Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

No to bądź uważny. Zaczynają się teleporty ogałacające ze sprzętu. Idąc do Doliny kamieni, swoje bambetle możesz schować w zakładach Jupitera, jak wejdziesz przez bramę i skręcisz w lewo, pod ściana masz takie kanały. Tam jest schowek-plecak. Ale najpierw kup u Krzyża schowki. Nie będziesz "gołodupcem" ganiał po Dolinie Kamieni.

W Kopaczi, jest taki samotny komin. W nim amunicja do grawigana. Trzeba wskoczyć na górę. Kolejna jest w kominie stacji Janów. Ale na dostanie się na dach, nie znalazłem sposobu. Przewody elektryczne z są sąsiedniego budynku, nie trzymają. A czitować skoku na razie nie chcę. Może ktoś inny znajdzie rozwiązanie.

bolo - jeśli wcześniej, przy szukaniu schowków grupy Striełoka nie widziałeś filmiku o jeździe BTRem i nie rozmawiałeś z Czołgistą, a masz przy sobie komplet remontowy, to wg wyjaśnień dla rus graczy, on z tobą nie będzie gadał. Komplet remontowy przy pierwszej rozmowie, musi być poza Radarem.

W wersji finalnej 7.63, inaczej niż w poprzednich,  musi to być komplet otrzymany od Sacharowa. Nie było żadnego wyjaśnienia, co się dzieje gdy w posiadanie kompletu wejdziemy inaczej.

 

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszedłem 1 raz to nie miałem, oczyściłem całą lokację i chciałem jechać ale nie było opcji dialogowej. Zerknąłem do poradnika i myk po komplet naprawczy, wszedłem 2 raz i to samo, to cofnąłem się z zapisami wchodzę na Radar i znowu nic. Teraz sprawdzę czy będzie dialog jak zostawię rekomplet na Magazynach i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak w sktócie - 1 wejście na Radar, pusto, a po chwili Czołgista i naukowiec wyszli z teleportu. Rozmowa z Czołgistą o zestawie remontowym. Rozmowa z Sacharowem na Jupiterze i dostanie od niego zestawu remontowego. Powrót na Radar, oddanie zestawu i jazda.

Być może nie potrzebnie czyściłeś lokację ze snorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szedłem trochę inaczej. Na radar wszedłem idąc do schowka grupy Striełoka z Martwego Miasta. Lądowanie tam, gdzie w podstawce tele do Prypeci. Na powitanie snorki MP5. Oczyściłem drogę w obie strony, najpierw do anten ( miałem psi-hełm i arty anty-psi), a następnie w stronę wyjścia na MW. Z tym, że przy baraku poszedłem do lasu, do schowków. Z bunkra poszedłem do przejścia na MW, na nim film instruktażowy i po kilku sekundach wszedł naukowiec niemowa i Czołgista. Pogadaliśmy i kazał przynieść komplet remontowy.

A wiedziałem z rus forum, że nie warto go szukać, póki na Jupiterze nie pojawi się Sacharow, poszedłem zrobić zadania go tam uruchamiające. W bunkrze teraz sprzęt jest w skrzyni, ale bez remontowego. Pogadałem z Sacharowem i w dialogu jest pytanie o remontowy. Daje go bez problemu. Jeszcze z powrotem nie dotarłem na Radar. Losy po z'ONIe noszą :wacko:.

bolo - nie piszesz najważniejszego, czy miałeś ten film instruktażowy, jak jechać BTRem. Piszesz że nie miałeś opcji dialogowej. Był Czołgista? No i skąd masz ten komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponaglony problemem bolo, pośpieszyłem na Radar. I pojechałem z zadaniem bez problemu. Nie przeszkodziło w tym wcześniejsze oczyszczenie Radaru ze strzelających snorków.

Po podejściu do czekającego Czołgisty, ponownie miałem te fioletowe napisy mówiące co mamy zrobić, rozmowa z czołgistą i do transportera. Ruszył timer i jazda już bez strzelania, walka tylko z czasem. Po drodze wyświetlają się nam dodatkowe informacje od naukowca. Timer zatrzymuje się, gdy przejedziemy dalszą bramę przy antenach. Jest nowa informacja. Musimy dojechać do wagonu przy tunelu.

UWAGA. Gdy dojeżdżamy, jest komunikat o szybkim wysiadaniu. Aby jednak wysiąść, najpierw trzeba szybko zgasić silnik i od razu wyskoczyć. Bo inaczej to razem z transporterem sobie polatamy. Ze skutkiem śmiertelnym. Do labu możemy wejść, ale to bezcelowe, bo nie ma przejścia.

