Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

@Mnieciu

Już nie ważne (miałem problem, jest w spoilerze) ale po obchodziłem anomalię dookoła i znalazłem punkt gdzie mogłem ją zbadać bez porażenia.

Spoiler

 

Jak przeszedłeś 2 anomalię w tym filmiku 12 minuta.

Bo najpierw cię zabija, później elektryczne wyładowania nic ci nie robią. Coś tam koło 11 minuty mówisz o zcheatowaniu anomalii.

Używałeś godmoda? Bo ja za chiny nie mogę zbadać tej elektrycznej anomalii bo co chwilę ginę, a jestem jeszcze dodatkowo w pancerzu Powiew Wolności. Nie da się tego questa bez cheaterki zaliczyć? o_O

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem moda i ogólnie wrażenia pozytywne, chociaż w końcówce zaczęła mnie wkurzać niestabilność moda i częste wyloty.

Plusy:

Ciekawa fabuła, dobre dialogi. Sporo różnorodnych questów.

Bardzo ładny graficznie, fajny pack broni.

Fajne dodatki gameplayowe: niektórzy stalkerzy mają plecaki z których możemy wybrać co zabrać, artefakty, amunicje medykamenty, chociaż z drugiej strony jest to troszkę głupie, bo dlaczego nie moglibyśmy zabrać całego plecaka fantów ;)

Podobało mi się to wprowadzenie punktów, za które możemy nabywać różne umiejętność, a także crafting niektórych przedmiotów, pancerzy itp. Transmutacja artefaktów, selekcja artefaktów u naukowców.

Dobry balans handlu, przyjemnie się walczy, amunicji niby jest sporo ale dosyć szybko się ją zużywa.

Ładne lokacje.

Minusy:

Optymalizacja mogłaby być lepsza, normalnie gram na high, a tutaj mod nieprzyjemnie chrupał, musiałem zejść na średnie ustawienia ale całe szczęście, że nawet wtedy mod wygląda bardzo fajnie.

Pod koniec gry częste wyloty.

Mod nie usuwa ciał zabitych mutantów i stalkerów.

Przydałoby się jakieś info jak wytwarzać niektóre przedmioty. Mamy potrzebne itemy ale nie możemy czegoś zrobić bo okazuje się, że potrzeba jeszcze mieć komplety narzędzi ze sklepu itd. W sumie logiczne ale mogłaby się pojawić jakaś notka np w inwentarzu ;)

Niezbyt długi, trochę mało solidnych questów pobocznych (dosyć długi to był tylko quest dla Barmana), w sumie my trafiliśmy do Zony w konkretnym celu, a nie żeby bawić się w stalkera no ale.

Na niektórych lokacjach jak przechodzilismy na inne mapy ustawiało nas twarzą do przejścia ;) i wiecie mapa się załadowała, krok do przodu i przechodzimy z powrotem na stara lokację. :banghead:

Niewykorzystany potencjał zdobywania umiejętności i craftingu. Jak dla mnie mod był za krótki i nawet połowy zdolności nie odblokowałem. Z craftingu skorzystałem tylko w zadaniu na bombę dla Noego. Powinno być więcej zadań zmuszających nas do stworzenia czegoś i dostarczenia np tych nowych pancerzy. Tak samo transmutacja i selekcja artów nie wykorzystana. Zamiast dać kilka zadań na znalezienie i dostarczenie takich wypasionych artów, to naukowcy mają raptem parę questów z podstawowymi artami..... ehhh.

Itemy questowe leżą od początku na mapie i parę razy zdarzyło mi się wziąć coś co potrzebne było dalej w quest-cie, nie zablokowało mi to fabuły ale za pierwszym graniem zostało mi kilka zadań w PDA, chociaż miałem je zaliczone.

Ocena 8-/10

Jakby go trochę wydłużyć i bardziej dopracować, wykorzystać potencjał tego systemu umiejetności, craftingu dałbym dyszkę. Ale nie ma co narzekać to solidny mod, w którego warto zagrać. :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moda porzuciłem tak gdzieś w 3/4 fazy gry, Część rzeczy w tym temacie przez was spisanych pamiętam ale już dalsze - mniej.

Co mnie odrzucało to paskudne oświetlenie, nawet najmniejsze źródło światła sprawiało że wszystko się błyszczało. Grzebałem w user.ltx z poradnikami, tworzyłem nowy, bawiłem się suwakami i nic. Rozwiązanie znalazłem w temacie poświęconym...Complete 2009. Trzeba ustawić takie wartości w user.ltx:

r2_sun_near 20 ;
r2_sun_near_border 1 ;
r2_gloss_factor 2.5 .

