Skocz do zawartości

PROBLEMY FABULARNE w Reborn Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu przypadkach, grający mają problem z dotarciem i grą na Topielach. Dzieje się to gdy robi się to w niewłaściwej kolejności i z niewłaściwego teleportu.

Mod jednak nam narzuca kolejność. Po dotarciu z Bagiennym Doktorem do mostu do Tuzli ( górny lewy róg lokacji Bagna ), dostajemy trzy komunikaty. Główny ( na fioletowo ) i dwa kolejne SMSy. Wszystkie trzy są na zrzucie.

ss_fred_12-17-20_21-19-10_(marsh).thumb.jpg.14c16478ee01b48040f5930e2f94becf.jpg

Priorytet ma odzwierciedlenie na mapie w PDA, wskazując gdzie jest teleport do odnalezienia.

ss_fred_12-17-20_20-44-01_(marsh).thumb.jpg.b5909d6f87fa478a0fcbd9f1cc80d550.jpg

Ten teleport jest bardzo ważny, bo to jeden z tych, który mamy znaleźć dla Fejka w Leszym Kraju. Te duplikaty Fejka które spotykamy np. na Zatonie, zadania nie odbiorą.

DODANO: Zrzut mapy Topieli, z zaznaczonymi, najistotniejszymi miejscami. Szczególnie lewy dolny róg i środek lewego brzegu.

Topiele.jpg.9192a44a2db18ed30c2f5e08822b65de.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zrobiła mi identyczny figiel jak przy pierwszym przechodzeniu.

Oddałem prześcia Fejkowi odebrałem artefakty oddałem dokumenty, pomimo tego Strelok nadal nie spawnuje się w barze. Kiedy chce odpalić misje na Topielach, te po prostu nie zaskakują, jakby lokacja w ogóle nie miała nic do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  A czy rozmawiałeś z Doktorem na Bagnach, najpierw przy cerkwi, po wybiciu co do jednego zombiaków, a po przebieżce przez całe bagna koło mostu do Tuzli? A właściwie, czy dostałeś powiadomienie, że masz się z nim spotkać na Topielach? Miałeś takie zadanie jako główne w górnym oknie PDA?

ss_fred_12-17-20_20-30-00_(marsh).thumb.jpg.3b6263aa28d1301d4348a238c7b1ef5f.jpg   ss_fred_12-18-20_12-30-27_(marsh).thumb.jpg.d9ef0a15e5523f43b08c0fbac8611b2c.jpg

Komunikat i SMSy                                                                                                   Tylko tym teleportem na Topiele    

ss_fred_12-17-20_21-19-10_(marsh).thumb.jpg.548a21bef31d595ca804bc48dc72ce29.jpg   ss_fred_12-17-20_20-44-01_(marsh).thumb.jpg.451d812ae953fb2da707f26f40ee64a3.jpg

 

A Striełok pojawia się przy rowie przed barem, tylko wtedy, jak wchodzimy na tę lokację z Wysypiska. Czasem trzeba tę czynność powtórzyć kilka razy, robiąc "kółeczko" przez inne lokacje. Albo conajmniej z Wysypiska.

To nie Ty, miałeś problem z nim, przy pierwszym wejściu do baru, bo go w pierdlu nie było?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

Pogadałem z nim tylko pierwszy raz pod cerkwią, za drugim razem przy Tuzli po prostu się nie da bo wbiega on w teleport i pojawiają się trzy kominukaty, dokładnie te, które załączyłeś na powyższym zrzucie.

Tak to ja miałem problem przy pierwszym przechodzeniu ze Strelokiem, bo tak samo po zrobieniu zadań on się w barze nie pojawia. Pomimo wcześniejszego pogadania z nim w pierdlu bardzo bardzo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  O tych Topielach to pisałem wielokrotnie, że są wybitnie niedopracowane. Po wejściu z Przedzonia, z tyłu za rurami powinny się zepawnować dwie Stalkerki i enpec. Trzeba z nimi pogadać. Bo jak się wchodzi z chyba z Martwego Baru, to mod czasem nie zaskakuje ze scenariuszem. No i trzeba pamiętać o zdaniu Doktora "Pomagaj nowicjuszom, dopóki się nie zjawię". Czasem trzeba i kilka dób się tam przemęczyć.

