Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

@Sidorowiczcz  Przecież jak pierwszy raz dotarłeś na Jantar ( obojętnie kiedy ) i chciałeś otworzyć drzwi, to dostałeś od moda informację na ekranie, że Sacharow się przeniósł na Jupiter. I tam się z nim spotkasz. Nie możesz  nie zauważać takich informacji, bo się pogubisz. Bunkier na Jantarze będzie dostępny przez drzwi, jak do niego przyprowadzisz naukowców z Bagien. Pojawią się na Agro, ale dopiero jak zrobisz zadanie od NPCa na przyniesienie mu Beryla. A przed tym zadaniem, jeszcze sporo innych, aby zaskoczyło.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doprowadziłem Iwancowa na Jantar oraz oddałem Beryla z bazy powinności 

a na Jupiterze nie ma ani Sacharowa ani narzędzi do BTR z Radaru a wszystkie zadania poboczne z poradnika cichego do momentu przejścia na Jupiter w celu spotkania Sacharowa mam ukończone także nie mam pojęcia co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz  Te narzędzia mogą też być w krzyżu, zaraz po wejściu na Radar. A w bunkrze, to one chyba były w pomieszczeniu naukowca.

Do bunkra wchodziłeś przez dach? Musisz się dobrze rozejrzeć. A Sacharow też nie od razu się pojawia. Trzeba na Jupiterze zrobić sporo zadań. Niektóre po za jego terytorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz  W uzupełnieniu powyższej odpowiedzi. Ten trup Kła, spawnuje się w kilku miejscach. Np. przy zbiorniku za pralnią. Ale tylko jeden jest właściwy i dotarcie do niego uruchamia scenariusz. Już nie pamiętam, czy to ten w szkole w piwnicy, czy na drugim piętrze za kratą. trochę sobie po Prypeci z wykonywaniem zadań pobiegasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o ten moment w fabule mi chodzi

Chodzi mi o tę sekwencję gdzie to po oddaniu Sacharowowi dokumentów z X18 miały nam się pojawić współrzędne Kła na PDA ponoć w Prypeci, to jest ten fragment już dawno po poszukiwaniach Kła w Prypeci Wschodniej gdzie musieliśmy łazić po teleportach. Więc moje pytanie właśnie odnosi się do tego, że miał on być w Prypeci po rozmowie z Sacharem, ale go tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz  Trudno coś odpowiedzieć, bo chyba powinna być najpierw ta rozmowa z Sacharowem, a dopiero to poszukiwanie. Wszystko jest zależne od Twojej rozgrywki. Ale zobacz w piwnicy szkolnej. Bo nie zawsze w modzie są zaznaczani "poszukiwani".

No i poradnik cichego. Musisz znaleźć ten interesujący Cię fragment, bo może być w całkiem innej kolejności niż Twoja gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz A czy nie był on przypadkiem w x18? Na 100% jakiś tam był ale nie pamiętam czy to Kła czy Ducha.

Jak zejdziesz po schodach na dolny poziom w x18 wchodzisz tam pod schody i znajdujesz skoczka który przenosi m.in. z x18 do niedostępnej części x18 (wnęka w sali z pseudogigantem) i tam właśnie jest art śmierci, chyba właśnie śmierć Kła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie mały update zrobię

zgarnąłem artefakt Śmierć Kła i zaniosłem go do Sacharowa jak i dokumenty tak jak mówi Cichy 

ale nadal nie dostaję misji na odnalezienie Kła w Prypeci ;s

ale z tego co widzę po walkthrough jakiegoś rosjanina to stwierdzam, że i on nie otrzymał tego zadania, pewnie oznacza to, że musiało ono z 63 zostać usunięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowicz  Przechodzić moda normalnie.

Że przejście " nie wzrosło" , to informacja od moda, że masz zaległości na wcześniejszych lokacjach z zadaniami. Żadne wgrywanie poprzednich zapisów nie pomoże. U "Strażników Mapy" już byłeś?

Prawą stronę mapy - może bez Doliny Kamieni gdzie się idzie po zadaniu od Sacharowa - pozwiedzałeś i co możliwe tam do zrobienia zrobiłeś?

Na takiej lokacji gdzie trzeba obronić radiotelegrafistkę już falę mutantów odbiłeś, w kryształowym podziemi byłeś? Już nie pamiętam, czy przez przypadek wejście na CEA2 nie jest uwarunkowane spotkaniem z Doktorem na Bagnach.

