Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@qwert, z tego co pisze @Cichy - http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=42.msg2575#new  wynika, że jest problem z działaniem moda na polskiej wersji ZP.

 

 

Dziwne, ale u mnie bez usuwania niczego z folderu bin mod działa, jestem nawet zaskoczony brakiem jakichkolwiek błędów. Doszedłem już do Baru, bez żadnych "pulpitów", gram na bieżąco ze spolszczeniem

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dodam, że przy instalacji Zewu Prypeci wybrałem rosyjskie dialekty + polskie napisy i gram na Win 7 32bit bo na moim starym pc z Win Xp nie działa z powodu jakiś brakujących ilości pamięci.

Edytowane przez qwert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że jak coś próbuję "spolonizować" to mi lipa wychodzi, więc gram w rus, jeśli moge pomóc to kopsnijcie link do solucji to wam stępnie bez obrazków przetłumaczę, z obrazkami to polecam cichego i innych.

Nie gram w tego moda na razie gdyż walczę z sojusznikami jako mieczownik - gladiator II.

 

Qwert, fotka nr. 2 z siedzącym szamanem - he he he kobieriec musi być ;).

 

p.s. jeśli chodzi o teksty fonetyczne w grze to mogę przetłumaczyć nawet za bardzo dosłownie ale nie wiem jak to wstawić w grę, nie jestem informatykiem .

 

;)

Strona : http://ap-pro.ru/forum/36-10331-1#643919

Kody do drzwi w laboratoriach X 5 i X 14

Лаборатория x5 - 7200
Лаборатория x14 - 0519

 

Forum: http://www.frosty-tech.com/forum/2-8-1

Główne porady dotyczą zminimalizowania osiągów np. tekstur, rozdzielczości, trawy.

 

- Nowa historia
- Nowe animacje
- Nowe modele
- Zmiana lokalizacji GSC
- Absolutna nowe podejście ...

 

Zrobili :

BолотныйДоктор

  • Viнt@rь
  • GEONEZIS
  • Yerez
  • Denis2000
  • FantomICW
  • sesa™
  • Johann
  • Pomagali:
  • Stenjus
  • ХРОМ
  • kiperenok
  • Azone
  • LafuGix
  • Phantom

Mimo chęci nie widziałem na w/w stronach solucji czy poradnika, trzeba czekać, jak ktoś zna w/w macherów od moda to moze oni cos poradzą.

 

Dla cierpliwych z pamięcia fotograficzną i dobrym uchem :

http://www.youtube.com/watch?v=zfKv9126FLs

 

;)

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie

To chodzi mi o to czy ktoś ma w planach polonizację tego moda. Spectrum Project: Droga we Mgle

Pytam się bo sam za to się zabrałem i spolonizowałem już dość sporo. Chodzi o to, by moja praca nie poszła na marne

Mam jakieś 50-60 %

Możesz mi jakoś podesłać tą polonizację proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak:

Zainstalowałem S.T.A.L.K.E.R. - ZW (Rosyjski dubbing + polskie napisy)

Potem instalowałem Patch 1.6.02

Skopiowałem folder bin i gamedata zaakceptowawszy wszystkie zmiany

Zmiana w localization.ltx z rus na pol

Potem utworzyłem folder pol i dodałem wszystko z rus

Zmiana w pol/st_dialogs.xml z rus na pol

Zmiana w pol/st_quests_general.xml  z rus na pol

 

I tyle, mod działa jak na razie na 5+ (jeśli chodzi o błędy)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Qwert - mam moda w najnowszej wersji z 30.05.2014, zainstalowałem tak jak Ty i miałem taki błąd:

FATAL ERROR [error]Expression    : file_handle_internal(file_name, *buffer_size, file_handle)[error]Function      : FileDownload[error]File          : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreFS.cpp[error]Line          : 169[error]Description   : can't open file : [error]Arguments     : c:program files (x86)gsc world publishings.t.a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatatexturesitemitem_?4.thm

  Na zrusyfikowanej podstawce nie mam tego problemu. Zmiana w nazwie pliku na tę z loga nie wchodzi w grę bo nie można w nazwie pliku użyć znaku "?". Może masz link do innej wersji moda? Ja swój pobrałem z : http://ap-pro.ru/forum/36-10331-1 . Nie mam pojęcia jak zniwelować mój problem, na PL nie działa mi mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wiedzieć w jakim pliku jest dopisany ten plik z tekstem a następnie odszukana linię "item_?4.thm"  wykastrować znak zapytania po czym go utworzyć w brakuje miejsce.

