Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łobuz napisał:

 

w tej rurze jest telepor i o niego chodzi niewiem jak go obejśc

Teleport  - jak w każdym schowku Kostii działa PO zabraniu zawartości schowka- ot taki dodatkowy restryktor- coby było "łatwiej".

W linku który załączyłem -oraz  który załączył tom3kb -masz chyba wszystkie możliwe schowki na poszczególnych lokacjach-wystarczy wrzucic frazy do googhle translatora - i masz podpowiedzi gdzie szukać.

W kwestii teleportu >>vide filmik z tym schowkiem:

A tutaj masz filmik z wszystkimi mozliwymi schowkami Kostii w OP2:

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie "Nocne łowy" oczywiście wziąłem i poleciałem robić coś innego i teraz po przejściu z Doliny Mroku na Radar nie ma trupa monolitowca. Ale na stronie 11 tego działu Kobal wspomina że można to jakoś inaczej załatwić.Czy ktoś może zna rozwiązanie tego problemu ?

 

Edytowane przez coles313
Mój błąd oczywiście zadanie '' Łowy q Czerwonym Lesie''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coles313 - Byc może sie myle , ale zadanie "Nocne Łowy" ma się nijak do faktu pojawienia sie trupka na Radarze. Tenże trupek pojawia sie w zadaniu dotyczącym polowania czy też czyszczenia kolejnych lokacji z kontrolerów.

łobuz - pewnikiem skrypty sie "pozajączkowały" , jeżeli zależy Ci tylko na PDA dla Kostii to zespawnuj sobie oneż PDA - kostya_pda...w miejscu kropek podajesz nr kolejny , np kostya_pda4.Zawartość schowka "jaj nie urywa" a bedziesz mógł dalej ciagnąć quest.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler pojawia się po 'zajrzeniu' w inwentarz martwego Monolitowca, zaraz za płotem z budką strażniczą, przed wejściem do bunkra z przejściem Radar-DM. Jeśli się nie zespałnował to znaczy że skrypt aktywujący pojawienie się mutanta umieszczony jest właśnie w martwym Monolitowcu a nie w dokumencie. Miałem ten sam problem co ty i nasza forumowa 'złota rączka" mi pomogła:)

 @kobalu pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler pojawia się na drodze ale w sumie to nie ważne. Po przeczytaniu notatki powinno pojawić się zadanie "Oczyścić las na Radarze z kontrolerów". Jeżeli po zespawnowaniu notatki monolitowca pojawiło się w PDA takie zadanie to wszystko w porządku. Trzeba zlikwidować wszystkie mutanty i iść dalej na Jantar. Jeżeli zadania nie ma to jest problem. 

Już wiem, że nic z tego nie będzie. Trzeba zespawnować dokument o nazwie akill_mono_note

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialog jest dostępny od początku gry. Zaczyna się od pytania "masz powiązania z innymi ugrupowaniami?". Można z niego korzystać kiedy się chce, jeśli tylko cie na to stać. Zmiana nastawienia wrogiej frakcji kosztuje 350000 rubli. Może skoro nikogo nie zabiłeś to nie ma co zmieniać albo cię na zmianę nie stać. Niemniej początkowy dialog powinien być dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie musiałem korzystać z płatnego sposobu. Zmiana nastawienia wymuszona przez fabułę była tak jak mówisz z medalionem monolitu. Wtedy tez miałem problemy z zmianą nastawienia Wolności ale pomógł twój sposób z robieniem zadań dla Łukasza.

Miałem za to już wcześniej się o to spytać na forum ale to zbagatelizowałem,mianowicie od jakiegoś czasu mam neutralnych wszystkich bandytów w całej Zonie,zarówno ci co byli wcześniej przyjaźni w Dolinie Mroku jak i szwendacze na Wysypisku, przejście Bar- Dzicz oraz grupki na Zatonie i w Martwym Mieście. Po pierwszym strzale robią się wrodzy a po zmianie lokacji i powrocie gdy nastąpi spawn znowu są neutralni i tak w kółko.

Nie wiem w którym momencie fabuły tak się stało i czy nie skopało mi to gry czego efektem jest ten brak dialogu u Sidora. Stawiam na moment gdy na dachu wieżowca snajper zdjął niejakiego Haka W wschodniej Prypeci ale pewien nie jestem.

