Skocz do zawartości

Różnice pomiędzy dopełnieniami


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie to pewnie malakas będzie się często wypowiadał. Właśnie niedawno rozpoczął Soliankę z Dopą, więc bazując na swoich poprzednich doświadczeniach będzie mógł nam co nieco powiedzieć :P. Ja gram od początku w wersję z Dopą i patchami, więc nie mam porównania. Z tego co zobaczyłem na screenach malakasa to widoczne są różnice w parametrach Skalpu Kontrolera (chyba) i Młodszego Brata Giganta (na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozpocząłem nową przygodę z Soljanką i w tym temacie będę powoli opisywał zmiany i inne spostrzeżenia z nowej gry..

Mogą być to rzeczy które znacie, ale ja trafiam ma nie po raz pierwszy..:D

...początek właściwie po staremu w Pieczarze poza teksturami nic się nie zmieniło

... Kordon typowe zadania, kilka artefaktów nic nowego nie zauważyłem, amunicja i rzeczy w skrytkach bez zmian

2.odwiedziny...Często wracam do Sidora po wódkę na naboje do PKM , tym razem niespodzianka, przy wyjściu z bunkra ostrzelał mnie śmigłowiec. Parę pocisków z PKM zmusiło go do odwrotu.

...wysypisko ...mam wrażenie jakby przybyło artefaktów po za tym też po staremu, ale znalazłem więcej artów w tym dwie cenne ..Bateryjki.

...Agroprom...kupiłem jak zawsze PKM , ukradłem dokumenty dla Kuzniecowa i dla Barmana. Tutaj jedno spostrzeżenie ..wezwanie pomocy stalkerów ..by zaliczyć zadanie musi pozostać przynajmniej jeden na placu potyczki. Ja niestety tego nie wiedziałem i w chwili uratowania Kreta nie zaliczyło mi zadania...Musi pozostać Kret i jeden z jego ludzi...zadanie (uratuj Kreta) zalicza się normalnie.

Po kradzieży walizki z dokumentami śmigłowce ścigały mnie, aż do wyjścia z lokacji. Wydaje mi się ,że wcześniej tak nie było i wystarczało odbiec trochę od kompleksu i gubiły ślad.(kradzieży dokonałem za dnia)

2. odwiedziny... AGROPROMU kolejny traf... silna grupa bandytów (zachodnia broń)..exo..wał 2 szt...amunicja 9x39..

Na lokacji grzybobranie w pełni zebrałem do tej pory 10 muchomorów jak dla mnie rekord.

Adrenalina otworzył przejścia na ATP..są na mapie w PDA.

...Podziemia... tutaj też niespodzianka bo wychodząc z podziemia udałem się do kompleksu schować część towaru...po powrocie zastałem tam Bandytę w EXO, który miał karabin kwestowy z Baru, poszukiwane PDA i pierwsze exo., które trafiło do zdobyczy. Sam bandyta to nic dziwnego, ale zawsze miałem go tutaj dużo później.

...Bar...nic nowego kontroler na straży wejścia...bez chimery tym razem. Spostrzeżenie...zabijając stado psów które atakują GG należy pozostawić jednego. Dowódca straży daje zadanie na wyczyszczenie gniazda i Kotlet w nagrodę. Na tym etapie cenna zdobycz. Wystarczy wrócić i zabić ostatniego psa.(nigdy nie wykonywałem tego zadania bo jako łowca wybijałem psy do nogi..:)..)

Kwest Łysego na ...skarb...otworzył oba przejścia do Pieczary...są na mapie.

Nowość to też art. Sprężyna, który znalazłem wychodząc z Baru w drodze na Wysypisko.

...Dolina Mroku...nic szczególnego więcej artefaktów, grzyby ...przedmioty kwestowe Dzika są na miejscu. Wziąłem kwesty od Dzika , ale najpierw wyruszam do X-18.

...W X-18 nic specjalnie nowego...połamańce, snorki,itd. Po wyjściu z Labu miałem fart ..wybiła godzina strachu i wojsko wybiło zombi, ponosząc duże straty, a ja pozbierałem 8 rąk dla Akima. Na kordonie dostałem przejście na Bagna za obronę wioski przed Najemnikami. Przejście jest na mapie.

U Dzika nic nowego ...wszystkie przedmioty na miejscu oddałem PDA. Krysiuk w Barze cały kwest bez problemów. Podczas wycieczek Bar-Kordon-Agroprom całkiem sporo Artefaktów. Ogólnie jest więcej artów jak poprzednio. Wszystkie dokumenty Akima w labie na swoim miejscu. Pozostaje ruszyć do X-16 ,lub na Bagna. Zanim tam pójdę zobaczę jeszcze co słychać na posterunku wojskowych w Kordonie...

Na posterunku po staremu ...ale brak dwóch wozów opancerzonych. Moim zdaniem zbędne ułatwienie.

...Zapomniany las. Bylem po książkę Górnika i art dla wojaka z powinności. Z czterech obecnych tam wcześniej chimer była tylko jedna. Nie było też supergigantów.

..Jantar...dużo problemów z Krugłowem i Sacharowem..postacie zamarzały nie chciały rozmawiać, ale po kilku próbach z wgrywaniem zapisu wszystko wróciło do normy.Należy zrobić twardy zapis przed rozmową i w wypadku błędu załadować grę ponownie.U mnie zadziałało..