Mam też pytanie, o Wiepr-12. W miejscu gdzie był poprzednio, go nie znalazłem. Jestem w świecie alternatywnym, mam znacznik, ale tylko na mapie. Na minimapie się nie pojawia. Nie mam ani trupka, ani plecaka.

Czy na v.7.63 ktoś go znalazł i gdzie faktycznie teraz on jest? Proszę o szczegółowszy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego teleportu trzeba użyć, żeby wydostać się z wyrobiska?

Chodzi o ten ciąg teleportów zaczynający się w schowku Striełoka w innym agropromie, po podziemnej stacji trafiłem do lokacji nazwanej wyrobisko i znalazłem tam 2 wyjścia, jedno w niewielkim tunelu prowadzące do szpitala, który jest pełen monolitowców, i drugie, prowadzące do poligonu świadomości, ale tam ginę od razu po pojawieniu się przez jakąś anomalię.

Chyba że jest gdzieś jeszcze kolejne wyjście, ale biegam po całej lokacji i nie mogę niczego znaleźć. 

Edytowane przez xxelektroxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko" prowadzące do Poligonu świadomości, arty na pasie, biegiem do przodu i wciskasz klawisz apteczek. Na Szpital jeszcze gorzej , jest dalej następna lokacja gdzie trzeba ubić cały Monolit. Jeśli zginiesz teleportuje się Monolit do stanu początkowego i zabawa od nowa. Na poligonie jest trudne zadanie przy helikopterze - ja wróciłem jak miałem pancerz Monolitu z podziemi Prypeci i Wieprza (mimo to kilka razy ginąłem - raczej nie od mutantów tylko Psi wyładowań). Jak nie dasz rady to wychodź bez zadania na Elektrownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten ciąg teleportów zaczynający się w schowku Striełoka w innym agropromie 

Trafiając do Metra, mamy z niego 7 wyjść (teleportów). Nie musiałeś iść do Wyrobiska. Polecam FAQ przechodzenia moda dodany przez @kondotiera w Poradnikach. Chociaż jest po rus, to z samych mapek można się wiele dowiedzieć. 

Zobacz post 45 - http://www.reborn-stalker.ws/forum/66-438-3

 

Mam też pytanie, o Wiepr-12. W miejscu gdzie był poprzednio, go nie znalazłem. Jestem w świecie alternatywnym, mam znacznik, ale tylko na mapie. Na minimapie się nie pojawia. Nie mam ani trupka, ani plecaka.

Czy na v.7.63 ktoś go znalazł i gdzie faktycznie teraz on jest? Proszę o szczegółowszy opis.

Jest dokładnie w tym samym miejscu co we wcześniejszych wersjach.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poligonie jest trudne zadanie przy helikopterze - ja wróciłem jak miałem pancerz Monolitu z podziemi Prypeci i Wieprza (mimo to kilka razy ginąłem - raczej nie od mutantów tylko Psi wyładowań).

Jest to zadanie "Zbadać źródło sygnału" na Poligonie Świadomości-Z, w którym mamy pomóc radiotelegrafistce Kejt i stalkerom. Giniesz ponieważ zginęła Kejt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poligonie giniemy również w momencie, gdy zginie Kejt. Trzeba robić wszystko, aby do tego nie dopuścić. Można to robić stojąc na śmigłowcu, ale jak ją mutki wepchną pod ogon śmigłowca, to przechlapane. Trzeba na ziemię i tam likwidować coraz to nowe fale, coraz większych mutantów. Uważaj, aby nie postrzelić jej ochrony.

Jeśli jesteś tam na początku gry, ze słabym uzbrojeniem i pancerzem, odpuść to zadanie ( nie podchodź do nich po wezwaniu, bo się nie da wycofać) i idź na CEA i z powrotem np. na Wysypisko. Wrócisz tu jak będziesz gotów. Na tej lokacji jest względnie spokojnie, możesz pobiegać, nazbierać artów, a koło spełniacza życzeń, broni i amunicji. Nie wyrażaj życzenia i za blisko do spełniacza nie podchodź. Będzie z Tobą to, co z widzianymi stalkerami. To duplikat, który zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do FAQ, ja używałem tylko poradnika na forum.

Jeszcze mam jedno pytanie, pomogłem telegrafistce i stalkerom na poligonie i gdzie teraz powinienem iść, próbowałem przez generatory ale tam dalej teleport jest zamknięty.

Teraz poszedłem przez elektrownię, prypeć i trafiłem na przedmieścia, na których jest przejście na radar, ale na nim jest włączone psi pole i nie ma jak przejść dalej.

Znalazłem też teleport do wschodniej prypeci w bazie związku radzieckiego ale nie działa.

No i teraz nie wiem, powinienem wrócić do metra i tam szukać innej drogi czy jest jakaś inna możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest Ci coś doradzić, bo w tym modzie jest inaczej niż w innych. Nie wiem gdzie już byłeś i jakie przejścia masz otwarte. 

