Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

To się ceni:) Można bez oszustw? Można!

Z początku nie zauważyłem możliwości wdrapania się na to drzewo obok, dopiero po chwili. Faktycznie niektóre schowki są tak porozmieszczane, że klękajcie narody. Co do "oszustw", to po prostu nie lubię sobie ułatwiać rozgrywki korzystając ze spawnera, dając innym moje problemy do rozwiązania... ba! nawet solucji czy poradników nie czytam, bo nie wyobrażam sobie przechodzenia gry wedle schematu spisanego przez kogoś innego. ;)

Oczywiście rozumiem, że w skrajnych przypadkach może być to podyktowane błędną konstrukcją moda etc etc. i nie jest niczym złym użycie tego, ale dopóki daje radę sam to muszę się tego trzymać i nie odpuszczać. ;)

Wszystkim, którzy ogrywają właśnie OP-2 po raz pierwszy bardzo polecam takie podejście. Satysfakcja z własnoręcznie odnalezionego schowka - bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Mam mały problem odnośnie zadanie na znalezienie kryształowych czaszek w pyrpeci. Jestem przy tej ostatniej co trzeba wyskoczyć z drzewka i wylądować na 3 piętrze balkonu bloku. 2h i nie daje rady. Czy ktoś mógłby pomóc w tym zadaniu ewentualnie czy jest opcja zrobienia tego inaczej. Np. latania lub coś innego.

ostatnie zadanie czaszek.dds

ostatnie zadanie czaszek.sav

Nie wiem jak i jakim cudem ale wskoczyłem na ten balkon i schowek zaliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Potrzebuje wykonać zadanie na łowy na żadkie artefakty. 
Brakuje mi Kokona. Podobno jest w schowku na radarze. Ostatni schowek striełoka mam zrobiony i tam go nie było. Ale on coś wspominał w ostatnim swoim pda że zrobił jeszcze jeden gdzieś w jakimś biurowcu przy fabryce ale nie pamięta i trzeba by się doka... spytać. Byłem u bagiennego alę żadnego info od niego nie mam.
I aksona. Tego powienienem dostać z zadania od sidorka na znalezienie i zabicie Leszego. Ono było coś związane chyba z docentem on dawał namiar na wysypisko i tam trzeba było go znaleźć. Ale tego zadania nie mam rozwiązanego. I nie wiem jak do niego dojść.
Czy istnieje możliwość zrespieania tego leszego. A jak nie to czy ktoś może podać nazwę do zrespienia tych dwóch artefaktów.
Tubylca mam skonczonego, czaszki skonczone jestem w chwili obecnej na szukaniu 8 latającej wyspy i leża fenrira w dziczy.
Z nieskonczonych zadań mam jeszcze na przyprowadzenie z bagien baggi ( tego z hal-life 2 ) do sidorka. Kiedyś był teraz koło Dana już go nie ma. Mam tylko respawner ten z gry za 200k i wpisując frazę veh_car_baggi i użyj dostaje ptzedmiot nie znaleziony.
I jeszcze jedno zadanie mam nie zrobione na lok atp. Pierwszego co daje Kalinin. Odeprzeć bandytów i zabić Sznyrę. Powinienem wpierw wybić bandytów i monolit. A potem wziąść zadanie.
A ja wziołem zadanie wybiłem i mi nie zaliczyło i zostawiłem. Wiem że to zadanie jest poboczne i chyba nic nie daje ale czy jest możliwość zrespienia tego Sznyry.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wszystkie arty powinny być w jednym schowku przy Oazie na Jupiterze ale nie jestem pewien.
Najlepiej jak wstawisz sejwa mogę sprawdzić kilka rzeczy.
Za dużo rzeczy chcesz spawnować i dopisywać.... A już postacie kwestowe....
W tym modzie pomaga to na chwilę a potem STOP.
Sam to przerabiałem więc uprzedzam.
W każdym razie wstaw sejwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty z tego co pamiętam masz wersje 1,004 ja 6 

To jeszcze jedna kwestia Potrzebuje zrespic korale prabaki burera - 144 dzień w zonie i jak na razie znalazłem tylko 1 sztuke a dla sidorka potrzebuje 2.

