Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.10.2017 o 16:02, TheSoldy napisał:

Witam znów. Od jakiegoś czasu mam już PDA Wilczarza i nie wiem czy sprzedać je byle komu czy będzie na to jakieś zadanie

Możesz sprzedać w PDA jest recepta artmodyfikacji i masz ją już w Encyklopedii.

26 minut temu, marek74chros napisał:

Witam. Schowek łowcy w księgarni na tej stercie złomu go nie ma. Gram w oop2. Ktoś pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Kazik dałem duchowi dokumenty zwierza on coś o monolicie i nie daje zadania na kotlety , poszedłem do sarkofagu ale tam nic się nie dzieje. Jeszcze jedno pytanie byłem w limańsku a przyszedł sms że zanim pójdę do czerwonego lasu za panterą muszę iść do Limańska i szpitala a tam pusto. Nie wiem co robić.

23.dds

23.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posiedziałem nad tematem.
1. Rozlicz zadania z PDA gdzie masz wrócić tylko po nagrodę (masz tego trochę).
2. Idź do Łukasz i zagadaj na temat Powinności która jest na przysiółku od strony 
    Baru. Spotkaj się z Maksem i ruszajcie zlikwidować Powinność. Pamiętaj tylko, że masz chronić Maksa
    i nie wolno Ci strzelać do Powinności. Wróć do Łukasza i zagadaj na temat szpicla Pawlika itd..
Jest to część zadań "Poszukiwanie zaginionej ekspedycji"  Przejrzyj poradnik:

Poradnik jest do pierwszej Soli ale można wiele rzeczy wyczytać.  

Uporządkuj grę np Lekarstwo dla ojca Ariadny itd..
W razie dalszych problemów pisz.  
      

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chyba gra się posypała, zrobiłem zadanie na pawlika , poszedłem do ducha a on dalej nie daje zadania na złote kotlety. Gadałem z pielgrzymem i jestem z duchem na cea1 ma pokazać drogę na generatory a on stoi i nie idzie, chyba coś namieszałem, nie wiem jak z tego wyjść, pomóżcie ktoś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie z modami ale zakładam, że nie korzystałeś z poradnika który Ci poleciłem....
Znając Twoje problemy ;) wstaw sejwa bo nie ogarnę....
Może Duch nie chce z Tobą gadać bo nie przyniosłeś mu dokumentów z CAE-2 (już mi się mody mylą) wstaw sejwa.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kazik. Czytam ten poradnik cały czas. Przed kotletami przyniosłem dok. zwierza,(akcja na bagnach), duch do mnie 'monolit czeka'. Co do leku dla ojca Ariadny to przyznaję się pogubiłem trochę i nie wiem co z tym zrobić.

34.dds

34.sav

Edytowane przez marek74chros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tu masz sejw:
duch ok.dds
duch ok.sav
Nie bardzo ogarniam bo piszesz, że jesteś z Duchem na CAE-1 a wstawiasz sejw jak lądujecie na Generatorach...
No nic... Jesteś z Duchem na Generatorach w wiosce (nie chciał iść więc go olałem i poszedłem drogą do wioski rozwalając wszystkie mutki po drodze. W wiosce zagadałem z Frycem (ten przy piwniczce) odesłał mnie do Rodaka ale z nim nie gadałem. Gdy wracałem po Ducha był już w połowie drogi do wioski. Teraz siedzi przy ognisku z Rodakiem.
Masz zagadać z Rodakiem (czy weźmiesz zadanie na helikopter czy nie to już zadecydujesz ja bym zapłacił) potem pojawi się doktor ze Świadomości-Z i podrzuci Ciebie na Bagna gdzie masz odnaleźć Bosmana. Zanim przyprowadzisz Bosmana do lądowiska idź sam od niego aż do cerkwi czyszcząc wszystko po drodze potem wróć i dopiero z nim zagadaj (zanim ruszycie do helikoptera).

Droga tam i z powrotem od Ducha do wioski do Ducha:

ss_oldman_12-26-17_20-41-34_(generators).thumb.jpg.73ccc46fdd3bd8b80786f0aa0a26bf23.jpg    

Duch wesoło gaworzy z kumplami jakby na razie nie chciał gadać zajmij się sprawą Bosmana jak wrócisz to pogadasz ;) 

ss_oldman_12-26-17_20-57-16_(generators).thumb.jpg.28db1996bccf4fc461710910d92f6e19.jpg
   
  
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki Kazik. Fakt źle napisałem bo duch nie chciał ruszyć do przejścia na generatory, po kilku wczytanych sejwach ruszył. Pytanie czy jak mam nie zrobione kotlety czy nie za szybko pokazałem na generatory, przez co nie mam drogi na cea2 a tam schowki do opróżnienia.Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA PRZECZYTAJ @marek74chros !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Czy robiłeś zadania w Limańsku i Prypeci:

cyt.