Musisz pamiętać, że masz ponad pięćdziesiąt lokacji do " odwiedzenia", a na każdej coś do roboty. Na jednych zadań fabularnych i zaliczenie scenariusza, a na niektórych tylko poboczne. Fabuła na nich pojawi się dopiero w ostatniej części moda, "Źródle".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde 

ale skąd ja mam wiedzieć jakie to są zadania? 

w sensie jest jakiś poradnik do 7.63 który pokaże mi dokładnie jakie lokacje mam odwiedzić i jakie zadania mam tam zrobić? bo do tego momentu mam zrobione wszystkie zadania z poradnika Cichego prócz zadania z Krugłowem i nie wiem jakie lokacje miałbym odwiedzić po prawej stronie mapy żeby popychać fabułę dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz  Co dotyczy tej prawej strony mapy, to odpowiedź jest krótka. Wszystkie.  A jest jeszcze kilka znajdujących się pod ziemią. Bardzo ważna lokacja to Strażnicy Mapy. Jak tam dotrzesz i z nimi pogadasz, prawie wszystkie teleporty staną otworem.

Dotrzeć możesz górą, lub metrem. Powrót tak samo. Jak nie masz zadań w PDA, to sobie przypomnij informację od moda w Leszym Kraju. Główne zadania znikają i w PDA ich nie będzie, ale mod ich ma w swojej pamięci. Zadania na prawych lokacjach pojawią się same. Niektóre będą same dla siebie, inne ruszą fabułę. W tym modzie niewiele jest zadań pokazywanych palcem.

Możliwe, że nie doczytałeś jakiejś informacji od moda, tak jak tej na Jantarze przy bunkrze. Nie lekceważ zadań dodatkowych. One tylko z pozoru są nimi. Niektóre, jak dostarczenie kombinezonu Beryl, uruchamiają fabułę. Ale to chyba zrobiłeś. Jak masz otwarte PDA, to na samej górze masz listwę zadań głównych. Poniżej węższą dla tych uzupełniających. Na jej prawej stronie jest przycisk w formie kartki. Kliknij w niego i zobacz ile zadań masz zasłoniętych tym ostatnim wyświetlany. Jak są, to je zrób.

Nie ma ani pisanego, ani filmowego poradnika, bo się nie da takiego zrobić. To zbyt rozbudowana fabuła w której każdy krok może prowadzić w inną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra byłem w Strażnicy i zabrałem od Strażnika wszystkie możliwe "podobno" teleporty ale gierka nadal nie chce mnie wpuścić do Przedzonia od strony Przedmieścia a jak próbowałem się dostać do Cmentarzyska Pojazdów od strony Zapomnianego Lasu sytuacja jest taka sama i teraz pytanie jakie są to zadania bo zrobiłem na wyłączenie Radaru 2 ale przejście nadal mówi mi że nie wrosło albo jest Null Teleport i stoję znów w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sidorowiczcz  Nikt Ci na to nie odpowie, nie wiedząc co wcześniej zrobiłeś, a czego nie. Miałeś już wyświetloną jakąś informację ( fioletowa na górze ekranu ) o % zgodności Twojej gry z fabułą? Bo te nie aktywne teleporty świadczą o sporych zaległościach w realizacji fabuły. Mimo luzactwa w przechodzeniu lokacji, mod jednak ma pewne restryktory, które zmuszają gracza do wykonania pewnych zadań. Nie pokazuje tego palcem, a pozostawia inteligencji gracza. Zaczęte trzeba dokończyć. Nie pchaj się na siłę tam, gdzie mod Cię nie puszcza. Idź tam gdzie możesz.

Przejrzyj sobie poradnik Cichego, to wywnioskujesz jakie zadania wykonał, zanim mod go wpuścił na te lokacje, na które ty wejść nie możesz. I pamiętaj, że na niektóre lokacje - do czasu - wchodzi się tylko z metra. Szukaj takich dróg. A mogą one być fikuśnie ukryte. Np. wchodzisz do metra z powierzchni i wydaje się, że cofnięci do teleportu na nią Cię powróci. Ale może być niespodzianka, bo znajdziesz się albo w innej części metra, albo na innej lokacji. W metrze jest mnóstwo odgałęzień, ślepych tuneli i bocznych pomieszczeń. teleporty w nich się znajdujące mogą dać odpowiedź na twoje wątpliwości. Miej cały czas na uwadze drugą część tytułu moda - Odmienne światy.

Jak chyba doczytałeś w dyskusji, mod na 100% jest do przejścia, jeśli się pamięta o tym, że rozwiązania daje czasem wbrew logice. Przejście z jednego wymiaru do drugiego, tę logikę łamie. To nie są błędy moda, a zmiany zaplanowane.

 

DODANO. Jeśli dasz sobie radę z rosyjskim, to tu masz od  @LIQUIDATOR naprowadzenie na "obrazkowy" przewodnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.