Skocz do zawartości

PROBLEMY TECHNICZNE w Odrodzony - Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie rus moda, jest wskazówka od autora moda, aby ze względu na jego rozmiar nie przeciążać go dodatkowo, gromadząc po schowkach wszelkiego rodzaju złom i rzeczy nie przydatne, tak na wszelki przypadek.

Również jest sugestia, aby mieć w modzie ( a szczególnie w już zaawansowanej grze) tylko kilka ostatnich savów. Pozostałe należy usuwać, lub jak ktoś chce mieć cały komplet z gry, przenosić do katalogu poza modem.

Możemy modowi też pomóc, wkładając broń leżącą luzem do trupów. Zostanie szybko usunięta razem z nimi.

Zbytnie przeciążenie może, ale nie musi, powodować od spowolnienia wczytywania gry, zapisów, aż po zawieszanie się moda, a nawet bezlogowe wyloty, nie mające nic wspólnego z optymalizacją moda.

Przestrzegając tych zaleceń, zabezpieczamy sobie bezstresową grę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli wrzucę do moda, będąc w tej chwili na Jupiterze, nowego minifixa to gra pójdzie dalej ? Nowe spolszczenie  już wrzuciłem, ponieważ miałem buga z Sacharowem. Pomogło. Oczywiście wgram fix (bardzo wolno ściąga się z Yandexa), a później jeszcze raz spolszczenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się to przytrafiało, tylko wcześniej. Pomogło zmniejszenie ustawień. Mod jest olbrzymi i ma spore wymagania. O ile na początku rozgrywki mogłem sobie pozwolić na wyższe ustawienia, to w miarę posuwania się do przodu musiałem znacznie je zmniejszyć. Wszystko zależy od posiadanego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - nowego fixa można wstawić w każdym momencie gry.

@ShogunShinto - napisz konkretnie (podaj linka) co Ci wrzucić i gdzie. Ja używam Yandexa i nie mam problemów.

Pierwsza strona w Pobieralni moda Reborna. FIX 67mb o nazwie gamedata. Ściąga po 8kb. Udało się ściągnąć ale Panie booże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShogunShinto - na tamtych forach celowo tak jest ustawione ściąganie, abyś się zarejestrował na Yandeksa. Chyba nadal jest ta rejestracja bezpłatna ( jak ja dawno temu brałem konto, taka była). Za pomocą Yandeksa, ściąganie jest bardzo szybkie. Poproś na PW, o pomoc jak się zarejestrować, cichego. Jest w tym najlepszy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie z Ogólnej dyskusji, o uruchamianiu silnika samochodów w v.7.63.

W v.7.62 nie miałem z tym problemów, silnik odpalał się poprzez klawisz "O". Teraz ta opcja mi nie zadziałała, np. w UAZie na drodze do baru. Czeka mnie teraz wycieczka na Radar i tam czasówka BTRem. Więc mogę nie pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziad nie chce. Gram na najnowszej wersji, z patchem z 19.09, więc może jazdę zostawili tylko dla BTRa. Bo inne pojazdy mogą tylko podjechać kawałek. Albo dalej tekstury nie puszczają, abo mi wybuchały bez powodu. Zobaczę na Radarze. Jeszcze trochę mi do niego zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie "O" odpala bez problemu. Natomiast przy powtórnej jeździe klawiszem "W" poruszam się do tyłu, a "S" do przodu. Taka zamiana, niespodziewana.

Mam natomiast inny problem. Po raz drugi (miałem to przy pierwszym podejściu do moda), ten sam zombiak robi buga.

 FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !object->used_ai_locations() || ai().level_graph().valid_vertex_id(object->m_tNodeID)
[error]Function      : CALifeSwitchManager::add_online
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrGame\alife_switch_manager.cpp
[error]Line          : 64
[error]Description   : Invalid vertex for object 
[error]Arguments     : zombie_future_d3868

ss_asus_10-03-15_16-30-59_(l15u_pripyat_

 

Znajduję na CAE-2 teleport , który przenosi mnie do Zarządu Tuneli. Rozpoczynam marsz i trafiam buga. I teraz - czy powinienem iść prosto , czy, jak to zrobiłem , użyłem teleportu " za plecami " screena i wylądowałem w Dziczy. To pierwsze pytanie. Drugie - jak naprawić tego buga i czy warto zawracać sobie czachę ?. Minifixa i spolszczenie mam nowe. Zaznaczam. Już drugi raz w tym miejscu mam buga. 

 

 


 

  

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarMoo - też miałem taki przypadek. To nie ten zombi co go widać jest sprawcą. Ten wylot jest chyba losowy. Za pierwszym razem kiedy tam wchodziłem, na zawalisku wylazły mi takie same baby, jak w Lesie wróżek.

Za drugim razem jak wchodziłem, miałem taki wylot jak Twój. A za trzecim razem, na tym gruzowisku stało co najmniej 20 zombiaków. Dały mi radę. Kolejne wejście i po problemie.

Z tym, że ja wchodziłem do metra z Wysypiska. Teleport w hangarze, po prawej stronie wrót, za okratowanymi drzwiami, naprzeciw handlarza z podstawki. Jest tam też skrzynia z artami.

Jak mnie wsadziło do metra, to wszedłem w teleport za plecami i byłem w sterowni. A dalej to już każdy po swojemu.

 

Jeśli samochód nie jeździ jak należy, trzeba ustawić się nim dokładnie w kierunku północy, zgasić silnik i wysiąść. Po ponownym zajęciu miejsca, już pojedzie na właściwych klawiszach, we właściwą stronę.

 

WYJAŚNIENIE: Wyjaśniłem swój problem z silnikiem samochodu.

Klawisz "O" działa tylko na domyślnym ustawieniu klawiszy sterowania.

Jeśli ktoś zmienia ustawienie sterowania, to silnik samochodu uruchamiamy klawiszem, do którego mamy przypisany detektor.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, baby były, i wtedy miałem wylot. Ale to przy pierwszym podejściu do moda. Ok, uspokoiłeś mnie. Dzięki też za pomoc z pojazdami.

W Dolinie Kamieni idąc drogą z bazy Wolności do labu miałem bugi. Postanowiłem zmienić trasę i pomogło. Takie stare sztuczki, a działają. W Tunelu obszar jest jednak ograniczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem wykonać quest na artefakt śmierci Fiei, ale niestety. Znowu ten sam fatal error co 3 października. Do drabinki mam parę metrów i... hop na pulpit. Może jakiś plik zamienić, podmienić, a może coś w pliku zrobić, tylko w którym ? No nie wiem. Wchodziłem do metra z różnych teleportów, ale w Sterowni Tunelem ciągle to samo. Zmieniałem diametralnie parametry grafiki. Nic. Gdzieś chyba trzeba grzebnąć. 

          

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.