Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dziwne pytanko, zacząłem i wpadłem do anomalii w tym domku po prawej od mostu gdzie są dwa mutanty i schowek z wódką, wczytałem sejwa i anomalii (dwóch)  już nie ma w tym miejscu.  Czy to nie aby jakiś system "upraszczający" rozgrywkę po śmierci  ? To było by bardzo źle.

[EDIT]

Co zrobić z tym specnazowcem czy coś który strzela do mnie pod mostkiem po podniesieniu informacji o pda żołnierza ? Taki koks że chyba go niczym nie dam rady zabić.

Edytowane przez MiedzianeJaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o save.

Wstaw lepiej swój, przejdę ci tę Pieczarę. Ale na twoim miejscu chodziłbym do skutku. Będziesz tam jeszcze nie raz. A jak nie radzisz sobie w Pieczarze to co ty zrobisz jak trafisz do Labiryntu.

Takie dziwne pytanko, zacząłem i wpadłem do anomalii w tym domku po prawej od mostu gdzie są dwa mutanty i schowek z wódką, wczytałem sejwa i anomalii (dwóch)  już nie ma w tym miejscu.  Czy to nie aby jakiś system "upraszczający" rozgrywkę po śmierci  ? To było by bardzo źle.

[EDIT]

Co zrobić z tym specnazowcem czy coś który strzela do mnie pod mostkiem po podniesieniu informacji o pda żołnierza ? Taki koks że chyba go niczym nie dam rady zabić.

Anomalie są losowe, zapewne oprócz tych z Cienia Czarnobyla. Po wczytaniu zapisu tworzą się losowo w innym miejscu. Tak było zawsze w soliance. Tego żołnierza co do ciebie strzela musisz zabić. Znajdziesz przy nim PDA, które rozpocznie ci jedną z nowych linii fabularnych. Zaraz po zebraniu notatki uciekaj stamtąd, nie oglądaj się za siebie. Snajper stoi od zachodu, w okolicy młyna, tam gdzie dziki. Musisz go podejść i zabić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co zrobić z tym specnazowcem czy coś który strzela do mnie pod mostkiem po podniesieniu informacji o pda żołnierza ? Taki koks że chyba go niczym nie dam rady zabić.

Hej. Ja też się namęczyłem z tym kolesiem ale obszedłem go bardzo szerokim łukiem i zbliżałem się bardzo powoli w kierunku jego pleców (oczywiście "przykucnięty").
Za którymś razem bylem dosłownie metr od niego dwa strzały z obrzyna w głowę (w tym momencie zaczeły go atakować dziki)  gość padł a ja zacząłem uciekać w przeciwną stronę. Nie wiem czy wykończyły go moje strzały czy dobiły dziki. Po chwili wróciłem zabrać jego snajperkę (niestety uszkodzoną) i PDA.  Czyli trzeba podejść jak najbliżej z tyłu i mieć trochę farta ;) 

Powodzenia  !


     

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zainstalowałem. Na rus Stalkera 1.0000 dałem patch 1.0005, a potem 1.0006. Bez 1.0004. Wyleciałem z takim logiem -

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid()
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 167
[error]Description   : Spawn doesn't correspond to the graph : REBUILD SPAWN!

 

Muszę instalować od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zainstalowałem. Na rus Stalkera 1.0000 dałem patch 1.0005, a potem 1.0006. Bez 1.0004. Wyleciałem z takim logiem -

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid()
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 167
[error]Description   : Spawn doesn't correspond to the graph : REBUILD SPAWN!

 

Muszę instalować od nowa?

Rozumiem, że masz własną rosyjską instalkę stalkera? Skoro nie zainstalowałeś patcha 1.004 to prawdopodobnie brakuje ci plików gamedata.dba i gamedata.dbb. Jak pamiętam te właśnie pliki dodawał patch 1.004. Patch 1.005 to plik gamedata.dbc a patch 1.006 to pliki gamedata.dbc i dbd. W związku z tym instalka OP-2 nie miała czego zamienić, czy też nadpisać. Niestety, jeszcze raz wszystko od nowa. Tym razem ze wszystkimi patchami. Ze swojej strony bardzo polecam repack Comy. Jest przygotowany pod mody, ma wszystkie potrzebne patche, nie ma z nim zadnych problemów. Chcesz mieć dwa mody na raz, kopiujesz cały folder w inne miejsce, wrzucasz drugiego moda i grasz. 