..zrobilem X-16 ..kwesty Sacharowa, Freemana, Krugłowa żadnych problemów. Po oddaniu flasha ..Barman otworzył przejście na MW. Przewodnik dał za Grozę przejście Kordon- Agroprom..działa i jest na mapie.

..Magazyny Wojskowe...żadnych specjalnych problemów, ale dwie niespodzianki do tej pory..osiem pijawek w wiosce i zmyłka na przysiółku : zabiłem powinność za pomocą butli i został jeden..idę sobie dalej, a jak wracam w domku siedzi nowych czterech...http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons//smile.gif..ale posiedzieli i poszli.

...Radar...Zrobiłem błąd polegający na nawarstwieniu zadań. Niestety grę wywalało do pulpitu, ale po godzinie walki znalazłem rozwiązanie: wykonywać zadania osobno i wychodzić z lokacji. Reszta po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozpocząłem nową przygodę z Soljanką i pozwolę sobie też dodać cos od siebie.

Jeśli idzie o zadanie z uratowaniem Kreta to wydaje mi sie że tak było nawet w podstawce ale nie przysięgnę

Bandyta Pogrzebacz w podziemiach to nic dziwnego , oprócz questowej broni powinien mieć jeszcze PDA do zadania z zaginiona ekspedycją z tym że ja go akurat w podziemiach nie spotkałem :D a w starej wersji za każdym razem sie tam pojawiał.

Zadanie od strażnika przy wejściu do baru na wybicie psów było juz w podstawce i zawsze dostaje sie kotlet

Zauważyłem że jak GG jest pod wpływem kontrolera ,to stalkerzy strzelają do niego jak do zombi a jak wpływ PSI minie znów są neutralni.Nie wiem czy tak było wcześniej w jkażdym razie myślę że lepiej nie odpowiadać ogniem bo za chwile wszystko wróci do normy

To tyle , na razie dotarłem do baru i o dziwo ani razu nie zaliczyłem pulpitu http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif


Bibliotekarz bardzo miły koleś dopadł mnie w laboratorium X10. I przynajmniej dla mnie te szzzszzz mu towarzyszące robi wrażenie.Na szczęście po zabiciu mnie kilka razy i po ponownym wczytaniu gry już się nie pojawił co wykorzystałem na manewr wycofania się na z góry upatrzone pozycje :) czytaj uciekłem.Bibliotekarz pojawił mi się w wagonie przy wyjściu z X10.Minął mnie i pobiegł sobie gdzieś atakować wojsko a ja ruszyłem do Prypeci.Kolejna wizyta na MW zadanie obroń granicę,biegnę pomóc kolegom z Wolności a tu co ? Razem z chimerami i innym tałatajstwem barierę szturmuje mój Bibliotekarz :).No ale ja już miałem Gaussa i tym razem już nie uciekałem. http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bibliotekarz bardzo miły koleś dopadł mnie w laboratorium X10. I przynajmniej dla mnie te szzzszzz mu towarzyszące robi wrażenie.Na szczęście po zabiciu mnie kilka razy i po ponownym wczytaniu gry już się nie pojawił co wykorzystałem na manewr wycofania się na z góry upatrzone pozycje :) czytaj uciekłem.Bibliotekarz pojawił mi się w wagonie przy wyjściu z X10.Minął mnie i pobiegł sobie gdzieś atakować wojsko a ja ruszyłem do Prypeci.Kolejna wizyta na MW zadanie obroń granicę,biegnę pomóc kolegom z Wolności a tu co ? Razem z chimerami i innym tałatajstwem barierę szturmuje mój Bibliotekarz http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif.No ale ja już miałem Gaussa i tym razem już nie uciekałem. :D

Jeśli możesz to postaraj się załatwić Bibliotekarza gdziekolwiek go spotkasz - przy jego zwłokach znajdziesz "Dłoń Bibliotekarza" - a conajmniej dwie takie będą Ci potrzebne do zdobycia "Unikalnej Egzy CN" (ta z hełmem z Fallouta),która jak wszystko pójdzie zgodnie z planem,niebawem pojawi się jako trzeci (i na razie ostatni) etap "Polskiego akcentu Solianki" http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm dłoń Bibliotekarza ? Ja znalazłem przy nim jakiś mostek czy żebro w każdym razie sporo ważyło o wiele więcej niż dłoń http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif chyba że King Konga hehe :)

Mostek jest od zombi babki - Łapa (czy też dłoń) Bibliotekarza to właśnie to co przy nim znalazłeś - przyda się :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Zaczynam ponownie nabierać ochoty na Soljankę, "Unikalnej Egzy CN" (ta z hełmem z Fallouta)", widzę, że nowe zabawki już śmieją się do wytrwałych.:D Zapytam jednak jasno: - Co z płynnością albo jak kto woli stabilnością najnowszej dopy? Będę więcej dłubał w plikach czy grał? Będę zdobywał potrzebne przedmioty w Zonie, czy dopisywał handlarzom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , prawie połowa gry za mną i tylko jeden wylot ze znanym problemem tasctock w X10.Ale sejwy zdecydowanie dłużej sie wczytują niż w 19.04.Przedmioty questowe jak wpadały w tekstury tak wpadają dalej.Mutanty wytrzymalsze a niewidzialna chimera to naprawdę sie czujesz jak byś strzelał w powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.