kokon i akson.dds

kokon i akson.sav

Ale jak mówisz w oazie znajdę wszystkie to jest cień nadzieji. A nuż się uda. A tak na marginesie ile jest latających wysp ? mam 7 podobno 9 ale to nie potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak na razie masz tu zapis w Barze stoisz przy Wikingu.
Zagadujesz do niego oddajesz gan i 50 szt. naboi czekan.
Ty dla siebie spluwę masz. Idziesz z nim na południowy posterunek wchodzisz na najwyższy kontener i gościa osłaniasz.
Powinny przyjść dwa sms (Wiking będzie często ginął aż wypracujesz sobie dobrą taktykę).
Jak już wszystko zrobisz udaj się do Sarkofagu. Obok wejścia do sali gdzie jest Monolit nie wchodzisz na górę tylko skręcasz w lewo (lub jak będziesz szedł od góry to po ostatniej drabince zamiast iść do wyjścia na korytarze skręcasz w prawo). Musisz się wcisnąć pod takie pierścienie. Jak Ci się uda to obracasz się w prawo trzeba wskoczyć 
na taki metalowy kołnierz i iść po nim w prawo aż znajdziesz plecak. To jest BARDZO ważny schowek Kabaczka masz ten opis w PDA w Dane z PDA.
Nagroda za męczarnie jest ważna i będzie potrzebna do końca gry. 
Nie wiem dlaczego masz ustawiony taki udźwig ????
Nie wiem w jakim zadaniu masz te korale prababki burera?
Samochód na razie sobie odpuść.
Jak gram na oświetleniu pełnym dynamicznym a Ty?

viking.dds
viking.sav           
 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking to już stoi z półtora tygodnia i czaka aż mnie chęć na niego najdzie. Nawet egzoszkielet NS załatwiłem mu.  Nuwka sztuka może przeżyje 2 - 3 strzały więcej.

Jestem z tych co sie nazywają homik. Zbieram wszystko co popadnie. I tu 500 kg jest ok.

Korale prababki burera jest na zrobienie zadania dla sidorka albo sacharowa na artefakty do labka kijowskiego czy jakoś tak. Spis wstawiam 

Co do oświetlenia to nie pamiętam. Ale jakis z miesiąc temu dziennie miałem od 10 do 20 wylotów na pulpit z różnych okazji. I w pewnym momencie trochę sie wkużyłem i wyłonczyłem muzykę w grze. Poskutkowało to tym że przez parę dni wylotów miałem zero. A teraz jest 2 - 3 dziennie. Nic więcej nie zmieniam niech będzie tak jak jest a jest ok.

A tak na marginesie. Jak robiłem zadania na kryształowe czaszki wpadł mi miecz tarcza i 2 szurikeny. Czy te tzw arty do czegoś się puźniej przydają. Czy taki gratis od twórców gry ?
 

kwest dla sacharowa na arty.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking jest do zrobienia i mogę nad tym posiedzieć :) 
Z tym, że nie chciałbym żeby tak było że zrobisz coś dalej.
Więc może wstrzymaj się do jutra ogarnę tego Wikinga a potem pójdziesz do sarkofagu do schowka Kabaczka. 
Miecz tarcza itd.. będzie potrzebna na zakończenie zadania na kryształowe czaszki.   

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiking załatwiony i to za pierwszym razem. A wcześnie się męczyłem na maksa. Jednym słowem miodzio.

Co do tych artów z posta wyżej na kryształowe czaszki. Byłem w labiryncie aktywowałem portal i wkitrałem tam 13 czaszek wypadł jakiś artek. I jest cos więcej jeszcze ?

To jeszcze jedna sprawa. Jak robiłem ostatni schowek dla striełoka tzn dwa schowki na radarze to w ostatnim pda mówił cos że zrobił jeszcze jeden ale w jakimś biurowcu porzy fabryce. Nie pamięta i trza się spytac doka... Kojażysz może takie coś. 

Jak możesz zerknij do tego pda w moim sejwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw sejwa jak masz już zrobionego Wikinga.

Teraz idź koniecznie do Sarkofagu do schowka Kabaczka.

Skoro masz Idol Monolitu to tarcza itd.. nie są już potrzebne.

Sprawdzę co z tymi artami ale gdzie masz pozostałe z listy?
Sprawdzę też co z tym schowkiem Striełoka bo nie pamiętam.

Wstaw mi sejwa już po Wikingu i graj dalej.    
 


  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 arty z listy są  ( 2 na pasie i 1 w plecaku ). Pozostałe arty na wysypisku  w niebieskiej skrzynce. W głównej hali tam gdzie stoi ten od marchewek i ryżu a obok woron się kręci. 

Na wszystkich moich schowkach jest gps i zamek tak że na bank znajdziesz.

Dobra lece do sarkofagu....

po vikingu.dds

po vikingu.sav

Teleporcik w sarkofagu znaleziony. 

Dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, tybet64 napisał:

Witam. Panowie, mam problem z Zastawą dla Łukasza. Doszedłem do Jantaru i ma facet być w jakimś kamieniołomie. Gdzie na Jantarze jest jakiś kamieniołom?

Nie w Jantarze, lecz w Jupiterze - tam gdzie stacja Janów . Jak tam dojdziesz - z daleka zobaczysz kopare i "kamieniołom".