Z tego co piszesz wybrał bym teleport do Wschodniej Prypeci w bazie Związku radzieckiego, powinien działać, a jak nie, to spróbuj od tyłu, tak jak pisze Cichy w Poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Generatorach, warto wejść do Warlabu, aby wyłączyć Mózgozwęglacz. Jest ostro, pijawki i czarne stworki. Trzeba mimo tego dostać się do takiego pomieszczenia gdzie właz jest pod schodami w dół po drabince. Tam jest matka stworków, taka większa i po zabiciu nie ma spawnu małych. Na ścianie przegradzającej to pomieszczenie, jest wyłącznik. Taka szafka z wieloma przełącznikami. A po wyjściu dobrze jest wziąć kierunek Szklany tunel. Teleport przy takim powykręcanym grubym drzewie. Pod największa gałęzią. Tam wystarczy strzelba i trochę śrutu.

Spotykamy Zarke niemowę i mamy trzy teleporty do dobrej realności. Plan Szklanego, jest w FAQ.

Problem z Wieprem-12 rozwiązany. Poganiałem po innych lokacjach, wróciłem i tym razem zaskoczyło. Przy rozliczaniu trzeba mieć oba, jeden zabiera, drugi nam zostaje.

 

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warlab to jest to laboratorium gdzie w soljance pomagaliśmy wolności w założeniu bazy, a wejście jest w tej małej bazie monolitu na południu generatorów? Jeśli tak to wczytam grę i tam wrócę.

Co do mojej sytuacji to jestem początku gry, wykonałem misje dla Brody z wysypiska dotyczące brata, pomogłem Brodzie z agro dostać się na jantar, potem cała ta jazda z innym agropromem, z metra przez wyrobisko trafiłem na poligon i tam pomogłem stalkerom i Kejt.

Teraz błąkam się po lokacjach do których mam dostęp, czyli z poligonu mogę się cofnąć do metra albo iść na generatory i dalej warlab jeśli dobrze rozumiem, albo elektrownia, dalej zachodnia i wschodnia prypeć, przedmieścia, a z nich na radar, jednak tu jest psi pole.

Ze wschodniej prypeci mogę się jeszcze artefaktem teleportować na jupiter, ale wrócić już nie da rady.

To podsumowując powinienem wrócić na generatory, potem warlab, wyłączyć tam psi pole z radaru i przez radar na magazyny, tak?

Edytowane przez xxelektroxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w Dolinie Kamieni, zabrałem dokumenty z X18 i chcąc jakoś wrócić na Jupiter nie wiedziałem że to będzie takie trudne... chyba.

Nie skorzystałem tam z teleportu do tych podziemi z pogłębiarką i nasypami(nie pamiętam nazwy lokacji), tylko wyszedłem z laboratorium nie wiedząc że znajdę się w starej Dolinie Mroku. Jakby tego było mało, od razu usunąłem sobie wszystkie sejwy i zrobiłem nowy już w Dolinie Mroku, i teraz kurna tak bląkam się z lokacji do lokacji z myślą że trafię na teleport chociaż do Wschodniej Prypeci, ażeby jakoś dostać się do Jupitera po swoje klamoty i oddać dokumenty. 

Mógłby ktoś podpowiedzieć jak się teraz dostać w tamte strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie idziecie na te odległe lokacje. Odprowadzając brata Brody na Jantar, otrzymuje się wiadomość, by szukać zadań w Lesie Zapomnienia Rudym Lesie u Dziadka. Tam jest sporo zadań, Skoczek, sporo fantów i schowków. Potem Magazyny Wojskowe, zadania i kolejny Skoczek. Mając Skoczki łatwiej się poruszać. 

Jeżeli chodzi o przejścia, to polecam FAQ, są tam zaznaczone wszystkie przejścia. Bardzo pomocny jest też Poradnik Cichego.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox - Las zapomnienia czy Rudy las? Chyba ten drugi.

Kieł - masz już chyba arty Skoczek. Zobacz czy któryś z nich nie nie zaprowadzi Cię do Wsch. Prypeci. Niekoniecznie bezpośrednio, czasem trzeba użyć dwu po kolei.

xxelektroxx - na tym etapie gry, do Warlabu się nie pchaj. Nie jesteś chyba dostatecznie uzbrojony i opancerzony. Do metra nie wracaj, bo wylądujesz na nieodpowiednich lokacjach.

Sugeruję Szklany tunel, bo tam z mutantami łatwo ci pójdzie, a z piętra ( drugie schody) gdzie była Zarka, możesz wyjść na Magazyny wojskowe. Abyś po szklarniach nie błądził, zobacz ich schemat w FAQ.

http://www.picshare.ru/view/6677031/

Na czarno masz parter, na zielono piętra. Kropka na górze schematu, to miejsce pojawienia się w tunelach Szklanego.