A ze Striełokiem to spróbuj tak. Wejdź z Wysypiska, sprawdź czy jest obecny, a jak nie to idź na magazyny. Teleportuj się skoczkiem na Wysypisko i wejdź ponownie. Albo tym teleportem obok do transportu trupów i od razu spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Kontaktowałem się z LIQIDATOREM i powiedział mi, że Strelok nie zrespi się w Barze jeśli nie spotkamy się wcześniej na Topielach z Doktorem. Zrobiłem ten trik z wczytywaniem gry żeby uruchomić scenariusz przeprowadzania żółtodziobów w dniu pierwszym i zadziałał. Doprowadziłem ich do punktu zbiórki, stąd tylko sprawy się komplikują, oni nie chcą ze mną iść, czasem odpala się sekwencja spotkania z Elżbitą i już kompletnie nie mam pojęcia co robić. Mógłbym poprosić o jakiś film z przechodzenia Topieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Tu masz filmik. Patrz od samego początku. https://www.youtube.com/watch?v=a1cSBZ9EUKg

Jego autor Liqidator postąpił trochę złośliwie, bo przewinął czas do nocy i niewiele widać. Przynajmniej to, gdzie szukać swoich rzeczy. Ale aby to zadziałało, jest konieczność wejścia na Topiele z Przedzonia, tak jak on wchodził. Trzeba śledzić "podróż" na minimapie i na kompasie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Bo ja mam taki pogląd, że ci "turyści" nie są niezbędni do przeprowadzenia. Czy będąc w zach. Prypeci, za przedszkolem znalazłeś enpeca o ksywce ER?

To sam autor moda. I tam daje on wiele rad do gry, m.in. taką, żeby nie przejmować się "uciekinierami" . A na Topielach główną rolę gra czas. Musimy na nich być kilka dób, aby scenariusz zaskakiwał. Dlatego na jego filmiku widać, jak przewija czas i pojawiają mu się napisy ile dób minęło.

Akurat też na nich jestem. Lecz u mnie po wejściu nie pojawił się Czapeczka. Zabrałem te kilka rzeczy ze skrzynki, pobiegałem koło tych zasieków szukając go. Postanowiłem ponownie wejść na lokację, ale po tym nowym wejściu, koło skrzyni wystąpiła silna radiacja, tak że już był problem, ale Czapeczki nie było. Poszedłem po swoje rzeczy, bez przewijania do nocy. Za dnia można równie łatwo to zrobić. Następnie do gospodarstwa (Lewy górny róg), gdzie znalazłem fleszkę z informacją o bąblu, który przeniósł mnie do piwnicy i na dach do Elżbiety. Rozmowa z nią o randce o północy i poście na likwidację transporterów na drodze. O północy zastałem ją przy domu doktora wbitą do pasa w ziemię. Zapis, wgranie i poleciała szukać obozu stalkerów. Ale widocznie za mało porządku zrobiłem na drodze i po tej stronie od drogi, bo zaczęła świrować. Ale w końcu poszła do przejścia i przyszło info o nowych turystach. Z nimi nie było problemu, bo od razu dało się pogadać, doczekali północy i pognali do teleportu bez rozłażenia. Tyle tylko, że jeden nie przeszedł i kolejnej informacji nie miałem. Przewinięcie czasu nie pomogło, infa o minięciu dni nie dostałem i znacznika nowych turystów nie mam. Ale oni byli, lecz ruszyli bez rozmowy. Ważny z nich doszedł prawie do teleportu, ale się wrócił, a turyści którzy pozostali przed drogą czekali i część z nich dostała opcję dialogową na zbiórkę w domu na palach. Po kolejnej "przewiniętej" dobie znowu kilku. Który mieć będzie dialog, widać, bo macha ręką. Będę musiał jeszcze poprzewijać, aby reszta dała się namówić, a potem dać odprowadzić. Film LIQIDATORa może być tylko wskazówką, jak i cała reszta. Mamy swoje gry i mod da nam swoje rozwiązania.

Złośliwy ER, na tej lokacji postanowił dać graczom w kość, dorzucając ten wątek czasowy, ale nie czasówki, lecz przeciągania gry w nieskończoność. No i ten brak możliwości wyjścia z lokacji. I wypadałoby grać bez przerwy, bez wczytywania zapisów, bo tracisz znaczniki dla zadań. Trzeba robić zrzuty, lub robić sobie ich papierowe zapisy miejsca. Jest to sadystycznie wk.....jące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Jak dogadasz się z Elżbietą na randkę, zejdź z dachu i wejdź do domu doktora. Tylko najpierw rzut śrubą, aby rozminować. Niby powinien tam być jeszcze pies doktora o którym ona mówi. Idź zlikwidować ten transporter na środku drogi, po nim przyjedzie następny. Masz Banderowców na wieżach. Rozwal tylko na środkowej i tych dwóch bliżej tunelu. Tak samo zombiaków za drogą, bo ściągają uwagę banderowców. Trzeba chyba też koniecznie się przejechać, jednym z tych turbo odrzutowych motocykli. Tych banderowców przy moście to się rozwala tylko dla łupu i kasy. Spawn bez końca. Nawet rozwalenie głośnika alarmowego nie pomaga.

