Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

@Frodo32 - jesteś pierwszym, który ma z tym modem tyle problemów.

Fakt, mod ma wiele bardzo nietypowych rozwiązań, ale nie aż takich, które uniemożliwiają grę. Trzeba moda przechytrzyć. To nie znalezienie Kła wywołuje emisję, a czas.

Przed "znalezieniem" Kła, idź do jakiegoś miejsca nadającego się na ukrycie i prześpij kilka godzin. Czas do emisji minie. A ukryć od emisji jest więcej. Wyświetlają ci się tylko najbliższe. Jest jeszcze księgarnia i pralnia. Pokombinuj też z ustawieniami, zmniejszając je.

Tym skoczkiem z filmiku, jak go masz, możesz wejść do bunkra na Jantarze. Stajesz przy bunkrze, otwierasz jego opcje i klikasz w "Jantar -Jantar PKN" i będziesz w środku. Ze znalezieniem teleportu powrotnego - po zabraniu tego co bunkrze jest do zabrania - nie ma problemu. A jak wejść na Jupiterze, już Ci pisałem.

A z Lebiediewem, kłania się brak gry w Artefakty śmierci. Odmienne światy są logicznym jego przedłużeniem. Jeszcze nie raz będziesz miał "dziury" w logice, wynikające z nieznajomości akcji w Artefaktach śmierci. Głos Lebiediewa pochodzi jakby z zaświatów lub nanosfery, tworzącej z'ONĘ, którą co chwilę słyszysz, lecz nie widzisz. "Mieczjenyj, ty mienia nużien"= " Naznaczony, jesteś mi potrzebny", to jej głos. To jej jesteś potrzebny.

Rzuć wszystko i gnaj do Rudego lasu po następne skoczki. Popatrz w poradniki i zobacz gdzie są kolejne. Staraj się jak najszybciej je dostać, choć to łatwe nie będzie. W metrze są jeszcze inne.

DODANO:

 W Prypeci są dwa trupy Kła. Jeden przy Pralni, a drugi w szkole. Właściwym jest brać tego ze szkoły, bo na dole w piwnicy jest teleport i nie trzeba go daleko dźwigać, ale też jest to ukrycie przed emisją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frodo32 - przeczytaj dokładnie dialog ze Striełokiem, kiedy siedzi w areszcie. Wszystko Ci mówi. Kartka, ołówek, zapisać. To samo po kolejnej rozmowie. Przypomnij sobie, w Leszym kraju miałeś informację, że nie wszystkie zadania będą się wyświetlały w PDA.

Aby dostać się na bagna, musisz zrobić sporo zadań i czekać na informację, że na Bagnach czeka Bagienny Doktor.

Na pierwszym etapie, aby zaliczyć fragment zadania wskrzeszania, musisz zwłoki wynieść poza lokację na której je znalazłeś. Dostajesz potwierdzenie. Potem, w miarę "wolnego czasu" targasz je do pieczary, w której będą ożywiani. Którędy Ci wygodniej.

I pisz po polsku, z przecinkami, dużymi literami, aby można bez domyślania się, Ci odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frodo32 - to ta z labiryntem, wejście z Pustkowi. Popatrz filmik #29. Radzę inaczej jak na filmiku, najpierw pozbierać w domku wszystkich truposzy i po oczyszczeniu drogi wlec ich po kolei, aż na samą górę pod drzwi. Jak tam będziesz miał wszystkich, to ich wniesiesz.

Powinnościowców jak wypuścisz, to się rozlezą, poginą i tyle ich będziesz widział.

Tu masz linka, może sobie poradzisz ze znalezieniem filmików do robionych przez Ciebie zadań. Na pewno nie będą w tej kolejności jak Ty grasz. Musisz wybierać.

https://www.youtube.com/watch?v=n-EJcNin2KQ&list=PLQk_mh-FiaW3WWmNlNnF3niN9tRaPaw7d

 Most. Tam nie naciska się tych przycisków, ale z boku jest taka dźwignia. #6  - 5. minuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem, który nie był poruszany na forum. Problem, którego nie miałem grając dwa razy wcześniej.

Nie mogę zamknąć drzwi wskrzeszacza. W środku ciało Ducha, w trakcie wnoszenia info, że dalszy ciąg zdarzeń jest nieprzewidywalny, czyli wszystko ok. , a drzwi otworzone i ani drgnął. W FAQ jest sugestia aby wziąć jakąś długolufową spluwę i walić w zawiasy aż drzwi wypadną i wtedy samoczynnie zamknął się. Próbowałem, ale nic to nie daje. Wskrzeszanie to ostatnie z zadań głównych jakie mam do wykonania. 