Wszystkie wasze sugestie mile widziane:020:

Edytowane przez walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że coś się pomieszało w skryptach zarządzających relacjami między GG a frakcjami. To co opisujesz bynajmniej nie jest normalne. Ale nie widzę tu innej możliwości rozwiązania problemu niż ręczna modyfikacja pliku game_relations. Jak to wygląda od podszewki. W tym pliku jest tabelka podobna do układu współrzędnych gdzie na osi X i Y są umiejscowione wszystkie frakcje i oczywiście główny bohater. Modyfikujemy wartość na skrzyżowaniu między Striełokiem ( actor ) a na przykład Wolnością ( freedom). Teraz skrzyżowania są dwa w zależności od tego z której osi wybierzemy Striełoka. Jedno obrazujemy stosunek gracza do frakcji, drugie frakcji do gracza. Nie wiem które jest które. Nic się nie stanie jak zmienisz oba. Wartość "0" to neutralność. Wartość "-" to wrogość. Wartość "+" to przyjaźń. W pliku są wartości wyjściowe z którymi zaczynasz grę. Teraz wykonując zadania dla wybranej frakcji, lecząc rannych, walcząc z nimi ramię w ramię, zyskujesz punkty dodatnie, które gra dopisuje do twojego konta. Tym samym frakcja na początku gry neutralna staje się przyjazna. I odwrotnie, zabijając bojowników danej frakcji dostajesz punkty ujemne. Te wszystkie punkty są już zapisywane w sejwach. Za każdym uruchomiemiem gry system sobie oblicza : dane wyjściowe z pliku game_relations + to co zdobyłeś, wychodzi tyle i tyle. Frakcja wroga albo przyjazna. Teraz skrypty. Idąc do Sidorowicza po medalion Monolitu po prostu uruchamiasz skrypt który na szybko przyznaje ci + 1000 punktów w stosunku do Monolitu i -1000 punktów do innych frakcji (wartości wymyślone, nie wiem ile jest tych punktów ) Tym sposoben Monolit robi się przyjazny a wszyscy inni wrodzy. Po zakończeniu zadania skrypt robi dokładnie odwrotnie i wszytsko wraca do normy. Ta samo to działa we wszystkich innych questach gdzie nagle zmieniają się relacje między frakcjami. i jak to skrypty już mają nie zawsze działają jak trzeba. Więc skoro u Sidorowicza nie można sprawy załatwić elegancko to sprawdź sobie które frakcje masz wrogie i po prostu dopisz sobie z 500 albo 1000 punktów w odpowiednim miejscu w pliku game_relations. Z bandytami można postąpić podobnie zwiększając wartość na minus ale nie wiem jak się wtedy zachowają bandyci Borowa w Dolinie Mroku. Ale na tym etapie gry to już raczej nie będzie miało znaczenia. Dołączam oryginalny, niemodyfikowany plik game_relations. Powinien się znajdowac w katalogu gamedata / config / creatures

game_relations.ltx

game_relations.ltx

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra rządzi się własnymi prawami...

-szukam pliku game_relations - nie ma.

- wklejam plik od Kobala według instrukcji i zmieniam wartości na 500+(Dobra Zmiana!) dla Wolności i Powinności, potem 5000+ - grzeją do mnie       dalej .

-wróciłem się do save z przebudzenia fryca następnie do Warlabu do Witaminy

-Rozróba z Witaminą- NIKT NIE GINIE. (trochę to trwało)

-teleport na Kordon- Sidor nie ma dialogu na wykup jak na screenie wyżej.

-Teleport Sacharowa do Baru- Powinność zielona!

- na MW Wolność czerwona.

-schodzę im z oczu,następnie ESC potem F11- wpisuje "freedom" Wolność żółta!

- wchodzę na bazę a tam koleś przy drzwiach czerwony i wrzeszczy i znów Wolność czerwona.

-znów schodzę im z oczu, znów ESC, F11 jak wyżej - wszyscy oprócz tego przy drzwiach neutralni.

-Z daleka karabinem Fenrira wolnościowca w kolorze rewolucji trrrach - nikt mnie nie widzi.

-lecę do Łukasza , biorę zadanie na leczącego beryla i obronę bariery (beryla mam w schowku przy pijawkach)- po oddaniu zadań wszyscy zieloni !

-dwie wycieczki do Limańska i do centralnej Prypeci tu też Wolność zielona!

-przy rozmowie z NPC zauważam że moje kombinowanie z F11 spowodowało że jestem Wolnościowcem. Wybieram ESC potem R i wpisuję "stalker"

- znów jestem samotnikiem-całą operację ze zmianą frakcji robiłem na posterunku Powinności w Barze - wszyscy spokojnie na zielono stali

-kontrolna wycieczka po lokacjach czy znów komuś nie podpadłem- wszystko gra.

Nie doszukujcie się w tym logiki. Nie mam pojęcia co w tym kombinowaniu tak naprawdę pomogło ale póki co wszystko ok.

