Skocz do zawartości

Komp Pacjenta


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, spore. :( Wielkie, niebotyczne. Kupić SSD to jedno, ale klonowanie to drugie. System się wysypał więc reinstalacja. Może to i lepiej.

SSD nie działa jak powinien i jak na te chwilę start w 5-10 sekund to bujda. Szukam w necie i coraz więcej mam wątpliwości czy warto było.

Nie wiem gdzie jest problem ale nie o tym myślałem kupując SSD.

Nie wiem jak ustawić bios, etc. Kanał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkiej walce z Samsungiem, niedoskonałościami systemu Windows i własnymi nerwami zakończyłem walkę z dyskiem SSD :).

Zainstalowałem system Win 8.1 na którym po małej optymalizacji i ustawieniach w Biosie jestem usatysfakcjonowany pracą komputera. Zamyka się w około 5 sekund a otwarcie zajmuje mu ok. 20 sekund.

To także zasługa samego Windowasa 8 który jest znacznie szybszy od poprzednika.

Wielkie podziękowania za pomoc i porady dla @apg, @Godlika oraz @portalsa.

Dla Kolegi @Antona Gorodeckiego :) największe podziękowania za włożony czas, wiedzę i cierpliwość by mi pomóc w tej sprawie. Dziękuję!

 

 

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przy okazji co dwumiesięcznego czyszczenia kompa, czyli filtrów, wentylatorów i kurzu wymieniłem pastę w karcie graficznej, pierwszy raz czyli ponad dwóch latach działania po zakupie. 

Radiator był zanieczyszczony w 30-40 %, stara pasta była jeszcze w miarę ale już przysychała na obrzeżach. Po wymianie temperatury w spoczynku i stresie spadły o około 4 - 5 [°C].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżenie Blaszaka.

  • Płyta Gówna        - MSI MAG TORPEDO B560
  • Procesor               - i5-11400F 2.6 GHz (Turbo Boost 4.4GHz) Na płytach głównych z chipsetem B560 ten procesor stałe 4.2 GHz na każdym z 6 rdzeni.
  • Chłodzenie CPU   -  SilentiumPC Fera 5 Dual Fan 2x120mm
  • RAM Kingston - Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black (MAG TORPEDO PODKRĘCA PAMIĘĆ DO PEŁNYCH 3600 MHz)
  • Dyski     - Patriot P300 128GB (SSD) M.2, SAMSUNG (SSD) SATA-III 6.0Gb/s 240GB, Samsung 650 Series SATA 120GB, Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache 
  • Karta graficzna - GTX ZOTAC 1070 8GB VRAM AMP! 
  • Karta Dźwiękowa - Asus Xonar SE
  • Obudowa - Zalman 3
  • Zasilacz - Thermaltake Smart SE Modular 530W
  • System operacyjny - Windows 10 Home 64bit

Do wymiany pozostaje nadal obudowa chociaż ta jest genialna oraz zasilacz choć ten po po ponad 6 latach użytkowania daje nadal radę. W porównaniu do poprzedniej konfiguracji? Przyrost wydajności około 80-90%. W grach to około 100%.  Procek na tej płycie wraz pamięcią jest genialny. 

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.