Jump to content
kobal

OP-2 - Instalacja czysta

Recommended Posts

Guest

To musi działać. Jeśli nie radzisz z sobie z instalacją to powstała wersja repack, która ma wszystko w sobie już zainstalowane. Wystarczy rozpakować, nałożyć najnowsze spolszczenie i grać :) 

Niech ktoś wywali tą wzmiankę w OPie o moich repackach będących na 1.0004, od jakiegoś czasu są już domyślnie na 1.0006 ale sposób patchowania się nie zmienił. Plis. :V

EDIT:
A w sumie skoro jest już samodzielny repack OP-2 to jak kto woli.

Witam mam problem z odpaleniem instalacji op-2 , pojawia się "Nazwa pliku,nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminów jest niepoprawna" próbowałem sposobów opisanych na 3stronie żeby przenieść instalkę na dysk systemowy ale w moim przypadku nic to nie dało. Próbowałem reinstalacji gry i nawet wykasowałem po niej wszystkie pozostałości z rejestru i nic. Rzecz jasna wszystko robiłem tak jak było opisane na 1 str. Stalker oryginalny w wersji pl 1.0006 , Repack do rosyjskiej wersji i załatanie na nowo patchem 1.0006 nic nie dawało. Pomuszcie bo mam wielką ochotę pograć w tego moda a nie mam już siły sam się mierzyć z jego instalacją

Próbowałeś uruchamiać plik jako administrator? Rozumiem, że na dysk C przeniosłeś wszystkie pliki moda a nie tylko plik exe? 

Może też być że masz uszkodzone, nie do końca ściągnięte, lub źle rozpakowane archiwum z modem. Komunikaty w takim wypadku są podobne.

Wszystko pobrało się i rozpakowało bez problemów , poza tym 2x rozpakowywałem i nic. Odpalałem jako admin i nawet w trybie zgodności ze starszymi wersjami systemu. Tak całą instalkę oczywiście przeniosłem na dysk C

EDIT: Pobrałem jeszcze wersje OP-2 Repack - Rekomendowana instalacja. Skopiowałem do katalogu z grą i wrzuciłem plik odpowiadający rozdzielczości mojego monitora i wyrzuca mnie z bugiem ale nie mam loga , baa nawet nie mam katalogu w którym zawsze były czyli mniej więcej C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\

Edited by ramirez12

Uruchom grę, ten repack. Wywali cię na pulpit. Wtedy otwórz systemowy notatnik i kliknij prawym przyciskiem myszy. Rozwinie się menu kontekstowe, wybierz wklej. Powinien ci się zapisać log błędu. Przepisz go do tematu na forum. Katalog z logami o którym wspomniałeś wyżej znajduje się w folderze z grą. Tam też są sejwy i screeny.

Expression    : error handler is invoked!
Function      : handler_base
File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp
Line          : 753
Description   : std: out of memory

Chyba o to chodziło

Edited by ramirez12

Nie wydaje mi się żeby komp był za słaby , może najlepszy nie jest ale daje radę AMD FX 6300 six core 3,5 , 8 GB ram'u grafika NV GeForce GT 7400 , Poza tym nawet do menu gry nie wchodzi a przy odpalaniu wyrzuca BUG'a więc nie mam jak zmienić ustawień

EDIT dysk 1 TB

Edited by ramirez12

@ramirez12

Czy ja dobrze zrozumiałem z poprzednich twoich postów, że wersję Repack wrzucasz do katalogu z grą? Przecież repack to wersja samodzielna czyli gra z modem w jednym.

Ps: no fakt kompa masz nie najsłabszego.

Edited by tom3kb

WOW , no to chyba się wygłupiłem zaraz obczaję czy to działa. Nie wiem czemu jakoś zrozumiałem że trzeba to wrzucić do katalogu z grą

EDIT Mój błąd tom3kb miał rację , dzięki. Ale co do wersji instalacyjnej i tak nic nie udało mi się zrobić żeby zadziałało.

Edited by ramirez12

Na polskim stalkerze OP-2 nie będzie chodzić. Albo narzucasz moda na rosyjski Cień Czarnobyla albo ściągasz gotowego repacka. Repack to gotowe pliki gry. Wystarczy ściągnąć, rozpakować, narzucić najnowszą wersję polonizacji i grać. Wtedy grę uruchamiasz ze skrótu w folderze do którego rozpakowałeś repacka. 

15 minut temu, StalkerCell napisał:

No dobra, a co muszę pobrać z tego linka: https://mega.nz/#F!Ql5CSLxb!gNkfqg-xAUfYezLuMaFtYQ

Bo są dwie wersje OP-2 - czysta, która waży 5,74GB i z repackiem, która waży 5,78GB

Przeczytaj z uwagą wszystkie posty skierowane do ciebie, przeczytaj #1 post tematu, nie można prościej. Jeśli czysta instalacja to dla ciebie problem idź na łatwiznę i pobierz Repack, tam tylko pobierasz, rozpakowujesz, pobierasz PL, rozpakowujesz, nakładasz ze zmianą plików na gamedatę w Repacku i grasz. To wszystko, nic więcej.

No dobra, jeszcze jedno "kontrolne" pytanko. Bo mam Cień Czarnobyla z CD-Action (spreparowany, nie można downgradeować) i nie wiem, czy ten łatwiejszy sposób zadziała, tzn. czy mod razem z repackiem nie będzie kolidował ze spreparowaną wersją Stalka.

Nie będzie kolidować. No chyba, że wpadłbyś na pomysł rozpakować repacka do katalogu z Cieniem Czarnobyla. To byłby bardzo zły pomysł. Cień Czarnobyla z CD Action to jedno a Repack OP-2 to drugie. To tak samo jakbyś miał zainstalowany Cień Czarnobyla a zainstalował jeszcze Czyste Niebo. Dwie różne gry.