 

Jak zwykle dzięki Kobal za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypty, bracie. Skrypty. Dobrze, że wszystko zagrało, ale zastanawia mnie ten brak dialogu u Sidorowicza. Wygląda to tak jakbyś miał podmieniony plik gdzie jest zapisane jakie linie dialogowe się wyświetlają. Jak rozumiem, korzystasz z jakiegoś zaawansowanego spawnera, skoro ot tak możesz sobie zmieniać przynależność frakcyjną. Może ten spawner podmienił jakiś plik ze skryptami? Albo jakiś inny dodatek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Kobal całą grę mam pobraną stąd łącznie z spolszczeniem i właśnie spawnerem. Moja wersja gry to repack wstawiona przez Godlike. Grałem już cała masę modów ale Soli nigdy nie umiałem poprawnie zainstalować. Więc jak się pojawił repack od razu pobrałem stad i gram. Spawner zainstalowałem gdzieś tak w połowie gry i używałem raz może dwa i nigdy przy spawnowaniu przedmiotów qestowych (raz granat dymne i ammo szrapnel gdy pojawiły się szpony)- naczytałem się twoich postów ile biedy wyrządziło swawolne spawnowanie przedmiotów więc nawet sie go nie tykałem. Jak czegoś nie umiałem to marudziłem tutaj i zawsze pomagało.

Modyfikacji tez nie mam żadnej zainstalowanej nawet paczki tekstur innych. Edycja pliku actor LTX -tu się muszę przyznać do cziterki -przy schowkach Alpinisty czasem zwiększałem skok choć nie na wiele się to zdało bo jak dotarłeś do schowka w sposób łatwy to plecaka w danym miejscu po prostu nie było (balkony i wędrówka po drucie w Prypeci). Tak więc wartość skoku mam z nominalnego bodajże 6.7 na 9.5 i radochę że gram w starego dobrego PSX-owego Tomb Raidera ( tam sekwencje skoków spisywałem na kartce- długi, długi, krótki ,długi,chwyć się krawędzi).

Od początku gry miałem problemy czasem z nastawieniem frakcji-ni stąd Kutwa albo Sacharow czy Barman nagle robili się czerwoni (dialogi jednak mieli wszystkie) albo ekipa w Prypeci czy w Limańsku- zawsze uciekałem do autosave i było ok.

Kolejny problem to wczytywanie autosave z zakończenia zadania- zawsze po tym było coś nie tak (BTR-stały zamiast strzelać, Watażka warczał).

poniżej screen z menu spawnera z którego korzystam:

 

 

ss_hunterkiller_10-30-16_10-30-44_(l07_military).jpg

Edytowane przez walec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem chyba odkryłem co się stało. Chciałem zobaczyć jak wygląda pełny dialog u Sidorowicza odnośnie zmiany nastawienia frakcji by znaleźć w którym pliku się znajduje. Wczytałem pierwszego lepszego sejwa z Kordonu i ze zgrozą stwierdziłem że też nie mam tej linijki tekstu. Wczytałem innego i tekst jest. Otóż wszystko jest związane z zadaniem "Remzestawy" i questową zmianą frakcji Striełoka na Monolit. Otóż po wzięciu tego zadania i otrzymaniu medalionu Monolitu ta opcja zmiany nastawienia frakcji u Sidorowicza za kasę zostaje zablokowana. Wszystko wraca do normy po przyniesieniu remzestawów z Labiryntu i rozliczeniu zadania. U ciebie najwyraźniej nie została przywrócona. Czyli zaszalał skrypt albo rzeczone remzestawy zespawnowałeś a nie znalazłeś w Labiryncie jak Sidorowicz przykazał. Na forum już była opisywana taka sytuacja dotycząca artefaktów "Żywe Serce". Jeśli były kupione u Sacharowa lub zespawnowane quest się nie zaliczał. Musiały być utworzone w anomalii. Może tu też jest taki restryktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remzestawy mu oddałem , spawnowałem tylko ammo tak jak pisałem wyżej a w PDA mam wszystkie zadania zaliczone. Były bodajże w bunkrze za drzwiami z kodem. To z artefaktem to prawda miałem 2 lub 3 powstałe w anomalii a jeden kupiłem ,przez co u Doktora nie umiałem zakończyć jego zadania zbierackiego-musiałem ten jeden też stworzyć.

Na bank jednak rzeczony dialog u Sidorowicza miałem od początku gry. Miałem go nawet całkiem niedawno gdy zdawałem zadanie na foty mutantów bo brakujące potwory udało mi się dopiero sfotografować na Zatonie podczas fal mutantów. Dialog zniknął jakoś po rozmowie z Sidorem na super drogie schowki w wiosce kotów. Zniknęła także opcja "chce dokonać wpłaty" na któryś z tych właśnie schowków ale było to spowodowane tym ze nie było mnie na nie stać. Gdy mam kasę dialog  z wpłatą na schowek jest ale już na zmianę nastawienia nie. Poniżej screeny z PDA i wcześniejszego zapisu :

 

ss_hunterkiller_10-30-16_19-22-45_(l11_pripyat).jpg

ss_hunterkiller_10-30-16_19-26-05_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.