2. W scenariuszu jest mała niedokładność – GG może pójść na Generatory nie przechodząc Limańska i Prypeci, i zanim pierwszy raz porozmawia SMS Czarnym Doktorem w Szpitalu. Nie róbcie tego – to bardzo poważny błąd fabularny. Przed pójściem na Generatory należy zaliczyć wszystkie wymienione poprzednio lokacje.
 

Generatory...

Kilka ważnych uwag i problemów

 

 

  Ukryj zawartość

1.

Uważnie czytajcie dialogi i przychodzące SMS-y, szczególnie  czerwone. W ostatnich dopełnieniach coraz większa część scenariusza rozgrywa się właśnie w wymianie SMS-ów, włącznie z wydawaniem GG zadań i podpowiedzi.

 

2. W scenariuszu jest mała niedokładność – GG może pójść na Generatory nie przechodząc Limańska i Prypeci, i zanim pierwszy raz porozmawia SMS Czarnym Doktorem w Szpitalu. Nie róbcie tego – to bardzo poważny błąd fabularny. Przed pójściem na Generatory należy zaliczyć wszystkie wymienione poprzednio lokacje.

3. Chociaż odnosi się to do poprzednich wersji, u mnie w poprzednim dopełnieniu wynikły poważne problemy przy pierwszej rozmowie z Czarnym Doktorem – nie pojawiał się potrzebny dialog, albo były stałe wypady po nim. Próbujcie iść do Doktora w Szpitalu z bronią w rękach i bez broni, przegrywajcie po 10 razy, ale zakończcie ten dialog. Nie przejmujcie się, jeśli po skończeniu dialogu i snu GG zginie HUD, albo broń nie będzie chciała się wybierać – u mnie to przeszło po zapisie i wczytaniu sejwa. HUD standardowo włącza się klawiszem «+». I koniecznie przed wizytą u Doktora wyczyścić wszystkich monolitowców w Szpitalu – inaczej nie będzie dialogu.

4. Nie należy rozmawiać SMS Kłem, który stoi na Czarnobylu 2 dotąd, aż nie dojdziecie do p..31 w opisie zadań..Generatory albo nieuchwytny Astronom.

5. U mnie, niestety, na Generatorach zazwyczaj nie działały (nie wczytywały się) sejwy, działał tylko autosejw. Walczyłem z tym nieco pokrętnym sposobem - po wypełnieniu ważnego kwesta wychodziłem z lokacji i wchodziłem ponownie, otrzymując nowy autosejw na wejściu. Niestety, metoda działa nie zawsze - wygląda na to, że po wypełnieniu części następujących kwestów nie należy wychodzić z lokacji.

6. Bardzo często zdarzają się wyloty (na dowolnej lokacji) tego typu (cyfry mogą być rożne)

 

 

Generatory albo nieuchwytny Astronom

Linia scenariusza zaczyna się po ostatnim spotkaniu z Pielgrzymem w Starej Wsi

 

 

  Ukryj zawartość

1. Idzie wymiana SMS-ów z Kłem, dowiadujemy się, że GG musi iść na Czarnobyl-1. Jeśli ktoś nie używał przejścia Czarnobyl-2 – Czarnobyl-1, to idziemy teraz tym przejściem, żeby dowiedzieć się gdzie GG jest potrzebny. Przejście jest zaznaczone na mapie w PDA.

2. Na Czarnobyl-1 spotykamy Ducha, rozmawiamy, prowadzi nas do punktu przejścia. Jak się zatrzyma – rozmawiamy, pojawia się przejście, idziemy na generatory.

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem limańsk,szpital z czarnym doktorem (w szpitalu szukałem składnika do lekarstwa ojca Ariadny ale nic nie było więc pewnie nie tam), następnie pielgrzym no i wylądowałem na generatorach. Wieczorem spróbuję podłogowym granatnikiem strącić helikopter. Wszystkie te wątki czytałem ale w tym wieku zrozum czasem coś może umsknąć ?. Kazik w opisie Poszukiwanie zaginionej ekspedycji punkt16 jak znaleźliście zaginioną ekspedycję i przejście x-10 do sarkofagu... Cholera nie przypominam sobie żebym ich znalazł i przejścia też niema może tu coś pomieszało .Trochę lipa.

Edytowane przez marek74chros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.