Może na rusforach są jakieś rozwiązania, ale jakoś nie trafiłem.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi @kondotier po wpisaniu kodu nie otworzyły się normalnie tylko odskoczyły jakby w środku było nadciśnienie. Mogę je prawie domknąć naciskając na nie, ale zawsze troszeczkę brakuje. Zresztą nie o to chyba chodzi żeby je zamknąć na siłę. Musi być jakiś powód natury fabularnej. Z Luką mam problem już poruszany na forum, tylko osoba zainteresowana nie napisała czy został rozwiązany. Nie mogę przenieść go do Baru. Tport Wysypisko/Bar nie przenosi. Zresztą żaden tport na Wysypisku nie przepuszcza Luki, nawet na Agro. Nie pozostaje mi nic innego jak przytaszczyć Kła i zobaczyć co się będzie działo. 

Wszystkie burery i poltergasty utłukłem bo myślałem, że któryś z nich przytrzymuje drzwi. Ale nie. 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie arty do ożywiania?

I jak mam rozumieć, że teleporty go nie przepuszczają? Pozostaje na starej lokacji jak Ty przejdziesz? Na Agro z Wysypiska z nim nie wrócisz, bo masz zaliczone zadanie teleportacji ciała. Nie pamiętam już, czy z Wysypiska jest teleport na Pustkowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - niezbędny.

Ducha nie mogę wskrzesić bo mimo tego, że jest to zadanie główne w PDA,  pierwszy w kolejce jest Luka. Tak miałem w dwu poprzednich razach. Niestety Luka nie mogę wynieść z Wysypiska. Żadnym tportem. Nawet mimo tego, że jak wchodzę na Wysypisko pojawia się info (czerwono-fioletowe) - skaner infopola... przenieś trupa do tportu.  Czyli niby wszystko działa, a jednak nie działa. Cały czas mam wrażenie, że jest to problem fabularny, a nie techniczny.     

Drzwi do wskrzeszacza otwierają się jednak normalnie. Sprawdziłem po wczytaniu wcześniejszego save'a. A nie zamykają się obecnie bo w środku powinien być Luka, a nie Duch. 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Przykro mi to pisać, ale chyba czeka Cię, powtórka od wytargania Luki z podziemi. Ale może jeszcze spróbuj czegoś takiego. Ponieważ Agro masz w dwu wymiarach nanosfery, to przechodzić z Agro na Wysypisko z takiego Agro, na jakim Lukę przenosiłeś  i dopiero wtedy do teleportu na Bar.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - pisałeś poprzednio, że to nie pierwsza Twoja gra. Czy te poprzednie doprowadziłeś do finału, czyli spotkania ze Striełokiem nieStriełokiem i polatałeś sobie nad Barem?

Bo taki problem jak masz, nie był poruszany tak u nas, jak i na rus forum. Te transportowania umarlaków odbywały się bezproblemowo, za wyjątkiem tej uciążliwości pokonania pół z'ONY z trupem (trupami ) na plecach.

I jeszcze takie coś. Czy przez przypadek nie zostawiłeś w Luce Arta śmierci? Bo jak tak, a teraz go nie ma, bo został ukradziony, to dlatego teleporty nie puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @kondotier poprzednie gry kończyły się spotkaniem z sobowtórem Striełoka i lotem nad Barem.

Arty ożywiające trzymam w plecaku nauczony poprzednimi doświadczeniami z ich znikaniem.

Zgadza się. Takiego problemu też nie spotkałem na rusforach.

Jeden grający pisał na naszym forum o takim samym problemie (nie można przenieść Luki do Baru), ale nie napisał czy mu się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twojego posta do @LIQUIDATOR-a. Może coś wyjdzie.

Poczekam na odpowiedź.

Jeżeli nie pomoże to odpuszczę. Bo właściwie to - wykonam trzy wskrzeszenia, spotkam nibyStriełoka i koniec.  W sumie zostaje tylko sporo biegania. Zadań pobocznych już nikt mi nie daje "bo mam pewnie dużo na głowie".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@DaarMoo na stronie moda http://stalkermod.ru/forum/91-reborn/150319-prohozhdenie-moda-dvojnik-razlom-vremeni/Page-590.html#232290

znalazłem dzisiejsze pytanie o problem z przenoszeniem Luki. Przypilnuj sobie co mu odpowiedzą. To pytanie dimon123 na 590 stronie. Jak będzie dłuższa odpowiedź i nie dasz sobie rady z tłumaczeniem, daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.