Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie kojarzy może ktoś z Was czy to tędy należy iść gdy przechodzimy przez podziemia? pytam bo to najlogiczniejsze przejście tym bardziej że wcześniej Sidor wspominał coś o wentylacji, słabo trochę bo nie mogę się tamtędy przecisnąć w żaden sposób, kucnięcie z shiftem nic nie daje, może robię coś nie tak?

ss_windows7_11-05-19_20-35-33_(level_labx5).jpg

ss_windows7_11-05-19_20-38-09_(level_labx5).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb no właśnie nie bardzo, albo ja nie widzę, w tym pomieszczeniu z foto były dokumenty dla sidora

11 godzin temu, tom3kb napisał:

Pamiętam, że w jakimś modzie łaziłem takimi kanałami.

tak, w potrzasku, ale to nie wentylacyjnymi tylko normalnymi i to były tunele kanalizacyjne bardziej

@vidkunsen tradycyjnie tu tu przyszedłem właśnie, jest tu kilka pomieszczeń z taką "dziurą" ale tylko do tej jest dojście po tych rurkach przy ścianie, reszta jest za wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem tego Łamignata, nie spodziewałem się że ten bar jest aż tak rozbudowany, ale nie o tym chciałem, a więc mam kolejny problem i nie wiem co mam z tym zrobić, jedyne zadanie jakie mam w PDA to czekać na sygnał od Barmana który nie nadchodzi, w podziemiach baru niedaleko Łamignata jest grupka stalkerów którzy są "zieloni" i mam wrażenie że muszę pogadać z jednym z nich ale... no właśnie, mod się crashuje i wylatuję gdy tylko do niego podejdę, z loga nic się nie dowiem bo jest cały robaczywy, mowa o gościu na foto, może ktoś z Was miał podobny problem? aha wersje moda mam z Megi razem ze wszystkim w "pakiecie"

Dobra poszło, ale teraz to samo mam z Woroninem, też ma mi dać znak do działania, w ogóle ci kolesie to maja jakiś wpływ na fabułę? bo jak nie mają to po prostu nie będę z nimi gadał i tyle

ss_windows7_11-10-19_17-16-26_(level_bar).jpg

ss_windows7_11-10-19_17-16-42_(level_bar).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nie mówili z resztą poszła mi dalej fabuła bo Woronin się wreszcie odezwał, jestem już w Martwym mieście i to już chyba końcówka, więc raczej dziś go skończę.

@vidkunsen tak, było w PDA że zmianę zaczynam o 18:00 ale nic się nie działo o tej godzinie dlatego pytałem czy to czasem nie przez tych gości.

 

No i skończyłem go, szybciej niż myślałem, taka ciekawostka :036: po prostu wisiał w powietrzu :007:

ss_windows7_11-10-19_20-12-25_(level_city).jpg

ss_windows7_11-10-19_20-12-28_(level_city).jpg

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Utknąłem w jednym z zadań na kordonie "Tajemnica wolnościowca: Przeszukaj trupa.".

Po otrzymaniu informacji o odblokowaniu PDA wolnościowca udałem się do Furgona.

Nie było go w jego kanciapie. Starszy typ za barem w ATP każe ruszyć jego śladem.

Docieram do Podnośnika. Uaktualnia mi się zadanie. Mam przeszukać trupa, którego niestety tam nie ma.

Sprawdzałem w środku. Obiegałem budynek do koła. Nawet po cysternie na dach wskoczyłem.

Nie znalazłem zwłok do zadania. Można coś zaradzić? Coś z niego mam zabrać? Może PDA?

Może da się coś "wyczarować" żeby pchnąć fabułę dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Tak jakoś przypadkiem wpadł mi ten mod w oko. Załapałem co to za mod, jak zobaczyłem, że autorem spolszczenia jest @qwert. Przypomniałem sobie, że robiliśmy z @yellow poprawkę tego spolszczenia, ale widocznie @qwert uznał, że spolszczenie jest wystarczająco dobre i naszej poprawki nie użył. Szkoda, bo jest to tłumaczenie z translatora. Zostało trochę poprawione, ale to ciągle translator. Na naszym forum nie powinno być takich spolszczeń, więc postanowiłem je poprawić. Tym bardziej, że mod jest naprawdę dobry. W całej rozciągłości popieram @kondotiera, który zachęca do zagrania w tego moda. Może jak poprawię spolszczenie, znajdą się chętni.