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam schematy i potrzebne rzeczy do zrobienia sajgi i hostela a Wasyli niema dialogu. 

We wschodnie prypeci znalazłem plecak a w nim kartka ,,idę do baru plecak w dziczy między garażami,, wydaję mi się że wszystkie schowki mam załatwione.

Co do schowka anny znalazłem go w tym labo. a zadania nie zalicza, 

https://www10.zippyshare.com/v/wxoao5Nh/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie miałem rubinowej sprężyny ale w schemacie niema wzmianki o artach. Sprawdzę jeszcze hostel, bo też nie było dialogu.

Wiesz może o co chodzi z tym schowkiem w dziczy, jakaś nowa akcja? 

Wiadomo już kto włącza te emisje.! xDD

Edytowane przez marek74chros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marek74chros napisał:

Nie miałem rubinowej sprężyny ale w schemacie niema wzmianki o artach. Sprawdzę jeszcze hostel, bo też nie było dialogu.
Wiesz może o co chodzi z tym schowkiem w dziczy, jakaś nowa akcja? 

1. Z tym Hostelem to dziwna sprawa nic nie wywołuje dialogu u Wasilija... przynajmniej ja nie wiem dlaczego tak jest.
2. Schowek w dziczy jest a w nim kolejna notatka która przekierowuje Ciebie na Jupiter...
Schowek znajdziesz idąc od Baru do Dziczy. Tam we wrotach garażu jest "wbita" ciężarówka 
wchodzisz po niej (po jej masce) pod strop garażu i jak spojrzysz w prawo znajdziesz plecak z kolejną notatką.. 
ss_oldman_07-20-18_18-39-33_(l06_rostok).thumb.jpg.e016e74d63fad8e0bedb8d4d9d5880dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek74chros Tak się zastanawiałem bo u mnie nie było tego motywu z notatkami o które pytałeś i już wiem o co chodzi.
WARTO to zrobić do końca :) 
1. Po zrobieniu tego schowka na Dziczy w nowej notatce jest informacja, że ktoś idzie na Jantar a potem na Jupiter.
Na Jantarze w tunelach pod X-16 znajdziesz bonusowy schowek z teleportem.
ss_oldman_07-21-18_14-07-47_(l08_yantar).thumb.jpg.951da5597f0f922d1f79bc731caa5a4b.jpg  

Długo by opisywać więc znalazłem film jak to zrobić:
https://www.youtube.com/watch?v=fwRpHlkiTGo 

2. Po zdobyciu tego schowka czas na wycieczkę na Jupiter.

Na Jupiterze na dachu budynku znajdziesz kolejny teleport tym razem do Podziemi na Agropromie.

ss_oldman_07-21-18_19-41-12_(jupiter).thumb.jpg.0bf13e0d0df388990cb1e4134f452fa9.jpg

Potem idziesz do ostatniego schowka Nieznanego Stalkera który jest też na Jupiterze tylko na innym dachu

ss_oldman_07-21-18_19-45-35_(jupiter).thumb.jpg.45952f4520e886648813696a3b946fe3.jpg   

Tam znajdziesz ostatnią notatkę z pochwałą :)

3. To jednak nie koniec atrakcji na Jupiterze.
Jest tam jeszcze jeden schowek (nie ma nic wspólnego z notatkami a ja znalazłem go przez przypadek jak grałem wcześniej)
ale nikt z NPC nie podaje na niego namiarów.
Jak zeskoczysz z dachu skacząc po kontenerach w tym miejscu znajdziesz plecak:

 ss_oldman_07-21-18_20-09-00_(jupiter).thumb.jpg.05c60a7e944a509ce88f1fbf90e35c4e.jpg

Znajdziesz tam gan KORD (rozwala wszystko) i shotgun Drozd (idealny na mutki|) który mieści się w slocie na broń króką :) 
Te dwa gany były u mnie w użyciu do końca gry.

ss_oldman_07-21-18_14-24-22_(jupiter).thumb.jpg.6bd9c21d12dea2f7f2c158ae5ad3088c.jpg  

To wszystko przyda się BARDZO w zadaniu Wojna Mutantów.

Jak zabierzesz to wszystko ze schowka pojawią się zaraz Bibliotekarze itd... 

Co do Hostela to dzisiaj nad tym posiedzę a co do Fotografa musisz wstawić sejwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Mimo wszystko chyba lekko utknąłem w fabule, nie robiłem zadania na poszukiwanie Elzy i kruchy sojusz , chyba  że to przede mną.

Co do drozda mam nadzieję że on na naboje szrapnel bo użyłbym ale nie mam czym. Jeszcze raz dzięki.

 

 

Edytowane przez marek74chros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.