Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem do końca procesu instalacji patchów. gra w wersji 1.04. Co ja mam wycinać :) tam tych binów we folderze troszkę jest. Na tą wersję zainstalowałem 1.06 . To tyle

Nie musisz przenosić. Możesz skopiowac wszystkie pliki z katalogu patches / 1.006 do folderu gry. Ale wtedy pliki z 1.004 zostaną nadpisane. Co za tym idzie, nie wykorzystasz już tej instalacji stalkera do innego moda, który przykładowo będzie potrzebował patcha 1.004. Po to zmieniasz nazwę folderu bin i przenosisz go do folderu patches.

@muezin, ja antyczita wrzuciłem na końcu.

Przy pierwszym pobycie w Pieczarze zginął jeden stalker z obstawy Górnika. On będzie gdzieś dalej potrzebny w grze?

Jeżeli zginie któryś z ważnych dla gry NPC, czyli takich dających, lub potrzebnych w questach, dostaniesz o tym wiadomość na ekran, wielką czerwoną czcionką. Trudno nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No to coś poprawka Godlika na nieśmiertelnych NPC kiepsko działa. Ech, Pieczara znów do przejścia od nowa, wrrr....

By działała poprawka na nieśmiertelność NPC trzeba uruchomić nową grę. Poza tym poprawka działa tylko na postacie questowe, nie na wszystkich NPC. Tych postaci jest chyba kilkanaście.  Jak będe miał trochę czasu to spróbuje znaleźć listę. Ale na pewno nie ma na niej obstawy Górnika :) 

Znalazłem. Oto spis chronionych postaci :Wilk, Lis, Fanat, Tolik, Przewodnik, Żwawy, Pietrucha, Sieryj, Bies, Jurik, Prapor, Artiom Kulinar, Woron, Kret, Szerstiuk, Pat, Pataszon, Maks, Kucharz, Czapa, Siergiej Kudłaty, Kula, Maks Luber, Brom, Łysy, dowódca posterunku przy wejściu do Baru z Wysypiska, Pliczko, Zachar, Pietrenko, Iwancow, Woronin

 

 

Edytowane przez kobal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By działała poprawka na nieśmiertelność NPC trzeba uruchomić nową grę. Poza tym poprawka działa tylko na postacie questowe, nie na wszystkich NPC. Tych postaci jest chyba kilkanaście.  Jak będe miał trochę czasu to spróbuje znaleźć listę. Ale na pewno nie ma na niej obstawy Górnika :) 

Znalazłem. Oto spis chronionych postaci :Wilk, Lis, Fanat, Tolik, Przewodnik, Żwawy, Pietrucha, Sieryj, Bies, Jurik, Prapor, Artiom Kulinar, Woron, Kret, Szerstiuk, Pat, Pataszon, Maks, Kucharz, Czapa, Siergiej Kudłaty, Kula, Maks Luber, Brom, Łysy, dowódca posterunku przy wejściu do Baru z Wysypiska, Pliczko, Zachar, Pietrenko, Iwancow, Woronin

 

 

Czy ja dobrze rozumiem że żeby korzystać z poprawki na nieśmiertelność trzeba grać od nowa?  I skąd mam wiedzieć że poprawka w modzie jest i działa. Instalowałem moda według pierwszego postu i Tolik mi zginął..

Mam też dodatkowe pytanie czy da się bez szkód wypakować zawartość plików *.db i ponownie je spakować. Przeszkadza mi bardzo głośna muzyczka podczas wczytywania sejwów. Chciałbym te pliki odnaleźć i ściszyć lub zmienić.   

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48 ździebko to chyba 3 razy dłużej i nie będzie to działało dobrze, przerabiałem.

@kazik 

Dzisiaj będzie repack i nie będzie problemów dłużej z żadnymi poprawkami

Trzeba grać od nowa. Plik gamedata/spawns/all.spawn, jeśli jest to znaczy, że działa. 

Nie wiem o jaką muzykę chodzi bo żadnej muzyki podczas wczytywanie savów nie ma (?)

Jeśli chcesz coś zmienić możesz wypakować interesujące Cię pliki do gamedata i nie pakować ich ponownie. Gra nadpisze pliki z DB tymi z gamedata podczas ładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@kazik 

Dzisiaj będzie repack i nie będzie problemów dłużej z żadnymi poprawkami

Trzeba grać od nowa. Plik gamedata/spawns/all.spawn, jeśli jest to znaczy, że działa. 

Nie wiem o jaką muzykę chodzi bo żadnej muzyki podczas wczytywanie savów nie ma (?)

Jeśli chcesz coś zmienić możesz wypakować interesujące Cię pliki do gamedata i nie pakować ich ponownie. Gra nadpisze pliki z DB tymi z gamedata podczas ładowania

Czyli czekam na repack :)

Co do muzyczki - chodziło mi o muzyczkę dokładnie w momencie gdy "ginę". Jestem na Kordonie w tle lecie cichy ambient a zaraz po śmierci jebudu głośny rock dopiero potem po naciśnięciu spacji wczytywany jest sejw. Chciałby to zmienić tylko jeszcze prosze o podpowiedź jakim programem wypakować plik *.db   

Program już znalazłem:  STALKER game archives unpacker

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@‌kazik nie masz czasem w opcjach AMK - Dynamiczna muzyka wł?

DZIĘKI Godlike !

To nie chodzi o "AMK Dynamiczna muzyka" ta jest jeszcze bardziej wnerwiająca i zwsze mam tą opcję wyłączoną  :)
Już wszystko ogarnąłem wpakowałem odpowiednie pliki z gamedata.db7 podmieniłem na inne zmieniłem na odpowiednie nazwy i wrzuciłem do gamedata\sounds\music
zaraz sprawdzę czy zabanglało..

CO DO NOŻA !!!

kobal wyżej pisał że nóż można dostać za zadanie dla Kuzniecowa na zabicie pijawki lub też można kupić od Adrenaliny na Agropromie .

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.