Początek gry. Nowe ATP na Kordonie.

ss_jarek_08-29-20_06-20-25_(level_escape).thumb.jpg.a2987f62859d6e3789e18287cb775af3.jpg

 

Spoiler

ss_jarek_08-29-20_06-19-30_(level_escape).thumb.jpg.0b8b1e45be05946fb0485ae460c9ac75.jpgss_jarek_08-29-20_06-19-37_(level_escape).thumb.jpg.556b22e2fd65a7748eb7f5b3d2e0a038.jpgss_jarek_08-29-20_06-19-50_(level_escape).thumb.jpg.4e8d87765cc763843d1e192950eb9eba.jpgss_jarek_08-29-20_06-20-00_(level_escape).thumb.jpg.ce79c1cd4e085d0898ba7dcc56bc410a.jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smox napisał:

Szkoda, bo jest to tłumaczenie z translatora. Zostało trochę poprawione, ale to ciągle translator. Na naszym forum nie powinno być takich spolszczeń, więc postanowiłem je poprawić.

@qwert zrobił to spolszczenie tak jak umiał i chciał. Jak dotąd jakoś nie zauważyłem żeby po przejściu tego moda z jego spolszczeniem ktoś zbytnio się awanturował i lamentował jakie to spolszczenie jest tragiczne. Tym bardziej nie ma co na nim wieszać psów, skoro od dłuższego czasu nie ma go na Forum.

Rzeczywiście w spolszczeniu występują braki i jest wiele co najmniej dziwnie przetłumaczonych tekstów. Swego czasu miałem zabrać się za naprostowanie tekstu tego spolszczenia, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Każdy tłumacz ma swój, nazwijmy to styl tłumaczenia i dokonując korekty spolszczenia tak naprawdę musiałbym zrobić je od nowa.

W każdym razie trzymam kciuki za projekt poprawy spolszczenia, ponieważ ta znakomita modyfikacja z pewnością na to zasługuje.      

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

@qwert zrobił to spolszczenie tak jak umiał i chciał.

Zgoda, tylko dlaczego olał poprawki zrobione przez Yellow i mnie? Przyznam, że mam o to pretensje. Zmarnowaliśmy sporo czasu.

18 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Jak dotąd jakoś nie zauważyłem żeby po przejściu tego moda z jego spolszczeniem ktoś zbytnio się awanturował i lamentował jakie to spolszczenie jest tragiczne.

Zgoda, ale też nikt nie piał z zachwytu nad tym spolszczeniem.

22 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

Tym bardziej nie ma co na nim wieszać psów, skoro od dłuższego czasu nie ma go na Forum

Nie wieszam psów. Piszę jak jest. Tłumaczenie jest z translatora i tyle.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom3kb napisał:

Nie mogę sobie przypomnieć czy spolszczenie było mocno "translatorowe", może wtedy nie zwracałem na to tak wielkiej uwagi ;) albo nie było takie złe.

Bardzo złe nie było, jak ktoś kumaty, to czytając całość rozmowy, domyślił się o co chodzi.

Kilka przykładów znalezionych tak na szybkiego - "Ja od Żwawego. Jest prośba o wzmocnienie obserwacji na przemieszczenia drobiu i bandytów z Doliny Mroku. Trzymajcie, to specjalne przyrządy obserwacyjne. Trzymaj ich przy sobie." ...  "Tak więc, możesz stosować umiejętności radioelektroniczne w praktyce - nastawiać częstotliwe stopery do uszu i obchodzić ich." ...  "Nie powinni, ale wszystko być może. To, że wojskowi ognia naraz nie otworzyli, to dobrze. Ale w razie czego mogą i wystrzelić. A potem powiedzą co takiego tu było. Takie zachowanie nie należy tu do rzadkości, nawet legalnych z przepustkami moczyli."

Brakowało też tłumaczenia migających napisów o tym ile czasu pozostało do czegoś. Opisów broni, pancerzy i różnych opowiadań nie poprawiałem. Za dużo z tym roboty, a mało kto to czyta.

Skupiłem się na rozmowach, opisach zadań, wiadomościach SMS, ogólnie na tym co potrzebne jest do zrozumienia o co chodzi w grze.

Poprawianie spolszczenia dobiegło końca. Za kilka dni je wstawię.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do "Drogi we Mgle" (Spectrum Project):
Autor: 4udik

 

Opis wniesionych poprawek przez autora dodatku:

Spoiler

Dla komfortowej gry poprawiono broń, naboje, celowniki, noktowizor, pancerze, dźwięki broni, teksty. Parę artefaktów, parę tekstur, głosy postaci.