 

Możesz też spróbować to obejść odpalając jakiegoś linuxa i z terminal'a utworzyć ten plik "touch item_?4.thm" wtedy powinien ale nie na 100% ten plik być lecz nie będzie się dało go edytować/skasować itd. W najgorszym wypadku w nazwie będą kwadraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vidkunsen - jak już znajdziesz ten katalog logs, to otwórz edytorem najwyższy w nim plik xray_user.log.

Zjedź na sam dół i tam powinien się znaleźć zapis Fatal Error. Wszystko co poniżej tego zapisu, to jest właśnie informacja o błędzie, który jest powodem wylotów i innych zdarzeń uniemożliwiających grę.

Przekopiuj to sobie do dokumentu tekstowego na pulpicie.

Następnie, dając odpowiedź w poście, kliknij w <> nad oknem odpowiedzi. Wyskoczy Ci nowe okienko i do niego wklej ten Fatal Error.  Okienko zamknij i posta wyślij.

Tak wygląda okienko z Fatal Error.

Akurat nie mam żadnego loga z fatal to właściwego przykładu nie pokażę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do posta kondotier #93

 

Przykładowy log :

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CInifile::r_section[error]File          : D:prog_repositorysourcestrunkxrCoreXr_ini.cpp[error]Line          : 502[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't open section 'bar_a2_dolg_3_squad'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

 

Przydało by się jakieś info dla nowych użytkowników i tych którzy jeszcze tego nie potrafią, aby koniecznie dołączali logi do swoich postów oraz info jak je wyciągnąć.  Tak jak np jest to na konkurencyjnej stronie.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod ukończony wraz z polonizacją, bez żadnych wylotów do pulpitu. Jestem pełen podziwu działania tego moda. Tak jak pisałem wcześniej, mod jest w pełni grywalny na 5+

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Polonizacja zostanie dodana jak tylko zgłoszenie zostanie przyjęte i zostanie dodane do pierwszego posta

 

Uwaga !

Aby mod zadziałał na polskiej podstawce należy usunąć folder item w

gamedata/textures/item ( właśnie ten folder item )

I zainstalować polonizację 

 

Sposób instalacji do wersji polskiej stalkera: ( do pierwszego posta )

1.Pobieramy wersję moda z 30.05.2014 wersji 1.05.

2.Instalujemy patch 1.6.02.

3.Kopiujemy całą zawartość folderu bin i gamedata do naszego Stalkera.

4.Potwierdzamy podmianę plików.

5.Zmiana w fsgame.ltx

$game_data$             = false| true|  $fs_root$|            gamedata

na

$game_data$             = true| true|  $fs_root$|            gamedata

6. Usuwamy folder item :/gamedata/textures/item.

7. Instalujemy polonizację, podmieniamy pliki.

8. Ewentualne fixy i dodatki.

9. Gotowe, życzę miłej gry.

 

Fix Oświetlenia Statycznego:

Poprawa dla słabych komputerów, naprawia błąd

podczas przechodzenia do Martwego Miasta i Lab. X14

Link:https://yadi.sk/d/-SO69scsTPKC5

 

Uwaga odnośnie encyklopedii;

Jest ona zbugowana, nie wywołuje wylotów do pulpitu. Rzecz w tym, że ona raz wyświetla informację raz nie, nie chciało mi się na tym siedzieć by to samemu naprawiać ( nie miałem nawet pomysłu jak to zrobić ). Brakuje tam kilku tłumaczeń, gdyż nie mogę znaleźć pliku w którym bym znalazł te kwestie. Postaram się przetłumaczyć to jak najszybciej i znaleźć sposób na poprawne działanie.

Edytowane przez qwert
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem MODa z polonizacją . Na razie wszystko śmiga bez zarzutu . Zauważyłem drobną literówkę w pierwszej rozmowie z Wilkiem . Dla mnie to , żaden błąd . Zgłaszam to , bo domyślam się , że tłumaczący lubią  jak wszystko jest na tip top .

 

 

 

Autorowi polonizacji raz jeszcze dzięki .

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.