne. Miłe zakończenie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polski Szogun Porzuciłem już F4, bo go ukończyłem. Jeżeli chodzi o karabiny, to nie przywiązywałem do nich większej uwagi, ale na pewno nie korzystałem z broni białej. Bardziej skupiałem się na poznaniu fabuły i upadku Stanów Zjednoczonych w tym uniwersum. 

A co sądzisz o  Valentineie? Ciekawa postać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.