Żołnierze SPEKTRUM teraz są niemcami z niemieckimi imionami i głosem po niemiecku.

Poprawiono dźwięki w Barze, postawiono patche na zmniejszenie ilości NPC na lokacji Bar, zmniejszenie liczby różnych tekstur i wizualnych efektów. To patch od twórców moda 1.07.1.
Pogoda została nienaruszona.

Przepisano dialogi, dodano parę nowych dialogów od siebie.

Poprawki drobnostek:
- usunięto detektor artefaktów z plecaka Dubołoma (Дуболома).
- ze stalkerów teraz detektory nie wypadają.
- handlarze detektorów teraz nie sprzedają.
- dostać detektor artefaktów można od Wilka.

Wojskowi nie walczą z wolnymi stalkerami. Mogą nawet razem odstrzeliwać mutantów na Kordonie.

Zmieniono wydawanie broni na Arenie.
Broń, której się nie używa zwykle w grze, można dostać na Arenie.

Zmieniono dźwięki na Arenie.

Zmieniono początkowy inwentarz na starcie gry. Teraz u GG nie ma NICZEGO - ani noża, ani lornetki.

 

Plany na przyszłość:

Spoiler

Zbyt łatwo jest zebrać 30 tysięcy dla wykupu Borlanda z więzienia. Dzień nie mija, a jest on już na wolności. 

Trzeba by było poucinać nagrody. Aby 30 tysięcy można było zebrać tylko za 2 dni - wykonując wszystkie zadania i sprzedając wszystko ze schowków.

Pojawi się moralny wybór:

1) skosztować bogactwa, zostawiając towarzysza na śmierć;

2) lub zostać z gołym tyłkiem, ale uratować towarzysza.

 

Artefakty na Kordonie tworzą się w momencie startu nowej gry przypadkowo. To mogą być artefakty za 2 tysiące lub rzadkie za 20 tysięcy za każdy. Sprzedaż jednego takiego artefaktu, Sprzedaż jednego takiego artefaktu zamyka wszystkie problemy z pieniędzmi. Ale możecie nie trafić na niego. Po prostu przypadek, nic więcej.

 

Instalacja:

Spoiler

Otwórz archiwum i wrzuć folder gamedata w folder z grą Stalker. Zew Prypeci 1.6.02.

Można nałożyć na już postawionego przez was moda "Droga we Mgle" ze zgodą na zamianę plików.

 

Linki do pobrania:

Spoiler

Google Drive: [KLIK]

 

Źródło: sigerous.ru

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil190 napisał:

Wojskowi nie walczą z wolnymi stalkerami. Mogą nawet razem odstrzeliwać mutantów na Kordonie.

Osobiście nie polecam tego dodatku, choćby dlatego co zacytowałem. Trupy pozostałe po potyczkach wojska ze stalkerami są cennym źródłem ekwipunku, a w grze na początku liczy się każdy rubel.

24 minuty temu, kamil190 napisał:

Pojawi się moralny wybór:

1) skosztować bogactwa, zostawiając towarzysza na śmierć;

2) lub zostać z gołym tyłkiem, ale uratować towarzysza.

Czytając te plany na przyszłość, zastanawiam się czy autor (autorzy) w ogóle grał w tego moda. Towarzysz o którym mowa, to znacząca postać w grze i nie wyobrażam sobie dalszej gry bez niego. Na początku zbieramy pieniądze, by go wykupić. Później razem idziemy do podziemi i na Wysypisko. Rozstajemy się dopiero w Barze. Chyba, że zrobiono by całkiem inną linię fabularną, ale byłby to już całkiem inny mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil190 napisał:

Żołnierze SPEKTRUM teraz są niemcami z niemieckimi imionami i głosem po niemiecku.

Niemcy i mody do S.T.A.L.K.E.R.A. to dla mnie paradoks. To nie ma racji bytu. Naoglądałem się takich w Rebornie Doppelgangerze i mam dość jak na jeden raz. 

Ten dodatek jak dla mnie jest zrobiony na siłę. Po co psuć dobry balans rozgrywki tego moda?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch do spolszczenia jest gotowy. Poprawiłem wszystko co uważałem, że warto poprawić. Dodałem też tłumaczenie "krzaczków" występujących w modzie. Oczywiście Patch jest opcjonalny i nie ma obowiązku go instalować. Jeżeli jednak ktoś chciałby zagrać z tym Patchem, to należy go dodać do moda na końcu instalacji.

Patch so spolszczenia od smoxa.7z

  • Super 1
  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.