Dzięki temu w pomieszczeniach jest ciemno a na zewnątrz trochę błyszczy się ale to i tak bardziej komfortowe ustawienie.

No i pierwszy problem w grze - bandyci nie mają dokumentów dla Sida. Pamiętam że to zadanie nie sprawiało mi problemów a teraz? Idę przeczesać cały Kordon, może szefu się za bardzo oddalił przy cedzeniu kartofelków...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech podejściach w końcu udało mi się moda przejść. Końcówka gry była dla mnie gorąca (po wizycie na Radarze). Powodem były nieścisłości w znacznikach i celach misjii. Poprosiłem o wsparcie Wolności (los nas skrzyżował wcześniej to czemu nie) i zdecydowałem się najpierw wybrać z ekipą do Prypeci. To był błąd bo to co tam wyczyniali przyprawiało o plaskacza (facepalma) - rozłazili się i padali jak muchy. Samemu też nie bardzo ale co tam... Po ubiciu ~30 monoli znalazłem gdzieś jakiegoś unikatowego NPCa z dokumentami co już musimy sami odkryć. Potem spacer wieczorem po bagnach i wizyta w Czerwonym Lesie. I tak jak w Kontrakcie... nowe lokacje.

I pomyliłem się co do moich szacunków. Moda porzuciłem w połowie, nie 3/4 gry. Arty - próbowałem transmutacji ale same śmiecie mi wychodziły. Co innego transformacje u Sacharowa ale tam trzeba mieć masę pieniędzy. Sprzedaż artów jest średnio opłacalna bo ceny niskie a lokacje z Zewu (Zaton i Jupiter) to jedyne miejsca gdzie arty się pojawiają i jedyne miejsca gdzie następują emisje. Na innych lokacjach arty są w anomaliach ale wyskakują dopiero wtedy, gdy uczynimy naszą postać nieśmiertelną, wdepniemy i aktywujemy anomalię i usadowimy się w nich na jakiś czas. Tak, robiłem testy. Wyniki zaskakujące. Musiałbym spędzić tam jakieś 2 lata by mieć upragnione arty od kierownika Sacharowa.

Gaussa nie znalazłem, jedynie baterie do niego na anomalii parkingowej na Jupiterze (pozostałości po podstawowym Zewie Prypeci).

Tym razem złamałem swoje zasady i zamiast postawić moda na czystej podstawce wrzuciłem go na grę potraktowaną wcześniej Kontraktem Na Dobre Życie. Tym sposobem konsola była na czerwono (tak jakby inne mody były mniej zaczerwienione od brakujących plików) ale rozwiązała problem z przekombinowanym połyskiem spowodowanym podbiciem efektu bloom do szalonych wartości.

Skoro o „Kontrakcie.." mowa to łączy je możliwość kupienia granatników podwieszanych połączona z niemożnością kupienia granatów do nich. W obu modach nawet Bogaty Klient nie pomógł.

Końcówka w której staczamy się po urwisku i zbieram jakiś nowy artefakt była świetnym zakończeniem.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
dopiski
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o pomoc. Gra odpaliła, ale po krótkiej grze co chwila mnie wywala.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ... - zew prypeci\gamedata\scripts\xr_art_hunter.script:114: attempt to call method 'light_artefact' (a nil value)
 

stack trace:


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj jeszcze raz od nowa ściągnąłem pliki i zainstalowałem. Miałem wyłaczone wszystkie programy zabezpieczajace. Oto log:[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 117
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'dynamics\weapons\wpn_hand\wpn_hand_00.ogf'.
 

Prosze o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z zadaniem od barmana,mam pogadać z Kotem po tym jak zabiłem Haka i jego kumpli w dziczy. Kot nie żyje pewnie go zabiłem jak byłem kontrolerem. Można go jakoś wskrzesić? Drugie pytanie mam takie gdzie znajdują się dokumenty które są gdzieś koło trupiarki zadanie dla Sidorovicha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem który wystąpił już kilka razy:

[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...call of pripyat\gamedata\scripts\get_artefact.script:23: attempt to call method 'is_anomaly_blowout' (a nil value)
 

Zauważyłem że rozwiązanie się znalazło jednak linki do poprawionego binu nie są już aktywne (przynajmniej mi nie działają). Proszę o pomoc

Edit: instalacja c++ 2008, 2010 i użycie podstawowego binu bez patcha pomogła. Niestety podmiana xrGame.dll aby móc zmienić FOV powoduje crashe 

Edytowane przez Alf13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Anatolij zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Niedługo bedę wracał do Klondajk bo go nie skończyłem ostatnim razem a bardzo mi isę podobała modyfikacja i znalazłem wersje Klondajk 2.0 REBORN.