No i to znikanie znaczników po wczytaniu zapisu, normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Wiele rzeczy i osób na Topielach, które mają lub mogą być się nie pojawia. Miałeś przy wejściu na lokację Czapeczkę? A mimo ich braku, determinantem jest pojawienie się po jakimś czasie doktora. Jak on się pojawi, to wszystko gra.

Psa też nie miałem, a Elżbieta z dachu zlazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Musisz mieć katalog ze zrzutami. to, że masz repack nie ma znaczenia. Skoro masz katalog z logami, zapisami i user.ltx ( u mnie ma nazwę userreborn ) to w nim musi być screenshots.

Popatrz w fsgame.ltx dokąd masz wyznaczoną ścieżkę.

A ten wpis w SB, to potwierdzenie, że wszystko dalej było jak należy? Ja dzisiaj nie grałem, to nie wiem co wyprawiają moi turyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Też już jestem po Topielach. Trochę sobie przypomniałem i uporządkowałem sposób ich Przechodzenia. Przemyśleniami się podzielę.

Z tym, że z moda to mam chyba dopiero połowę, lub ciut więcej. Gram bardzo niekonwencjonalnie.

Ale jest takie coś. Jak naciśniesz Tabulator, to mod daje Ci taką podpowiedź:

ss_fred_12-27-20_18-04-54_(garbage).thumb.jpg.d34fbcc27e8667e450996740c0057c76.jpg

Ja ją specjalnie zrobiłem nocą, na czarnym tle, bo za dnia jest słabo widoczna. Rozchodzi się tu o tą ostatnią podpowiedz. Przejście do freeplaya.  Chyba dopiero wtedy mamy możność spotkać Striełoka, bo druga część Duplikatów - Źródło, jest takim właśnie feepleyem. Pełen luz.

Znalazłeś tego enpeca? Nie pytaj który to, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Wydaje mi się, że chodzi o tą kobietę w Dolinie Kamieni o której wspomniał jeden grupowicz w ogólnej dyskusji. Jej imię brzmiało chyba "Życzenie"?

W każdym razie przebiegłem się jeszcze raz na Topiele i poczekałem aż Doktor zniknie na poddaszu swojego domu, dopiero po tym zadanie na spotkanie Bagiennego Doktora zalicza się i znika, może to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..Zakończenie zadań na Topielach, powinno zostać potwierdzone tak, jak na poniższym zrzucie.

ss_fred_12-27-20_15-16-36_(swamp_old).thumb.jpg.42980704f629f117682a43c30c4dd501.jpg

Szczególnie ta na dole. Pojawi się dopiero, jak po zniknięciu Doktora, wejdziemy do jego domu, w miejsce ze zrzutu. Fioletowa długo mi towarzyszyła, bo aż do opuszczenia lokacji.

No i faktycznie, tym enpecem może być "Życzenie". Bo tylko ona pozwala na zmianę frakcji. Wiesz, gdzie jej szukać w tej Dolinie Kamieni? Jeszcze u niej nie byłem, bo z labu wychodziłem teleportem. Ale na "randkę" z nią, mam jeszcze sporo czasu.

A tu dla "podglądaczy", nie mogących się zdecydować na grę.

ss_fred_12-27-20_13-47-44_(swamp_old).thumb.jpg.f5ea0156ee0ed6e19c54ffc94ac577a7.jpg      ss_fred_12-27-20_14-28-38_(swamp_old).thumb.jpg.d7e82fe9db3f38f57da81848683ff36f.jpg

ss_fred_12-27-20_15-21-01_(swamp_old).thumb.jpg.c753eee31236f876726adb5436b76f3c.jpg   ss_fred_12-27-20_12-42-16_(swamp_old).thumb.jpg.022e0d8def158fe14928c837440e4a37.jpg

Skuście się, bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  A że miałem powyżej uszu sytuacji, gdy jeden zabity snork replikował się w dw, te z kolei w cztery i następnie osiem. A jeszcze miedzy nimi pojawiał się taki mutant, który po trafieniu wysyłał śmiertelny impuls elektryczny sięgający na sporą odległość. Jeszcze do tego głód, brak opatrunków i ginący kwestowi, gdy my jesteśmy w drugim końcu zony.

Zobacz jakiś filmik LIQIDATORA, są w tema cie moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.