Skocz do zawartości

Komp Pacjenta


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Upgrade mojego PC do finalnego stanu na 2021 rok. 

CPU: i5 4690 3.5GHz   

CPU : I5 11-400F Base Clock 2.6 GHz (Na płytach z chipsetem B560 stały Turbo Boost 4.2 GHz na każdym z 6 rdzeni) !!! Po aktualizacji do Win 11 bazowe taktowanie na rdzeniach to 4.3 - 4.4 GHz. ten procek plus ta płyta to maszyna do mięcha. 

GPU: Sapphire Radeon R9 280 Dual X BOOST 3GB DDR5 (384 Bit)

GPU : GTX ZOTAC 1070 8GB VRAM AMP! 

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 530W

Chodzenie CPU: Silentium PC Spartan LT HE922

CHŁODZENIE : SilentiumPC Fera 5 Dual Fan 2x120mm

Pamięć: Crucial Ballistix 2x4 GB DDR3 1600 MHz

PAMIEĆ : Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black (MAG TORPEDO PODKRĘCA PAMIĘĆ DO PEŁNYCH 3600 MHz)

Napęd: Samsung  DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK

Płyta główna: ASRock B85 PRO4 

PŁYTA GŁÓWNA : MAG TORPEDO MSI B560

Obudowa: Zalman Z3 PLUS

Obudowa:  Zalman NEO 1

Monitor  : Asus VE228TR 21,5 cala

MONITOR Acer Nitro 27 cali VG270BMIIX czarny

Dysk:  Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 

Dysk SSD: Samsung 650 Series 2*5 SATA 120GB

DYSK : SAMSUNG  MZ7LN256HCHP-000H1 (SSD) SATA-III 6.0Gb/s 240GB

DYSK SYSTEMOWY: Patriot P300 128GB (SSD) M.2 

Klawiatura:  Natec Genesis RX22 Backlight Black A4 Tech X-Slim KD-800L

KLAWIATURA : Genesis Rhod 420

Mysz:  Bloody V7

MYSZ : BLOODY J95

Głośniki: EP-106 2.1 TIRANDO ESPERANZA

GŁOŚNIKI : Hercules XPS 2.1 20 Gloss

Karta sieciowa: TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps (gdy nie chcecie bałaganić kablami w domu)

KARTA SIECIOWA PŁYTY GŁÓWNEJ : WEJŚCIE 2.5 Dual Gigabit LAN

Ruter: TP LINK TL-WR720N

Słuchawki: HYPERX Cloud Stinger HX-HSCS-BK Czarny

 

 

Przykro mi to pisać ale użytkownicy 8, 9 i 10 generacji i5 i nie tylko zostali daleko w tyle. ;P

Edit: 23.10.2021 A.D. 

1813990092_Zrzutekranu(7).png.93749fb99c6c9b7c9820770348312b19.png 2092717144_Zrzutekranu(8).thumb.png.62659f13f5b903bbc17849911d1e77f7.png

1045577570_Zrzutekranu(9).thumb.png.1df5025d670de488c57a2609c78608c6.png 1141307587_Zrzutekranu(10).thumb.png.7d457c5f7f3b5db187d123ae797a8a5c.png

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm :biggrin:, mój komp jest letko starożytny ale daje radę, gram na minimalu i służy mi tez do roboty, ale nawet jak się wysiliłem to nie kumam tego co tam wyświetliłeś w wiadomościach o kompie.

Mój komp ma hulać i nie musi być ładny czy szybki niczym blitz! ma być, tak po prostu.

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu synowi prawie identycznego niedawno składałem, całkiem dobry taki sprzęt. Może nie na ultra ale na wysokich ustawieniach grafiki  spokojnie wszystkie nowości działają.

Mógłbyś jeszcze dorzucić sobie SSD na system, to nie są duże koszta a wzrost ogólnej szybkości jest zauważalny.

Edytowane przez MiedzianeJaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu synowi prawie identycznego niedawno składałem, całkiem dobry taki sprzęt. Może nie na ultra ale na wysokich ustawieniach grafiki  spokojnie wszystkie nowości działają.

Mógłbyś jeszcze dorzucić sobie SSD na system, to nie są duże koszta a wzrost ogólnej szybkości jest zauważalny.