 

Kobal - z góry dziekuję . Mój zmysł przestrzenny zawodzi w grach ... i czasami w życiu:biggrin:

 

pieczara.dds

pieczara.sav

Zdaje się, że to nie będzie takie proste:) . Ja już nie jestem nieśmiertelny w Pieczarze. Widocznie ta nieśmiertelność podczas pierwszego pobytu w Pieczarze jest jakoś zapisana, może w pliku user.ltx, i potem likwidowana. Ale znalazłem swojego sejwa z pobytu w Pieczarze. Wczytaj go, to automatyczny zapis po dostaniu zadania od Górnika podczas pierwszego pobytu w Pieczarze. Wejdź do ekwipunku, łyknij lekarstwo, wrócisz na Kordon, a dalej to już sobie radź :)

 

 

nieznane chipy.dds

nieznane chipy.sav

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kobal za pomoc , powoli brakowało mi już cierpliwości do tej lokacji - pomysł z Pieczarą zawsze wydawał mi sie takim lekko poronionym pomysłem , choć  rozumiem zamysł autorów.

BTW : W  SSoup przejście było jakoś mniej stresujące. Czyżby coś w OP2 zmieniono?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kobal za pomoc , powoli brakowało mi już cierpliwości do tej lokacji - pomysł z Pieczarą zawsze wydawał mi sie takim lekko poronionym pomysłem , choć  rozumiem zamysł autorów.

BTW : W  SSoup przejście było jakoś mniej stresujące. Czyżby coś w OP2 zmieniono?

 

Z pewnością jest o wiele trudniej. Przynajmniej w stosunku do solianki i do OOP, które znam. Więcej mutantów i o wiele groźniejszych. 

 

czemu w opisie instalacji gry jest tylko fiks 2 do skopiowania, jak tam są 3 fixy? to co fix 0 i 1 są niepotrzebne, czy zawierają się w fixie nr 2 ?

Fiks 2 zawiera poprzednie fiksy. Zauważ, że fiksy są w w postaci zamkniętego pliku gamedata.dba. Nawet jak będziesz je wrzucał po kolei to kolejny fiks podmieni poprzednika a nie nadpisze.

 

Witam, coś chyba jest nie tak,przy próbie otwarcia instalatora wyskakuje monit cytuję"Nazwa pliku,nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminów jest niepoprawna" o co chodzi? Pomocy,Pozdrawiam

Przenieś pliki instalacyjne na dysk systemowy i z stamtąd rozpocznij instalację. Nie zaszkodzi tez uruchomić plik exe z uprawnieniami administratora, gdybyś takich nie miał domyślnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło,próbowałem wszystkich lokalizacji i wciąż to samo.Szkoda,chyba sobie nie pogram.

ps: O.K działa,moje niedopatrzenie.Dzięki za podpowiedz.Pozdrawiam

ps 2:Kiedy wrzucamy "tymczasowego" antyczita,przed czy po polonizacji?

Edytowane przez muezin70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bierzesz repack Cienia, wewnątrz zawiera on folder patches. W tym folderze są 3 różne wersje. Nam potrzeba 1.0006 więc całą zawartość katalogu 1.0006 (katalog bin i dwie gamedaty) kopiujemy do głównego katalogu Shadow of Chernobyl nadpisując istniejące tam pliki.

Następnie uruchamiamy setup OP2 i tak jak opisał w pierwszym poście Kobal w trakcie instalacji wybieramy dwie rzeczy. Katalog docelowy i format obrazu.

Potem bierzemy pacza 2.09 i do katalogu gry kopiujemy z niego (z pacza) gamedata.db9.

Kolejny jest fix, jest ich trzy ale użyjemy ostatniego #2 (zawiera poprzednie) i do katalogu gry kopiujemy (nadpisujemy) plik gamedata.dba.

Na koniec spolszczenie, kopiujemy katalog gamedata do katalogu gry i zgadzamy się na zamianę plików.

I powinno działać

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca procesu instalacji patchów. gra w wersji 1.04. Co ja mam wycinać :) tam tych binów we folderze troszkę jest. Na tą wersję zainstalowałem 1.06 . To tyle

Proces instalacji jest podany na rosyjską wersję stalkera ( repack Komy) do którego link jest podany w pierwszym poście. Instalacja na polskim stalkerze zapewne się nie powiedzie, bynajmniej nie z powodu patchów. Rzecz w tym, że instalator OP-2 modyfikuje też folder bin, między innymi plik XR_3DA.exe. A rosyjski stalker w stosunku do polskiego ma inny system zabezpieczeń antypirackich. Co za tym idzie, by grać musiałbyś te pliki z katalogu bin dać z powrotem z polskiej czystej wersji. Gra odpali, ale silnik będzie korzystał tylko z dwóch GB ramu. Bo tak to było w czystym stalkerze. Czyli i tak nie pograsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.