A z Magazynów do Rudego lasu i Dziadka. Uruchomisz dobrą linię skryptową. W wiosce pijawek możesz wybić ( jak masz czym) kontrolera i pijawki. To zadanie pojawia się po wejściu na lokację. W jednym z domów ( przerzucający teleport) jest dok Psi-pięść. Teleport do RL jest za wioską pijawek. Są tam dwa. Jeden na ATP, na razie nie idziemy, a drugi do Rudego lasu.

Inny wariant to na CEA, ale droga powrotu bardziej złożona, sporo lokacji do przejścia, ale można się dozbroić.

Musisz pamiętać o tym, że ten mod od samego początku to swobodna gra. Idziesz gdzie chcesz i jesteś tylko ograniczony zadaniami aktualnie wyświetlanymi w smartfonie. To co się wyświetla, musi być zrobione, bo nastepne brane zadania nie będą się wyświetlać. Nie ma możliwości położenia scenariusza.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proszę Weteranów o podpowiedź :), jak najszybciej dotrzeć do drugiego Baru. Zadanie na odbiór nagrody chyba mi blokuje dalsze misje poboczne - jakoś stalkerzy nic mi nie zlecają (gdyż mam ważniejsze sprawy). Najchętniej tak, aby mnie nie ograbiły teleporty (mam 6 artów teleportacyjnych). Nie miałem zadania, na jeśli dobrze zrozumiałem plany Metra - więc ta lokacja jest dla mnie jeszcze baaardziej nieprzyjemna :(, a nią chyba da się wszędzie dojść ?? Miałem problem w Dolinie Szmerów jeden fabularny - wziąłem zlecenie na nocne polowanie ( o 2 w nocy) złaziłem z gościem do rana połowę doliny i nic nie weszło pod lufę - może to niezaliczone zadanie blokuje misje poboczne ? - ale nie mam go w pda. A techniczny to na drugiej części doliny tam gdzie są kontenery i mam znaleźć schowek z nagrodą po kilku minutach mnie zawsze "wywala" z gry - a raczej zamraża się obraz i tylko reset zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór nagrody nie przeszkadza w braniu kolejnych zadań, ale nie wykonane zadanie już tak, nawet jak nie mam go w PDA. 

W Dolinie Szeptów nie brałem żadnych zadań, bo też mnie "zamrażało", sądziłem, że to wina mojego kompa. Wchodziłem tam tylko jak musiałem.

Jak najszybciej dotrzeć do drugiego Baru (Martwego Baru) - ja robiłem to tak - Bar - Las Zapomnienia - Cmentarzysko Pojazdów - Martwy Bar. Teleport - Las Zapomnienia - Cmentarzysko Pojazdów "okrada".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wchodziłem przez Cmentarzysko Pojazdów. Na środku lokacji jest linia kolejowa. Wchodzisz do wschodniego tunelu i jesteś w drugim Barze.

Odbiór nagrody nie powinien niczego blokować. Owszem, jak wykonujesz quest to reszta towarzystwa uważa, że masz ważniejsze sprawy i nic z nich nie wydusisz. Ja w 99% dostawałem zlecenia na Agropromie. 

Jeżeli będziesz save-ał przed wejściem w teleport z niczego Cię nie ograbi. Oczywiście zostaniesz goły, trzeba będzie trochę powalczyć - nożem, ale...

Metro - lokacja jak inne , tylko pod ziemią. Mało mutantów za to biegania że ho ho...  Ja przed każdym wejściem w teleport save-ję. Jeżeli po wyjściu, lokacja mi odpowiada pod względem toczącego się zadania, to zostaję, jeżeli nie, wczytuję ostatniego save-a. I tak prędzej czy później trafisz.

Dolina Szmerów - miałem to samo. O 2 w nocy ruszyliśmy, ale klient od razu zapomniał o co chodzi. Łaził bez sensu aż w końcu wpadł w ognisko i zbierałem z niego fanty.

Techniczny miałem w Dolinie Kamieni. Idąc od Bazy Wolności do fabryki - bug. Postanowiłem zmienić trasę i pomogło.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się wyświetla, musi być zrobione, bo nastepne brane zadania nie będą się wyświetlać

Z tym akurat się nie zgodzę. Od dłuższego czasu mam odebrać nagrodę na Kordonie, której nie odbiorę bo w bazie tylko wrogowie i cały czas wrogowie. Nawet jak ich wytłukłem to po chwili znowu chmara. No chyba, że oczyściłbym całą lokację i czekał na swoich. Inne zadania w trakcie wyświetlają się bez problemu.   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.