Zmian jest sporo,głownie w kwestii technicznej. Mam ściągnietego moda i spróbuję odpalić je ze spolszczeniem do oryginalnej wersji. Z tego co wyczytąłem w translatorze to zmian w samych zadaniach raczej nie ma także jest nadzieja że oprócz dodatkwych klamotów bedzie spolszczenie działać z tą wersją moda. Zmiany są następujące :

Spoiler

Разработчики оригинального мода: Skyff, Strelok200
Под прикрытием смерти Клондайк 2.0

Мод претерпел некоторые изменения которые добавляют ещё больше атмосферности, сложности и много нового и интересного. В связи с этим немного изменилось и название мода Под прикрытием смерти ReBorN

Что изменилось в моде : (Мелкие правки)

-Переделаны все карты. Локации - теперь как в Misery
-адаптирован Мод Atmosfear 3
-Более сочные звуки оружия у всех классов
-звуки монстров,плоть например говорит ( как в книгах серии "STALKER" )
-Заменены все текстуры монстров(жареных собак и плотей теперь не будет)
-Добавлен новый монстр "Заноза"
-Изменён иммунитет монстров
-Изменён урон оружия(у пистолетов большой урон,но очень низкая пробиваемая способность-не сбрасывайте пистолеты со щитов)
-новые сетки прицелов... для каждого оружия NATO разные сетки прицелов,для оружия Советского производства сетки делятся на группы: Укороченные автоматы,пистолеты-пулеметы
автоматы
вал,винторез
снайперские винтовки
-Всё оружие имеет свою дальность ведения огня: пистолеты
дробовики
укороченные пистолеты-пулеметы,автоматы
автоматы
пулеметы
снайперские винтовки
-Каждый класс оружия имеет свои минусы и плюсы

-Теперь у торговцев продаются гранаты для подствольных гранатометов..имеет смысл вешать подствольник

-Изменил эмбиент на 70%...убрал всё лишнее. Стало чуть жутковато и на много атмосфернее.

-Чуть-чуть увеличена высота прыжка(для комфортной игры, иначе в Припяти из клумбы просто не выбраться)

-Переделана система крафта костюмов...(чтобы сделать экзоскилет нужнен шлем и предшествующая модификация)

-Костюмы полученные с крафта имеют свои плюсы и минусы (описание костюмов есть..читайте в характеристике костюма)

-Присутствует худ одетого противогаза,шлема и т.д.(не мешает обзору)

-минимализирован худ - более удобнее ( показывает всё, но не загораживает экран )

-Добавлен текст описания к оптике (на оружие какого производства она крепится)

-Оптика снимается и ставится на любое оружие..просто поместить оружие в слот и снять оптику(желтый крестик в рюкзаке), а чтобы поставить нужно выбрать оптику и нажать "использовать" (это было в моде,просто рассказываю подробно)

-Исправлены все ошибки в тексте диалога,добавлено в диалоге несколько больше предложений,чтобы диалог не выглядел сухим...ну знаете как "спасибо я пойду в лагерь"..."хорошо" это разве общение людей один из которых чуть не погиб,а другой выручил.Наверно там будет чуточку по живее диалог

-Обновленные текстуры рук для костюмов...

-Убрал не видимую ширину плеч ГГ (теперь можно разойтись с нпс в трудно доступных местах и не застрять)

-Убраны красные точки на мини-карте,звук обнаружения нпс,количество нпс на мини-карте,нет хит-марки попадания пули и летящей гранаты

-Нпс теперь не кричат о том, что кидают гранату (они же не говорят когда стреляют - " я стреляю...бронебойными" или "перезаряжаю на дробь" - "заклинило,перехожу на пистолет"- так что ли ?)

-Игра теперь не зависает при разговоре с Дядькой Яром. А если вы хотите,чтобы он Вам сделал починку,то нажмите на кнопку бега,чтобы выйти нажмите Esc.

-Уменьшил дальность звука назойливого вертолёта и громкоговорителя на кордоне

-Теперь вместо назойливой рекламы на территории бара будет играть ещё и музыка (по очереди реклама-музыка)Делал на все вкусы,поэтому там присутствуют:рок,рэп,метал и т.д. Всего по немногу...