Tak, myślę o tym. Może jak dostane gruszę w pracy to zakupię SSD na system. Tak jak piszesz, wszystko hula na wysokich, kilka na ultra z 45-55 fps-em. Jestem zadowolony, póki co... potem się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Sprzęcik niezły, szkoda tylko że dyski SSD jeszcze dość wysoką cenę trzymają, 128 Gb to tak na styk pod system i przyzwoitą gierkę, przy kilku już ciasno będzie. W połowie roku nowe grafy od AMD mają się pojawić w 14 nm robione, spory spadek zapotrzebowania na energie będzie ciekawe tylko jak cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972 czekamy na benchmark twojego nowego Samsunga :happy:

Jak to mówią poczekamy zobaczymy... Czy Pascale w pełni odzwierciedlą szumne zapowiedzi Nvidii? A może desktopowe procesory Amd wprowadza nas w stan "Zen"? :rolleyes:

Pomimo tego że również jestem za produktami Nvidii (Amd miało kilka udanych konstrukcji kart graficznych), to wolałbym ażeby Czerwoni stanęli równo na nogach w ringu z Zielonymi, a głównie dlatego żeby Nvidia nie mogła dyktować tak swobodnie cen jak to robi teraz Intel jeśli chodzi o rynek procesorów. Im więcej równorzędnych jakościowo producentów tym lepiej dla graczy (lub raczej dla ich portfeli ;) ). 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że kiedyś kupowałeś za 700 Godlike ale jak wszystko tak i dyski tanieją tylko że 128Gb dalej za 400 zeta to sporo, byłoby bardziej realnie przynajmniej 500 Gb w tej cenie. Co do obu firm jeżeli chodzi o grafiki to dobrze by było żeby rywalizowały ze sobą na podobnym poziomie i to tylko z korzyścią dla nas klientów, a jak wyjdzie pożyjemy to zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Houston mamy problem..." ;)

Po zamontowaniu SSD do sanek http://www.x-kom.pl/p/209956-przejsciowka-delock-adapter-szyna-hdd-sanki-35-25.html

, nie mogę tychże sanek zamontować w zatoce obudowy Zalman Z3 Plus.

Szukam w necie od rana sensownego rozwiązania i nie odnajduję go. Potrzebna mi jest chyba ramka, ale jaka ramka. Cholera jasna!

Jest: http://www.x-kom.pl/p/159697-obudowa-atx-btx-zalman-z3-plus-usb30-czarna.html

Potrzebuję teraz takiej zatoki jak w opisie obudowy, inaczej nie zamontuję tych sanek bo nie ma do czego ich przytwierdzić. Chyba że na super glue.

 

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką obudowę - http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-midi-tower-z-oknem-bez-psu-zalman-gam-kom-z9-plus-418073/

Jak widać dyski są mocowane poprzecznie i strasznie mi to nie pasowało, bo całe to mocowanie blokowało przepływ powietrza z wentylatora. Przy pomocy przecinaka i młotka wywaliłem wszystko (moim zdaniem) zbędne, a dyski zamocowałem przy pomocy gumy z dętki. Polecam jest cicho i przewiewnie. Rozważ mocowanie za pomocą jakiejś gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalmany mają wiele minusów, może na plus tylko ilość wentylatorów w cenie obudowy.

Do każdej innej obudowy mógłbym przykręcić te na sanki z SSD ale do Zalmana! Napisałem do Morele, niech mi załatwiają taka zatokę skoro sprzedają bubel.

Wku... się na maxa i to z samego rana co źle wróży na resztę tygodnia. Ech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, smox napisał:

Jak widać dyski są mocowane poprzecznie i strasznie mi to nie pasowało, bo całe to mocowanie blokowało przepływ powietrza z wentylatora. Przy pomocy przecinaka i młotka wywaliłem wszystko (moim zdaniem) zbędne, a dyski zamocowałem przy pomocy gumy z dętki. Polecam jest cicho i przewiewnie. Rozważ mocowanie za pomocą jakiejś gumy.

Dyski są mocowane poprzecznie w zdecydowanej większości obudów. Służy to lepszej organizacji kabli. Fakt że jeśli stelaż, który podtrzymuje dyski ma kiepską konstrukcję może to ograniczać przepływ powietrza. 

@smox możesz podesłać zdjęcie tego konstruktu? Ciekawi mnie jak to wygląda w rzeczywistości.

@pacjent1972 montujesz tak jak na zdjęciu poniżej (złączami SATA na "tylną" ścianę). Na przodzie montujesz dwa wentylatory i to wystarcza w zupełności dla poprawnego chłodzenia dysku. 

NEoq5To.jpg?1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory w sankach nie pasują nigdzie, ewentualnie na jedną śrubkę. Na jednej śrubce to raczej przesada.

Potrzebuje takich (prowadnic, te dwa plastikowe listki) bo takie właśnie są dokręcone do tej ramki przy HDD. http://allegro.wndcomp.com.pl/SystemAllegro/zdjecia/boxy/1160_5859.jpg

Wentylację mam dobra więc już nie będę montował kolejnych wentylatorów. Chyba SSD to nie aż taki piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD nie wydziela praktycznie żadnego ciepła bo tam się nie ma co obracać. Jedynie pamięć flash się może nagrzać jak we fleszce.

Sanki montażowe montuje się w zatoce a dopiero w sankach montuje się właściwy dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.