-Правильное освещение фонаря у нпс...Фонарь теперь светит чуть вперед, а не под ноги

-Поставил фонарь на плечо(так лучше, чем он на лбу, как у идиотов смотрится)

-Новые капли крови (крови стало больше)

-Исправлены иконки (стали светлее и виднее в инвентаре)

-Новая озвучка нпс: вольные сталкеры-говорят на русском и украинском языках(объеденил для разнообразия), бандиты-хохлы, наемники-немецкий язык (для разнообразия)

-Новый звук для аптечки,антирада,водки,еды (было,то что колит себе укол,а в реале звук поедания таблетки)

-Убраны засветы от солнца ,фонарика, костра...(может это уже и было в патче, не помню)

-Зомби умирают от выстрела в голову...ну как в фильмах,один выстрел один труп, там всегда в башку бьют...=)

-Присутствует эффект при обыске зомби (можно облучиться радиацией,рандомно )

-Немного изменил стартовый набор..убрал артефакт(майор в зону да ещё и с артефактом - смешно)
убрал автомат (зачем ему автомат когда на базе выдадут ?)
добавил чуть больше денег(для расследования деньги нужны)

- Тайники в игре есть ! Но их найти не так-то просто,они спрятаны подальше от людских глаз,но это не значит что далеко...некоторые не очень,а есть очень годные и нужные тайники. На некоторых локациях до 3-х тайников,а на других от 1 до 2-х

- Личные ящики ЕСТЬ ! они расположены на полу. Вот например в баре на полу и на Армейских складах на 1 этаже на полу,а так же на Агропроме тоже на полу возле сейфа. Только разработчики не поставили текстуру ящика,поэтому там пустое место. Наведитесь на пол и увидите надпись "открыть личный ящик"

- На Затоне, Юпитере и в Припяти(ЗП) Вас будет ждать "тёплый" прием, в виде наёмников, смотрите в оба...

- Оружие на базах не убирается ( затон, юпитер, припять )

- Поставил уборщик трупов, а то его вообще не было и слабые компы не потянули бы...

- Радиационные, химические осадки и пси-шторм идут только на картах ЗП (где был адаптирован Атмосфер 3)

- Теперь можно играть на Direct x10, но если будут проблемы с засветами (хотя их быть не должно),то переходим на х9 и солнечные лучи ставим на средние...

- Проверьте настройки опций графики: Как только начали играть (прошёл основной ролик) зайдите в меню опции и посмотрите солнечные лучи,если они сбились т.е. стоят на минимум просто поставьте их снова на максимум и сохранитесь.


- если вы создали артефакт с помощью трансмутации и у Вас появилась радиация то..
Варианты:
1) Поместите его в контейнер(наберите 20 очков, примените.Затем с помощью инструментов и расходников соберите контейнер)
2) Если контейнера нет,то вы должны иметь костюм с хорошими защитными свойствами от радиации ("Сева","Маяк","Уран", "Пси-костюм" - наберите 100 очков и активируйте, "Экзоскилет")
3) Если в рюкзаке фонит, попробуйте повесить его на пояс(если артефакт снижает радиацию),но вколоть антирад придётся, чтобы убрать радиацию которая УЖЕ есть. Если и на поясе будет фон и здоровье будет ухудшаться, то Ваш костюм просто не достаточно защищён от радиации, но может быть и так что фон есть,а здоровье не ухудшается, значит ваш костюм может блокировать радиацию,но на грани...

Цель изменений - придать моду более интересный вид(некую изюминку) и доделать некоторые мелочи на которые у разработчиков просто не хватило времени...так как упорство делалось на квестовую часть, квесты получились на высоте.Здесь нужно много читать и думать,а так же принимать решения и именно от ваших решений будет зависеть дальнейший исход и соответственно квестовая линейка...Разрабы молодцы !

видео для мода Под прикрытием смерти ReBorN
https://www.youtube.com/watch?v=Fz2PhAYvrgY&list=PLsJMiLJFtmJ-NyIBBwZKviSynGo-Lx5K_

Link do pobrania Klondajk 2.0 Reborn :

Yadi.sk

Moze warto by było dopasować sposlzczenie do tej wersji moda, bo nie ukryajmy oryginalna wersja miałą kilak problemów technicznych i z balansem.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu

Cytat

-Исправлены все ошибки в тексте диалога,добавлено в диалоге несколько больше предложений,чтобы диалог не выглядел сухим...ну знаете как "спасибо я пойду в лагерь"..."хорошо" это разве общение людей один из которых чуть не погиб,а другой выручил.Наверно там будет чуточку по живее диалог

Naprawiono niektóre dialogi i dodano nowe kwestie dialogowe, w niektórych przypadkach. Bardziej je rozbudowano. Więc możesz mieć problemy ale sama wersja moda wygląda ciekawie z tymi wszystkimi zmianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.